Financovanie štúdia v UK

Jazykové školy v UK. Vysoké školy v Londýne. Večerné kuzy AJ.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
oldinka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Feb 08, 2005 6:16 pm

Financovanie štúdia v UK

Poslať od oldinka » Pia Nov 25, 2005 1:47 pm

Ahojky,

zajimalo by me,jak je to se splacenim pujcky,kterou kazdy student muze dostat na zaplaceni studia na VS (tedy cca nejakych 3000 £). Pokud nebudu vydelavat vice nez 15000 £/rocne (co kdyz se treba vratim do CR ???), kdy po me budou pozadovat vraceni penez ?

Je pravda,ze odpusteni skolneho se uz uplne zrusilo ?

Take bych potrebovala poradit, co vyplnit do UCAS prihlasky - jsem momentalne v UK jako au-pair, maturovala jsem pred 2 lety - mam tam vyplnit CR adresu ci GB adresu,hraje to vubec nejaky rozdil ci ne ?

A posledni otazka... Omlouvam se,ze toho je tolik,ale opravdu by mi to moc pomohlo..Takze jestli nekdo neco vite,tak mi prosim poradte ;)
Jak je to s financovanim Open University ? Tam predpokladam, musim platit vzdy predem, ne ?

Jeste jednou dekuji predem komukoliv,kdo mi poradi a pripadne zodpovi alespon nejaky muj dotaz... Diky moc..

Olca

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Prosim o pomoc.. Mam stale nekolik nejasnosti s financem

Poslať od jaro » Pia Nov 25, 2005 2:04 pm

oldinka píšeCOLONJak je to s financovanim Open University ? Tam predpokladam, musim platit vzdy predem, ne ?
Ano, prihlasis sa na kurz a zaplatis si ho dopredu. Aspon tak to robim ja, neviem ci to plati pre vsetky formy studia a pre vsetky odbory, ale asi ano. Pohladaj info na http://www.open.ac.uk.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Dec 03, 2005 8:53 pm

Jak je to s financovanim Open University ? Tam predpokladam, musim platit vzdy predem, ne ?
Ano, prihlasis sa na kurz a zaplatis si ho dopredu. Aspon tak to robim ja, neviem ci to plati pre vsetky formy studia a pre vsetky odbory, ale asi ano.
Existuje este dalsi sposob platby - OUSBA - OU student account - jednoducho sposob kreditu od OU - na zaciatku kurzu cela suma za kurz je kreditovana na OUSBA a ty potom mesacne splacas 1/10 az do ukoncenia kurzu.
Viac info: http://www.open.ac.uk/foi/ousba/

Pokud nebudu vydelavat vice nez 15000 £/rocne (co kdyz se treba vratim do CR ???), kdy po me budou pozadovat vraceni penez ?
Budu vratenie penazi povazovat az do doby kedy sa dlh "odpise". Student loan je odpisany po 25 rokoch od skoncenia studia.

BUTTON_POST_REPLY