Navrat do UK

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
elucka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Ned Jan 17, 2010 3:31 pm

Navrat do UK

Poslať od elucka » Uto Mar 02, 2010 12:50 pm

Ahojte, uz som tu pisala ine otazky, kvoli UK, no situacia sa pohla a zmenila. Takze ideme do UK, ja prvy krat- uz viem, co mam vybavit, ale moj priatel sa vracia. Bol tam pred 3 rokmi (na pol roka), potrebne papiere ma, ale ked ochadzal, tak sa neodhlasoval ani nic podobne, teraz ideme spat a nevieme, kam mame dat vediet, ze je spat (ak treba) a zmenu adresy. Poznate na to nejake formulare? Pre banku som ten formular nasla, ale na NIN ci WRS nie. Za kazdu radu, dakujem:)) Lucia

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Navrat do UK

Poslať od carfaxcat » Uto Mar 02, 2010 2:49 pm

Na WRS pouzijete obaja ten isty formular, je na stranke UK Border Agency (hladaj pod EEA/EU citizens v casti work). Tvoj priatel sa bude musiet preregistrovat bez zaplatenia poplatku, ty ho vyplnis ako novy ziadatel.
Blizsie informacie su tu: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/worki ... k/eea/wrs/, formular: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... ormwrs.doc
Do banky netreba formular, ak mate cestu okolo, staci jeden ucet, ktory vam dosiel na danu adresu a adresu zmenite v pohode.

elucka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od elucka » Uto Mar 02, 2010 3:46 pm

Dakujem:) na aku danu adresu? Vsetky vypisy z banky chodili doteraz na staru.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Mar 02, 2010 3:53 pm

Dakujem:) na aku danu adresu? Vsetky vypisy z banky chodili doteraz na staru.
Na hocijaku, proste treba mat nejaky vypis z poslednych par mesiacov. Obycajne ani to netreba staci bankomatova karta a pas.

elucka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od elucka » Str Mar 03, 2010 2:39 pm

Aha, jasne, dakujem a nejaka form na zmenu adresy pre NIN?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Str Mar 03, 2010 3:15 pm

Nech priatel napise list, kde ako referenciu uvedie svoje cislo. Neviem, ci je na to nejaky formular. Na Slovensku je asi formular na vsetko, v UK mozno tiez, ale nie vzdy ho treba pouzit). Dokonca by som sa neobtazovala ten list napisat iba perom - moj manzel inym sposobom ani listy nepise.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Mar 04, 2010 10:24 am

http://www.hmrc.gov.uk/nic/ynino.htm#d

ja mam pocit ze jsem jim dokonce napsal jenom mail s novou adresou.

elucka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od elucka » Štv Mar 04, 2010 1:27 pm

Nad tym mailom som tiez rozmyslala, ale nenasla som nejaky normalny mail, iba cez outlook. Tak neviem, lebo to potrebujeme zmenit este odchodom.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Mar 04, 2010 5:30 pm

elucka píšeCOLONNad tym mailom som tiez rozmyslala, ale nenasla som nejaky normalny mail, iba cez outlook. Tak neviem, lebo to potrebujeme zmenit este odchodom.
Nie som si isty ci spravne chapem, ani som necital cely thread ale formulacia "nenasla som nejaky normalny mail, iba cez outlook" mi pripada, ze si nasla emailovu adresu niekde na nejakej stranke na ktoru ked kliknes tak sa ti automaticky pusti Outlook ako default emailovy klient. Ak je to pravda, email na tu adresu nemusis posielat cez Outlook, staci okopirovat tu adresu a email na nu poslat odhocikial....

elucka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od elucka » Štv Mar 04, 2010 5:53 pm

Hej, to viem, len moj super PC chce najprv aby som ho nainstovala..co samozrejme nechcem..tak uvidime:) nejako sa to doriesi. Dakujem:)

BUTTON_POST_REPLY