UK alebo UK?

Jazykové školy v UK. Vysoké školy v Londýne. Večerné kuzy AJ.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
IceMan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Štv Jún 01, 2006 4:26 pm
BydliskoCOLON Basingstoke
CONTACTCOLON

UK alebo UK?

Poslať od IceMan » Sob Feb 10, 2007 6:53 pm

UK = Univerzita Komenskeho
UK = United Kingdom

Takze, koncim prave strednu skolu (gympel - matika/informatika) a chcem ist na VS... na podavanie prihlasok na dobre univerzity v Britanii je vsak uz neskoro (viem, moja chyba), avsak "tie druhe" (nie az tak dobre, namely Canterbury Christ Chrurch uni, Anglia Ruskin uni, Univ. of Luton (ee)) by ma este vzali. Poziadavky su totiz dost smiesne - znalost Aj a priemer matury do 2,9 ehm...

Ak sa nedostanem na skolu na Slovensku, isiel by som tam, aj ked len na rok to skusit a potom odist, ak sa vsak dostanem dajme tomu na Univerzitu Komenskeho v SR, oplati sa chodit na podradnejsiu uni len preto, ze je v Britanii? Vela ludi hovori, aby som radsej isiel tam a neveril world rankingom, ktore stavaju Komenskeho na nejake 600-nieco miesto (hore uvedene univerzity 1700nieco miesto). Vraj Anglicko je Anglicko a vzdelavaci system je tam lepsi nech si statistiky hovoria, co chcu.

No a druha otazka - ako lahke/tazke je mat part time job popri studiu na VS v Anglicku? Mate niekto skusenosti? Nezabijem tym totalne cely studenstky zivot? Oplati sa to skusat, aj ked mi skola vopred (pochopitelne) vobec pracu negarantuje?

Tak snad sa najde niekto, kto poradi. Vopred dakujem.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Sob Feb 10, 2007 7:09 pm

Ak ta bavi matika, tak chod studovat na Mat-fyz na Univerzite Komenskeho - kvalita je priamo porovnatelna s top US/UK skolami. Okrem ineho o tom svedci aj pocet absolventov umiestnenych na PhD programoch v zahranici. Tie UK univerzity, co spominas, su hlboko pod priemerom a myslim, ze a) na nich sa nic neucis, b) budes odpisany co sa tyka dobreho jobu, alebo miesta na dobrej univerzite ak by si si chcel spravit doktorat. Ak by si predsa len chcel ist studovat (matiku) do UK, tak jedine na Oxbridge/Imperial.

Striborg
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Jún 07, 2007 9:46 am
BydliskoCOLON BA
CONTACTCOLON

Štúdium v zahraničí

Poslať od Striborg » Štv Jún 07, 2007 10:08 am

Ja osobne študujem momentálne na Slovensku a nechcel by som natrvalo odísť. Avšak, akési krátkodobé (1-2 semestre) štúdium v Anglicku je určite dobrou skúsenosťou. Kedysi som chodil do školy tiež v zahraničí a dobre som sa naučil jazyk, z čoho ťažím až doteraz.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Štv Jún 07, 2007 1:35 pm

lubo píšeCOLONAk ta bavi matika, tak chod studovat na Mat-fyz na Univerzite Komenskeho - kvalita je priamo porovnatelna s top US/UK skolami. Tie UK univerzity, co spominas, su hlboko pod priemerom a myslim, ze a) na nich sa nic neucis, b) budes odpisany co sa tyka dobreho jobu
Ja si tiez myslim, ze je lepsie vystudovat na najkvalitnejsej slovenskej skole ako podpriemernej anglickej. Ale ak by si to bral tak, ze to bude len rok, kym ta zoberu na UK, tak ti moze stacit aj podpriemerna anglicka, zlepsis si jazyk, spoznas pomery vonku a naucis sa starat sam o seba :)
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: UK alebo UK?

Poslať od qth » Pia Jún 08, 2007 1:58 pm

Pokial fakt koncis gympel so zameranim matika/informatika,
tak nevidim takmer ziaden duovod preco by si sa nemal
dostat na matfyz.
Neviem ako je to tu v UK, VS som skoncil na SVK, ale
keby som teraz studoval urcite by som sa snazil dostat
sa aspon na 1 rok niekam von v ramci niektoreho z
vymennych pobytov. Alebo cez skolu si vybavit PhD
tu v UK. Co muoze byt dost zaujimave nie len tym
ze tu su o nieco lepsie podmienky ale aj stipendia
(na rozdiel od SVK) a tie su dokonca porovnatelne
s nizsimi platmi v UK.
Co sa tyka urovene skuol tak primary a high schools
tu su celkom dost rubbish (z vynimkov par sukromnych).
Co sa tyka vysokych skuol to ale netusim.

Popo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Ned Júl 24, 2005 8:18 pm

Poslať od Popo » Uto Jún 12, 2007 6:01 pm

Podla mna zavisi od toho co chces studovat a kde sa xces uplatnit.Niektore odbory je lepsie studovat na Slovensku ine v UK.Ja som vymenil slovensku vysku za anglicku a myslim ze to bolo dobre rozhodnutie.Xces pracovat na Slovensku alebo ist niekam vonku?
Co sa tyka part time jobu da sa to zvladnut zasa zavisi od zamestnavatela,kolko musis zarobit a mnohe ine faktory.Ale aj na tomto fore sa uz o tmo pisalo.Skus precitat.

BUTTON_POST_REPLY