GCSE - AS, A2

Jazykové školy v UK. Vysoké školy v Londýne. Večerné kuzy AJ.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Ludmilla
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Pon Okt 11, 2004 1:31 pm
BydliskoCOLON Kingston

GCSE - AS, A2

Poslať od Ludmilla » Štv Máj 04, 2006 11:48 am

Moje najvyssie vzdelanie je ucnovka,(vyucny list a potvrdenie o zaverecnej skuske) a rada by som spet do college zvysit si vzdelanie :o), a mozno na university raz..
Takze neviem ci musim absolvovat 3 roky v college al mi stacia "iba" 2.
1 rok pre GCSE a 2 roky pre AS a A2, alebo 2 roky pre AS a A2.

dakujem za odpoved

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

UK je troska ina ako SR.. ale vyhodnejsia na flexibilnost

Poslať od motor » Pia Máj 05, 2006 11:09 pm

pokial viem, vyhoda GCSE a A levels je ze si ich mozes urobit aj formou part-time flexibilne..

vsak urcite mas vyhliadnute colleges dake a ich dane kurzy. GCSE je podla mna zbytocne si robit. ved ucnovka je daky ten rok po zakladke.. a ich GCSE (standard grades v Scotland, etc) je ekvivalent 10 rokov dochadzky, ci tak dako, nie? resp si potom rok ci dva po GCSE urobia A levels ak chcu ist na vysku.
GCSE maju urcene ako podmienky na further education, cize rozne vocational kurzy.
ale ty ako ne-domaca, si mozes urobit daky NVQ kurz kedze predpokladam ze anglina je OK u teba ak tu chces daco zrobit. ci nejaky HNC kurz. a to je brane ako nieco viac. aj ked to ale nie je smerodatne na vysku v UK. maturitne vysvedcenie by stacilo, ale ak si si neurobila maturitu, tak by ti tvoje vzdelanie asi neuznali. teda podla mna urcite..

anyway, vrelo doporucujem si urobit A levels v UK ak tu chces byt dlhsie. ak ti uvidia A levels na CVcku, tak to bude aspon dako vyzerat. pripadne dake kvalifikacie v UK.

ja si tento mesiac dokoncim SVQ2 cookery /NVQ2/. aj ked ja som iny pripad.. heh.

chod na studijne niekde a nechaj si to vysvetlit. alebo si popozeraj dake weby.
ja v tom tiez nemam prilis jasno. a pochybujem ze vela Slovakov ma. ti tu bud robia anglinu kurz, par stoviek vysku este tak a zvysok maka..
Martin

Iristinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Štv Feb 16, 2006 3:57 pm
BydliskoCOLON Manchester

Poslať od Iristinka » Pon Máj 08, 2006 10:17 am

Ak chces studovat A level nepotrebujes mat GCSE. Vacsinou sa A studuje dva roky. AS – prva polovica a potom A2, ale niektore kurzy byvaju zrychlene a su sklbene do jedneho roku. Ak chces ist neskor na vysoku, zalezi potom na aku a na ktory odbor – niektore (je ich malo) vyzaduju dva A Level niektore 3 alebo 4
Nasu maturitu uznavaju ako A levely. Ale niekedy sa moze stat, ak uz ubeholo par rockov od maturity, ze skola bude pozadovat dokaz o vzdelavaniaschopnosti (to mi bolo povedane) a vtedy je dobre mat nejaky cerstvy A Level po ruke.
Ale od buduceho septembra tu moze nastat mensi problem s kurzami. Vlada sa rozhodla prerozdelit financie na skolstvo. Vyhlasila, ze ludia nad 24 maju mat dost prostriedkov na to aby si vzdelavanie v plnej vyske zaplatili sami a z tohoto dovodu by mala byt vacsina vecernych kurzov zrusena.

BUTTON_POST_REPLY