Prevazanie elektroniky

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
kosto15
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Nov 30, 2006 11:06 pm

Prevazanie elektroniky

Poslať od kosto15 » Štv Nov 30, 2006 11:17 pm

Prosim vas je to pravda ze sa nedá previez lietadlom notebook????za odpoved dakujem

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Prevazanie elektroniky

Poslať od kazisvet » Štv Nov 30, 2006 11:42 pm

kosto15 píšeCOLONProsim vas je to pravda ze sa nedá previez lietadlom notebook????za odpoved dakujem
da, akurat ho pri kontrole musis ukazat a niekedy ta mozu poziadat aj o zapnutie.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Rosnicka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Str Aug 24, 2005 2:43 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od Rosnicka » Pia Dec 01, 2006 4:49 pm

Kupoval niekto z Vas notebook v USA. Da sa to poslat sem do UK??? Plati sa clo???

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Dec 01, 2006 5:14 pm

Rosnicka píšeCOLONKupoval niekto z Vas notebook v USA. Da sa to poslat sem do UK??? Plati sa clo???
1. Da sa.
2. Plati sa.

kosto15
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Nov 30, 2006 11:06 pm

Poslať od kosto15 » Pia Dec 01, 2006 6:28 pm

a plati sa za prevezenie z anglicka na slovensko clo????

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Pia Dec 01, 2006 6:43 pm

kosto15 píšeCOLONa plati sa za prevezenie z anglicka na slovensko clo????
Pokial to mas na vlastnu potrebu tak nie.

Rosnicka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
BydliskoCOLON London

Poslať od Rosnicka » Pon Dec 04, 2006 6:15 pm

xaxa píšeCOLON
Rosnicka píšeCOLONKupoval niekto z Vas notebook v USA. Da sa to poslat sem do UK??? Plati sa clo???
1. Da sa.
2. Plati sa.
Podla toho usudzujem, ze mas s tym skusenosti. Mozes mi napisat viac...

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Pon Dec 04, 2006 6:52 pm

Rosnicka píšeCOLON
xaxa píšeCOLON
1. Da sa.
2. Plati sa.
Podla toho usudzujem, ze mas s tym skusenosti. Mozes mi napisat viac...
Nerealizoval som to, ale zistoval som to. Proste ked si nechas nieco poslat, automaticky dostanes ucet na zaplatenie cla a VAT. Myslim, ze cla sa pohybuju pri beznej elektronike radovo v jednotkach % a VAT je 17.5%

Pravdu povediac, chcel by som vidiet ten notebook pri ktorom by sa takuto proceduru oplatilo realizovat (netvrdim, ze niektore spickove laptopy nevyjdu aj po tomto o par £££ lacnejsie. Ja som zhanal Lifebook Q2010 a usetril by som mozno £100-£200, co pri retail cene asi £2700 je dost zanedbatelne).

Co ta vsak stopne omnoho skor je to, ze v americkych online obchodoch nekupis pokial nemas americku adresu a kreditku ktora patri k tej adrese. Zasiela sa v 99% len na americke adresy.

Jediny sposob ako si to poslat sem, je ak mash niekoho v US, potom to naozaj nie je problem poslat (az na to vypalne pre Jej Velicenstvo).

Rosnicka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
BydliskoCOLON London

Poslať od Rosnicka » Pon Dec 04, 2006 7:33 pm

Ano mam tam kamosa ktory by mi to mohol poslat. Vies ako to funguje potom???

raso
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 6:10 pm

Poslať od raso » Sob Dec 09, 2006 8:46 pm

chem preniest v prirucnej batozine komponenty do pocitaca, vlastne je to rozobraty pocitac,okrem skrine. vie mi niekto poradit, ci je to vlastne mozne? Letim Ryanairom. vopred dik

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Ned Dec 10, 2006 8:46 am

raso píšeCOLONchem preniest v prirucnej batozine komponenty do pocitaca, vlastne je to rozobraty pocitac,okrem skrine. vie mi niekto poradit, ci je to vlastne mozne? Letim Ryanairom. vopred dik
Samozrejme ze to je mozne.
A viem co tym sledujes - v lietadle si ho poskladas, dve hodinky sa budes hrat, a pred pristatim ho zase rozoberies a sup do prirucnej batoziny.

raso
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 6:10 pm

Poslať od raso » Ned Dec 10, 2006 11:56 am

to teda nie, xixi. ide o to, ze so skrinou sa mi do prirucky nezmesti, tak ho musim rozobrat. Skrina pojde do velkej batoziny aj s tym vedomim, ze s nou budu hrat hadzanu. Kamoska takto prisla a notebook. Bola prekvapena, ked ho otvorila a namiesto displaya bola cierna machula :-)

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Ned Dec 10, 2006 12:40 pm

raso píšeCOLONto teda nie, xixi. ide o to, ze so skrinou sa mi do prirucky nezmesti, tak ho musim rozobrat. Skrina pojde do velkej batoziny aj s tym vedomim, ze s nou budu hrat hadzanu. Kamoska takto prisla a notebook. Bola prekvapena, ked ho otvorila a namiesto displaya bola cierna machula :-)
Ved prave. Raz som sedel pri okne na strane na ktorej nakladali batozinu. Hadzana je slabe slovo. Dokonca som sa bal aj o satstvo o flaskach ani nehovorim. Naozaj to nie je pekny pohlad...

BUTTON_POST_REPLY