Odist do UK v 17 ?

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Qe ?
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Sob Jún 04, 2011 11:49 pm

Odist do UK v 17 ?

Poslať od Qe ? » Ned Jún 05, 2011 12:22 am

Myslim to tak ze by som tam isiel cez prazdniny a ak by som si nasiel pracu uz by som ostal kedze budem mat za 3 mesiace uz 18.
Otazka je co by som mal urobit na SvK.
A co vlasnte sa zmeni na SvK uradoch ked ziskam nino.
Daju mi vobec nino ak este nemam 18 rokov ?
Viem ze sa musi zrusit poistku na SvK lenze v tomto nemam jasno pretoze je neaka detska poistka alebo take nieco co je do 19 rokov a neviem ci ta sa da neako zrusit.
Do akej finacnej skupiny budem patrit na jednej UK stranke som nasiel ze ak este chodim do skoly tak by som mal minimalku iba 2,5 na hodinu lenze to sa asi mysli pre UK deti.
Na start by som mal mat neakych 600-700e vratane na letenku kolko by som mohol vydrzat s tou sumou.
Je este mala sanca ze by som mal ubytko zdarma kedze tam mam teraz kamarata.
Je v obdobi prazdnin si najst tazsie robotu ako obvykle alebo lahsie ??? Nevadili by mi ani neake brigady na zaciatok.
Ako dlho obvykle trva vybavit nino pocul ze okolo mesiaca len sa bojim ze cez prazdniny tam bude este viac ludi ziadat nino ako normalne.
Chcel by som ist do Londyna alebo okolie Londyna.

P.S: Kedy mam kupit letenku ked odist na zaciatku jula ???
Uz teraz niekedy ci nebude vadit ak ju kupim 2 tyzdne dopredu.

P.P.S: Sorry ze tu mam 3 temy ale vcera mi ta stranka neak blbla ked som dal odoslat tak mi vyhodil 2x error tak som si myslel ze ich neodoslalo.

Ak ma este nieco napadne odpise.
Za odpovede dopredu dakujem.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Odist do UK v 17 ?

Poslať od xaxa » Ned Jún 05, 2011 8:21 pm

Prvorada otazka, ktoru by si si mal sam polozit je ze co vies robit a aka je tvoja uroven jazyka.

Po druhe vacsina toho na co sa pytas sa da bez problemov vyguuglit.

Len par veci:
jasne.
Na start by som mal mat neakych 600-700e vratane na letenku kolko by som mohol vydrzat s tou sumou.
Prist do UK s takou sumou na vlastnu past je dost riskantne. Sice kopa ludi sa rozbehla aj s menej na zaciatok, ale na jedneho pripada 10 takych co im rodicia kupovali letenku domov.
Ako dlho obvykle trva vybavit nino pocul ze okolo mesiaca len sa bojim ze cez prazdniny tam bude este viac ludi ziadat nino ako normalne.
NINO bude tvoj najmensi problem
Nevadi, v pohode kupuj kedy chces :)

Qe ?
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od Qe ? » Ned Jún 05, 2011 9:12 pm

No s tou letenkou som to myslel tak ci nebude potom drahsia.

A inak co sa zmeni ked mi daju nino na svk uradoch ? To uz vtedy musis zrusit to poistenie ?
Alebo ak by to nahodou nevyslo a ja by som sa vratil na SvK musil by som to nino neako rusit ?

Bol by som rad keby ste mi odpovedali aj na tie predchadzajuce otazky.

Dakujem dopredu za odpovede.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Ned Jún 05, 2011 10:59 pm

NINO ti ostava dozivotne. Zrusit sa neda. Je to ako rodne cislo, na ktore sa viazu odvody, dane, benefity atd.
Alokuje sa v cca 16. roku zivota. Staci, ak o cislo poziadas po ziskani prace. Ak sa ti tento krok vobec podari...
Trochu sa zacitaj v otazkach poistenia na fore. Potom by si dozvedel, ze by si sa mal odhlasit zo zdravotnej poistovne, ak sa ti podari zamestnat v UK.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Jún 06, 2011 8:22 am

Vo vseobecnosti napad ist do UK na prazdniny dostane rocne velmi vela ludi - netrufam si odhadnut, kolko. Ti, ktori si zelaju zostat v Londyne alebo okoli, sa stretnu s poriadnou konkurenciou. Nezabudaj na to, ze v UK je vela nezamestnanych, pripadne tych, ktori hladaju inu pracu, ktori maju skusenosti v UK. Nemysli si, ze Briti nevedia makat - ked im ide o zivot, vezmu hocijaku pracu. Naviac maju vyhodu domaceho jazyka a "znalosti terenu".

Netrufam si odhadnut, ci z platu £3.64 na hodinu vyzijes. Nespoliehaj sa na to, ze kamarat si ta ponecha ako privesok bez platenia na nejaku dlhsiu dobu. Naviac nevies, ake vztahy funguju v dome, kde byva.

Pises, ze by ti nevadili brigady na zaciatok - je dost mozne, ze na nich aj velmi dlho zostanes (v pripade, ak sa budes ozaj velmi snazit a sa ti podaria nejake pozicie najst). Skor si myslim, ze v pripade uspechu najdenia prace, tato bude na par hodin tyzdenne a ostane ti tak akurat dost penazi na jedlo, ak budes setrit.

Prepac, ze pisem tak skepticky, ale co-to som v UK prezila. Suhlasim s xaxa, ze NINO bude tvoj najmensi problem...
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Str Jún 08, 2011 7:57 am

Otazka je co by som mal urobit na SvK.
V podstate nic. Kupit letenku, na uradoch nic, v poistovniach nic, v skole nic.
A co vlasnte sa zmeni na SvK uradoch ked ziskam nino.
Nic, nikoho na Sk to nezaujima a vlastne asi ani nema preco.
Ako ti uz bolo odpovedane, UK deti ho automaticky dostavaju v 16, my ostatni na poziadanie. nino nie je nic ine ako akesi rodne cislo. Je to identifikator,viazany na konkretnu osobu, ktory nikdy nevracias, nerusis ani nic podobne.
Viem ze sa musi zrusit poistku na SvK lenze v tomto nemam jasno pretoze je neaka detska poistka alebo take nieco co je do 19 rokov a neviem ci ta sa da neako zrusit.
Zdravotne poistenie na Sk odhlasis na zaklade pracovnej zmluvy, ktoru ti da zamestnavatel.Komercne poistenie, ktore ti pripadne platia tvoji rodiacia, samozrejme odhlasovat nemusis.
Do akej finacnej skupiny budem patrit na jednej UK stranke som nasiel ze ak este chodim do skoly tak by som mal minimalku iba 2,5 na hodinu lenze to sa asi mysli pre UK deti.
To je minimalna mzda, mozes zarabat aj viac, zalezi od zamestnavatela, kolko ti bude ochotny ponuknut.
Zalezi od toho aky mas zivotny styl. Rataj, ze tak asi, ako na Sk- ceny najlacnejsich, pripadne akciovych potravin, su na trochu nizsej urovni ako v Sk. Najviac asi minies na dopravu, kedze si si vybral Londyn.
Je este mala sanca ze by som mal ubytko zdarma kedze tam mam teraz kamarata.
Ak nebudes mat zadara, tak rataj minimalne 50 libier za tyzden za sharovanu izbu
Je v obdobi prazdnin si najst tazsie robotu ako obvykle alebo lahsie ??? Nevadili by mi ani neake brigady na zaciatok.
Nuz praca je vzdy, niekto ju najde za tyzden aj bez znalosti angliny, niekto za mesiace aj s vynikajucou anglinou, niekto vobec. Vec stastia, sympatickosti, chuti robit...

Ak ta chcu zobrat, tak ta zoberu a daju ti docastne nino, kde si zdanovany vyssou sadzbou, ale vsetko co preplatis, sa ti vrati, akonahle uz budes mat vlastne nino. Nino sa neda vybavovat na Sk ani zo Sk.

P.S: Kedy mam kupit letenku ked odist na zaciatku jula ???
Vysoka pravdepodobnost, ze bude drahsia.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Str Jún 08, 2011 10:52 am

Monika, NINO sa dá začať pravdepodobne vybavovať uz pred odchodom zo Slovenska, ba aj ďalšie záležitosti.
Agentúra QuickStart, ktorá má sídlo v Londýne na Oxford street má pobočky vo viacerých okolitých štátoch, medziiným aj na Sk v Bratislave. To znamená, že keď niekto pozná adresu v Uk, kde bude bývať, agentúra mu môže dohodnúť interview dopredu, kvôli NINO na príslušnej pobočke. Tu je link, treba len ísť na contact us a tam zvoliť Slovensko a tam je adresa agentúry v Blave aj ich tel. číslo

http://www.quickstartuk.com/Contact_us.asp?typeC=
Naposledy upravil 1 dňa lair, celkovo upravené 0

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Str Jún 08, 2011 11:00 am

QuickStart
  ul. "Laurinská" č.2, 3.poschodie
811 01 Bratislava
Slovenská republika
+421 2 5464 0471
0850 111 288 (zvýhodnené tel. číslo)
+421 2 5441 9153

Qe ?
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od Qe ? » Str Jún 08, 2011 8:44 pm

Dakujem velmi pekne.
Dali ste mi chut do toho ist. Ja to tam chcem proste skusit v podstate idem na prazdniny a kebyze si nenajdem pracu tak by som ostal len dovtedy kolko by mi ostalo penazi ak sa podari najst pracu tak si este nieco aj zarobim mozno ostanem.

Ak ma este nieco napadane napisem.

Qe ?
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od Qe ? » Pia Jún 10, 2011 1:49 pm

Mam taku otazku hrozi nieco kamaratovi ak je nezamestnaný a má nino je tam pod rok a nie je na urade prace ?
Ma ho neak platit alebo nieco ? Moc som nepochopil tej jeho otazke ale asi takto to myslel.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Sob Jún 11, 2011 2:01 pm

Pokial si neplati NI, tak sa to odzrkadli aj na penzii - ak vobec bude nejaka v tom case, ked pojde do dochodku. Mohol by platit Class 3 (voluntary) NI contributions. Povinne si nemusi platit nic.
Otazka je, preco sa tvoj kamarat priamo nespyta?

BUTTON_POST_REPLY