ukradnute doklady, kua!

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

ukradnute doklady, kua!

Poslať od dagda » Pia Júl 11, 2008 7:23 pm

zas mal niekto prijemny den tym, ze ho posral mne! ukradli mi penazenku a tam okrem ineho aj slovensky obciansky a medzinarodny vodicsky vydany na slovensku. debitnu kartu som isla hned behom zablokovat do banky, a potom podat oznamenie na miestnu policajnu stanicu. pred chvilou som napisala mail na slovensku ambasadu v londyne, ale odpovede sa dockam najskor tak pondelok alebo utorok (precitala som si tu vase prispevky z roku 2004, ze co sa mailov tyka, su rychli)... nastastie mi este zostal pas.

viete mi niekto vykreslit priblizny dalsi postup? ako mam ziskat novy europsky vodicak (anglicky nechcem)? aspon ten vodicak chcem, obciansky pocka do konca roka, keby planujem ist na slovensko najblizsie...

peterstaff
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Máj 26, 2008 9:37 pm
BydliskoCOLON Staffordshire

Ambasada a e-mail?

Poslať od peterstaff » Pia Júl 11, 2008 9:32 pm

Neviem, ale mne sa nechce verit, aby Slovenska ambasada odpovedala na e-maily. Ja mam skusenosti, ze neodpovedaju ani na emaily, ani na listy posielane postou a to som im dokonca poslal spiatocnu obalku aj so znamkou. Ako a co sa da vybavit ohladom dokladov sa docitas na web. stranke ambasady, ale mam pocit, ze vodicky preukaz sa vybavit neda. To asi budes musit cestovat domov, nahlasit stratu, alebo kradez a vybavit novy.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Re: Ambasada a e-mail?

Poslať od dagda » Pia Júl 11, 2008 10:10 pm

peterstaff píšeCOLONNeviem, ale mne sa nechce verit, aby Slovenska ambasada odpovedala na e-maily. Ja mam skusenosti, ze neodpovedaju ani na emaily, ani na listy posielane postou a to som im dokonca poslal spiatocnu obalku aj so znamkou. Ako a co sa da vybavit ohladom dokladov sa docitas na web. stranke ambasady, ale mam pocit, ze vodicky preukaz sa vybavit neda. To asi budes musit cestovat domov, nahlasit stratu, alebo kradez a vybavit novy.
hm... dufam, ze si len mal smolu a nepolavili od nasho vstupu do unie... inak im narobim dobru reklamu. :)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Sob Júl 12, 2008 9:28 am

Stratu alebo kradez vodicskeho preukazu treba nahlasit cim skor (do 7 dni), pri ziadosti o novy treba predlozit kopiu policajneho zapisu.
Nikde som vsak na strankach nenasla moznost ziadat ambasadu o vydanie noveho VP, tiez si myslim, ze sa slovensky VP da vybavit iba na SK. Mal by to byt dopravny inspektorat v mieste tvojho trvaleho bydliska. Neviem, ci nebudes na vydanie noveho VP potrebovat najskor vybavit novy OP.
Stretla som na ambasade chlapika, ktoremu slohli na trajekte vsetko, vratane penazi, ostali mu iba papiere na vysokozdvizny vozik. Ambasadu vtedy ziadal o vydanie cestovneho preukazu, aby sa dostal na Slovensko. Z pohladu ambasady mozno nebudes ani surny pripad, iba ti poradia pravdepodobne to, co si uz spravila - ist na policiu a zahlasit kradez.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Ambasada a e-mail?

Poslať od carfaxcat » Sob Júl 12, 2008 9:31 am

dagda píšeCOLON hm... dufam, ze si len mal smolu a nepolavili od nasho vstupu do unie... inak im narobim dobru reklamu. :)
Pred par tyzdnami som pisala svoju mienku o slovenskej ambasade v LND, zaraza ma najma ich spravanie a povysenost. Musim vsak povedat, ze na moje maily odpovedali rychlo, islo vsak iba o rezervaciu kvoli ziadosti o vydanie noveho pasu. Odpoved som mala do 24 hodin.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Júl 12, 2008 6:43 pm

No mna by najviac zaujimalo naco nasa dagda nosi so sebou OP a medzinarodny vodicak. Keby tieto zbytocnosti nechala doma pod matracom, blokla by len kartu a ma po problemoch.
A uz vobec nechapem naco bol ten vodicak medzinarodny :-0.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Sob Júl 12, 2008 7:00 pm

Gina píšeCOLONNo mna by najviac zaujimalo naco nasa dagda nosi so sebou OP a medzinarodny vodicak. Keby tieto zbytocnosti nechala doma pod matracom, blokla by len kartu a ma po problemoch.
pre srandu kralikov, ginuska, vies?
toto mala byt rada? alebo si si len potrebovala uvolnit zazivacie tazkosti? :D

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Júl 12, 2008 7:08 pm

dagda píšeCOLON
Gina píšeCOLONNo mna by najviac zaujimalo naco nasa dagda nosi so sebou OP a medzinarodny vodicak. Keby tieto zbytocnosti nechala doma pod matracom, blokla by len kartu a ma po problemoch.
Ja uz davno nemam zaludok, ako inac by som mohla citat niektore servery na WWW? ;-))))).
Mozno by si nam ale i tak mohla vysvetlit dagda.

Inac, mediznarodny vodicak je co pamatam nejakych par stran v sivom papieri a plati len dva roky. Predpokladam ze original SK vodicak stale mas. V tom pripade by ma to velmi netrapilo, hlavne ak beriem do uvahy to, ze medzinarodny vodicak na jazdu v EU nepotrebujes a vacsina ostatnych krajin ma take obmedzenia, ze medzinarodny ti je na jednu vec.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Sob Júl 12, 2008 7:36 pm

Gina píšeCOLON
dagda píšeCOLON
Ja uz davno nemam zaludok, ako inac by som mohla citat niektore servery na WWW? ;-))))).
Mozno by si nam ale i tak mohla vysvetlit dagda.

Inac, mediznarodny vodicak je co pamatam nejakych par stran v sivom papieri a plati len dva roky. Predpokladam ze original SK vodicak stale mas. V tom pripade by ma to velmi netrapilo, hlavne ak beriem do uvahy to, ze medzinarodny vodicak na jazdu v EU nepotrebujes a vacsina ostatnych krajin ma take obmedzenia, ze medzinarodny ti je na jednu vec.
tak vidis, ginuska, stacilo sa najprv opytat, ci nedoslo k omylu vo vyjadrovani. medzinarodny som mala kedysi, je to vacsia knizka ako penazenka, tak tam by mi asi nemohol vojst, vsakano? mala som na mysli europsky. takze nemam slovensky, nemam anglicky a odvcera uz nemam ani europsky. to je ta nova plastova karticka, ktora sa vydava na sk, a fotka je tam uz rovno z pocitaca, vies?
ja ti neupieram, ze tu zijes, ze si uspesna, mas tusim anglana za manzela a v praci sa ti dari. ale tento arogantny a povysenecky ton si si v predchadzajucom prispevku mohla odpustit, ja on vazne nestojim.
a obciansky nosim so sebou namiesto pasu (som rada, ze mi zobrali ten, lebo vybavenie obcianskeho stoji len jeden den, pasu dlhsie, a tiez sa mi vojde do penazenky, zatial co pas nie), ked idem do banky a chcem si dat napriklad preplatit sek. niekedy pytaju ID, niekedy nie. tak ho nosim pre istotu. a toho dna som mala v plane ist si zalozit saving account, tak som si tiez nebola ista, ci nebudem nejaky doklad totoznosti potrebovat. jasne, mohol mi zan posluzit aj ten vodicak, ale som zabudla, ze ho tam mam. ja totiz aj soferujem v uk, vies? a je podla mna lepsie ho mat, v pripade dopravnej nehody alebo inej kontroly, ako ho potom chodit dodatocne ukazovat na dopravny inspektorat, alebo ako sa tu ten urad vola.

prajem ti nadherny vikend a viac taktu v dalsej komunikacii (mozno nielen) so mnou.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Júl 12, 2008 7:57 pm

tak vidis, ginuska, stacilo sa najprv opytat, ci nedoslo k omylu vo vyjadrovani. medzinarodny som mala kedysi, je to vacsia knizka ako penazenka, tak tam by mi asi nemohol vojst, vsakano? mala som na mysli europsky. takze nemam slovensky, nemam anglicky a odvcera uz nemam ani europsky. to je ta nova plastova karticka, ktora sa vydava na sk, a fotka je tam uz rovno z pocitaca, vies?
ja ti neupieram, ze tu zijes, ze si uspesna, mas tusim anglana za manzela a v praci sa ti dari. ale tento arogantny a povysenecky ton si si v predchadzajucom prispevku mohla odpustit, ja on vazne nestojim.
a obciansky nosim so sebou namiesto pasu (som rada, ze mi zobrali ten, lebo vybavenie obcianskeho stoji len jeden den, pasu dlhsie, a tiez sa mi vojde do penazenky, zatial co pas nie), ked idem do banky a chcem si dat napriklad preplatit sek. niekedy pytaju ID, niekedy nie. tak ho nosim pre istotu. a toho dna som mala v plane ist si zalozit saving account, tak som si tiez nebola ista, ci nebudem nejaky doklad totoznosti potrebovat. jasne, mohol mi zan posluzit aj ten vodicak, ale som zabudla, ze ho tam mam. ja totiz aj soferujem v uk, vies? a je podla mna lepsie ho mat, v pripade dopravnej nehody alebo inej kontroly, ako ho potom chodit dodatocne ukazovat na dopravny inspektorat, alebo ako sa tu ten urad vola.

prajem ti nadherny vikend a viac taktu v dalsej komunikacii (mozno nielen) so mnou.
Robis si srandy zlato? S tym taktom a aroganciou :-))). Si pozri svoje starsie prispevky ;-)).

Neverim ze pod slovom medzinarodny vodicak by si niekto vybavil europsky. A uz vobec nemozem vediet aku velku mas penazenku ;-)).

Krasny vikend i tebe.

PS: doklady uz so sebou viac nenos a uz vobec neotvaraj savings account v kamennej banke, lepsie uroky najdes online.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Sob Júl 12, 2008 8:38 pm

Gina píšeCOLON

Robis si srandy zlato? S tym taktom a aroganciou :-))). Si pozri svoje starsie prispevky ;-)).

Neverim ze pod slovom medzinarodny vodicak by si niekto vybavil europsky. A uz vobec nemozem vediet aku velku mas penazenku ;-)).

Krasny vikend i tebe.

PS: doklady uz so sebou viac nenos a uz vobec neotvaraj savings account v kamennej banke, lepsie uroky najdes online.
no vidis, toto uz znie lepsie :)

a starsie prispevky? co s touto temou a tvojim dnesnym vystupovanim maju moje starsie prispevky? citila si potrebu sa revansovat, alebo mi to nandat? mas nejaku traumu z mojich davno minulych prispevkov, ktora pretrvava az dodnes? :D

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Júl 14, 2008 2:05 pm

dagda píšeCOLON
Gina píšeCOLON
a starsie prispevky? co s touto temou a tvojim dnesnym vystupovanim maju moje starsie prispevky? citila si potrebu sa revansovat, alebo mi to nandat? mas nejaku traumu z mojich davno minulych prispevkov, ktora pretrvava az dodnes? :D
Vidim, ze nase damy sa do seba pekne pustili :)
Asi bola dagda "opravnene" nasrana na cely svet, tak si to zlizla gina.
Inak aj ja by som si pod slovom medzinarodny vybavil tu sivu knizocku, nenapadlo by ma, ze EU vodicak :)
Len pre info, uz aj na slovensku sa od 1.7.2008 vydavaju nove OP kreditkoveho formatu, podobne ako vodicak, akurat ze na to treba par tyzdnov cakat, nie je to na pockanie ako doteraz.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

3ds
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Pon Máj 10, 2004 11:00 am
BydliskoCOLON London, Edgware

Poslať od 3ds » Pon Júl 14, 2008 6:16 pm

Pred par rokmi sa mi stalo nieco podobne. Parchant rozbil okno na aute a ukradol backpack so vsetkym...verim ze uz skapal, buzerant...
K veci:
Vodicak si mozes vybavit az na SK, osobne. Ale ak mas nejakeho dobreho kamarata na spravnom mieste... ;-)
Radsej to ale nahlas ako stratu lebo inak ta budu otravovat s prekladom toho potvrdenia z UK policie. Vystavenie noveho na SK im vtedy trvalo dva tyzdne.
Obciansky bol na pockanie, ale budes potrebovat rodny list a potvrdenie trvaleho pobytu(ich nezaujima ci uz zijes v UK). A platil som tusim iba za vodicak nejakych 500sk. Obciansky bol free.

Vela stastia

BUTTON_POST_REPLY