hľadám niekoho so SR s kým by som šiel robiť do UK

Ste v Anglicku a hľadáte nových priateľov vo vašom meste či štvrti?

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Maniak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Pia Feb 25, 2011 4:07 pm

hľadám niekoho so SR s kým by som šiel robiť do UK

Poslať od Maniak » Uto Mar 01, 2011 5:15 pm

Plánujem ísť robiť do UK, do skladu, alebo do hotela alebo inde, kde bude volne miesto. Sám na to odvahu asi nemám najme ak väčšina ubytovní ponúka lacné izby len pre 2 a viac osôb a neviem si predstaviť že by som bol na izbe s niekym ktorému nerozumiem dobre alebo dokonca vôbec. Keby niečo tak mám 21 rokov, angličtinu mám na úrovni mierne pokročilej a plánujem vyraziť do UK tento alebo budúci mesiac :).

Tak ak by mal niekto záujem ísť so mnou robiť do UK tak mi odpíšte do témy alebo do správy.

lcmya
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Sob Jan 30, 2010 11:16 am

Re: hľadám niekoho so SR s kým by som šiel robiť do UK

Poslať od lcmya » Str Mar 02, 2011 9:33 pm

Ahoj, nic v zlom, ale neda mi nespytat sa preco mas odvahu s niekym zo Slovenska, koho vobec nepoznas a nemas odvahu s niekym z cudziny. Ver tomu (zo skusenosti) ma to viac pozitiv, napr. budes nuteny sa ten jazyk naucit, spoznas inu kulturu, zvyky atd. Urcite sa daju najst aj lacne single rooms. Rozhodne prajem vela stastia.

Maniak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26

Poslať od Maniak » Str Mar 02, 2011 10:00 pm

Šanca na lacnú single room neďaľeko od roboty je veľice malá, ak na izbu schytám niekoho kto neovľáda ani základy angliny a bude sa na izbe správať ako hulvát s ktorým sa nebude dať dohodnúť tak to neni bohviečo alebo bude dosť starý a nebude sa s ním dať o ničom modernom kecať, šanca že získam slušného na izbu s ktorým by sa dalo pokecať základnou angličtinou je dosť malá. Bývať s niekym čo neovľáda môj jazyk a kultúru má svoje výhody ktoré si už spomínal ale aj značné nevýhody. So slovákom sa dá spýtať na preklad slov. vety ktorú ja preložiť neviem a opačne, ceľkovo neviazne komunikácia na slovách basic english, nechýba denná dávka slovenčiny a zlepšovať anglickú komunikáciu sa dá aj so slovákom.

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od oslo1 » Štv Mar 03, 2011 8:09 pm

Ahoj,

preco si myslis, ze nenajdes ubytovanie kusok od prace?
Inak asi by si mal napisat, kam do UK/ANglicka by si chcel ist.

dimik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Pon Nov 14, 2005 5:23 pm

Poslať od dimik » Štv Mar 03, 2011 11:59 pm

zlepšovať anglickú komunikáciu sa dá aj so slovákom.

No to si snad delas srandu ne?

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pia Mar 04, 2011 8:26 am

Mám kamaráta, ktorý sem prišiel asi pred 5 rokmi aj s priateľkou ( obaja Slováci). Býva so Slovákmi, Čechmi a Poliakmi, pracuje v podobnom kolektíve a po celých tých rokoch nevie povedať jednu súvislú vetu po anglicky. Následok: Stále pracuje za minimálnu mzdu...

Maniak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26

Poslať od Maniak » Pia Mar 04, 2011 12:29 pm

Ja poznám slováka v Nórsku, pracuje v robote aj s jedným slovákom, v mieste bydliska pozná pár čechov, doma kecá len po slovensky s rodinou keď ho navštívia inak býva sám, už vie po nórsky sa dorozumieť, angličtinu má na výbornej úrovni a aj polštinu si tam zlepšil, o 2 roky si zmení občianstvo na Nórske ak mu to povolia. Doma pozeral ích médiá, čekoval občas slovníky, v robote mohol kecať po slovensky len s jedným kolegom ale mal ích asi tak 10 takže sa cudzej reči nevyhol, vybavovačky na úradoch tiež ndmal v slovenčine, diskotéky, nákupy a iné zaujímavé miesta tiež nemal v slovenčine takže ho prítomnosť slováka ani čechov nijako neobmedzili. Práve naopak, navzájom si pomáhali keď niečo nevedeli, aj to mu pomohlo v učeniu. Nie každý prípad je rovnaký, možno prítomnosť slovákov spomalí môj vývoj angličtiny ale že by ho zastavil tak to si až nemyslím.

Maniak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26

Poslať od Maniak » Pia Mar 04, 2011 12:37 pm

oslo1 miesto pobitu v UK ešte memám určené ale zatiaľ premýšlam nad Corby alebo Londínom.

Maniak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26

Poslať od Maniak » Pia Mar 04, 2011 12:39 pm

Mimochodom, už som niekoho zohnal.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Mar 04, 2011 7:03 pm

Maniak, ak budes pracovat v Corby, ver mi, ze v skladoch najdes najma ludi, ktori anglicky nebudu hovorit, je velmi pravdepodobne, ze supervisori budu z vychodnej Europy. V skladoch si velmi nepokecas po anglicky, to ber ako fakt. Dalsia vec - v obchodoch anglictinu tolko nepotrebujes, to mi ver, v Jobcentre Plus alebo v bankach funguju prekladatelia resp. zamestnanci z Polska. Neviem, ci budes mat peniaze na to, aby si byval sam, skor si myslim, ze zo zaciatku asi sotva a budes musiet zdielat ubytovanie s niekym. Ak "skysnes" v cesko-slovenskej komunite kvoli byvaniu, tak zase anglictinu potrebovat nebudes. Aj ja poznam velmi vela ludi v UK, ktori su tu dlhsie a ich anglictina sa da iba s privretim oboch oci nazvat na zaciatocnickej urovni. Bohuzial, to je realita a prilis casta, netyka sa iba Slovakov. Za najlepsiu moznost povazujem byvanie v takej domacnosti, kde cestinu a slovencinu nebudes vobec pouzivat (dokonca ani pocut). Doslova sa ponorit do jazyka na 24 hodin denne. To sa ti v komunite CZ-SK nestane.
Inak v Corby najdes ubytovanie asi dost blizko prace - zavisi, kde budes pracovat. V Corby stretnes velmi vela ludi zo Skotska - otazkou je, ci im budes rozumiet. Vacsinou pochadzaju zo zapadneho pobrezia, takze na uvod je to challenge:)
Davaj si vsak pozor na niektore casti tohto uboheho mesta (napr. Kingswood). Vela podrobnosti viem od chlapikov, ktori pracuju pre ekvivalent nasich technickych sluzieb pre mestsky urad a sama som si toto mesto prebehla v ramci prace. Mozem povedat, ze Corby nema dobru reputaciu u obyvatelov Northamptonshire. Co ta asi pozitivne prekvapi, su nizke najmy. To vsak moze znamenat iba to, ze dotycna oblast nie je bezpecna. Inak v Northamptonshire momentalne vela prace nie je.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

Maniak
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26

Poslať od Maniak » Pia Mar 04, 2011 7:12 pm

Aké mesto alebo mestá mi odporúčaš?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pia Mar 04, 2011 9:08 pm

Ak mas zaujem o pracu v hoteloch, skus sa im ozvat priamo, ked budes v UK. V Northamptonshire mas ako vsade inde vela hotelovych retazcov - z hlavy ti mozem spomenut Ibis (priamo v centre NN), Holiday Inn (Crick), Premier (tieto su skoro vsade) a podobne. Pripadne skus pozriet, ci nie su volne miesta v top hoteloch napr. Fawsley Hall alebo Rushton Hall. Zo Slovenska sa ti vsak praca bude zhanat velmi tazko.
Sklady osobne nepoznam, nikdy som tam nepracovala. Nasiel by si ich aj v mestach a mesteckach Corby, Crick, Wellingborough, Kettering, Higham a Raunds. Polovica obyvatelstva grofstva vsak byva na dedinach (tam nemas v podstate sancu najst ubytovanie a pracu) a priemysel v mestach stagnuje. Zohnat pracu v Northamptonshire a na okoli je vsak zlozite aj pre Britov, na mnohe pozicie sa hlasi pocetna konkurencia, ktora ma z UK skusenosti (aj uchadzaci z vychodnej Europy, ktori tu ziju uz dlhsie) a ostat bez prace niekolko tyzdnov az mesiacov je frustrujuce. Podobne problemy su aj inde, takze tu nehovorim ziadne novinky.
Neviem, kde by si mal zacat hladat, mozno v trochu vacsich mestach ako su v Northants, kde je viac prilezitosti. Na druhej strane aj vacsia konkurencia.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

BUTTON_POST_REPLY