List/balik z Irska

Všetko o Írsku. Severné Írsko, ale aj Írska republika.

ModerátoriCOLON jaro, Dusan, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Muraddin
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Nov 06, 2006 3:52 pm

List/balik z Irska

Poslať od Muraddin » Pon Nov 06, 2006 3:55 pm

Za ako dlho pride list/balik z Irska na Slovensko? A ked bol medzi tym este aj vikend, t.j. ze balik bol posielani v stvrtok, tak kedy to priblizne moze dojst? Aby som vedel ze kedy sa uz strachovat ze sa to niekde stratilo :) Vopred diky.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Re: List/balik z Irska

Poslať od Marlowe » Pon Nov 06, 2006 4:30 pm

Muraddin píšeCOLONZa ako dlho pride list/balik z Irska na Slovensko? A ked bol medzi tym este aj vikend, t.j. ze balik bol posielani v stvrtok, tak kedy to priblizne moze dojst? Aby som vedel ze kedy sa uz strachovat ze sa to niekde stratilo :) Vopred diky.
Pocitaj cca. 7 - 14 dni.
Okrem toho ak posielas balik, prip. nejaky cenny list, je VELMI vhodne ho poistit. Mne sa sice zatial stratil len jeden list poslany z UK(z cca. 10 listov na Slovensko), ale viaceri kamosi uz mali zle skusenosti.

zaza
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
RegistrovanýCOLON Ned Apr 03, 2005 4:53 pm
BydliskoCOLON Batovka

Poslať od zaza » Pon Nov 06, 2006 6:57 pm

Muraddin píšeCOLONZa ako dlho pride list/balik z Irska na Slovensko? A ked bol medzi tym este aj vikend, t.j. ze balik bol posielani v stvrtok, tak kedy to priblizne moze dojst? Aby som vedel ze kedy sa uz strachovat ze sa to niekde stratilo :) Vopred diky.
Ja sice nie som v Irsku, som v Anglicku...Mne balik domov putoval priblizne 3-4 pracovne dni...Prva skusenost: poslala som balik v pondelok pred 14 hodinou a prisiel vo stvrtok.
Teraz som posielala dalsie dva, tak som zvedava, kedy pridu. Nedavam ich poistit ani signed for. Mozno riskujem...ale uvidime...:0

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Pon Nov 06, 2006 7:22 pm

zaza píšeCOLONNedavam ich poistit ani signed for. Mozno riskujem...ale uvidime...:0
Ak ich obsah nie je nenahraditelny tak sa nic hrozne nestane ked nedojdu, ale zober si to takto:
Ak sa postarovi (hlavne na Slovensku) dostane do ruk balik z Anglicka a nie je ani poisteny, ani doporuceny, tak ho moze v pohode otvorit a vie ze sa mu nic nemoze stat a ze to nikto nikdy nezisti...
A hlavne teraz pred Vianocami. Niekde v TV som videl test RoyalMailu, kde poslali asi 100 (neviem presne kolko ich bolo, ale na tom nezalezi) pohladnic s £10 v obalke a vacsina dosla vyrabovana o tych £10.
Aj ked na zaklade doterajsich skusenosti doverujem RoyalMailu asi 100krat viac ako Slovenskej Poste.

zaza
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
BydliskoCOLON Batovka

Poslať od zaza » Uto Nov 07, 2006 11:07 am

Marlowe píšeCOLON Ak sa postarovi (hlavne na Slovensku) dostane do ruk balik z Anglicka a nie je ani poisteny, ani doporuceny, tak ho moze v pohode otvorit a vie ze sa mu nic nemoze stat a ze to nikto nikdy nezisti...
No...dufam, ze sa take nic nestane :(...
Chcela som dat balik poistit, ale povedali, ze iba do vysky 32 libier mi ho mozu dat...a hodnota v nom je vycislena dna 100 libier, je to mobil pre braska...Tak dufam, ze nasi postari nebudu mat chutky :)

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Uto Nov 07, 2006 11:26 am

zaza píšeCOLONNo...dufam, ze sa take nic nestane :(...
Chcela som dat balik poistit, ale povedali, ze iba do vysky 32 libier mi ho mozu dat...a hodnota v nom je vycislena dna 100 libier, je to mobil pre braska...Tak dufam, ze nasi postari nebudu mat chutky :)
Ak posielas cez International Signed For, tak tam je v cene uz zahrnuta kompenzacia do £32. Ak zaplatis £1.50 naviac, tak ho poistis do £250, resp. £500 (zalezi na krajine).
Takze to ze ti ho mozu poistit len do vysky £32 nie je pravda.
Nic v zlom, ale mobil by som v nepoistenom baliku na Slovensko rozhodne neposielal.
Ale verim ze vsetko dobre dopadne a Tvoj brasko ti uz o par dni posle smsku z noveho mobilu ;-)
Dalsie podrobnosti o posielani International Signed For:
http://www.royalmail.com/portal/rm/cont ... tId=400033
Ine sluzby pre posielanie listov a balikov do zahranicia:
http://www.royalmail.com/portal/rm/jump ... aId=400033

zaza
Member
Member
PríspevkyCOLON 63
BydliskoCOLON Batovka

Poslať od zaza » Uto Nov 07, 2006 11:54 am

No ale tu som sa docitala toto:

Keep your item covered with up to £500 compensation (please note: maximum compensation for cash is £100 and £32 for mobile telephones).

Tak potom neviem...
No uz mi ostava len jedine :): DUFAT,ze sa nic nestane :)

Muraddin
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Nov 06, 2006 3:52 pm

Poslať od Muraddin » Uto Nov 07, 2006 6:42 pm

Tak ostava aj mne dufat, este to zatial nemam doma. Aj ked to v tom baliku nie je nenahraditelne ale je to pomerne cenne, tak dufam ze to pride...

BUTTON_POST_REPLY