Problemy s korespondenciou- landlord

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
yoyo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Máj 10, 2007 1:06 pm

Problemy s korespondenciou- landlord

Poslať od yoyo » Uto Máj 22, 2007 10:14 pm

Mam problem dostat odoslanu postu od zamestnavatela, ktora bola poslana na moju byvalu adresu. Snazil som sa oslovit landlordov-poliaci- ale nakolko sa predomnou vsemozne skryvali {posledny raz ma dokonca napadli} -dlzia mi totiz cast depozitu-zaslal som im sms so ziadostou o odovzanie posty ale bezuspesne. skusil som citizen advice bureau na odporucanie policie ale ty mi nevedia pomoct pretoze nepoznam landlordove cele meno.{ ludia ktori tam byvaju najdlhsie ho tiez nepoznaju.celem ubytko bolo totiz\ na divoko} informoval som sa aj na moznost poslat tam kontrolu, nakolko poskytuju ubytko nelegalne ale dostal som zamietavu odpoved. oni sa toiz snazia oklamat kazdeho kto tam byva o peniaze pod roznymi zamienkami a ked chcete odist, s depozitom sa mozete rozlucit, a nakolko nemate ziadnu zmluvu... poradi mi niekto co robit?Jozef.

Harefield
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Štv Máj 24, 2007 7:52 pm

Redirecting

Poslať od Harefield » Štv Máj 24, 2007 8:00 pm

Svoju postu si mozes dat presmerovat na novu adresu. Takze ju nedostanes na adresu predchadzajuceho bydliska, ale na novu. Staci vyplnit formular a podat ho na Royal Mail. Peto.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: Problemy s korespondenciou- landlord

Poslať od qth » Pia Máj 25, 2007 11:12 am

btw napis adresu daneho ubytka aby sme vedeli comu sa vyhnut!

motor
Member
Member
PríspevkyCOLON 76
RegistrovanýCOLON Str Máj 19, 2004 5:28 pm
BydliskoCOLON Beal Feirste and Caerdydd soon

tak to bola tupost tam vobec ist byvat..

Poslať od motor » Str Máj 30, 2007 6:42 pm

zdravim.

ako kolega spomina, najlepsie je dat si presmerovat postu na novu adresu cez Royal Mail.
Ale kedze ti asi ide do P60, P45 ci daco podobne co uz bolo dorucene, tak ti je to zbytocne.
Ak uz nic ine necakas tam..

Sorry, ale to je jedna z najvacsich blbosti. Davat cash deposit len tak niekomu do ruky. Bez zmluvy, bez pokecu s landlordom alebo aspon mat zmluvu s osobou co je na tenancy agreement/lease.

Vidis ako to dopadne. Aj s riadnymi profesionalnymi letting agencies vedia byt problemy rozneho druhu. Ale koledovat si o to..
Snad si sa poucil. Nabuduce radsej plat sekom ci prevodom a zmluvy.

yoyo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Máj 10, 2007 1:06 pm

Poslať od yoyo » Uto Máj 27, 2008 2:22 am

ahoj
Prepac ze reagujem az po takom dlhom case.
Inak dakujem za radu. Skusal som to s tym presmerovanim posty cez Royal Mail ale je to daleko domplikovanejsie nez by sa mohlo zdat. V prvom rade musis mat doklad o tom ze si tam byval co ja zdokladovat neviem a samozrejme ze ti darebaci mi to nedaju. Nesud ma ze som niekomu dal depozit len tak, takto to tu funguje bezne a drviva vacsina share hous-ou funguje takymto sposobom. Mozes mat ubytovanie oficialne ale zaplatis za to velmi vela/ depozit mesiac dopredu+najom mesiac dopredu/ a samozrejme aj tak o to mozes prist. Apropo co je lanlord: lanlord je niekto kto prenejal nehnutelnost tymto poliakom a ako sa ja mozem skontaktovat s nim? Keby som aj mohol, pravdepodobne by ho nic nezaujimalo, on je rad ze mu za to niekto plati, o ostatne sa predsa nemusi starat, ci nie?

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158
RegistrovanýCOLON Ned Feb 17, 2008 4:34 am
BydliskoCOLON East Midlands

for yoyo...

Poslať od mikru » Štv Máj 29, 2008 12:54 pm

Ahoj,
co je za problem?Jde ti o penize nebo jen o postu? Ti Polaci se skryvaji zrejme proto, ze si mysli, ze jdes pro penize, ktere ti nevratili... S tema penezma se ale uz rozluc, od nich je neuvidis. A udelej toto: zajdi na ten barak, zatukej a normalne jim rekni, at si ty penize klidne strci do prdele, ze ti jde jen o dopisy. Uvidis, ze ti je daji.

Ohledne posty je daleko jednodussi zavolat vsem, kteri ti posilaji dopisy (banka, zamestnavatel...) a zmenit si adresu u nich.

Mirek

BUTTON_POST_REPLY