Jazykova skola v Londyne

Jazykové školy v UK. Vysoké školy v Londýne. Večerné kuzy AJ.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Bart
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Apr 13, 2005 2:43 pm

Jazykova skola v Londyne

Poslať od Bart » Str Apr 13, 2005 3:00 pm

Potreboval by som poradit niaku dobru jazykovu skolu v Londyne.Chcel by som nieco co ma naozaj aj nieco naucia nie len vytiahnu peniaze. Dalej som si vsimol ze existuju len troj hodinove skoly denne. Neexistuje aj dlhsie ? Potom tie rozdiely co som tu cital ze practice je zle apod.
Kolko trva naucenie v takej skole jazyk aspon na urovni dohovorenia sa ? nie som uplny zaciatocnik ale predsa len a aku dobu doporucujete.
Existuje moznost ze pokial by sme boli s manzelkou v skole tak by som dceru dal akoby do vedlajsej triedy aby sa tiez naucila cosi / ma 4 roky /.

Dakujem

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Re: Jazykova skola v Londyne

Poslať od Marcella » Pia Jún 03, 2005 10:46 pm

Toto je dost zlozita otazka. Len v Londyne su stovky skol. Niektore kurzy anglictiny su zadarmo, ale asi vacsia cast sa plati. Ja mam aj zle aj dobre skusenosti so skolami. V jednej sme s mojim priatelom prisli o 790 libier, dalsi kurz som si este platila (130 na 3 mesiace 4h/tyz), ale mam PET certifikat a teraz chodim na pol rocny kurz (ktory o dva tyzdne skonci skuskou FCE) a zadarmo.
Mozes si vybrat rozne typy kurzov - rano na obed vecer - 1, 2, 3, 4 alebo 5x tyzdenne po 1, 2, 3, 4 alebo 5 hodinach denne.
Rychlost zvladnutia jazyka sa neda predpovedat. Kazdy sme iny. Mozem odporucit:
1. komunikuj z ludmi v AJ,
2. citaj noviny a knihy,
3. pozeraj telku a pocuvaj radio,
4. uc sa slovicka a gramatiku zaroven,
to je ta najrychlejsia a myslim aj najlepsia cesta k uspechu. Ja som urobila par chyb, ale uz som sa z nich poucila (ale aj z cudzich).

Rozhodne hladaj skolu s logom British council.

mraky
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Ned Máj 29, 2005 7:44 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mraky » Sob Jún 04, 2005 8:28 am

Ahoj Marcello, moc hezky jsi to rozepsala, ale zadna konkretni skola ani adresa nepadla. Neboj se jim udelat reklamu ;-). Koukam, ze bydlis kousek od mista, kde budu ja. Jestli to je blizko, tak to je super.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Poslať od Marcella » Sob Jún 04, 2005 11:57 am

mraky píšeCOLONAhoj Marcello, moc hezky jsi to rozepsala, ale zadna konkretni skola ani adresa nepadla. Neboj se jim udelat reklamu ;-). Koukam, ze bydlis kousek od mista, kde budu ja. Jestli to je blizko, tak to je super.
Niekde som tu uz pisala o mojej 'nezabudnutelnej' skusenosti s LONDON CITY INSTITUTE, ktora ma skolu pri Euston station a na Oxford street. Tu rozhodne neodporucujem, to je ta skola, kde sme s priatelom prisli o 790 libier a funguje len pre ludi mimo EU, ktori potrebuju viza.

Od septembra 2004 chodim na Waltham Forest College vo Walthamstow, kde aj momentalne zijem. Nie je to zla skola a teraz dokonca mam kurz zadarmo (4.1.-15.6.) ako student z krajiny EU. Uci sa tam hlavne gramatika a momentalne kurzy typu EFL nie su vhodne pre uplnych zaciatocnikov, ale tusim v druhej budove maju kurzy ESOL aj pre nich.

Vyskusala som aj jeden skusobny tyzden, ktory bol zadarmo, na Callan School na Oxford street asi pred 5 tyzdnami. Nemozem povedat, ci je to dobre alebo nie, lebo tyzden je dost kratka doba, ale myslim si, ze pre zaciatocnikov je to dobry start, lebo na hodinach sa hlavne rozprava. Mne to nevyhovovalo z toho dovodu, ze som sa potrebovala rozrozpravat a oni ma zaradili do nizkeho levelu a, ako som uz vyssie uviedla, o dva tyzdne robim skusku na FCE, takze som ocakavala trochu viac. Samozrejme aj tato skola ma svoje klady a zapory, ale to zavisi hlavne od poziadaviek kazdeho z nas.

BUTTON_POST_REPLY