socialne byvanie v UK

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lucina3
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2010 3:15 pm

socialne byvanie v UK

Poslať od lucina3 » Ned Aug 15, 2010 10:11 am

Ahojte.Nedavno som rodila v UK, zijeme tu s manzelom uz 3 roky.Chcem sa spytat,ci mame narok na nejake socialne byvanie,kde sa to da vybavit a ako dlho treba cakat.Dakujem za odpovede.
Naposledy upravil 1 dňa lucina3, celkovo upravené 0

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Re: socialne byvanie v UK

Poslať od krtek » Pon Aug 16, 2010 8:24 am

jednoduse receno, kdyz by jsi nemela manzela a byla svobodna matka tak je to bez problemu a dostanes ho celkem hned, ale kdyz mas manzela tak te jen zaradi na poradnik a stehovat se budes tak za 3 roky.
Samozrejme to zalezi na nabidce bytu v te konkretni oblasti kde bydlis.
Jinak ale myslim ze v socialnim byte co vetsinou davaji councily by jsi stejne nechtela bydlit = oblast s vysokou kriminalitou, ozralove, injekcni strikacky na chodbe,....

Takze ja bych ti doporucil si najit nejake uchazejici ubytovani, kdyz jste tu dva tak se neco maleho za solidni cenu da najit snadno, a pak pozadat u councilu o podporu na ubytovani (housing benefits), predpokladam ze ty pracovat ted nebudes, takze se kvalifikujete na celkem solidni castku a tak vam council zaplati 1/4 az 1/2 najmu.

lucina3
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od lucina3 » Pon Aug 16, 2010 2:24 pm

S manzelom mame prenajaty barak,ale byva s nami svagor,takze nemame narok na council alebo house benefit.Dokonca mame jednu izbu volnu,ktoru zbytocne platime a nechcem ju prenajat cudziemu cloveku,ked mam doma male dieta.Takze odporucate hladat si nove vlastne byvanie?Ziadne socialne?
Naposledy upravil 1 dňa lucina3, celkovo upravené 0

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61
RegistrovanýCOLON Pia Dec 05, 2008 2:50 am

Poslať od ProfiUK » Uto Aug 17, 2010 2:37 am

Ano mas narok ziadat o tkzv "council house" Len by ma strasne zaujimalo co ta k tomu vedie. Ako, ked si myslis ze narok na council house mas automaticky preto ze mas dieta tak to si na velkom omyle.(mas ty alebo manzel na svk nejaky majetok atd. atd.?

Uz mam naozaj dost toho ako si ludia myslia ze ked sa im narodi decko tak maju narok na council house atd atd.

Osobne slubujem ze ak zistim na tomto fore ze niekto robi nieco nelegalne dam to presetrit uradom

Pekny den.

lucina3
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od lucina3 » Uto Aug 17, 2010 9:33 am

Nepytala som sa,ci mam narok na council ci house benefit,ale na socialne byvanie.A to,ze mame s manzelom dieta neznamena,ze chceme zneuzivat anglicke zakony a robit nieco nelegalne (nepytala by som sa na fore,keby som chcela nieco nelegalne),len ja momentalne nezarabam,materska nie je nic moc a najom je tu pekne drahy,tak hladame moznosti,kde nam moze stat prispiet a financne pomoct.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Aug 17, 2010 10:31 am

Tak ako pisal krtek, socialne byty su v hroznych stvrtiach s problemami ako kriminalita, drogy, vytrznictvo, atd. Osobne by som radsej byval vo vlastnom prenajme za trhovu cenu daleko od council estates... ak vsak nemate inu moznost a z financneho hladiska vam to inac nevychadza, skus sa informovat na miestnom councile.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Aug 18, 2010 12:51 am

ProfiUK píšeCOLONAno mas narok ziadat o tkzv "council house" Len by ma strasne zaujimalo co ta k tomu vedie. Ako, ked si myslis ze narok na council house mas automaticky preto ze mas dieta tak to si na velkom omyle.(mas ty alebo manzel na svk nejaky majetok atd. atd.?

Uz mam naozaj dost toho ako si ludia myslia ze ked sa im narodi decko tak maju narok na council house atd atd.

Osobne slubujem ze ak zistim na tomto fore ze niekto robi nieco nelegalne dam to presetrit uradom

Pekny den.

To by som chcel vidiet tych uradnikov ako sa zatvaria kebyze im nahlasis ze lucina3 z http://www.london.sk pobera nepravom benefity.

Zora
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 34
RegistrovanýCOLON Uto Aug 09, 2005 12:17 pm
BydliskoCOLON Woking,UK

Poslať od Zora » Uto Aug 24, 2010 2:13 pm

ProfiUK píšeCOLONAno mas narok ziadat o tkzv "council house" Len by ma strasne zaujimalo co ta k tomu vedie. Ako, ked si myslis ze narok na council house mas automaticky preto ze mas dieta tak to si na velkom omyle.(mas ty alebo manzel na svk nejaky majetok atd. atd.?

Pekny den.
Tak z tohto prispevku a aj cloveka mam normalne dost...
Vsak co riesis????
Baba sa normalne pytala a co je na tom...vsak ked obidvaja ziju a pracuju v UK tak je to hadam normalne,nie???
Ty asi nemas deti ked takto reagujes.
A co ty chces dat presetrovat uradom?????

Najskor by si sa mal asi dat presetrit ty....

mannymana
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Str Mar 18, 2009 2:52 pm

Poslať od mannymana » Uto Aug 24, 2010 3:42 pm

Ha ha ha...Zora...dobre si to napisala , veru, dobre ...ze najprv by sa mal presetrit on.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Uto Aug 24, 2010 4:47 pm

Jedna moja známa dostala teraz council flat v Croydone, viem iba toľko, že žije s manželom a dcérou (8 ročnou ) asi 4 roky v Uk, takže predpokladám, že čakali aspoň 3 roky. Obaja sú plne zamestnaní .

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61

Poslať od ProfiUK » Uto Aug 24, 2010 5:00 pm

To by som chcel vidiet tych uradnikov ako sa zatvaria kebyze im nahlasis ze lucina3 z http://www.london.sk pobera nepravom benefity.
Myslim si, ze k tomuto sa netreba ani vyjadrovat iba tolko ze sa da zistit vela veci by si sa cudoval/la
Vsak co riesis????
Vyzera ze by som nieco riesil? Jednoducho sa mi hnusi ked clovek zneuziva to co sa da a na druhej strane ti co to naozaj potrebuju sa nevedia nicoho dovolat.... a nic take som ani lucine 3 nenapisal naco by sa mohla urazit.
Baba sa normalne pytala a co je na tom...vsak ked obidvaja ziju a pracuju v UK tak je to hadam normalne,nie???
A ja som normalne odpovedal ze ma narok len by ma zaujimalo co ju k tomu vedie .
Ty asi nemas deti ked takto reagujes. A co ty chces dat presetrovat uradom????? Najskor by si sa mal asi dat presetrit ty....
Ci mi veris ci nie mam dieta a nastastie som nikdy nepotreboval ale na druhej strane ani nerozmyslal ci by som mal narok na council house.

A to s tym presetrenim porozmyslam a dam vediet .
Prajem pekny den.

Denisa22
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Uto Máj 02, 2006 11:30 am
BydliskoCOLON Exeter

Poslať od Denisa22 » Uto Aug 24, 2010 5:32 pm

Dobry den. Chcela by som reagovat na tuto zaujimavu diskusiu. Ja osobne nevidim nic zle na tom ak niekto poziada o soc. byt a pracuje full time a sucasne plati cely najom. Na Slovensku pred par rokmi tiez bolo zauzivane pomahat tymto sposobom hlavne rodinam. Teraz to uz tak nie je a musime uznat, ze mlade rodiny maju velky problem si zaobstarat vlastne byvanie. Kazdy kto zije v UK ma narok na socialny byt, aj mladi bez rodiny s malym prijmom. Samozrejme dockat sa ho je naozaj umenie. Ja zijem v stredne velkom meste a tu sa caka priemerne 3-4 roky. Nie je pravda ze byty su len v hroznych oblastiach. Tu sa vystavali byty vo velmi oblubenej stvrti. Aby som upresnila, podla zakona stavebne firmy musia vystavat nejake percento soc. bytom spolu s bytmi ktore budu na predaj. A druha vec. Rozdiel v najme je okolo 150 max 200lib.za mesiac. Hlavne vsak je, za mate postarane o opravy a nemusite sa stahovat ak landlord si to zmysli. Neviem ako ini, ale ja mam dost neprijemnych skusenosti s pristupom landlady co sa tyka oprav a poruch. Takze na zaver, treba si podat ziadost o soc. byt ak mate narok a potom uz len cakat. Prijemny den.

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61

Poslať od ProfiUK » Uto Aug 24, 2010 6:39 pm

od Denisa22 » Uto Aug 24, 2010 5:32 pm

Dobry den. Chcela by som reagovat na tuto zaujimavu diskusiu. Ja osobne nevidim nic zle na tom ak niekto poziada o soc. byt a pracuje full time a sucasne plati cely najom. Na Slovensku pred par rokmi tiez bolo zauzivane pomahat tymto sposobom hlavne rodinam. Teraz to uz tak nie je a musime uznat, ze mlade rodiny maju velky problem si zaobstarat vlastne byvanie. Kazdy kto zije v UK ma narok na socialny byt, aj mladi bez rodiny s malym prijmom. Samozrejme dockat sa ho je naozaj umenie. Ja zijem v stredne velkom meste a tu sa caka priemerne 3-4 roky. Nie je pravda ze byty su len v hroznych oblastiach. Tu sa vystavali byty vo velmi oblubenej stvrti. Aby som upresnila, podla zakona stavebne firmy musia vystavat nejake percento soc. bytom spolu s bytmi ktore budu na predaj. A druha vec. Rozdiel v najme je okolo 150 max 200lib.za mesiac. Hlavne vsak je, za mate postarane o opravy a nemusite sa stahovat ak landlord si to zmysli. Neviem ako ini, ale ja mam dost neprijemnych skusenosti s pristupom landlady co sa tyka oprav a poruch. Takze na zaver, treba si podat ziadost o soc. byt ak mate narok a potom uz len cakat. Prijemny den.
Ja by som k tomu len dodal tolko ze ak nato naozaj nemas tak poziadaj to iste by som urobil aj ja avsak v sucastnosti sa stretavam s takymi vecami ze si ludia zo zahranicia stavaju dom alebo uz vlastnia byt v rodnej krajine popripade maju doma otvorene rozne sporenia a tu ziadaju o domy a jednoducho to zataja a toto je ta vec ktora mi tak strasne vadi.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Aug 25, 2010 12:47 pm

Denisa22 píšeCOLONNie je pravda ze byty su len v hroznych oblastiach. Tu sa vystavali byty vo velmi oblubenej stvrti. Aby som upresnila, podla zakona stavebne firmy musia vystavat nejake percento soc. bytom spolu s bytmi ktore budu na predaj.
Tak je. Zavisi vsak na uhle pohladu. Ak sa na to pozries ako najomca socialneho bytu, tak je to pekna stvrt. Ak si vsak byvanie kupis za vlastne peniaze s rizikom, ze housing association moze do susedstva nastahovat asocialov, tak tato oblast az tak atraktivna nie je. Pozri sa na ceny nehnutelnosti a zistis, ze tie ktore su pri socialnych bytoch/domoch (ci uz slusnych alebo nie) su o dost lacnejsie, lebo tam ludia proste byvat nechcu. Teda nie ti, ktori si platia byvanie z vlastneho.

Zora
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 34
BydliskoCOLON Woking,UK

Poslať od Zora » Pia Aug 27, 2010 8:57 am

ProfiUK píšeCOLON
od Denisa22 » Uto Aug 24, 2010 5:32 pm

Ja by som k tomu len dodal tolko ze ak nato naozaj nemas tak poziadaj to iste by som urobil aj ja avsak v sucastnosti sa stretavam s takymi vecami ze si ludia zo zahranicia stavaju dom alebo uz vlastnia byt v rodnej krajine popripade maju doma otvorene rozne sporenia a tu ziadaju o domy a jednoducho to zataja a toto je ta vec ktora mi tak strasne vadi.

Ja nechapem co ti na tom tak strasne vadi.Do UK chodia vacsinou ludia,aby si napr. na ten dom ,alebo byt zarobili.Alebo poznam ludi,ktori maju sice byt,ale byvaju tam ich deti,ktore chodia na vysoku skolu.Takze co???Maju deti vyhodit na ulicu,alebo poznam takych,ktori sem prisli na par rokov a chcu sa neskor vratit na Slovensko.Maju si predat strechu nad hlavou???
Alebo sa niekomu nieco z rodiny stane,alebo strati pracu a nepodari sa mu najst nova...ma si predat aspon aku taku istotu,ze sa ma kde vratit???
Neviem kolko si toho v zivote prezil,ale mam pocit ze si este poriadny kopanec do zadku od zivota nedostal,ked pises tak ako pises.
Ano,aj mne vadia ludia,ktori to zneuzivaju,ale najskor by ti mali vadit ludia,ktori klamu za inym ucelom a sem baba ktora sa informuje o socialnom byte,lebo ma dieta ,urcite nepatri.

Zora
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 34
BydliskoCOLON Woking,UK

Poslať od Zora » Pia Aug 27, 2010 9:04 am

ProfiUK píšeCOLON
Myslim si, ze k tomuto sa netreba ani vyjadrovat iba tolko ze sa da zistit vela veci by si sa cudoval/la

Joooj...a nepracujes ty pre nejaku tajnu policiu??? :)))
Vsak co riesis????
Vyzera ze by som nieco riesil? Jednoducho sa mi hnusi ked clovek zneuziva to co sa da a na druhej strane ti co to naozaj potrebuju sa nevedia nicoho dovolat.... a nic take som ani lucine 3 nenapisal naco by sa mohla urazit.

Ano?Tak sa trosku zamysli nad tym akym sposobom to pises.....
A ja som normalne odpovedal ze ma narok len by ma zaujimalo co ju k tomu vedie .

No co by ju asi k tomu tak viedlo...je na metraskej a muz asi nezaraba 5000 libier mesacne....
Ty asi nemas deti ked takto reagujes. A co ty chces dat presetrovat uradom????? Najskor by si sa mal asi dat presetrit ty....
Ci mi veris ci nie mam dieta a nastastie som nikdy nepotreboval ale na druhej strane ani nerozmyslal ci by som mal narok na council house.

Tak asi mas velmi dobry plat a nevies pochopit tych,ktori maju mozno 1 000 libier mesacne,pracuju dvaja...ak pracuju dvaja...maju jedno,alebo dve deti .....a platia rent za dom mozno 1200 libier....pochopil???

Tak nerozmyslaj dlho...cim skor,tym lepsie....
Prajem pekny den.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pia Aug 27, 2010 4:52 pm

Dnes som opäť hovoril s tou známou, ktorá dostala ten council flat a povedala, že čakali 2 roky a mala podané žiadosti v roznych oblastiach Londýna a tento ( v Norwoode) sa jej páčil. Je to tichá štvrť , vedľajšia ulica, väčšinou starší ľudia. Je to 2 izbový byt a nájomné je £ 400 mesačne.

ProfiUK
Member
Member
PríspevkyCOLON 61

Poslať od ProfiUK » Pia Aug 27, 2010 6:38 pm

Ja nechapem co ti na tom tak strasne vadi.Do UK chodia vacsinou ludia,aby si napr. na ten dom ,alebo byt zarobili.Alebo poznam ludi,ktori maju sice byt,ale byvaju tam ich deti,ktore chodia na vysoku skolu.Takze co???Maju deti vyhodit na ulicu,alebo poznam takych,ktori sem prisli na par rokov a chcu sa neskor vratit na Slovensko.Maju si predat strechu nad hlavou???
Alebo sa niekomu nieco z rodiny stane,alebo strati pracu a nepodari sa mu najst nova...ma si predat aspon aku taku istotu,ze sa ma kde vratit???
Neviem kolko si toho v zivote prezil,ale mam pocit ze si este poriadny kopanec do zadku od zivota nedostal,ked pises tak ako pises.
Ano,aj mne vadia ludia,ktori to zneuzivaju,ale najskor by ti mali vadit ludia,ktori klamu za inym ucelom a sem baba ktora sa informuje o socialnom byte,lebo ma dieta ,urcite nepatri.
Zora
Opakujem ak to je vychodisko z nudze tak mi natom nevadi vobec nic. Ak si sem prisla doma mas v bankach nasetrene tisice EUR alebo dom a tu ziadas o nieco naco by si v pripade uvedenia pravdivych informacii narok nemala tak to mi VADI. Ak mas pocit ze to je zle tak to hovori samo o sebe co si zac. A kopanec do zadku som dostal ale urcite som to neriesil tak ze som vyhladaval vsetky nelegalne cesty ako to riesit.
Joooj...a nepracujes ty pre nejaku tajnu policiu??? :)))
by si sa cudovala kde ja pracujem, ale poradim.......... vyjadrujem sa k tomuto pretoze moje zamestnanie nema daleko od riesenia tychto problemov
Ano?Tak sa trosku zamysli nad tym akym sposobom to pises.....
Akym sposobom pisem? Ze je to troska tvrdsie ako by si cakala? Keby som napisal ze ano chod vybavuj si nezabudni vsetko zatajovat tak by som sa ti to pacilo? Nie takto pisat nebudem .
No co by ju asi k tomu tak viedlo...je na metraskej a muz asi nezaraba 5000 libier mesacne....
Aha takze je jedina zena na materskej ? Jediny muz co nezaraba 5000 libier je ten jej. Sa uz spamataj z tychto bludov o ktorych tu pises. Su tu tisice mladych ludi co nemaju co do ust . Esteraz, ak to je vychodisko z nudze a jednoducho to inak nejde ci uz z financnych dovodov alebo hocakych proti tomu nic nemam.
Tak asi mas velmi dobry plat a nevies pochopit tych,ktori maju mozno 1 000 libier mesacne,pracuju dvaja...ak pracuju dvaja...maju jedno,alebo dve deti .....a platia rent za dom mozno 1200 libier....pochopil???
Tak aky mam ja plat je moja vec . Ale ti poviem ked zvladam ja robit si skolu , pracovat , s priatelkou sa starat o dieta platit vsetko to co treba (rent, bills, ) tak by to, keby velmi niekto chcel zvladat, zvladal tiez. Ak niekto nechce bude hladat cesticky ako sa ku vsetkemu dostat zadarmo . (vseobecne)
Tak nerozmyslaj dlho...cim skor,tym lepsie....
Prajem pekny den.
A ty si vystudovana doktorka ked ma niekam posielas? Si myslis ze ti cely zivot niekto nieco daval do ust tak je to to spravne ? Ak mas taky pocit tak si zi v tomto pocite. Nech sa ti dari . Tymto moja diskusia s tebou skoncila a viac sa k tebe a k tvojim nazorom vyjadrovat nebudem. Zi si svoj pekny zivot a maj sa pekne.

Zora
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 34
BydliskoCOLON Woking,UK

Poslať od Zora » Sob Aug 28, 2010 12:07 pm

No k Tebe PROFIUK uz len jedno....by si sa zas cudoval Ty,co robim ja....:)))
Ale urcite tu nebudem zo seba robit frajerku a premudrelu osobu ako to robis Ty.
Tvoje vyjadrenia hovoria za vsetko....:)
Najviac sa mi ale paci to,ze porekadla maju vzdy pravdu....v Tvojom pripade by sa hodilo....
Ked sa dostane hovno na policu....mysli si ze je torta.... ;)
Pekny den pan najmudrejsi....

Ebi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Štv Nov 03, 2005 1:46 pm

Poslať od Ebi » Sob Aug 28, 2010 12:41 pm

Zora píšeCOLONNo k Tebe PROFIUK uz len jedno....by si sa zas cudoval Ty,co robim ja....:)))
Ale urcite tu nebudem zo seba robit frajerku a premudrelu osobu ako to robis Ty.
Tvoje vyjadrenia hovoria za vsetko....:)
Najviac sa mi ale paci to,ze porekadla maju vzdy pravdu....v Tvojom pripade by sa hodilo....
Ked sa dostane hovno na policu....mysli si ze je torta.... ;)
Pekny den pan najmudrejsi....
Mila Zora,prosim ta nestekaj na vsetky strany,len preto,ze profiuk ma iny nazor ako ty...nikde netvrdi,ze je najmudrejsi na svete a vyjadril svoj nazor (plne snim suhlasim,lebo house benefit je socialna vypomoc na byvanie pre ludi,co maju hlboko do kapsi a su uplne bez majetku a uspor) a tak sa prosim nauc respektovat druhych ludi. Ja mam 2 deti,manzelka bola 2x9 mes. na materskej a ja som zivil rodinu v uk (najom 740 lib.,bills atd.) a popritom platil hypo 700E na byt co mame doma a nepotreboval som zneuzit uk stat,len preto,ze stacilo zatajit moje uspory a vlastnictvo bytu na slovensku...to,ze mam deti je predovsetkym moja zodpovednost a nie prostriedok na tahanie penazi zo statu... musel som sa uskromnit,ale dalo sa to vydrzat...takze,ak dotycna slecna (pani) nema uspory a ziaden majetok,ktory by mohla spenazit a ma vazne dovody,preco by jej mali prispievat na byvanie,tak jej to prajem,ale ked jej ide len o pohodlne zbavenie sa svojej zodpovednosti na plecia spolocnosti ,tak som proti akejkolvek pomoci...a hlavne,mlady ludia nech si konecne uvedomia,ze deti su velka radost,ale predovsetkym zodpovednost a nie prostriedok k ziskaniu neopravnenych vyhod. A teraz ma ukrizujte...

Rascals
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
RegistrovanýCOLON Pon Mar 09, 2009 1:37 pm

Poslať od Rascals » Sob Aug 28, 2010 12:57 pm

Ked ste obidvaja zamestnani tak si vzemite hypoteku, ked nemate na depozit vyuzite house buy direct,,,a ked pojdete o 10 rokov na slovensko tak predajte nehnutelnost na ktoru mate hypoteku a vratia sa vam aspon nejake peniaze,,ako ked budete platit 700libier za dom a za 10 rokov zistite ze ste dali do toho 70 tisic libier vies.

A ohladne tych benefitov a profiUK ja musim reagovat a povedat ze v istom slova zmysle ma pravdu, ja osobne poznam poliakov co tu maju prihlasene deti ktore ani niesu ich a beru za nich peniaze a tie deti ani niesu v UK,,takze vyuzivaju system,,,a ked to potrebuje normalny clovek tak ma problemy,,

Zora
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 34
BydliskoCOLON Woking,UK

Poslať od Zora » Uto Sep 07, 2010 8:38 pm

Drahy Ebi..ja tu nestekam na vsetky strany,nakolko nie som pes,ale clovek...
Len sa mi pacia vyjadrenia tiez "SLOVAKOV",ktori ako keby zabudli skadial vysli....
Nie nadarmo sa vravi ze slovak slovakovi nikdy v zahranici nepomoze....skor ti pomoze niekto cudzi ako slovak....
A ked uz sme pri tom...je kopec cudzincov tu v UK...nejdem pisat konkretne ktorich,ti co tu ziju vedia...tam by sa mali pani uradnici pozriet ako zneuzivaju system....pride sem jeden,ale v dome ich byva 30.....samozrejme je ich ako hadov,dostanu dom,auto,neplatia nic...zeny okrem rodenia nic nerobia a chlapi ak neklacia v mesitach,kseftuju so vsetkym s cim sa da v tych svojich taxikoch....alebo poznam pripad ked babka dostala sama 5 izbovy dom a nakoniec byvala u dcery a dom prenajimala...ina sa mi zas stazovala ze cakala na socialny byt 4 roky....a to je original UK babka...a tu niekto chce niekoho udavat???
Jasne..."LEN SLOVAK SLOVAKA"....no na smiech....

Zora
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 34
BydliskoCOLON Woking,UK

Poslať od Zora » Uto Sep 07, 2010 8:45 pm

Rascals píšeCOLONKed ste obidvaja zamestnani tak si vzemite hypoteku, ked nemate na depozit vyuzite house buy direct,,,a ked pojdete o 10 rokov na slovensko tak predajte nehnutelnost na ktoru mate hypoteku a vratia sa vam aspon nejake peniaze,,ako ked budete platit 700libier za dom a za 10 rokov zistite ze ste dali do toho 70 tisic libier vies.

A ohladne tych benefitov a profiUK ja musim reagovat a povedat ze v istom slova zmysle ma pravdu, ja osobne poznam poliakov co tu maju prihlasene deti ktore ani niesu ich a beru za nich peniaze a tie deti ani niesu v UK,,takze vyuzivaju system,,,a ked to potrebuje normalny clovek tak ma problemy,,
Nevravim ze nemas pravdu...ale kazdy bude vyuzivat system len tak,ako mu to sam system dovoli...my sme museli dokladat potvrdenia zo skoly ze deti riadne navstevuju skolu...a kopec inych potvrdeni sme museli davat a niektore aj dva krat,lebo sa im "stratili"....takze nechapem ako im benefity bez tych potvrdeni vobec daju....potom koho to je chyba???

Ebi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Štv Nov 03, 2005 1:46 pm

Poslať od Ebi » Uto Sep 07, 2010 11:10 pm

Zora píšeCOLONLen sa mi pacia vyjadrenia tiez "SLOVAKOV",ktori ako keby zabudli skadial vysli....
Nie nadarmo sa vravi ze slovak slovakovi nikdy v zahranici nepomoze....skor ti pomoze niekto cudzi ako slovak....

Tak toto som fakt nepochopil....o akej pomoci tu melies prosim ta....to ako navod na zneuzivanie systemu (soc. davok) pokladas za" pomoc "??? No amen tma...
Zora píšeCOLONA ked uz sme pri tom...je kopec cudzincov tu v UK...nejdem pisat konkretne ktorich,ti co tu ziju vedia...tam by sa mali pani uradnici pozriet ako zneuzivaju system....pride sem jeden,ale v dome ich byva 30.....samozrejme je ich ako hadov,dostanu dom,auto,neplatia nic...zeny okrem rodenia nic nerobia a chlapi ak neklacia v mesitach,kseftuju so vsetkym s cim sa da v tych svojich taxikoch....alebo poznam pripad ked babka dostala sama 5 izbovy dom a nakoniec byvala u dcery a dom prenajimala...ina sa mi zas stazovala ze cakala na socialny byt 4 roky....a to je original UK babka...a tu niekto chce niekoho udavat???
Na smiech si tu ty,ak sa ti zda normalne pachat kriminalny cin...to ze iny kradnu,neznamena automaticky,ze ja mozem tiez...bozie mlyny melu pomaly,ale iste...

Zora
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 34
BydliskoCOLON Woking,UK

Poslať od Zora » Ned Sep 12, 2010 7:59 am

Ebi píšeCOLON
Zora píšeCOLONLen sa mi pacia vyjadrenia tiez "SLOVAKOV",ktori ako keby zabudli skadial vysli....

Tak toto som fakt nepochopil....o akej pomoci tu melies prosim ta....to ako navod na zneuzivanie systemu (soc. davok) pokladas za" pomoc "??? No amen tma...
Zora píšeCOLONA ked uz sme pri tom...je kopec cudzincov tu v UK...nejdem pisat konkretne ktorich,ti co tu ziju vedia...tam by sa mali pani uradnici pozriet ako zneuzivaju system....pride sem jeden,ale v dome ich byva 30.....samozrejme je ich ako hadov,dostanu dom,auto,neplatia nic...zeny okrem rodenia nic nerobia a chlapi ak neklacia v mesitach,kseftuju so vsetkym s cim sa da v tych svojich taxikoch....alebo poznam pripad ked babka dostala sama 5 izbovy dom a nakoniec byvala u dcery a dom prenajimala...ina sa mi zas stazovala ze cakala na socialny byt 4 roky....a to je original UK babka...a tu niekto chce niekoho udavat???
Na smiech si tu ty,ak sa ti zda normalne pachat kriminalny cin...to ze iny kradnu,neznamena automaticky,ze ja mozem tiez...bozie mlyny melu pomaly,ale iste...

Prosim ta aspon netaraj....aky kriminalny cin???Sa ty daj dokopy trosku....ked nevies na akych ludi som myslela bud radsej ticho...lebo oni nepachaju ziadny kriminalny cin...su tu legalne a maju velku podporu od systemu....a ak este stale nechapes chod sa pozriet ku mesitam.....

doom65
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Júl 22, 2011 10:40 pm

Poslať od doom65 » Pia Júl 22, 2011 10:44 pm

Vedeli by niekto poradit na aky urad sa mam obratit ak chcem poziadat o socialny byt. Moja situacia je taka zijem spolu s priatelkou a s 2.mesacnym synom. Ako by bolo podla Vas najlepsie postupovat?
Dakujem

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pia Sep 02, 2011 12:22 am

nazdar lidi.
tak vidim, ze sa to tu pekne zomlelo.

chapem jednu aj druhu stranu a napisem k tomu tolkoto: ta mlada mamicka spomenula, ze maju jednu izbu volnu, ale nechcu nikoho tam brat.

ja by som navrhovala, skor ako budu ziadat o nieco, co inym treba nastojcivejsie, najst si mensie a lacnejsie ubytovanie, kde nebudu platit izbu navyse. aj ked docasne prisli o jeden prijem, nie su na tom hadam tak strasne zle, ze by museli siahat po socialnom byte. najprv sa treba uskromnit a socialne zdroje zvazovat az ako posledne.

lebo naozaj su ludia, ktori na tom nie su ani takto dobre a ziju v horsich podmienkach. ti by si ten socialny byt zasluzili viac. lenze v tych uz byvaju ti, co na ne vlastne ani neboli odkazani.

trocha po funuse ale citila som potrebu k tomu napisat svoj nazor.

BUTTON_POST_REPLY