Je nejaky dolny vekovy limit pri ceste do UK?

Vaše skúsenosti s prechodom britských hraníc - autobusom, lietadlom i autom.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
IceMan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Štv Jún 01, 2006 4:26 pm
BydliskoCOLON Basingstoke
CONTACTCOLON

Je nejaky dolny vekovy limit pri ceste do UK?

Poslať od IceMan » Štv Jún 01, 2006 4:35 pm

Ahojte!
Len nedavno som nasiel tuto stranku a tak mi teraz napadlo, ze by ste mi snad vedeli pomoct.

Takze moj problem (teda zatial neviem, ci je to problem):
Rad by som isiel v Juli /rozumej - cely jul/ do Britanie - kusok od Londyna k nasim znamym. Lenze mam (a cele leto este budem mat) len 17 rokov. A cestovat do Londyna potrebujem, pochopitelne, sam - bez rodicov a akehokolvek doprovodu.

Takze vie mi niekto prosim vas poradit, ci z toho moze byt problem, ci ma mozu nepustit cez hranice, pripadne ci na to nieco (ako pisomny suhlas rodicov) treba alebo ci mozem kludne ist aj ako neplnolety.

A skoro som zabudol - nejdem cez ziadnu agenturu, zabezpecujucu vymenne pobyty, ani tam nejdem na ziadny kurz ani nic podobne - len stravit mesiac u tych znamych.

Thanks in advance ;)

IceMan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
CONTACTCOLON

Poslať od IceMan » Pon Júl 17, 2006 6:15 pm

Tak len keby to fakt ze niekoho zaujimalo, nechceli odo mna nic a pustili ma bez nejakych otazok.
Tak dakujem aj tak aspon za precitanie tejto temy :)) lol

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Re: Je nejaky dolny vekovy limit pri ceste do UK?

Poslať od Marlowe » Pon Júl 17, 2006 9:47 pm

IceMan píšeCOLON...A cestovat do Londyna potrebujem, pochopitelne, sam - bez rodicov a akehokolvek doprovodu...
To "pochopitelne" ma pobavilo :-)

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

NOT FOR YOU, BOY

Poslať od motor » Uto Júl 18, 2006 2:19 am

ak by si sa obtazoval 'pohnut zadkom' a pozrel by si si par dopravnych spolocnosti a ich T&C, by si videl ze nie je problem.

pas mozes mat uz peknych par rokov. samostatny.
obcianku od 15. narodenin. co ti uz staci na cestovanie v ramci EU.

podla europskych smernich v leteckej doprave su dake obmedzenia do 16tich. niektore aerolinky s 'unaccompanied' child nemaju tak problemy ak ma uz 15 ci 16. podla toho ktore.

jedine problemy s tebou mozu v 17tke nastat ak chces lietat do Francuzska a Portugalska, kedze tam maju troska ine domace zakony a tam je treba dake potvrdenia od rodicov ci dokonca sprievod az po odlet a podobne srandy.

all in all, pod 14 rokov veku sa neda bez sprievodu NIJAKO. 14 az 16 veku su obmedzenia papierovanim a sprievodom az po odletovy cas na letisku. v tomto veku su rozne pravidla podla dopravcov. Jet2 nema problemy, Ryanair robi, easyJet je od 15 OK ak si pamatam.

IceMan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
CONTACTCOLON

Poslať od IceMan » Uto Júl 18, 2006 1:11 pm

@Marlowe:
:) to "pochopitelne" skor znamenalo akoze "inak by som sa nepytal" - kedze viem, ze s rodicmi alebo doprovodom by ma pustili.

@motor:
:)) ty si nejaky akcny...
No ale aj tak - obtazoval som sa "pohnut zadkom" a volal som aj do leteckej spolocnosti, ktorou som isiel, kde mi povedali, ze pre nich je pasazier kazdy clovek od dvoch rokov a ze na to mi odpovedat nevedia a mam vraj zavolat na britsku ambasadu :)
Potom som este volal do dvoch spolocnosti, kde mi povedali v jednej ze to nie je ich problem a v druhej, ze *asi* mozem.
Nakoniec som si to vsak zistil predsa len este pred odchodom, ale aj tak som sem napisal po tom, co som prisiel do GB a sam to zazil... Takze dakujem za doveru, ale dopatral som sa k tomu aj bez toho, aby som cakal, ze ma niekto z fora zachrani...

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

nikto ta tu nezachranuje.. c'mon :-)

Poslať od motor » Štv Júl 20, 2006 10:22 pm

IceMan píšeCOLONze na to mi odpovedat nevedia a mam vraj zavolat na britsku ambasadu :)
Potom som este volal do dvoch spolocnosti, a v druhej, ze *asi* mozem.

Nakoniec som si to vsak zistil predsa len este pred odchodom, ale aj tak som sem napisal po tom, co som prisiel do GB a sam to zazil... Takze dakujem za doveru, ale dopatral som sa k tomu aj bez toho, aby som cakal, ze ma niekto z fora zachrani...
zdravim. nikto ta nezachranuje.
??? aky ma preboha vyznam nieco take pisat ak si uz v UK?

radsej si precitaj weby aeroliniek a nie volat im.
ludia su dost tupi vseobecne. aj ked toto by mali jednoznacne vediet povedat ANO ci NIE kedze ak volas na rezervacne cislo ci inu riadnu linku aerolinky, tak to musi byt absolutne jasne.
HENCE MY WORDS ABOUT STUPIDITY.
nabuduce sa treba spytat ci clovek musi platit za letenku. mozno by ti povedali ze nevedia a 'asi'.

spolocnosti nemozu prepravovat ludi v rozpore s pravidlami a zakonmi krajin z a do ktorych lietaju.
takze preto aj ten vekovy limit pre Francuzsko a Spanielsko ci aj Portugalsko. 'vsetko je na webe'.

vraj si ma clovek zavolat na ambasadu. to je riadna haluska. ale fakt.

josef5
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pia Aug 17, 2012 10:54 am

Re: Je nejaky dolny vekovy limit pri ceste do UK?

Poslať od josef5 » Pia Aug 17, 2012 3:46 pm

Já když jsem jel do Anglie když mi bylo 17 tak nikdo nic neřešil.

BUTTON_POST_REPLY