Studium prava v UK

Jazykové školy v UK. Vysoké školy v Londýne. Večerné kuzy AJ.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
RegistrovanýCOLON Pia Sep 24, 2004 10:35 am
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Studium prava v UK

Poslať od hawaiicanka » Štv Nov 25, 2004 1:20 pm

Studuje niekto pravo na univerzite v UK?Mam na mysli iba slovenskych obcanov alebo byvalych obcanov SR!!!Diky
Naposledy upravil 1 dňa hawaiicanka, celkovo upravené 0

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Nov 25, 2004 2:14 pm

Studuje niekto pravo na univerzite v UK?
Ano, okrem mnoho inych studentov aj ja.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

:-0)

Poslať od hawaiicanka » Pia Nov 26, 2004 2:20 pm

AHA.Takze aj ty. No az tak vela slovakov nestuduje pravo v Uk. Kde studujes?Vidim,ze mas bydlisko Londyn,tak tipujem,ze niekde tam. Aky mas nazor na anglicky pravny system? Chcela by si potom pracovat ako solicitor?Barrister? Napis nieco zaujimave,ak sa nahodou nudis...Ale asi velmi nie...Inak mohla som si mysliet,ze studujes pravo,lebo mas podrezany jazyk tak ako ja.
Cheers
Nezalozime si Slovensku Law Society?:-)

KikaW
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Uto Aug 17, 2004 5:15 pm

Poslať od KikaW » Pon Nov 29, 2004 8:50 am

Ahoj Gina,
vidim, ze si prave o sebe napisala, ze studujes pravo na univerzite v UK.Velmi ma to zaujalo, pretoze sa s touto myslienkou pohravam aj ja ale zatial sa mi to zdalo nerealne.Rada by som sa Ta spytala, ci bolo velmi tazke sa dostat na na tento odbor, pretoze neviem ako prebieha vyberove konanie pre odbory prava v UK.Mohla by si mi o tom nieco napisat a zaroven poradit na kt. skoly by som sa mala sancu dostat studovat pravo a co vsetko si musela pre to urobit.Ak by si bola taka dobra a nieco mi napisala, ak chces aj na moju privatnu adresu KikaW@seznam.cz alebo aj sem.Dakujem krasne!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Nov 29, 2004 1:44 pm

Ahojte!

Vidim ze vas moznost studia prava v UK zaujima tak sa rozpisem viac. Na zaciatok je ale velmi dolezite si uvedomit ze pisem o studiu anglickeho prava, teda to ze sa raz budete mat legal profession in England vas vobec neopravnuje tuto profesiu vykonavat nielen nikde inde mimo UK ale ani v Skotsku, ktore ma iny pravny system ako England & Wales. Englicky pravny system je zalozeny na zvykovom prave (common law) teda inom ako ho pozname zo SK (civilne pravo) a to je tiez dolezita vec ktoru si musite pamatat predtym sa sa na studium date, musite to zacat s tkz. open mind. Moj nazor je ze ak v UK nechcete ostat dlhodobo, na studium anglickeho prava zabudnite.

Na to aby ste mohli byt kvalifikovanym pravnikom / baristrom v Anglicku, musite prejst troma stupnami (pisem zjednodusene kedze vsetko ma pravidla):
1 stupen je akademicky ? teda potrebujete mat LLB z nejakej university. resp. mozete mat aj iny degree, ale potom potrebujete rekvalifikacny kurz, ktory myslim trva 1 rok. Studium na LLB na klasickej universite trva tri roky, ak sa rozhodnete part time ? moze to trvat aj sest.
Druhy stupen studia je tkz. Vocational stage ? kedy musite prejst bud LEGAL PRACTICE COURSE (v pripade ze chcete byt pravnikom) alebo BAR VOCATIONAL COURSE (v pripade ze chcete byt baristerom) ? toto trva jeden rok full time.
K tomu aby ste boli plne kvalifikovany potrebujete uz iba 2 roky training ? bud ako trainee solicitor v nejakej firmicke alebo pupillage v niektorom z Chambers.

Viac info:
www.lawsociety.org.uk

Ak vas tato dlha cesta k snu neodradila, pisem dalej: Problem s ?dostanim sa? na skolu nie je. Kazda dobra universita ponuka studium prava. Dolezite je skoncit uni s aspon Hons 2. 1. degree, lebo pravo je velmi velmi konkurence. A uz nikto nebude cakat na nejake vychodo-europanky ako pridu a spasia Anglicko! Predtym ako zacnete studovat 2 stupen by ste mali mat vo vrecku training contract s nejakou firmickou / Chambers of Baristers. To je podla mna na vsetkom najtazsie. 2 stupen ? teda aspon LPC je drahy ? na The College of Law stoji rok cez £9,500. Ked budete mat training contract vo vrecku, firma vam zasponzoruje.
Stat sa baristerom je este tazsie, kedze kazdy rok sa do Chambers prijma iba skutocne male mnozstvo studentov. Musite byt skutocne velmi velmi dobry!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Nov 29, 2004 2:15 pm

Teraz trosku z osobneho sudka. Studujem LLB (Hons.) cez The Open University (http://www.open.ac.uk), ktora ponuka tento program spolu s The College of Law (http://www.college-of-law.co.uk). Forma studia je ako nase dialkove, teda navstevujem tutorials a pisem neskutocne mnozstvo esejov. V oktobri sa skuskujem. Momentalne cakam na vysledky poslednych dvoch predmetov ? ak som ich spravila, LLB (Hons.) mam vo vrecku. Toto je moj stvrty rok studia, ale kedze popri studiu pracujem full time, som na seba dostatocne hrda, lebo za normalnych okolnosti by mi studium malo trvat sest rokov.
Anglicke pravo nevidim ako nejaku hroznu biflovinu, ak teda nepocitam Case Law. Vzdy sa snazim vsetko ucit logicky a anglicke pravo je teda podla mojho nazoru dostatocne logicke. Presla som statocne mnozstvo knih, uz aj kniznicu by som si mohla otvorit.
Chcela by si potom pracovat ako solicitor?Barrister?
Hm? na toto teda este odpoved doriesenu nemam. Popri studiu pracujem v poistovnictve. Za tych par rockov som to uz v tomto odbore dufam niekam dotiahla a nerada by som zacinala nikde inde odznova. Pravo ma vynikajuce uplatnenie v poistovnictve, to co som sa naucila denno-denne pouzivam a vidim ze tymto je moja pozicia lepsia ako pozicia mojich kolegov. Mnoho ludi ide do prava aj kvoli financnemu ohodnoteniu. Ak by som zacinala v prave odznova, moje benefity by sa na par rokov znizili, a kedze ucty platit musim, aj toto hraje dolezitu ulohu na mojom rozhodnuti. Zatial to beriem tak ze o rok uvidim a rozhodnem sa potom co dalej.

Ak vas este nieco zaujima, sem s tym!.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

:-)

Poslať od hawaiicanka » Uto Nov 30, 2004 1:04 pm

Drzim palec vsetkym nam tvrdo pracujucim a studujucim.Gina,dufam ,ze o 3 roky,vlastne az o 4-5,ked budem uz po LPC a vo firme ako trainee ,si budem moct povedat to iste...Proud!!!
Cheers
Musim zase do roboty:-)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Dec 16, 2004 3:06 am

Gina vam vsetkym s radostou oznamuje (teda tych co to zaujima!) (aj ked v podnapitom stave) ze sa prave dozvedela, ze uspesne urobila posledne skusky, a teda skoncila LLB (Hons.) a je z toho neskutocne nadsena!!!
:-)))).
Naposledy upravil 1 dňa Gina, celkovo upravené 0

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Štv Dec 16, 2004 9:33 am

Gina,

vidim, ze Christmas party sa vydarila..:-)

Gratulujem a drzim palce na skvely job!
(Tvoje uspechy mi vlievaju do zil nadej, ze raz si tu svoju MBA na OU dokoncim aj ja!:-)

Krasny den vsetkym pracujucim a studujucim a oslavujucim!

Miriam

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Štv Dec 16, 2004 11:27 am

Gino, blahopreji Ti, dokazala jsi to :-)

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

Ufff

Poslať od hawaiicanka » Uto Feb 01, 2005 11:48 am

Huraa....Spravila som dalsiu "hnusnu" skusku....

BUTTON_POST_REPLY