Severné Írsko

Všetko o Írsku. Severné Írsko, ale aj Írska republika.

ModerátoriCOLON jaro, Dusan, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Severné Írsko

Poslať od bajka » Pia Sep 10, 2004 3:32 pm

Odchádzam pracovať do Severného Írska cez program agentúry Bakalari. Máte s týmto programom niekto nejaké skúsenosti, prípade so životom v Severnom Írsku?
Ako je to s angličtinou, dá sa tam naučiť "čistá" angličtina?
Snažím sa pred odchodom zozbierať čo najviac rád. Táto stránka je výborná, preštudovala som si ju, ale konkrétne o Severnom Írsku (kedže stránka sa volá www.londýn.sk) som tu toho moc nenašla. Ani na iných stránkach.
Ďakujem

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Severné Írsko

Poslať od MartinaP » Str Sep 15, 2004 1:51 pm

Ahoj,

v Belfaste som zila 4 roky, mozem napisat aj roman, posli mi (cez sukromnu spravu?) email a co by ta konkretne zaujimalo o Severnom Irsku.

V skratke: ak anglicky vies, po prichode zistis ze nevies, ja som nerozumela asi 3 mesiace, teraz sa mi v Londyne rehocu ze mam Irsky prizvuk...
Belfast je znamy svojou klubovou scenou a pubmi, a studentami, je to univerzitne mesto, je maly a kompaktny takze sa da vsetko obehat pesi, je tam jedno univerzitne klubove kino, kde som videla vsetky najnovsie europske filmy. A to je asi tak vsetko pozitivne. Kultura o nicom. Je tam neporovnatelne lacnejsie ako vo zvysku UK, ale aj zarobky su nizsie. Ludia su fajn, ale aby clovek stihal, musi vela pit, a hlavne nemat vela otazok a poznamok o politike a divnych veciach ktore sa deju na ulici...Co v mojom pripade bolo tazke.
V posledenj dobe su tam problemy s utokmi na cudzincov, ako sa zlepsila politicka situacia, lokali maju pocit ze sa im tam stahuju immigranti a velmi sa im to nepaci, najskor to boli petrolejove bomby do okien azijcov a indov ale citala som v spravach ze utoky su uz aj voci europanom...
Je to faj miesto na visit, ale zit by som tam nechcela, hlavne potom co som si to vyskusala.

Zdravim
Martina

fredo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Sob Jan 08, 2005 9:43 pm

Moira - sev. irsko

Poslať od fredo » Uto Jan 11, 2005 1:33 am

mam podobny problem ako bajka pred casom...
taktiez idem este s 2 bratrancami do Severneho irska
ideme cez agenturu: Grafton recruitment
nemate s nou niekto skusenosti? vinimocna oproti ostatnym je v tom ze od nas nezobrala ani korunu...
bajka ak este navstevujes toto forum mohla by si napisat ako sa ti dari a na co si dat pozor, hlavne take veci ktore niesu na tomto fore...
Martina si ma trochu vystrasila s tymi utokmi na europanou...ale uz som to pocul od viacerych... mate s tym este niekto skusenosti?
dufam ze to nebude take hrozne...
ak nahodou citate niekto kto tiez 19.1. nastupuje na pracu v Moire ozvyte sa...

Milan1
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Ned Máj 30, 2004 10:45 am

Poslať od Milan1 » Uto Jan 11, 2005 10:08 pm

Fredo, musis ale rozlisovat medzi Severnym Irskom a Irskom. Severne Irsko je sucastou GB a Irsko je nezavisly stat. Grafton ti zrejme sprostredkuje pracu do Irska. Ak je to tak, tak sa nemusis bat ozbrojencov v uliciach a drsnych grafitov na stenach.

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Moira

Poslať od MartinaP » Str Jan 12, 2005 5:07 pm

Moira je castou Severneho Irska, je to male mestecko, nikdy som tam nebola, ale necakaj tam vela zabavy, asi ako vsade na vidieku. Za navstevu urcite okrem Belfastu a Derry (lokalni ludia nepouzivaju nazov Londonderry, povazuju to za ofenzivne, ak chces zdoraznit ze podporujes Loyalistov, teda britsku stranu, mozes to pouzit, bezny ludia hovoria len Derry) stoji aj nedaleky Lisburn a hlavne mala historicka dedinka Hillsborough, kde sa na zamku konaju politicke rokovania.
Najvacsi problem predstavuje doprava, bez auta sa clovek nikam nedostane, v nedelu nechodi skoro ziadna autobusova doprava, a do malych dedin su bezne len 2-3 spoje za den aj cez tyzden. Vlakova dorava v Severnom Irsku skoro neexistuje, jeden z mala spojov ide do Dublinu a do Derry. Vlak je ale aj o vela drahsi. Celkom dobra stranka je www.translink.co.uk kde su vsetky lokalne timetably a spojenia.
Predpokladam Fredo ze budes byvaj aj pracovat v Moire, takze problem cestovania sa ta bude tykat len ak budes chces nieco vidiet vo volnom case.
Inak Grafton je celkom dobre zabehana firma (ma offices aj po severnom Irsku, urcite jeden v Belfaste), takze ak budes mat problem mozes sa obratit aj na nich priamo na mieste. Zamestnanec nikdy neplati agenture za sprostredkovanie(to sa ujalo asi len na slovensku), zamestnavatel plati agenture. Zalezi ci si zamestnany agenturou alebo priamo firmou. Napr firma bude platit agenture £6 na hod ale tebe vyplati agentura len min mzdu £4.5 alebo pod. V kazdom pripade je to nevyhodne robit cez agenturu. Ak budes zamestnany priamo firmou, tak ta zaplatila jednorazovy poplatok agenture za sprostredkovanie. Asi sa opakujem, takto to predsa funguje v celom recruitmente.
Nechcela som nikoho vystrasit, v Severnom Irsku je situacia dobra a nie je tom o nic nebezpecnejsie ako napr v Bratislave. Hocikde sa vam moze stat ze ste na zlom mieste v nespravnej chvili. To plati aj o sev irsku.

Zdravim a drzim palce
pripadne queries o sev irsku na martinapo"zavinac"gmx.net

martina

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Uto Apr 05, 2005 2:16 pm
BydliskoCOLON CR

sev. Irsko

Poslať od kacka » Sob Aug 06, 2005 12:56 pm

Ahoj
Najvacsi problem predstavuje doprava, bez auta sa clovek nikam nedostane, v nedelu nechodi skoro ziadna autobusova doprava, .Naprosto souhlasim. Ale faro a dobre se tu da sehnat i za 200 L, ale horsi je insurance, to min. je 600L za rok.
Inak Grafton je celkom dobre zabehana firma ...No nevim, jak zabehana, vubec nemaji nabidky, ale opravdu vubec. Ve meste Newry, u ktereho bydlime, je to fakt bida, ani grafton, ani pracak nic nema a vsude je to obsazene polakama a litevcama. Ale pro holky tu prace v rodinach je. Ale pozor/lidi tu jsou strasny skrti.
Nechcela som nikoho vystrasit, v Severnom Irsku je situacia dobra a nie je tom o nic nebezpecnejsie ako napr v Bratislave. Hocikde sa vam moze stat ze ste na zlom mieste v nespravnej chvili. To plati aj o sev irsku. ........ Souhlasim. Lidi jsou strasne pratelsti. My bydlime v co. Armagh, ktery je cely katolicky a nikdo tu kvuli nabozenstvi nevyskakuje.Ve vsem tu lide pomahaji, co clovek potrebuje, to se mu snazi sehnat.
jinak je tu moc pekne, i kdyz je tu chudy kraj. no a taky je tu levno.
Takze vsechny zvem.

Katka
kacka.nagl@centrum.cz

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

KTORA CAST BELFASTU JE NAJLEPSIA? CENOVO,BEZPROBLEMOVOST..

Poslať od motor » Ned Jún 18, 2006 4:41 pm

ZDRAVIM.

uvitam pripomienky a tipy na dobre oblasti na byvanie v Belfaste. kde je menej teen hajzlikov co robia bordel, kde to je pohodlne dopravou ku Europa stanici /alebo Donegall sq,whatever/, kvalita bytov je dost jedno pre mna a OK cenovo.
Plus, pokrytie kablovym netom. zda sa mi ze TeleWest tam nerobi biznis cize NTL.

dikes

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Re: KTORA CAST BELFASTU JE NAJLEPSIA? CENOVO,BEZPROBLEMOVOST

Poslať od kacka » Pia Jún 23, 2006 7:55 pm

[quote="motor"]ZDRAVIM.

uvitam pripomienky a tipy na dobre oblasti na byvanie v Belfaste.

Podivej se na www.anglie.net, odkaz Mimo Anglii, tam chodi nejaci lidi, co bydli v Belfastu. A jeste najaci i na www.irsko-aktualne.cz.

Ja Belfast znam zbezne, vim jenom, ze je neradno se pohybovat po West Line .

marius
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 32
RegistrovanýCOLON Ned Okt 30, 2005 8:43 pm
BydliskoCOLON belfast

Poslať od marius » Ned Jún 25, 2006 8:14 pm

No najlepsie v belfaste mas oblast centra :) (samozrejme), a potom oblasti Lisbourn road, Malone road, a este casti ktore sa s tymi to ulicami prelinaju a tvoria tzv univerzitnu areu. (teda stranmillis road, okolie univerzity, a dolne casti pod ormeau road- napr. annadale avenue). Rovnako ok to je isto v Belmonte, a jeho okoli.

Castleraegh,Anderstown Cregagh, Shore Road, Newtonabbey, Finaghy, Dunmurry nepoznam, takze nech sa vyjadri a ostatny ...

ostatne su uz take ghetovske (cast donegalu,fallsu, shankilu, no nic sa ti tam stat nemusi :)))

avsak pokial mozes whiterocku, ardoynu,a zaciatocnej casti east belfastu sa vyvaruj. clovek nikdy nevie komu sa zrazu znepaci ...

NTL je predkablovana v celom meste, takze mozes byvat v ktorejkolvek sope, pripojenie je iste.

enjoy !!!!

marius
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 32
RegistrovanýCOLON Ned Okt 30, 2005 8:43 pm
BydliskoCOLON belfast

Poslať od marius » Pon Jún 26, 2006 10:31 am

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76

dik

Poslať od motor » Sob Júl 01, 2006 10:59 pm

dikes. dost vycerpavajuce. MartinaP mi do mailu napisala dake uzitocne nazory tiez. fajn.
cital som si tu spravu na BBC.
Lithuanians, Polish. no, dalsi dovod preco s nimi nebyvat v nejakom takom share kde su iba oni.
nie ze by som teda chcel. to vobec.

ak si vybavim job v centre popri skole, tak si tam asi daky byt zoberiem na seba. nerad chodim busmi. aj ked Edinburgh je lepsi ako London a Belfast je este mensi ako Edinburgh..

listonoz
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Ned Okt 22, 2006 11:57 am

Poslať od listonoz » Ned Júl 15, 2007 6:17 pm

ahoj,pozna niekto mesto limavady?su tam nejaky slovaci?

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Uto Júl 17, 2007 1:21 pm

listonoz píšeCOLONahoj,pozna niekto mesto limavady?su tam nejaky slovaci?
jsou vsude, slovenska komunita v severnim irsku je na 2.-3. miste co do poctu nejvetsi [po Polacich samozrejme]

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76

Poslať od motor » Uto Júl 17, 2007 3:43 pm

tak uz to bude o par tyzdnov rok co tu v Belfaste frcim. A kvoli drobnym zmenam budem este ale rok.

Limavady? Hmm. Kto uz by siel tam? Vsak aj Belfast je uz takmer dedina. a cokolvek okolo.. Heh.
Ale zas nejake aupairky.. Tie idu byvat kade kde.

Skoncil som kurzy kvoli ktorym som sem prisiel z Edinburghu, ale som lenivy stahovat sa a chcem troska budovat CVcko a zostat v company kde som. Jedna z dvoch jobov. Belfast ma aspon vyhodu ze je kusok od Dublinu a tym padom stale relativne OK na letecke linky.. A dake veci sa daju v Dubline vybavit co sa nedaju v Belfaste a do Londyna je daleko..

enjoy everyone

listonoz
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 40
RegistrovanýCOLON Ned Okt 22, 2006 11:57 am

Poslať od listonoz » Uto Júl 17, 2007 6:28 pm

motor píšeCOLON
Limavady? Hmm. Kto uz by siel tam? Vsak aj Belfast je uz takmer dedina. a cokolvek okolo.. Heh.
si ma velmi nepotesil:(

Jarka28
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pon Feb 18, 2008 8:23 pm

Re: Severné Írsko

Poslať od Jarka28 » Sob Mar 21, 2009 12:16 am

Kto zostal este v severnom irsku?.......

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Sob Mar 21, 2009 12:30 am

my jeste jo :-D , ale rady ridnou... Kde jste vy ? JSlovaku je tady jeste dost...

Jarka28
Member
Member
PríspevkyCOLON 65

Poslať od Jarka28 » Ned Mar 22, 2009 11:57 pm

kacka píšeCOLONmy jeste jo :-D , ale rady ridnou... Kde jste vy ? JSlovaku je tady jeste dost...
Ahoj...my sme v Downpatrick....a vy kde ste?

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Pon Mar 23, 2009 12:12 am

V Newry :-DD

Jarka28
Member
Member
PríspevkyCOLON 65

Poslať od Jarka28 » Pon Mar 23, 2009 11:56 am

kacka píšeCOLONV Newry :-DD
Tam som este nebola,ale neni to az tak daleko od nas....ako sa tam zije?u nas je v podstate klud a zije sa tu fajn....ste tu uz dlho?

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Pon Mar 23, 2009 1:35 pm

Zijeme tady skoro 4 roky, to je divne ,ze jste tu jeste nebyli, mam pocit,ze se sem sjizdi cele Irsko... hlavne na shopping. My tam k vam jezdime hlavne s navstevama na hrob sv. Patricka a potom po pobrezi do Newcastlu a do mourne Mountains... Lovely :-D Kde pracujete ? Ja delam na okresnim urade socprc a manzel je ucitel.

Jarka28
Member
Member
PríspevkyCOLON 65

Poslať od Jarka28 » Pon Mar 23, 2009 4:53 pm

kacka píšeCOLONZijeme tady skoro 4 roky, to je divne ,ze jste tu jeste nebyli, mam pocit,ze se sem sjizdi cele Irsko... hlavne na shopping. My tam k vam jezdime hlavne s navstevama na hrob sv. Patricka a potom po pobrezi do Newcastlu a do mourne Mountains... Lovely :-D Kde pracujete ? Ja delam na okresnim urade socprc a manzel je ucitel.
V Newcastle je krasne,sme tam casto...no a do Newy sa nam akosi este nepodarilo sa dostat....sme tu 3 roky...ja nepracujem ,som doma este so synom ma 18 mes....manzel robi v masopriemysle....ja uz rozmyslam o tom ze by som sla do prace ale zasa kam dam prcka.....ak chces napis mi na mail jarkajezova@gmail.com.....

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Pon Mar 23, 2009 6:51 pm

diky za zpravicku, na mail snad napisu, i kdyz chtelo by se leccos, ale casu pomalu. Tady taky hodne lidi pracuje v masokombinatech, nojo, tolik krav..... :-D tak at se dari !

svrko
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Apr 18, 2009 9:53 pm

Poslať od svrko » Sob Apr 18, 2009 10:05 pm

Ahoj,

zijem v Severnom Irsku a ponukam prepravu veci z okolia Ballymeny +- 30 mil. Cena za kilogram £1.5 a dorucim az na Slovensko na adresu v termine do jedneho mesiaca, seriozne.
07892796741. Volat po 19 hodine.

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Ned Apr 19, 2009 12:14 am

to je fajn... slysela jsem , ze je tam hodne CS v okoli Ballymeny.. a taky ze je tam hodne divoko ;-)

ricky1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Jún 15, 2009 11:14 pm

Poslať od ricky1 » Uto Jún 16, 2009 6:47 pm

Ahoj. Mam prepravu Severne irsko , Anglicko , Cechy a Slovensko. Fungujem uz 3ti rok a myslim ze doteraz bol kazdy s mojimi sluzbami spokojny ,tak ak ma niekdo zaujem staci pozriet www.salida.biznisweb.sk

ketty
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Sob Aug 19, 2006 6:58 pm

Poslať od ketty » Ned Okt 11, 2009 11:59 pm

Robim odvoz do Dublinu cena 70libier za auto maximalne 4osoby.,(Severne Irsko).,viacej na RP

BUTTON_POST_REPLY