DOCHODOK PO NAVRATE DOMOV

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
stevrinka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Sob Nov 29, 2008 2:06 pm

DOCHODOK PO NAVRATE DOMOV

Poslať od stevrinka » Sob Nov 29, 2008 2:19 pm

Ahojte,

Chcela by som sa informovat ohladom dochodku. Mam pravo na poberanie dochodku ak sa vratim domov
na Slovensko? Ak ano po kolkych rokoch? NEviem nic ohladom tejto temy, som mlada, ale myslim, ze je dolezite
mysliet aj na buducnost.

Dakujem pekne!

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Re: DOCHODOK PO NAVRATE DOMOV

Poslať od krtek » Pon Dec 01, 2008 5:21 pm

roky ktere odpracujes v anglii se ti zapocitavaji do statniho duchodu doma. (zapocitava se jen doba, ne velikost odvodu)
Narok na vyplaceni duchodu z anglie mas az po 12ti letech tady odpracovanych.

christina030
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Pon Dec 17, 2007 7:53 pm
BydliskoCOLON Scotland

Poslať od christina030 » Str Jún 17, 2009 6:57 pm

ja som sa pred par dnami dopocula, ze narok na vyplacanie dochodku je uz po par rokoch (neviem kolko), vtedy vyplacaju len urcitu cast z dochodku, pokial splnim podmienku poctu rokov (zrejme tych 12), vtedy vyplacaju cely dochodok. Je to pravda?
A dalsia vec,... pokial po tych 12 - tich rokoch pojdem spat na SK, musim vtedy o ten dochodok poziadat? Alebo ked presiahnem vek dochodku, musim poziadat potom? Alebo ma konkretny UK urad najde sam a ja nemusim pre to nic spravit? Nemyslim si, ze bude jednoduche sa k tomu dochodku vobec dostat.
Dakujem za odpoved...

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Jún 18, 2009 1:58 pm

to jsi slysela spatne.
Pro to aby jsi dostavala plny statni anglicky duchod musis mit v anglii odpracovano 30 let (kdyz se do duchodoveho veku dostanes po roce 2010

Podle novych pravidel budes dostavat anglicky diuchod po dovrseni 65 roku sveho zivota a bude to 1/30 z plne castky za kazdy odpracovany rok v anglii. Takze rekneme ze odpracujes v anglii 3 roky. Dejme tomu ze se nezmeni castka kterou duchodci ted dostavaji (zmeni se a to urcite k horsimu). V teto chvili je plny duchod £95.25 tydne. Takze ty z toho dostanes 1/10 coz je necelych £10 liber tydne - jeste stale te to zajima nebo jsi jiz ztratila zajem :-)

V normalni situaci kdyz se budes vracet domu tak si tady vyzadas pri odjezdu potvrzeni ze jsi platila NI contribution a jak dlouho a stejna doba se ti bude pocitat do slovenskeho duchodu (jako kdyby jsi celou tu dobu pracovala na slovensku)

christina030
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Pon Dec 17, 2007 7:53 pm
BydliskoCOLON Scotland

Poslať od christina030 » Štv Jún 18, 2009 3:32 pm

Krtek, dakujem za informacie, pomohlo...:-))

BUTTON_POST_REPLY