rezidentura

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
nelkas
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Str Máj 27, 2009 10:08 pm

rezidentura

Poslať od nelkas » Štv Aug 28, 2014 7:24 pm

Chcem sa opytat ci je potrebne si urobit rezidenturu a ak ano ake vyhody z toho potom mozeme mat? Mozem o to ziadat ked pracujem len cez agenturu a mne sa tu hned narodili deti, potom co som tu bola rok, tak ja nemam za 5 rokov P60, ale moj manzel ma, no sme manzelmi este len rok...deti mame vo veku 2 a 6 rokov...moj manzel tu pracuje uz od roku 2006 a ma 5 P60 aj viac myslim,on ked si to da na seba tu rezidenturu tak potom mozem to mat aj ja ako jeho manzelka? A on by si mohol robit aj Citizenship a ja ako jeho zena tiez ci ja nie, ked ja tu nepracujem, len cez tu agenturu a to len niekedy nie tak,ze mam kontrakt len ked ma potrebuju...keby si moj manzel urobil obcianstvo tak ja by som to uz potom mohla ziadat ako jeho zena? Ale on si nechce robit obcianstvo tak ja potom nemozem ziadat o obcianstvo aked tu budem napr. pracovat 5 rokov len cez agenturu ale budem mat 5 P60 tak vtedy mozem o obcianstvo ziadat, musim zarabat nejaku sumu za rok aby som nato mala narok a ked mame benefity tak mozeme ziadat o obcianstvo ci vtedy nam to zamietnu, lebo sme mali benefity? Nieco som citala ze od aprila 2016 mozu mat rezidenturu len ti co rocne zarobia 35 000 libier, len neviem ci to je aj pre tych co su z EU alebo len pre tych co nie su z EU, dakujem za odpoved

BUTTON_POST_REPLY