PORADI NIEKTO,KTO ZIJE V UK A POBERA PRIDAVKY NA DIETA?

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kicape
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Sep 20, 2013 10:50 am

PORADI NIEKTO,KTO ZIJE V UK A POBERA PRIDAVKY NA DIETA?

Poslať od kicape » Pia Sep 20, 2013 5:08 pm

DOBRY DEN..sOM TU NOVAčIK,ALE URCITE OKOLNOSTI MA DONUTILI VYHLADAT NEJAKU STRANKU,KDE BY MI MOHLI POMOCT PRAVE TI,čO žIJU V UK A UZ MAJU URčITE SKUSENOSTI..
Mam par otazok a dufam,že mi niekto dokaže dat na ne odpoved.Mam priatela,ktory je rozvedeny a ma 3deti..Spolu počas manželstva žili s manželkou a detmi v UK.Po rozvode sa on vratil na Slovensko a ona s novym partnerom a demi ostali v UK.Najstaršia z nich sa ale pred 4rokmi vratila k otcovi..Tie 2 navstevovali pravidelne otca pocas rokov cez prazniny.Teraz sa ale rozhodli,že chcu ostat na sk s otcom.Zacali chodit na svk do školy.Na svk prišli 23.6.2013 a uz neodcestovali.Teraz by mal byt sud,ktory sa ma konat v Anglicku,lebo deti tam maju ,,obvykly pobyt,,Matka deti,ktorej su este zverene poberala na deti vsetky benefity v UK..Od doby co su deti na svk ona nadalej pobera pridavky a detom z nich neposiela vobec nič.Tvrdi,že ich musi vratit,nakolko su na svk a jej zanikol v Anglicku narok na ich poberanie.A to je to,čo si myslim,že nie je pravda.Podla mojich informaci,ked je jeden z rodičov zamestnany,zije tam ma pravo aj nadalej poberat pridavky aj ked deti žiju na svk.Otec žiadne pridavky na svk nedostava.MOžE MI NIEKTO TUTO INFORMACIU POTVRDIT,ALEBO VYVRATIT?AKU VYSKU VLASTNE VYPLACA UK NA DETI MESACNE?/14 A 16/..mOžE SI NAJSTARSIA DCERA,KTORA ESTE šTUDUJE NA SVK STREDNU šKOLU POžIADAT O PRIDAVKY SAMA KED DOSIAHLA VEK 18ROKOV?JEJ MATKA JU HNED PO ODCHODE ODLHLASILA,ALE NA SK JE TO TAK,žE PRIDAVKY UZ MOžE POBERAT SAMA NA SVOJ UčET..VEDEL BY MI PROSIM NIEKTO PORADIT čO ROBIT??KDE OVERIT TO,čI ICH SKUTOčNE UZ NEPOBERA TAK AKO TVRDI?.DAKUJEM

BUTTON_POST_REPLY