Objektivita, informacna hodnota a zmysel tohto fora

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Objektivita, informacna hodnota a zmysel tohto fora

Poslať od lubo » Str Jún 02, 2004 10:24 am

Tato tema je pokracovanim diskusie o agenture Irsko, pozri tu.
bomo píšeCOLONNa základe rozhovoru s agentúrou T. Kadleca boli z tohto príspevku odstránené všetky naše komentáre (ktoré nemôžeme podložiť). Pre vysvetlenie: boli odstránené moje komentáre, ktoré kritizovali agentúru a nemohol som ich podložiť (boli z druhej ruky).

Pokiaľ sa jedná o agentúry, zachovávame si z našej strany diplomatický, nezaujatý postoj, preto som odmazal moje komentáre a preto dbáme na akú-takú objektívnosť.
Preco by ktokolvek mal dokladat svoje nazory? Admin nie je zodpovedny za objektivitu nazorov a ani za to, aby jeho nazor bol objektivny. Nazor v principe ani objektivny byt nemoze, pretoze je to vyjadrenie len jednej strany. Toto forum vsak dava priestor na to, aby sa mohol vyjadrit kazdy. Ak niekto s diskusiou nesuhlasi, moze vyjadrit opacny nazor a podlozit ho argumentami. Tak sa vytvori objektivita. To znamena: objektivita sa neda dosiahnut mazanim prispevkov, ale iba podporovanim toho, aby sa co najviac ludi vyjadrilo k danej teme!

To sa v tomto fore ale zjavne nedeje.
bomo píšeCOLONVaše príspevky nebudú odstránené, pokiaľ budú k veci. Príspevky typu "agentúra xxx zdiera ľudí a nič nevybaví" budú odstránené, pokiaľ nebudú podložené ďalším vysvetlením. Inak totiž nemajú žiadnu informačnú hodnotu.
Huh, to znamena, ze kazdy prispevok musi mat informacnu hodnotu? Kto ju bude posudzovat? Bomo? Ma tento prispevok nulovu informacnu hodnotu a bude odstraneny? :)
Pre mna aj prispevok "agentura aaa nic nevybavi" ma informacnu hodnotu. Znamena, ze niekto si dal tu namahu napisat sem skusenost s tou agenturou. A to je predsa cenny poznatok. Aj prispevok typu "vsetky agentury nestoja za nic" o comsi hovori.
Diskusia k horeuvedenej agenture by bola objektivna len vtedy, ak by sa zverejnila ta komunikacia medzi danou agenturou a adminom tohto fora, ktora viedla k zruseniu niektorych prispevkov. Okrem toho, nazor samotnej agentury (a pripadne argumenty, ak nejake existuju) by mal byt tiez zverejneny.

PS: Bomo, ak mas problem s cenzurovanim vlastnych nazorov, tak si zaloz este jeden neoficialny nick tak, aby nikto nevedel, ze si to ty. Do uvahy by prichadzali napr. "omob" alebo "mobo" :) Potom sa ti snad bude lepsie spavat ;)

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Str Jún 02, 2004 1:00 pm

Searcher píšeCOLONVitajte v realnom svete
Searcher Out
Som rad ze mi to konecne niekto vysvetlil, lebo ja z jaskyne moc nevychadzam:)

V principe s tebou mozem suhlasit. Naozaj by bolo pekne, keby vsetci svoje prispevky dokladali konkretnymi argumentami ... Jedna vec vsak celkom nesedi.
Searcher píšeCOLONAko vsetci dobre vieme, londyn.sk JE mienkotvorne medium a preto NESIE ZODPOVEDNOST.
Ano, londyn.sk je medium, za obsah ktoreho zodpoveda prevadzkovatel. Ale londyn.sk/forum tym mediom nie je a za jeho obsah prevadzkovatel nezodpoveda. A tak je to na kazdom medialnom/informacnom servri. Je absurdne, aby si prevadzkovatel platil cloveka, ktory by cital vsetky prispevky v diskusiach a mazal tie, ktore sa mu zdaju irelevantne. Okrem toho, je otazne ci nazor niekoho s nickom bomo je mozne povazovat za oficialne stanovisko prevadzkovatela stranky www.londyn.sk Podla mna, nie.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Jún 02, 2004 6:52 pm

Ludia,

zacina tu debata o vysokej politike ktorou cenzurovanie osobneho nazoru isto je.

Suhlasim z tym ze Bomo ako site admin by sa mal snazit o uplnu objektivitu a co najpresnejsie zobrazenie skutocnosti. ALE je tazke byt objektivny, hlavne v pripade - kolko ludi tolko chuti. :-( Na to ze Bomo je na tomto fore "prisny ako cert" a neprejavuje skoro ziadne emocie sme si uz ale zvykli. Esteze tu mame forum INO, kde sa dufam mozeme dosytosti umelecky prejavit. At least lets hope so! :-(

TAKTIEZ - za nazor ktory navstevnik ci prispievatel na tejto stranke prejavy nemoze byt admin ani prevadzkovatel zodpovedny.
Preto NESUHLASIM s tym aby osobne nazory diskutujucich boli vymazane. O tom je sloboda prejavu.
Na druhej strane je tiez protizakonne ak je niekto (osoba/firma) objektom ohovarania ci sirenia nepravdivych informacii ktore mozu poskodit...
Sme v jednom kruhu mili moji, kazdy ma na nieco pravo ... Co ak si zmyslim ze Bomo ma zmazanim debaty o parochniach tak urazil ze ho idem sudit aj o posledne gate?! Ak zabudneme na korupciu atd, staci ze ja presvedcim sudcu o relevancii parochni s temou Agentura XYZ a vyhrala som. O tom to je, zivot nie je len cierny a len biely. Keby pravidla hry (zakony) boli vzdy jasne, neboli by hadky (sudne spory)!

To ze tato stranka zije prave z reklam agentur ktore tu rozberame je asi tiez dovodom cenzury. Ale co sa uz narobime? Ved sme tolke roky zili v tme, nemozeme mat zas az tak vela svetla! A nakoniec, toto je Bomova stranka, tak sa bud zbalime alebo sa ako slovaci najlepsie vedia, prisposobime.

Akokolvek to je a kolkokolvek nazorov tu este bude na temu CENZURA vyjadrenich, jedno viem isto - MY TO TU ISTO NEVYRIESIME.

Celkovo mi to vychadza nasledovne:

1. Bomo / resp. admin musi byt objektivny lebo moze byt legalne stihany

2. Prispievatel - moze vyjadrit akykolvek nazor, za ktory nemoze byt nikto legalne stihany ale ak sa ten nazor adminovy nepaci, bude vymazany.

Na zaver este jedna provokacna otazka:
TO SI FAKT TAK FANDIME ZE POVAZUJEME LONDYN.SK ZA MIENKOTVORNE MEDIUM??? Aku mienku vytvara? Ja som totiz stale confused o napr. bankovnictve v UK :-)))

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Str Jún 02, 2004 8:05 pm

ved vsak presne o tom to je, ked pridem ku niekomu domov, tak aj ked som u seba zvyknuty chodit v zablatenych bagandziach po byte, nezaspinim mu jeho perzan v obyvacke a vyzujem sa, prisposobim sa jeho podmienkam, a to iste je aj so strankami. Mne by takisto vadilo keby niekto dosiel na moje stranky, a spraval sa tak ako ja nechcem - preto uznavam Bomov krok s parochnami, v topicu, ktory ma mat informacnu hodnotu, nema co hladat. Takisto, ked u mna v obchode bude nakupovat 1000 zidov a budem z ich penazi zit, tak nebudem tolerovat vyholeneho idiota, ktory mi to pokresli napismi 'juden raus' a zmazem napisy a ked bude chciet kreslit znovu, vyhodim ho.

A informacnu hodnotu stranka ma velku, pretoze ja napriklad som sa dozvedel tu omnoho viac ako v x knihach co som nakupil - celkom mi je jedno co sa da vidiet v dedinke knightbridgesbury, ked sa nedozviem, ze ma na colnici nepustia do krajiny. A urcite v nijakej dostupnej knihe nenajdem informaciu, ze na otvorenie uctu potrebujem bydlisko v UK, alebo ako debilne su postavene kohutiky na umyvadle - cize veci, co maju pre zivot vacsiu hodnotu a clovek aspon vie na co sa ma pripravit a ze si ma doniest zmiesavaciu bateriu... :-)

Ale najlepsie je vo fore vzdy zobrazovat disclaimer, to myslim staci z pravneho hladiska

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Štv Jún 03, 2004 5:20 pm

bomo píšeCOLONSite admin a prevadzkovatel tym, ze poskytne moznost prejavit sa, prebera na seba istu zodpovednost.
Tato zodpovednost je, verim, presne vymedzena zakonom (Gina by mohla okomentovat;). Tu ide o veci ako propagacia rasizmu, fasizmu, atd. Inak clovek moze pisat co chce. Ak ma prevadzkovatel prostriedky na to, aby prispevky redigoval, to je len dobre a kazdy citatel to len oceni. Bezne sa to vsak nerobi. Mne vsak v prvom rade islo o odpovede na nasledovne otazky:
  • Preco dotycna agentura nevyuzila moznost zverejnit svoje stanovisko k problemu jedneho z jej zakaznikov?
    Preco kontaktovala prevadzkovatela diskusneho fora a aka komunikacia medzi nimi prebehla?
    Aky je medzi nimi vztah?
    Preco admin stiahol svoje prispevky az na zaklade vonkajsej intervencie? (ze by nahly naval pocitu krivdy?)
    Ak agentura dokazala presvedcit admina, preco nepresvedci aj nas ostatnych?
    ...
Ak nebudu jasne odpovede na tieto otazky, tak normalny clovek bude mat pocit, ze sa cosi deje za jeho chrbtom. Ako Gina podotkla, sme na to uz zvyknuti z vysokej politiky. Nic nove...

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Jún 03, 2004 6:08 pm

Bomo,
Nikto necenzuruje nazory. Islo o AUTOCENZURU. Zmazal som si SVOJE KOMENTARE.
Hej, a s nimi aj moje a Hunterove a inych... . Vies ta debata o parochniach predsa len mala navaznost na temu - medzi riadkami sa z nej dalo vycitat co si o danej agenture myslime - vyjadrenie osobneho nazoru.
Priatelia, ak sa vas dotklo, ze sme vam zmazali tri kratke prispevky o nicom (sorry, teda o parochniach), tak sa ospravedlnujem :) Ale robite vela kriku pre nic.
O nic nejde, teda aspon ja kvoli tomu spanok nestracam :-). Ved na fore sa diskutuje a to tu robime. Len ma prekvapilo ako to tam zrazu zmyzlo a prisiel mi e-mail o tom ako sa mam vyjadrovat ohladom agentur. :-(
Ked uz hovorime o redigovani, aj v minulosti som si vsimla ako si par prispevkov pri istych temach porozpajal a dal si im ine mena tem, lebo si rozhodol ze pod tu ci onu temu uz z nejakeho dovodu nepatria. To iste si mohol urobit aj v tomto pripade.
Sorry, ale to nie je nazor, to je primitivny vylev emocii.
Hm.... A JA SOM SI DOTERAZ MYSLELA ZE TO ZE NEJAKE EMOCIE MAME A MOZME ICH VYLIEVAT NAS LISI OD za vraj primitivnych ZVIERAT! Hm....
Samozrejem suhlasim ze nadavky sem a v podstate nikde nepatria.
Gina, spamataj sa.
Ved to! :-(( CAN ANYONE HELP? :-)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Jún 03, 2004 7:10 pm

Lubo,
Tato zodpovednost je, verim, presne vymedzena zakonom (Gina by mohla okomentovat;)
Ako som uz niekde pisala, problematika nie je az taka jednoducha. Kazdy ma na nieco pravo! Musim priznat ze aj napriek tomu ze som v minulosti sprtala v publicistike/novinarcine a v pritomnosti sprtam v britskom prave, detaily ohladom media law su pre mna dost nezname, takze iba v kratkosti o tom com mi moja inteligencia nahovara :-(.
Logicky ale, o akom prave sa tu bavime a ake zakony sa na londyn.sk vstahuju? Slovenske? (Good with us!!) Anglicke? Europske? Medzinarodne?? V kazdom su ine pravidla ktore sa mozu dalsimi negovat a tak ako mi moj mudry tutor stale hovori: "There is no right or no wrong answer to any legal problem".

Vseobecne ale, ako uz pisal Hunter, Disclaimer v sucasnosti staci. Aj ked aj to je relativne a preto chapem mozne obavy zo strany admina:
Disclaimer v podstate iba limituje zodpovednost ktoru na seba prevadzkovatel stranky berie PRETO disclaimer ako taky neberie nikomu pravo na to aby sa sudil prave o tom a uz nikto nevie aky bude vysledok. Vtip je ale v tom ze nie kazdy si da, hlavne pri slovenskom sudnictve, tolko namahy aby sa s nejakym malym prevadzkovatelom sudil. Stoji to prachy a hlavne nervy. Hlave ked vies ze dokazovanie bude velmi tazke. Vseobecne plati ze je na podavatelovi zaloby aby dokazal svoju poziciu. No ale vyhrazat sa isto vieme vsetci (ja to volam kultivovanejsie - negotiation) a tak zalezi na teba daleko to zoberies.
Uz vidim ako ujicek z agentury nahana Boma a Bomo potom mna a Huntera lebo sme tu jeho agency "ohovarali". :-)))))!!!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Jún 03, 2004 7:33 pm

Moja súkromná poznámka na adresu Giny a Luba: správate sa ako malé deti na pieskovisku, ktorým zrúcali pieskový hrad. Myslím, že som to celé dostatočne vysvetlil. Pokiaľ to stále neakceptujete, tak už len jedna rada: založte si vlastné stránky s vlastným fórom
Tak toto vystihuje vsetko velmi jasne.
Co dodat? Bud prestanem vyjadrovat akykolvek zmysel pre humor, prestanem pisat osobne nazory alebo uz na londyn.sk prestanem uplne prispievat. A to som si myslela ze som tu par ludskym bytostiam na rozdiel od niektorych agentur - ako poznamenane inymi (iba konstatujem fakt uz zverejneny) svojimi radami pomohla. :-((((((((( Co vy na to?

BTW, Bomo, ako by si cital moje prispevky pozorne, prisiel by si na to ako vseobecne vacsinu toho co pises akceptujem. Chytame sa tu iba za slovicka a doteraz nas to oboch bavilo.
:-(

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Pia Jún 04, 2004 5:39 am

Sak podme na pivo, stretneme sa niekde na polceste, v nejakom bavorskom hostinci, pokecame, nemusime sa hned bit... :-)

Podla mna to taky maly topic hijacking bol, a takisto neznasam ked napriklad na usaboarde na temu topicu najdem dva prispevky a nasledujucivh 30 je o tom , aky je kto debil a ako nevie pisat spravne po slovensky. Preto som rad ze to tam nie je. Keby sa mi chcelo a mal by som dost casu, vymyslim novy druh fora, kde by bolo percentualne oznacenie spojitosti prispevku s temou, a ked si chcem precitat informacie, a nie debatu, tak si dam nastavenie ze chcem zobrazit iba prispevky, ktore maju aspon 20 % suvislost s temou. tym by sa prispevky o parochniach, gramatike, a urazky odfiltrovali. A keby ich oznacoval moderator, tak je po probleme, kto si chce precitat vsetko nech sa necuduje...:-)
Peter.

mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Str Apr 28, 2004 12:45 pm
CONTACTCOLON

moj nazor

Poslať od mike2star » Sob Jún 05, 2004 4:44 pm

Ahojte,
sledujem uz tuto diskuziu tak nejako dlhsie a trosku ma udivuje, ake problemy rozoberate.
Ak dobre viem ide tu hlavne o informacnu hodnotu stranok o Londyne, ktore by sa nam inym tazko zhanali.
Co sa mna tyka, tak toto diskuzne forum mi velmi pomohlo a ulahcilo spustu starosti.
Co sa ale tyka rozoberania problemu @ohovarania@ agentury xy:
1. je mi jasne ze agentura si chce chranit @dobre@ meno, ale nechapem preco sa potom vyhrazaju, ked je ich meno take dobre (ako ste si vsimli pouzivam brutalnu sedliacku logiku)?
2. ak akykolvek cloviecik chce niecim prispiet do diskuzie co nejako neporusuje prava o ktorych sa hovorilo vyssie, mal by mat na to narok - ako som z Gininych komentarov pochopil slo skor o srandu, ako o umyselne poskodenie dobreho mena...
3. myslim si, ze by mal kazdy mat pravo si napisat co chce, pokial sa to viaze k teme a nijako to neodporuje zakonu (co nie je zakazane je dovolene) a neviem o tom, ze by sa v nejakom zakone zakazovalo hovorit o parochniach, aky to uz malo skryty vyznam a co sa dalo citat medzi riadkami je kazdeho subjektivny pocit/dojem a pochybujem, ze by s tym uspel na sude...

Tak tolko moj nazor, ak to vobec niekoho zaujima.
Pekny vecer,
Milan

Order
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Štv Jún 17, 2004 2:39 pm

Poslať od Order » Štv Jún 17, 2004 2:54 pm

Waaau Vy tu mate, ale problemy. Take cosi mrkva v zime neverili by ste. Ale ved stale bude niekto co bude ma nepodlozene informacie a predsa to bude pravda. Jediny clovek nikdy nemoze posudit spravnost informacie. Neviem o com tahate debatu, ale viacmenej je to debata o nicom. Stranku spravuje admin. Ked si niekto vytvori vlastnu stranku tak si ju bude spravovat sam.
Cool

Lucyfer
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Str Máj 12, 2004 5:25 am

Poslať od Lucyfer » Štv Júl 15, 2004 8:57 am

Mne sa tato stranka paci, aj sposob, akym admin reaguje na prispevky a usmernuje diskusiu. Nvastivil som viacere fora a musim povedat, ze na mnohych forach sa debaty zvrhnu do nadavok, urazok ( napr. forum.zoznam.sk ).

Podobne forum s informaciami ale o Kanade je na www.canada.sk, kde ako sledujem, sa clovek malokedy docka kvalifikovanej odpovede na svoje otazky. Cest vynimkam.

K tymto strankam mam predsa len jednu vyhradu. Texty sa nesu v duchu co bude po prvom maji 2004 a teraz je uz polovica jula. Uvital by som doslednejsiu aktualizaciu. Ale o tom som uz pisal v sekcii INô.

Drzim palce tomuto foru, rad sa sem opatovne vraciam.

BUTTON_POST_REPLY