Ako so psom na Slovensko?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
sisa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 13
RegistrovanýCOLON Sob Apr 24, 2004 6:49 pm
BydliskoCOLON Northants

Ako so psom na Slovensko?

Poslať od sisa » Str Jan 21, 2009 7:00 pm

v lete sa stahujeme na Slovensko a nie som si uplne ista ako postupovat co sa tyka mojho psa?
Ma s tym niekto skusenosti? Co vsetko potrebujem vediet, ake su podmienky zo slovenskej strany, kde vybavit pas atd...

Vopred dakujem

hawaiicanka1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Okt 06, 2008 3:29 pm
BydliskoCOLON Coventry, UK

Re: Ako so psom na Slovensko?

Poslať od hawaiicanka1 » Str Jan 28, 2009 11:54 pm

Pas treba vybavit u anglickeho zverolekara. Najlepsie najmenej pol roka dopredu, lebo pes musi mat odobranu krv, musi byt ockovany proti besnoti...atd..

Pas nie je jedno mesacna zalezitost. Co sa tyka slovenskych organov, tak myslim, ze ked bude pas v poriadku, s prevozom zvierata by nemal byt problem. Ale pozistuj si na slovenskom institute, neviem presne ako sa vola nejaka veterinarna komora ci co, na nete som to minule nasla.

Marticka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Máj 04, 2005 11:32 pm
BydliskoCOLON 10 Connaught Sq., W2 2HG (u Oxford St.)

Poslať od Marticka » Štv Jan 29, 2009 9:01 pm

Ahoj,
mam tady v GB taky psa a taky ho budu chtit jednou brat domu, takze vim, co je zhruba potreba. Jak jiz bylo uvedeno, potrebuje psi pas. To obnasi ockovani proti vztekline (besnote) a po 3 tydnech odber krve. Pokud jsou vysledky ok, bude ti pas vystaven. V teto fazi muzes jiz se psem vycestovat z GB (cca 48 h pred cestou je jeste treba odcereni), ale pozor, pes se nebude moct vratit do GB. To az po 6ti mesicich. Tj. na to, aby mohl vyjet ze zeme, staci cca mesic a neco, ale kdyby ses s nim chtela vratit zpet do GB, potrebujes 6 mesicu. (my to nestihli a nemohli vzit toho naseho na Vanoce, musel zustat se spolubydlicimi).
Good luck!

hawaiicanka1
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 48
RegistrovanýCOLON Pon Okt 06, 2008 3:29 pm
BydliskoCOLON Coventry, UK

Poslať od hawaiicanka1 » Štv Jan 29, 2009 10:02 pm

Ako vies, ze je to az 6 mesiacov? Preco?

Inak technicky by sa dalo so psom vratit, ale asi by musel ostat v karantene.

BUTTON_POST_REPLY