Child tax credit

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Zuzana29
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Uto Sep 26, 2006 8:46 pm

Child tax credit

Poslať od Zuzana29 » Pia Máj 22, 2009 10:03 pm

dobry den.
pracujem a moj syn ma 11 mesiacov. poberam child tax credit 40 libier mesacne. ale v praci nas vsetkych prepustili lebo zatvaraju firmu a ja by som chcela s malym zostat doma a pracoval by iba manzel. neviete o kolko by mi zvysili child tax credit? pretoze ak by mi zostal taky isty museli by sme sa vratit na slovensko pretoze by sme nemali ani na najom.
kamaradka mi dnes povedala ze ona dostava 490 libier mesacne. ale to sa mi nezda. povedala ze ma aj od toho doklad ze jej napisali dopis. ale zial odchadza zajtra na sk, tak mi to nestihla ukazat. preto sa mi nezda ze keby som nepracovala, tak by mi platili child benefit 20libier tyzdenne a k tomu taky velky child tax credit. dakujem za akukolvek radu.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Child tax credit

Poslať od carfaxcat » Pia Máj 22, 2009 11:10 pm

To zavisi od vasej situacie. Najlepsie bude, ak vyplnis formular, pokial tu nechces pisat presne cifry, kolko zarabate, kolko hodin pracujete, ci mate iba jedno dieta, ci platite za childcare atd:
http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/start ... nnaire.htm, pripadne kontaktujte Tax Credit Helpline (0845 300 3900).

Renata74
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Ned Jan 03, 2010 11:27 am

Poslať od Renata74 » Ned Jan 03, 2010 12:10 pm

Zuzana29 píšeCOLONdobry den.
pracujem a moj syn ma 11 mesiacov. poberam child tax credit 40 libier mesacne. ale v praci nas vsetkych prepustili lebo zatvaraju firmu a ja by som chcela s malym zostat doma a pracoval by iba manzel. neviete o kolko by mi zvysili child tax credit? pretoze ak by mi zostal taky isty museli by sme sa vratit na slovensko pretoze by sme nemali ani na najom.
kamaradka mi dnes povedala ze ona dostava 490 libier mesacne. ale to sa mi nezda. povedala ze ma aj od toho doklad ze jej napisali dopis. ale zial odchadza zajtra na sk, tak mi to nestihla ukazat. preto sa mi nezda ze keby som nepracovala, tak by mi platili child benefit 20libier tyzdenne a k tomu taky velky child tax credit. dakujem za akukolvek radu.
Ahoj zuzana.child tax credit dostavas podla toho kolko zarobi tvoj manzel rocne ak ma nizsi prijem ako 10500libier rocne mali by ste dostavat aj Work tax credit.My napriklad teraz nemame obaja pracu a mame dve deti na ktore dostavame child tax 87.96 libier kazdy tyzden ,work tax credit nam nepatri pokial nemame pracu,pokial viem co mam priatelky tak dostavaju kazda jedna child tax na dieta okolo 45libier,neviem mozno tvoja kamaratkla berie aj work tax credit a ak je slobodna alebo rozvedena matka tak dostava viac na deti a to tiez zalezi kolko zarobi rocne...to je asi z mojich skusenosti

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Pia Dec 05, 2008 2:50 am

Poslať od ProfiUK » Uto Jan 05, 2010 2:19 am

Ako uz bolo uvedene vyssie u kazdeho je to inak podla zarobku partnera/ stavu . Este by som chcel podotkunt ze ak poberate working tax credit a child tax credit je dolezite kazdu zmenu zamestnania pravidelne hlasit v opacnom pripade sa dopustate trestneho cinu a skor ci neskor vam na to pridu a vsetky peniazky ktore dostanete navyse budete musiet pekne vratit

BUTTON_POST_REPLY