Čo zariadiť pred štúdiom vo Veľkej Británii?

Jazykové školy v UK. Vysoké školy v Londýne. Večerné kuzy AJ.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
ancestor
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Uto Aug 03, 2004 7:27 pm
CONTACTCOLON

Čo zariadiť pred štúdiom vo Veľkej Británii?

Poslať od ancestor » Štv Dec 02, 2004 10:03 am

Caute,

Tak som rozmyslal ze ked chcem ist v septemri studovat do UK, nieco snad budem potrebovat nie? Urady a tak...

Poradte.
Dik

ancestor
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
CONTACTCOLON

Poslať od ancestor » Štv Dec 02, 2004 3:44 pm

Bomo, tvoje prispevky ma fakt vedia pobavit "Tak som rozmyslal" koment... ;)

No, takze ide o Brighton University, Computing Science, specializacia este neurcena.

Ak nie Brighton, tak Luton, stale si vyberam medzi tymito dvoma...

Peniaze? Poznam ludi co ma popri studiu brigadu a v da sa to splacat. Kopu penazi??? Moji rodicia nezarabaju nad 1,000,000sk rocne takze sa nemusim bat ze nedostanem peniaze od UK government...

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Dec 02, 2004 6:45 pm

ancestor píšeCOLONPeniaze? Poznam ludi co ma popri studiu brigadu a v da sa to splacat. Kopu penazi??? Moji rodicia nezarabaju nad 1,000,000sk rocne takze sa nemusim bat ze nedostanem peniaze od UK government...
Ak si brigadou popri skole zarobis na studium, tak to ti uz vopred gratulujem... Aj ked je pravde, ze univerzita v Lutone ta velmi nezatazi, ako pravidlo by som zobral, ze part-time pracou si zarobis tak 1/3 az 1/2 toho co minies. Viac to nebude, robit full-time a chodit full-time do skoly je prakticky nemozne.

ancestor
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
CONTACTCOLON

Poslať od ancestor » Štv Dec 02, 2004 9:18 pm

Hmm, skola je zadarmo, to je tam taky problem si zarobit na byvanie a jedlo brigadou????

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Dec 02, 2004 9:59 pm

Vyborna otazka, zislo by sa naspecifikovat: ake byvanie, ake jedlo a akou brigadou? Podla mojich skusenosti (priamych aj nepriamych) skoncit skolu bez dlhov je velmi tazke...

ancestor
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
CONTACTCOLON

Poslať od ancestor » Štv Dec 02, 2004 11:29 pm

byvanie najlacnejsie, jedlo najlacnejsie. vsetko najlacnejsie :) brigada,..nejaky nocny klub

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pia Dec 03, 2004 12:42 am

Nevidel by som to tak optimisticky, ak sa chces venovat studiu tak byvanie s tromi albancami na izbe nie je zrovna idealne riesenie. A ak budes undergraduate, tak tam sa chlasce kazdy tyzden a to ide strasne do penazi (preco inak su vsetci studenti zadlzeni na konci studia;). Naklady si dokazes spocitat aj sam (ak nie, na tejto stranke to niekde najdes), ako part-timer zarobis mozno 3-4 tisic rocne. Zvysok si budes musiet pozicat, bud na to pripraveny.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
RegistrovanýCOLON Pia Sep 24, 2004 10:35 am
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

lubovi!

Poslať od hawaiicanka » Pia Dec 03, 2004 12:59 pm

Lubo! Zarobit s apopri skole na studium a zivobytie da.Len bud musis mat super part time job alebo super stastie.Alebo oboje.Ja robim 32h. tyzdenne a zarobim cisteho 750£ mesacne. A to studujem PRAVO a SPANIELCINU FULL TIME na univerzite,to znamena ze tam oxidujem od rana az do 5 vecer. Je to narocne,pretoze to znamena ziadny private life, ale kto chce,zarobi si aj dostuduje!!! A to ani nemusi robit tarts alebo striptera popri studiu!!!
Good luck vsetkym.

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pia Dec 03, 2004 1:52 pm

Nikde som nepovedal, ze sa to neda, len sa na to snazim pozerat realisticky ocami priemerneho studenta. 32 hodin tyzdenne, to je nieco ako 5 hodin kazdy den a 7 v sobotu, cize ak vravis, ze koncis skolu o 5 tak potom este tvrdnes v praci do 11 vecer. Pokial ti to vyhovuje, tak je to v poriadku, ale zit takto 3-4 roky vydrzi pravdepodobne len malo ludi.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

hmm...

Poslať od hawaiicanka » Pia Dec 03, 2004 2:36 pm

Skoro si sa trafil...ibaze robim 3 dni cez tyzden po 4 hodky a sobotu a nedelu po 10 hod.Dat sa to da s predstavou ,ze sa ti pekne kotulaju peniazky.Okrem toho,nevravim,ze to musim robit 4 roky.Takto o rok budem uz trenovat tenis v klube ako trener a tam sa platia ine bubaky..uz teraz sa mi hlava toci...

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

pozicky

Poslať od hawaiicanka » Pia Dec 03, 2004 2:39 pm

Co sa tyka tych poziciek,LEA ti nepozicia,iba Britom.Ty ako euroobcan mozes poziadat DFES o zaplatenie skolneho,co je iba 1150£ maximum.Viac nedostanes,podla mojich skusenosti.

hawaiicanka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 132
BydliskoCOLON Coventry
CONTACTCOLON

ancestor

Poslať od hawaiicanka » Pia Dec 03, 2004 2:41 pm

TO mas prosim ta odkial,ze skola je zadarmo?Pokial ja viem,tak sa plati 1150£ skolne na kazdej univerzite,ktora je statna!!!A od roku 2006 to bude az do 3000£ pre Britov a Euroobcanov!!!

ancestor
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
CONTACTCOLON

Poslať od ancestor » Pia Dec 03, 2004 3:45 pm

No ja som informovany tak, ze skola sice zadarmo nieje, ale dfes ju preplaca europskym studentom...

Opravte ma ak sa mylim.

To fakt v roku 2006 bude skolne 3000??

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Pia Dec 03, 2004 4:03 pm

Citujem z Department for Education and Skills -

Facts on fees and financial help

Under government proposals which are now enshrined in law through the Higher Education Act 2004, from September 2006:
Tuition fees
? Up front fees will be removed for the majority of full time students. Neither they nor their parents will have to pay any fees before going to university or while studying.
? Universities will be able to vary fees from £0 to £3,000 for any full-time course. Variability will be between courses within universities, not simply between universities.
? Universities will have to sign an access agreement with the Office for Fair Access (OFFA) to be able to charge more than the current fee of £1,150 per year for their full-time courses.
? The Office for Fair Access will protect and promote access by ensuring that any university charging higher fees will use some of the additional income for bursaries or other financial support for low income students on the highest (£3,000) charging courses.
? Fees for part-time courses will remain unregulated.
Financial help with Fees
? Eligible full-time students will be able to take out student loans for their fees which only have to be repaid after leaving university and then at a rate linked to their income.
Financial help with maintenance and study costs
? Eligible full-time students from a low income family will get government support in the form of a maintenance grant worth up to £2,700 per year. This grant will not have to be repaid.
? Any full-time student receiving the full £2,700 grant and attending a course charging £3,000 will get at least a £300 a year additional financial help (such as a bursary) from their university.
? Some universities such as Exeter, Cambridge and Imperial have already announced bursary schemes of up to £4,000. This means some low income students could receive £6,700 of non-repayable support each year.
? Student loans for maintenance will also continue to be made available. And from September 2006 the amounts of student loan for maintenance available will rise above inflation. Students studying away from home in London will see the biggest increases in their student loan.

Takze toto by to mohlo pomoct vyriesit Tvoje otazky. A ano mas pravdu - studium v UK je ***** expensive. Uvazoval si o P/T study?

ancestor
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
CONTACTCOLON

Poslať od ancestor » Pia Dec 03, 2004 5:11 pm

P/T study??Co tym myslis?

A kolko ti da DFES ked sa to zvysi??

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Pia Dec 03, 2004 5:22 pm

P/T (part time) study je studium popri praci vacsinou je to 1 poobedie a 1 vecer, alebo 2 veceri niekedy + Saturday v tyzdni popri praci. Nikto Ti sice peniaze na skolu neda, no na druhej strane ak si najdes permanent pracu tak si pomalinku a potichunky pracujes a studujes. Ma to vyhodu ze ak pracujes v odbore tak sa Ti pocita i prax + dorabas si kvalifikaciu.To zalezi na kazdom jednotlivcovi co preferuje.

A na druhu otazku som Ti uz odpovedala. Precitaj si este raz cely prispevok odo mna.

ancestor
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
CONTACTCOLON

Poslať od ancestor » Pia Dec 03, 2004 5:36 pm

? Eligible full-time students from a low income family will get government support in the form of a maintenance grant worth up to £2,700 per year. This grant will not have to be repaid.
? Any full-time student receiving the full £2,700 grant and attending a course charging £3,000 will get at least a £300 a year additional financial help (such as a bursary) from their university.

- Znamena to ze mi to preplatia aj ked bude skolne 3000? Teda ja som to pochopil tak... ze socialny grant je 2.700 libier a ak platim viac, tak ten zvysok plati zase len niekto iny a nie ja..

BUTTON_POST_REPLY