P45-ka

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
christina030
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Pon Dec 17, 2007 7:53 pm
BydliskoCOLON Scotland

P45-ka

Poslať od christina030 » Str Dec 19, 2007 12:40 pm

Poradi mi niekto? Pri ziadani o vratenie dani posielam na centralu Danoveho uradu tlacivo Leaving from UK a P45, len presne neviem, ci treba poslat vsetky casti P45-ky (cize vsetky 3) alebo len 2-hu a 3-tiu. Dakujem za radu.

kvetinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Uto Júl 17, 2007 4:37 pm

P45

Poslať od kvetinka » Str Dec 19, 2007 1:15 pm

Na tom tlacive je v pravom hornom rohu uvedene, pre koho dana kopia je. Ty si employee, takze si nechavas tu pre employee. Ostatne odovzdas spolu s vypisanou P85 alebo P80-kou (mam pocit) na prislusny danovy urad.

christina030
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON Scotland

P45-ka

Poslať od christina030 » Str Dec 19, 2007 1:26 pm

Dakujem za odpoved. Takze 1.cast je pre mna, zvysne dve poslem...len tie dve zvysne su pre new employer, ako sa tieto dve casti potom dostanu novemu zamestnavatelovi?

kvetinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od kvetinka » Str Dec 19, 2007 3:12 pm

Ahoj.

Trochu mi nie je jasne, ci odchadzas z UK natrvalo alebo prechadzas k novemu zamestnavatelovi. Pretoze v prvom maily uvadzas, ze chces poslat "na centralu Danoveho uradu tlacivo Leaving from UK ".

Ak si len zacal/la pracovat u noveho zamestnavatela, tak mu tie zvysne 2 casti jednoducho podas do ruky. Jednu kopiu - for new employer si nechava on a tu poslednu musi vypisat v spodnej casti a sam poslat na prislusny danovy urad. Jedine tlacivo, ktore vypises a tiez podas novemu zamestnavatelovi je take sede pre Home office, ale narychlo neviem ako sa vola. Pokial ti nikto nepovie jeho nazov, tak ti to zajtra zistim. Ucel toho tlaciva je v podstate cestne prehlasenie o tom, ze menis zamestnanie a v tomto momente je to tvoje jedine.

Ak som sa nevyjadrila dostatocne zrozumitelne, nabuduce sa polepsim.

christina030
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
BydliskoCOLON Scotland

Poslať od christina030 » Str Dec 19, 2007 11:31 pm

Dakujem ... vyjadrila si sa zrozumitelne. Odchadzam z UK natrvalo, teda aspon pokial sa nerozhodnem vratit. Kvoli tomu som sa pytala, ako sa tie dve zvysne casti P45 - ky dostanu k new employer, kedze je to na ich pravom hornom rohu napisane. Teda "For new employer". Ale tieto dve casti mam poslat danovemu uradu kvoli vrateniu dani.
Chapem to dobre tak, ze ked odchadzam z krajiny, posielam ich danovemu uradu, pokial by som len menila zamestnavatela, dam ich jemu a tym padom nemozem ziadat o vratenie dani?

kvetinka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

P45-ka

Poslať od kvetinka » Štv Dec 20, 2007 12:09 pm

Ahoj.

Presne tak. Obe zvysne casti odovzdas danovemu uradu spolu s tym tlacivom. Urobila som to tak minuly tyzden za kamaratku a bolo to v poriadku. Dane ti potom vratia automaticky.

Stastnu cestu domov.

BUTTON_POST_REPLY