Ako to vyzerá na UK hraniciach po 1. máji

Vaše skúsenosti s prechodom britských hraníc - autobusom, lietadlom i autom.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
evinaherecka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Apr 18, 2004 6:46 pm
BydliskoCOLON PD

Poslať od evinaherecka » Pon Apr 26, 2004 6:47 pm

bomo píšeCOLONNajprv by tu nejaké otázky na túto tému museli byť :)
Fajn tak sa pytam ako by to malo vyzerat po 1 maji na hraniciach v Doveri budu kontrolovat pas, alebo len obcanak budu klast otazky za akym ucelom idem do gb....
There u go ;->

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Apr 26, 2004 7:24 pm

Fajn tak sa pytam ako by to malo vyzerat po 1 maji na hraniciach v Doveri budu kontrolovat pas, alebo len obcanak budu klast otazky za akym ucelom idem do gb....
There u go ;->
hm.. mam taky pocit ze ludia tu necitaju poriadne :-) Odpoved na takuto, resp. podobnu otazku sa na www.londyn.sk obajavuje niekolkrat! Nechapem co je tu na diskusiu: Prides k imigracnemu pracovnikovy v rade oznacenom "EU", podas doklad (pas/obciansky - tiez vysvetlene na www.londyn.sk) aby uradnik skontroloval tvoju totoznost. V praxi to funguje tak ze sa ta nic nebude vypytovat. Teoreticky moze.

Bomo, necudujem sa ti ze ta nebavi opakovat sa kazdy druhy den odpovedou na tu istu otazku .... :-(

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Re: Ako to vyzerá na UK hraniciach po 1. máji

Poslať od Miriam » Štv Máj 06, 2004 5:05 pm

bomo píšeCOLONCestovali ste po 1. máji do UK? Ako to vyzeralo na hraniciach? Ako sa k vám správali imigrační úradníci? Kontrolovali vás? Na čo sa vás pýtali? Išlo to rýchlejši ako pred 1. májom? Napíšte vaše skúsenosti a zážitky...
Cestovala som 1. maja 2004, cize hned prvy den. Prvykrat som testovala linku Austrian Airlines na Gatwick, doteraz to bol vzdy SkyEurope na Stansted. Aj ked som bola doteraz nadsena , ze SkyEurope existuje a lieta priamo z BA, uz som bola frustrovana z toho, ze casto meskali, stale ma buzerovali ohladom batoziny, servis nulovy. Nevedela som co ocakavat od AA, ale musim povedat , ze boli skveli - presne odlety, pohodlne sedadla, vyborne jedlo a pitie, dokonca sluchadla na pocuvanie hudby (to som na kratkych letoch este nezazila). Letenka cez net ma vysla na 4200 so vsetkymi poplatkami, co je menej, ako vacsinou platim za SkyEurope. Ja osobne odporucam. maju aj dobre casy odletov, kazdy den z BA o 17,45 tusim a naspat o 19,55 - takze ich planujem pouzivat na vikendy v BA - aj ked ako to poznam, ak sa nieco prechvali, za chvilu sa to pokazi...:-)

Ale k veci - bolo to rychle, pristupila som k uradnicke, dala mi pas do citacky, usmiala sa a popriala mi pekny den. Na nic sa nepytala ani nechcela vidiet ziadne dokumenty. Bolo tam dost vela uradnikov, asi cakali vacsie navaly, ale bolo to pomerne puste - masy emigrantov sa nekonali.

Asi tolko. Kamoska z CZ letela ten isty den a to dokonca natrvalo sa tam usadit (mala vsak obavy, tak mala spiatocnu letenku) - tej dokonca ani pas nedali do scanera, iba jej zamavali, nech ide dalej.

Bol to v kazdom pripade zvlastny pocit, bola som v UK velakrat predtym, firemne aj sukromne a vacsinou to bol dost dlhy proces - teraz mi to az chybalo..:-)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Sob Máj 15, 2004 5:02 pm

Presiel som kompletne na obciansky (cez Gatwick Airport). Nebol ziadny problem, imigracny si len overil pravost dokladu pod UV lampou a musel sa pozriet do zoznamu ci Slovensko je na zozname novych statov EU. Trochu ohrnal nosom, ale ani necekol :) Vybavenie ale nie je rychlejsie, prave naopak, vsetci sa navalia do EU koridoru a potom je tam tlacenica.

Rey_Gii
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Feb 28, 2006 7:18 pm
BydliskoCOLON Prague
CONTACTCOLON

Poslať od Rey_Gii » Uto Feb 28, 2006 7:23 pm

Vim, ze oteviram tak trochu starou a opustenou cast fora.. Tyto stranky mam v oblibe, nicmene pisi poprve..
Chtel bych Vas poprosit o jednu informaci- kolik cigaret muzu bez obav prevezt s sebou do Velke Britanie.. Odlitam zhruba za 2 tydny na delsi dobu do Londyna a tak nejak se mi nechce kupovat tak drahe mistni cigarety.. Kolik (kartonu) si do zasoby muzu vzit, aniz bych mel nejake problemy, pripadne je (ty kartony) ani nemusel nejak nahlasovat.. Nerad bych mel problemy :o)
Diky moc za pripadne rady..
Lidé jsou jen součástí svých zážitků...

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Uto Feb 28, 2006 7:45 pm

Rey_Gii píšeCOLONKolik (kartonu) si do zasoby muzu vzit, aniz bych mel nejake problemy, pripadne je (ty kartony) ani nemusel nejak nahlasovat.. Nerad bych mel problemy :o)
200 cigariet = 1 karton, to je momentalne dovolene ako pre Slovakov, tak pre Cechov.
HM Revenue & Customs

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Str Mar 01, 2006 12:35 pm

Ked si zoberies dva, nic sa nestane (z doterajsich skusenosti mojich a mojich znamych)...

majo6941
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Aug 22, 2007 8:29 pm

navie mi ktosi poradit???

Poslať od majo6941 » Str Aug 22, 2007 8:48 pm

nevie niekto ako to je ked cestujem na trajekte s motorkou? pocul som ze su tam brutalne kontroly.keby niekto vedel o tom volaco urcite si najdite minutu a dajte mi vediet hociake info... diky ;-)

BUTTON_POST_REPLY