Život v Severnom Írsku

Všetko o Írsku. Severné Írsko, ale aj Írska republika.

ModerátoriCOLON jaro, Dusan, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Nov 22, 2004 3:15 pm

Ked je tvoj manzel v Severnom Irsku, tak hadam ti vie on najlepsie povedat ci je vhodne, aby ste nim prisli a ake to tam celkovo je, nie?

Rodinka by mala byt spolu, drzim palce aby sa vam to podarilo.

PS: nabuduce prosim vloz svoj prispevok do vhodnej sekcie, ok?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Nov 23, 2004 10:27 am

Melinda, pozorne si prestuduj toto forum, urcite sa vela dozvies. Nie si sama, kto rozmysla o odchode do UK s malym dietatom:
http://www.londyn.sk/forum/viewtopic.php?t=696

Dobre informacie o zivote s detmi v UK su aj na anglie.co.uk, maju tam sekciu Baby Club:
http://www.fluent.cz/anglie/phorum/list.php?f=15

Co sa tyka Belfastu, vela informacii sa da ziskat zo stranky www.upmystreet.com.

Na stranke www.rightmove.com si najdes ubytovanie, i ked ponuk z Belfastu tu nie je vela. Prekvapili ma nizke ceny, za £450 je zariadeny 2-izbovy byt s double glazing. Platy su vsak tiez nizsie ako inde v UK.

Dalsie zaujimave informacie:
In the last decade, Northern Ireland has enjoyed the fastest economic growth of any region in the United Kingdom - manufacturing output has grown by almost 22% over the past five years, and this is twice the rate of growth nationally...

Our students consistently outperform the rest of the United Kingdom in national examinations. 60% of our high school graduates - the highest level in the United Kingdom - go on to college education and 10,000 new university graduates enter the labour pool each year....

There is also a steady supply of high quality young people; almost half of the population is under 30 years old and 28% under the age of 18. In addition salary levels are generally about 10-20% below the United Kingdom average. Land, property and office costs are well below those in most other European regions....
(Disclaimer: informacie su zo stranky, ktora ma za ulohu propagovat Severne Irsko, skutocnost teda moze byt ina - neviem posudit.)

monika
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 206
RegistrovanýCOLON Pon Nov 15, 2004 3:52 pm
BydliskoCOLON England

Poslať od monika » Uto Nov 23, 2004 10:35 am

Melinda Kocsis píšeCOLONNo,ano manžel je tam,ale nevie anglicky ani "ň". Ja viem trošku -9 rokov som sa učila angličtinu-ale mi sme doma na Slovensku. Jemu sa tam páči.ale nie je tam dlho. Iba mesiac.On by aj chcel tam žiť,veľmi,ale nevie presne aké sú tam podmienky-myslím životné. ako napr. jasle,škôlka,škola či by sme vyžili traja z toho jedneho platu,alebo by som mala ísť robiť atď............
Kedže tvoj manžel nevie po anglicky,predpokladám,že robí za minimálnu mzdu.Z toho by ste v Írsku nevyžili . Moja známa to dočasne vyriešila tak,že aj ona sa zamestnala v tej istej hydinárni ako manžel,ale na inú smenu a striedavo si strážili bábo.Nie je to med lízať, no keďža rodinka chcela byť spolu, pre začiatok nič iné navymysleli.

tomoiq
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Štv Máj 19, 2005 9:31 am

irsko

Poslať od tomoiq » Uto Jan 03, 2006 10:40 am

tak to sa priprav na bombové utoky a pouličné nepokoje
kamoš býval v ballimene, raz ich museli evakuovat ked susedom hodili bombu do domu, par krat ze dostali spolu s rusmi skoro na hubu....a tak...furt dačo

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Uto Apr 05, 2005 2:16 pm
BydliskoCOLON CR

Re: irsko

Poslať od kacka » Str Jan 04, 2006 4:55 pm

tomoiq píšeCOLONtak to sa priprav na bombové utoky a pouličné nepokoje
kamoš býval v ballimene, raz ich museli evakuovat ked susedom hodili bombu do domu, par krat ze dostali spolu s rusmi skoro na hubu....a tak...furt dačo
To je ale pitomost ! Nejaky ten rok tu bomby nepadaji, hlavne ne v malych mestech, jako je Cookstown. V Belfastu to Rusaci a Polaci parkrat slizli, ale vsichni vedi, ze je Irove nemaji radi, protoze NEUMI ANGLICKY ! , je mezi nimi kriminalita a chovaji se obcas fakt hrozne /urcite ne vsichni/.

Radime usadit se v malem meste, naucit se anglicky a zacit komunikovat s mistnima. Irove jsou velmi hodni a pratelsti lide, myslim, ze by vam i ve vasi situaci mohli pomoct.
kacka a kuba Newry

BUTTON_POST_REPLY