Návrat do práce po materskej

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lucina3
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2010 3:15 pm

Návrat do práce po materskej

Poslať od lucina3 » Ned Feb 20, 2011 10:45 am

Ahojte! Chcela by som sa opýtať mamičiek,či sa po materskej vracali do práce a ak áno,kde a komu zverili svoje deti? Moja situácia je totižto taká,že v marci mi končí materská,ale do práce sa asi nevrátim...z jednej strany je to škoda,keďže som na kontrakte priamo pod firmou,ale z druhej strany sa mi zdá skoro odísť od dieťaťa,keď nemá ani rok...aký postoj máte k tomu Vy? Ďakujem za odpovede a názory.

lucina3
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Re: Návrat do práce po materskej

Poslať od lucina3 » Str Feb 23, 2011 4:52 pm

Prosím Vás,aké sú v Anglicku možnosti,kde možete dieťa nechať,ak chcete nastúpiť do práce? Viem,že opatrovateľky sa neoplácujú. Pýtajú na hodinu veľa. To,čo zarobím v práci,dám im. Ako to tu chodí?

Ebi
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Štv Nov 03, 2005 1:46 pm

Poslať od Ebi » Pia Feb 25, 2011 8:54 am

Budem uprimny,na tieto otazky si si mala vediet odpovedat este predtym,ako si sa rozhodla zalozit rodinu...v UK su velmi obmedzene moznosti a vsetky stoja velke prachy...ak nezarabas 50k a viac neoplati sa ti nic ine,ako sa starat o dieta sama doma. Moj kolega sa strieda so zenou,lepsie riesenie nenasli.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pia Feb 25, 2011 9:58 am

My sme to s manželkou pred rokmi riešili tak, že sme zobrali au pair k nám, ale to sme mali jednu voľnú izbu. Náš syn mal vtedy 2 roky.

lucina3
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od lucina3 » Pia Feb 25, 2011 4:25 pm

Prepáč Ebi,ale nebudem sa pýtať Teba,či si smiem založiť rodinu. Dieťa sme si s manželom naplánovali s vedomím,že sa nevrátim do práce...len ma zaujímalo,že KEBY...tak aké sú možnosti. Ďakujem.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pia Feb 25, 2011 5:20 pm

lucko zalezi jakou mas praci. Obecne tady v UK jsou zamestnavatele docela dost vstricni k tomu aby jsi pracovala jen na nejaky castecny uvazek. Proste ze dite das na 2 dny na starosti nekomu jinemu a budes chodit do prace. Nebo se domluvis s jinou maminkou a ty budes chodit do prace jen dopoledne a ona odpoledne a vzajemne s budete hlidat deti.
Mam dokonce pocit ze zamestnavatel z toho ma nejake vyhody kdyz takhle zamestna maminu (ale to je jen pocit)
Je pravda ze treba to co vydelas das za to ze das dite k childminer, ale to si musis rozmyslet sama jestli ti to za to stoji (nevypadnes ze sveho oboru a dale rozvijis karieru)

Nemyslim se ze je dobre se stridat s manzelem, to se pak jiz vubec neuvidite a to dlouhodobe neni dobre, je lepsi se spise uskrovnit a treba si zkusit zjistit jestli nemate narok na nejaky prispevek (na ubytovani, kvuli nizkemu prijmu a tak podobne)

BUTTON_POST_REPLY