DISKRIMINACIA V UK

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Wakefield73
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Str Okt 13, 2010 8:03 pm

DISKRIMINACIA V UK

Poslať od Wakefield73 » Sob Okt 30, 2010 7:23 pm

Rad by som sa podelil so svojimi skusenostami a diskriminaciou imigrantov v UK . Mam bohate skusenosti a mozem poradit kde a na ake cisla mozte volat ,ak mate problem so zamestnavatelom alebo ine. Piste sem ak si myslite ze vam bolo ukrivdene .

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: DISKRIMINACIA V UK

Poslať od carfaxcat » Ned Okt 31, 2010 8:59 am

Nemam ziadne. Ziadny zamestnavatel si to ku mne nedovolil.
Mozno pravdepodobnost takejto situacie rastie s nizsou/ziadnou znalostou jazyka a prava.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Ned Okt 31, 2010 9:55 am

V mojej firme ( stavebná ) by som mohol povedať, že je to skôr naopak. Skôr sú diskriminovaní domáci ako cudzinci.Keď sa pred dvoma rokmi znižovali počty žeriavnikov, v prvomrade boli poslaní preč Angličania, lebo boli podstatne nespolahlivejší. Keď som pracoval na predošlej stavbe, bola tam partia betonárov vedená predákom z Írska, ktorý, keď skončili a presunuli sa na novú stavbu, si ma vyžiadal opäť pracovať pre nich od mojej firmy, lebo mal zlé skúsenosti s anglickými žeriavnikmi.

Wakefield73
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od Wakefield73 » Pia Nov 05, 2010 7:26 pm

cau cau piste piste.

Wakefield73
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od Wakefield73 » Pon Nov 08, 2010 10:34 pm

Ok pisem prvu skusenost , ktora sa mi stala v praci : môj supervizor mi zacal dychat na krk coraz castejsie a daval mi to aj patricne pocitit tym ze ma neustale sledoval pri praci ako keby bol buzerant { asi aj bol } ale ja mam svoje povinnosti a prava pracujuceho v UK tak som ich zacal vyuzivat tym ze som sa stazoval na mojmu sefovi. Ale ten nedal za pravdu mne ale jemu asi preco lebo nejaky [ Bast... ] sa tu asi nebude stazovat a tak mi pohrozil a zistoval viac skutocnosti . A nasiel jednu ze som sa jeden den zdrziaval na WC asi 1x15 min za 2 tyzdne to bolo z jeho strany vsetko aby ma proste uzemnil tak co ste radi ze si môzete ulavit v zamestnani , tak si to vazte lebo niekde je to nemozne. Smejete sa ja viem ale taka je pravda no urobil som dalsie opatrenie ze som podal o tom pisomnu staznost . A tato uz mala patricny ohlas na pracovisku . Po obdrzani listu ktori som poslal sa zacali diat veci ze by ste zasli . A teraz to pride: asi okolo 13:00 ho dostali no nic sa niedialo az o 14:30 prisiel veduci a povedal mi aby som sa vypratal a odisiel z pracoviska ak tak neurobim zavola policiu tak som cakal a pokracoval v praci . ale nik neprisiel , asi o 14:00 mi prisiel veduci povedat ze koncim dnesnym dnom co som aj dodrzal takze som nezamestnany . Co tomu predvidalo ????? Tak tomu sa blisie nebudem vyadrovat ale odpracoval som 4 roky bez chorej a absencii cisto povediac workoholik . Stale som si myslel ze je to len sen ale na druhy den to bola kruta realita . Dalej budem pokracovat neskôr , lebo musim dat vsetko do suvislosti a budem prispievat dalsimi vedomostami tykajucich sa UK help line ako je napr: CITY ADVICE .

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Nov 08, 2010 10:52 pm

Osobne by som sa vykaslala na CAB (v minulosti mi predviedli, ze su uzitocni ako betonovy padak) a priamo by som si pisala s HR firmy podla grievance procedure (zo skusenosti toto funguje u nas na 100%) a az potom cez dalsie institucie (Employment Tribunal).
Aj napriek tomu, ze si svoj pribeh napisal v teme diskriminacia imigrantov, sa mi toto zaradenie nezda, skor by som to opisala ako porusenie pracovneho prava.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

Wakefield73
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od Wakefield73 » Pon Nov 08, 2010 11:24 pm

To bola jedna vec co som napisal , ako priklad bolo toho ovela viac ako napr: cakanie pred zachodom a poukazovanie pred vsetkymi kolegmi rôznymi gestami [ ukazovanie na hodiny a praca caka add. ]. Hadzanie materialu na moju prac. dosku pokial inny si ju môhli brat pekne z regalu . Caste menenie prace z jednej na druhu a neustale vysvetlovanie prace , ako keby som nerozumel po Ang. po 4 rokoch mojej prace. Neustala snaha supervizora ponizovat ma pred vsetkymi. A stale donasanie do kancelarie ked sa pomylil na kusoch tak to zvalil na mna alebo pocet kusov nevedel spocitat .A vazna vec preco musim stale navstevovat toaletu je ta ze mam zdravotne problemy z prace kde je neustala zima a bol som pred nedavnom operovany a dalsia operacia ma caka coskoro . Kazdu vec som si riesil cez moju vlastnu dovolenku ci to bola navsteva doktora alebo ine operacne zakroky. Kedze vieme ze nase skolstvo nas uci ovela lepsie pocitat ako tychto dementov neviem potom kto je ten bastard ako mi obcas pokrikoval poza chrbat . Tak a teraz mas kusok viac bodov na porovnavanie kde by som to mohol zaradit. Nerobil to nikomu inemu iba mne a nikto nepochopil preco som stale tak pokojny a necham sa urazat . Cize dnesnym dnom som zacal riesit staznostou na City Advice kde som chcel napisat staznost na sud kde som nepochodil . Zajtra skusim Community legal advice kde si môzem poziadat aj Slovenskeho tlmocnika.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Uto Nov 09, 2010 8:13 am

Ak som to dobre pochopila, pracoval si tam styri roky. Preco si na sebe nechal tak dlho orat? Vies, co urobila jedna z nasich pracovnicok, ked jej neustale sef nieco vysvetloval sposobom ako pre decko? Postavila sa, zbalila si kabelku a povedala mu, ze ona taketo problemy v praci nepotrebuje, zavolala vyssiemu manazerovi, ktory sa tam dostavil druhy den a s jej sefom mal pohovor. Toto urobila po tyzdni nastupu do prace. Skor jej sef ma z toho neprijemnosti ako ona, lebo to nebol jediny jeho incident na jedinom cloveku.
Podla mna zavisi od firemnej kultury - to, co opisujes, by sa u nas nestalo. Je jedno, ci je to imigrant alebo miestny, jednoducho je to nemyslitelne. Riesilo by sa to staznostou cez HR a nadriadenym, ani by to nemuselo ist cez vyssie instancie. Firma by si taketo nieco nemohla dovolit.
Dalsia vec - akekolvek zdravotne problemy, ktore by mohli mat dopad na pracu u nas, sa pisu pri podpisani zmluvy do dotaznika a berie sa na ne ohlad.

Neviem, ci nas skolstvo uci lepsie pocitat, ale nepovazujem ludi za bastardov, pokial viem lepsie integralny pocet (alebo zakladnu matematiku), historiu alebo cokolvek ine. U nas sa na hlaskovanie, biologiu, matematiku a technicke zalezitosti (napr. normy) pytaju mna. Ja sa zase pytam na ine veci, lebo viem, ze niektori kolegovia ich vedia z praxe lepsie ako ja. Respektujeme sa navzajom. Nedostatok vzdelania nedava nikomu pravo oznacovat ludi ako dementov a bastardov. Trochu tolerancie, prosim.

josepho
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Uto Feb 15, 2011 10:05 am

Poslať od josepho » Str Nov 16, 2011 9:00 am

Zdravím všetkých. Chcel by som sa poradiť ako postupovať ďalej keď mám pocit že na mojom teraz už bývalom pracovisku/včera ma prepustili/ dochádzalo k hrubému povyšovaniu sa nad ostatných a čo ma dosť prekvapilo tak to bolo ako zo strany mojej supervajserky z Portugalska, ale aj ostatných anglických nadriadených. Viem že som spravil chybu za ktorú som sa ospravedlnil ale to že neberú do úvahy rodinu a problémy spojené s tým to ma fakt riadne vytáča.Ako by som mohol postupovať ďalej aby sa to dozvedeli aj tam vyššie?Je to veľká sieť hotelov 21 QHotels ,a nechcem to nechať bez povšimnutia, to neznamená že keď človek nevie po Anglicky perfektne tak sa poďme všetci po ňom voziť veď je to šašo s východnej Europy....

lcmya
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Sob Jan 30, 2010 11:16 am

Poslať od lcmya » Štv Nov 17, 2011 9:39 pm

ahoj, ak by som Ti poradila (je to aj z osobnej skusenosti), kde Ta nechcu tam nechod alebo sa tam nedrz. Ak si stratil pracu len teraz, bez varovania, urcite si velmi nahnevani a rozmyslas o vselicom ako sa pomstit. Ver tomu, mozno niekde zarohom najdes ovela lepsiu pracu s lepsimi kolegami ci nadriadenymi a pocase na tuto udalost aj zabudnes. Bohuzial nie kazdemu sadne praca ktoru si vybral (alebo mu ponukli) a takisto kolegovia. Vela o svojom probleme nepises, niektori zamestnavatelia ponukaju pravnu pomoc, ak si clenom nejakych odborov skus knotaktovat ich, mozno citizen advise bureau.

BUTTON_POST_REPLY