Ako podať výpoveď?

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
twentyseven
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pon Sep 18, 2006 4:23 am

Ako podať výpoveď?

Poslať od twentyseven » Uto Sep 19, 2006 6:03 pm

Potrebujem pomoc v otázke ukončenia pracovného pomeru. Aké sú pravidlá podania výpovede,aký formulár je potrebný a kde ho nájsť? Taktiež aký je postup pri ukončení pracovného pomeru s okamžitou platnosťou. Vďaka za odpoveď :)

Otino
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 95
RegistrovanýCOLON Pia Máj 13, 2005 11:57 am
BydliskoCOLON Plymouth, UK

Poslať od Otino » Pia Sep 22, 2006 8:00 pm

Cau. Ak pracujes legalne, co predpokladam ze ano, pri nastupe do prace alebo tesne po nastupe si mal dostat pracovnu zmluvu (Job contract). Poriadne si ju prestuduj, musi tam niekde byt aj spominane prerusenie pracovneho pomeru (Contract termination). Niekde je to 1 mesiac, niekde 3 mesiace pred ukoncenim musis dat vediet zamestnavatelovi, ze to balis.
Ja som brejkol kontrakt pred par dnami, ako dovod som uviedol Privat reason. Ale dovod uvadzat nemusis.
Staci ked to vsetko napises na papier format A4 vlastnou rukov, nech je tam tvoje meno, bydlisko, potom Contract termination a hlavne nakonci datum, aby to malo ucinnost na ten 1 mesiac (alebo inu dobu urcenu v pracovnej zmluve), nech si tvoj sef stihne najst nahradu.
Ak chces ukoncit pracu ihned (ak uz mas toho plne zuby) a nie je to v pracovnej zmluve, mozes si narobit problemy a mozno prides aj o nejake prasule.
Dufam, ze som pomohol. Vela stastia.
Oto

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Sob Sep 23, 2006 12:45 pm

Otino píšeCOLONAk chces ukoncit pracu ihned (ak uz mas toho plne zuby) a nie je to v pracovnej zmluve, mozes si narobit problemy a mozno prides aj o nejake prasule.
Velke problemy by s okamzitym ukoncenim nemali byt, ale urcite pride o nejake prasule. Presne ako hovori Oto, treba prestudovat pracovnu zmluvu, alebo najlepsie je opytat sa manazera, resp. nadriadeneho a este potiahnut tych par dni tak, aby si dostal aspon vyplatu za aktualny mesiac (aby si zbytocne neprisiel o peniaze za dni ktore uz mas v tomto mesiaci odpracovane).
Praci zdar.

BUTTON_POST_REPLY