Postgraduálne štúdium v UK

Jazykové školy v UK. Vysoké školy v Londýne. Večerné kuzy AJ.

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
marco81
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Jan 09, 2005 1:49 pm

Postgraduálne štúdium v UK

Poslať od marco81 » Ned Jan 09, 2005 3:05 pm

Caute chcel by som ist studovat do UK, postgraduate studies - odbor management alebo medzinarodny management. Kedze neviem ako to v UK funguje, rad by som sa s Vami poradil s nasledujuci mojimi otazkami:

1.ako vacsina priemernych Slovakov velku vahu zohravaju finanie? Kolko by tak mohlo stat rocne postgraduate? Na nete boli info ze 10k? Je moznotst ze skola odpusti full tuition? Ma s tym niekto skusenosti?

2. Ktoru Uni by ste mi doporucili? Nechcel by som ist do velkeho mesta e.g London, skor mensie studenske mesto,kde su aj daki Slovaci a praca

3. da sa zvladat postgraguate studies and work?

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Pon Jan 31, 2005 4:12 pm

Na aky titul by si chcel studovat? MSc, MBA, MA, PhD,...?

hlohovcan
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 7:57 pm
BydliskoCOLON Manchester ==> Toronto

Studium

Poslať od hlohovcan » Uto Feb 01, 2005 6:33 pm

Najprv si pozri www.ucas.com , najdes tam vsetky nevyhnutne informacie. Mozes si tam aj vyhladat skolu a odbor ktory chces studovat.
Financie zohravaju velku uloho, ako vsade. 10K rocne je dost, ale myslim ze priemerne sa to pohybuje od 3K do 5K, zelezi od skoly. Je mozne ze dostanes tuition fees naspet, ale az potom ako zacnes studovat. Informuj sa o podmienkach na skole. Napr. moja frajerka dostala podporu vo vyske 100%, a prednedavnom jej vratili tution fees ktore zaplatila v septembri. Ale ona studuje undergraduate, takze neviem ci sa to vztahuje aj na postgraduate.
Vela zdaru.

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Str Feb 02, 2005 5:34 pm

Ceny postgradualneho studia sa nelisia az tak drasticky od undergraduate. Pretoze sme uz v EU je to este v prijatelnom rozpati od £ 1'500;- do £ 3'000 ale vsetko zalezi na tom aku universitu si vyberies a ci to bude F/T alebo P/T.

Pre universitu sa musis rozhodnut sam. Casto sa stava ze Ti ponuknu miesto na viacerych ale uz je len na Tebe aby si sa rozhodol pre tu naj. Nemal by si zabudnut brat v uvahu nielen financie ale aj ako daleko to bude od Tvojej prace, aky bude Tvoj rozvrh a ake predmety budes studovat a najme ak sa rozhodnes pre P/T ci su tam aj sobotnajsie lekcie.

Postgraduate study a work - ak si F/T student tak by si to mal zvladat lebo nepracujes full time a mozes venovat skoro cely cas skole (ak ho venujes). Ale ak si P/T ako ja no tak sa priprav na boj v ktorom ide casto o zivot. Nezabudni ze postgraduate je tu v Anglii omnoho tazsie ako undergraduate a najma ak menis zamerania. (Sice ono to je len moj nazor, ale stojim si za nim). Ja som presla undergraduate v pohode bez akykolvek problemov a na postgrad. sa stale iba modlim az prejdem skusku alebo sa moje assignment zapaci lectorovi a nemusim ho pisat znova. Ono to je mozno tym ze polovicu predmetov a skript uz nechcem vidiet druhy krat az do konca svojho zivota a ani po smrti. Takze spojenie ze najblizsie 2 roky prezijes iba v stadiu praca, skola, skripta znie lakavo ze? Ale ak si zodpovedny a horlivy student ako ja tak si to skratis na tyzden a to ten pred skuskou.

evinaherecka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Ned Apr 18, 2004 6:46 pm
BydliskoCOLON PD

skola

Poslať od evinaherecka » Str Okt 05, 2005 1:23 pm

cavte pocula som ze sa v uk da spravit bakalar za 2alebo 3 roky na skole ktora vam poskytne financie respektive je zadarmo.. neviete niekto ci je to pravda aak hej ako sa ta skola vola? ako prelozite titul bakalara?
dakujem

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Okt 05, 2005 1:35 pm

cavte pocula som ze sa v uk da spravit bakalar za 2alebo 3 roky na skole ktora vam poskytne financie respektive je zadarmo.. neviete niekto ci je to pravda aak hej ako sa ta skola vola? ako prelozite titul bakalara?
dakujem
Co to ma spolocne s temou Postgradualne studium?
Bakalar sa da spravit aj na SK za 3 roky, teda to je bezna doba, nie? Na Sk je to tiez relativne zadarmo, nie? Bakalar = bachelor degree in xyz.

sanka_bebe
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Ned Sep 12, 2004 1:08 pm
BydliskoCOLON London, SW1A 0PW

studium

Poslať od sanka_bebe » Štv Feb 23, 2006 1:50 pm

nechcem do toho skakat ale iba undergaduate je relativen lacne ak berieme strop na rok Ako EU/UK student 1150 na rok ci ako ale teraz sa to zvysilo do max 3000 myslim uz nie som si isty ale fakt je ze po undergraduate a bakalarovi co by si mal dostat ked ides na postgraduate - v uk po bakalarovi tak tam sa platia ine palky a to je jedno ci si z UK alebo zo Slovenska. moje studium 17000 litrov Masters na LSE. V Uk su skoly na kazdom rohu, v sr to moze zniet dobre ze si skoncil skolu v uk ale v uk ked nemas fisrt, 2:1 a s top 10 skoly v obore tak to je len priemer, u nas to este nefunguje takym sposobom ako v uk. u nas si inzinier povedzme ekonomie a je v podstate jedno z ktorej skoly a ake si mal znamky, tu nie, ci lepsia skola tym drahsia vacsinou a musis mat dobre znamky ked nieco chces, nejaky internship solid robotu a tak

Poero2716
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Mar 03, 2009 9:01 am
CONTACTCOLON

No Problem

Poslať od Poero2716 » Pon Mar 16, 2009 1:04 pm

bump the thread up.

A bald man took a seat in a beauty shop. "How can I help you?" asked the stylist. "I went for a hair transplant," the guy explained, "but I couldn't stand the pain. If you can make my hair look like yours without causing me any discomfort, I'll pay you $5,000."

"No problem," said the stylist, and he quickly shaved his head.

--------------dvd copy,--------dvd ripper, ------------------dvd to ipod,----------------dvd ripper,-------------------dvd software,-----------

emporio
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Sob Feb 20, 2010 12:16 pm

Re: Postgraduálne štúdium v UK

Poslať od emporio » Uto Feb 23, 2010 12:09 pm

Existuje nejaky ranking pre UK university tykajuci sa Master/M.Sc. v obore Business/Economics/Management?
Pripadne, ak niekto bude mat cas, budem rad ak mi odpovie na mojich 6 otazok. Dakujem

BUTTON_POST_REPLY