vybavovanie dokladov

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

vybavovanie dokladov

Poslať od carfaxcat » Ned Apr 13, 2008 5:32 pm

Ak potrebujete ist na konzularne a vizove oddelenie ambasady SR v Londyne, nezabudnite, ze v tomto roku zacal fungovat appointment system. Vybavuju sa iba vopred objednane stranky, o casenku ziadajte o 5-6 tyzdnov v predstihu (v januari to boli dva tyzdne). Blizsie informacie najdete na stranke ambasady.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Re: vybavovanie dokladov

Poslať od qth » Ned Apr 13, 2008 9:05 pm

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Ned Apr 13, 2008 9:26 pm

Len dufam, ze okrem jednej fotky, vyplnenej ziadosti, pasu a 25 libier mi na vybavenie druheho pasu nic nechyba. Od zaziadania o appointment po fyzicke vyzdvihnutie vybaveneho pasu z ambasady to trva 16 tyzdnov.
Netusim, co napisem do kolonky trvaly pobyt, pretoze ten na SK nemam, odhlasila som sa pred viac ako rokom. Nevie niekto poradit?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Apr 13, 2008 11:59 pm

carfaxcat píšeCOLONLen dufam, ze okrem jednej fotky, vyplnenej ziadosti, pasu a 25 libier mi na vybavenie druheho pasu nic nechyba. Od zaziadania o appointment po fyzicke vyzdvihnutie vybaveneho pasu z ambasady to trva 16 tyzdnov.
Netusim, co napisem do kolonky trvaly pobyt, pretoze ten na SK nemam, odhlasila som sa pred viac ako rokom. Nevie niekto poradit?
Tvoju adresu v UK.

16 tyzdnov??? :-0 Co s tym robia? Posielaju to cez inu galaxiu? :-0

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Apr 14, 2008 12:28 am

Ginuska, vybavenie pasu cez ambasadu trva minimalne 8-10 tyzdnov (to vies lepsie ako ja), k tomu ta cakacka na appointment a vzniknu z toho tie styri mesiace! Asi tie pasy vyrabaju doslova rucne a na mieru. Som zvedava na ten zmatok na ambasade, myslim, ze vela ludi o tejto zmene nevie.
Dakujem za radu.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pon Apr 14, 2008 11:17 am

Gina píšeCOLON
carfaxcat píšeCOLONLen dufam, ze okrem jednej fotky, vyplnenej ziadosti, pasu a 25 libier mi na vybavenie druheho pasu nic nechyba. Od zaziadania o appointment po fyzicke vyzdvihnutie vybaveneho pasu z ambasady to trva 16 tyzdnov.
Tvoju adresu v UK.

16 tyzdnov??? :-0 Co s tym robia? Posielaju to cez inu galaxiu? :-0
Osobne predpokladam ze to posielaju spat na SVK (kto vie akymi kanalmi)
kte to mozno triedia a posielaju na prislusny urad/policiu (ci kde sa to najnovsie vybavuje). Hold je to dan za to ze si svoju krajinu nevazime a nevidime zmysel stravit cely zivot iba na SVK :).

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: vybavovanie dokladov

Poslať od bajka » Pon Apr 14, 2008 12:03 pm

Ja som pred tyzdnom poziadala o appointment s 3 tyzdnovym predstihom, lebo som vedela, ze vtedy budem mat k dispozicii potrebne doklady a bolo to OK.
Inac dovolat sa na ambasadu je dost velky problem aj v case, kedy uvadzaju, ze sa ma volat kvoli zarezervovaniu si terminu. Ja som sa pokusala dovolat viac krat, aj pred tyzdnom, aj este v januari, ale stale sa mi ozyval odkazovac, od ktoreho som sa dozvedela adresu ambasady a podobne. Volala som tam snad vyse 20 krat dufajuc, ze to niekto uz konecne zdvihne. Iba som vzdy prisla o niekolko penci za kredit. Nas Slovakov v UK, co potrebuju sluzbu ambasady, je tu dost. Preto ma prekvapuje, ze su takyto "efektivni".
Ale pozitivne aspon bolo, ze na mail mi odpovedali pomerne rychlo.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Apr 14, 2008 5:00 pm

Odpovedali mi na mail v podstate na druhy den, kedze z prace nechcem volat v tom case, kedy ma fungovat telefonna linka na rezervacie. Telefonov si uzijem v praci natolko, ze som sa cez vikend snazila dovolat kamoske cez devinu a zacala som sa predstavovat ako v praci. Celkom trapas :)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Apr 14, 2008 5:01 pm

asi som klikla dvakrat na odoslat, tak mam prispevok dvojmo - ospravedlnujem sa.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Pon Apr 14, 2008 5:17 pm

carfaxcat píšeCOLONTelefonov si uzijem v praci natolko, ze som sa cez vikend snazila dovolat kamoske cez devinu a zacala som sa predstavovat ako v praci. Celkom trapas :)
Mne sa obcas stava, ze vytocim IP adresu miesto telefonneho cisla... :-)

speedy2222
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Štv Mar 13, 2008 5:48 pm

Poslať od speedy2222 » Uto Apr 15, 2008 4:23 pm

ubeno píšeCOLON
carfaxcat píšeCOLONTelefonov si uzijem v praci natolko, ze som sa cez vikend snazila dovolat kamoske cez devinu a zacala som sa predstavovat ako v praci. Celkom trapas :)
Mne sa obcas stava, ze vytocim IP adresu miesto telefonneho cisla... :-)
No pokial si nezacal do telefonu bzucat ako fax alebo stary dobry analogovy modem je to v pohode :)

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Apr 15, 2008 4:45 pm

Si delate prdel, ale kdyz jsem byl doma na dovolene a zvednul jsem nasi pevnou linku doma a predstavil jsem se anglicky s firmou ve ktere delam, tak mi znamej na druhym konci rychle polozil, protoze ho to vydesilo (neumi anglicky).
Tak jsem si rikal ze se budu muset nad sebou zamyslet.

A z tech desitek hesel ktery si musim pamatovat na ruzny databaze na ktery mam pristup uz mi taky zacina hrabat, navic kdyz mame takovyho DBA ktery dba na bezpecnost a nuti nas kazdy 3 mesice ty hesla menit. To se pak u bankomatu musim hodne soustredit abych nezacal vyvadet blbosti :-)

Ta moderni spolecnost nas jednou dostane, uz se tesim na dovolenou nekam do Rumunska na hory kde neznaji ani elektrinu a mobilni signal je tam taky znacne nedostatkovy. Asi se tam zamerne ztratim :-)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Uto Apr 15, 2008 8:07 pm

Bankomat je moja klasika, vacsinou na nom vytacam nejake telefonne cislo, pripadne sa snazim hodit aj postovy kod - absencia pismen na bankomatovej klavesnici mi nezabranila v pouziti cisel z nasho kodu.
Login v praci sa mi meni takisto kazde tri mesiace a nesmie to byt ziadne z poslednych 24 hesiel. Kedze rozpravam doma len anglicky, na rodinnych prislusnikov sa mi tiez podarilo hovorit v anglictine. Clovek si to uvedomi v momente, ked druha strana vyvaluje oci a naramne sa divi. :)

agill
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Uto Apr 01, 2008 7:32 am
BydliskoCOLON Karviná
CONTACTCOLON

Poslať od agill » Str Apr 16, 2008 10:35 am

carfaxcat píšeCOLONClovek si to uvedomi v momente, ked druha strana vyvaluje oci a naramne sa divi. :)
Horší to bude asi opačně, kdybych na angličana spustil česky... Jednou se mi to stalo v Londýně s Italama, šli jsme po městě, já se kohosi zeptal na cestu k Picadilly Circus (vylezli jsme z metra, byla tma, pochopte :-)), vrátil jsem se k Italům a začal jim vysvětlovat kudy to půjdem... česky :-).

Italové jsou vůbec zvláštní národ, tu noc jsme chodili po městě a hledali gramatické chyby v jídelních lístcích italských restaurací. (Ikdyž pravda je, že já se tím občas v Polsku bavím taky - Poláci mají tu krásnou vlastnost nechat si dělat cedule, reklamy... v češtině bez diakritiky, a pak tu diakritiku dolepovat ručně, většinou značně random. Cěský Ťeśiń rulez.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Apr 16, 2008 3:34 pm

My sa takto bavime v Bratislave - manzela necham hadat, co tie anglicke upozornenia v autobusoch a po meste znamenaju a potom mu ich na zaklade slovenskych textov prelozim. Neviem, aki hotentoti to prekladali, ale tym napisom v lamanej anglictine ozaj Anglican nema sancu rozumiet. Skoro ako tie nedavno uverejnene napisy z Ciny v anglictine.
Ked sa mi nahodou podari zacat rozpravat po slovensky (vynimocne po telefonatoch zo Slovenska), tak ma vzdy necha vyrozpravat, obcas mu to mam pre uspech zopakovat.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Ned Apr 27, 2008 12:01 pm

carfaxcat píšeCOLONGinuska, vybavenie pasu cez ambasadu trva minimalne 8-10 tyzdnov (to vies lepsie ako ja), k tomu ta cakacka na appointment a vzniknu z toho tie styri mesiace! Asi tie pasy vyrabaju doslova rucne a na mieru. Som zvedava na ten zmatok na ambasade, myslim, ze vela ludi o tejto zmene nevie.
Dakujem za radu.
A nie je jednoduchsie (rychlejsie) poziadat o pas na slovensku? Ved na asej rodnej hrude urcite obcas vyskytnete. A ne je problem mat vystavene 2 pasy, ak uz jeden mate a za chvilu vam bude koncit platnost.A okrem obcianskeho preukazu a kolk tusim nic nepotrebujete.

Inak, nemate niekto skusenosti, ako je to s vybavenim pobytu nglicanov na slovensku? Chcel by som vybavit jednemu anglanovi nas obciansky preukaz a potom dalsie doklady. Ako by to fungovat malo som si uz precital, ale ci niekto nevie ako to funguje v skutocnosti. dikes
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Ned Apr 27, 2008 12:22 pm

Nie je to jednoduchsie, pokial necestujes na SK casto. Ja menej ako raz do roka. Obciansky preukaz som vratila na policii, kedze som sa odhlasila z trvaleho pobytu na SK.
Manzel bol kedysi v CR, prihlasoval sa niekde na cudzineckej policii, ale pomahala mu to vybavit riaditelka skoly. Obciansky mu asi nevybavis, pokial nema slovenske obcianstvo, ale nejaky preukaz totoznosti pre cudzinca porovnatelny s OP.

BUTTON_POST_REPLY