Cestovanie s dietatom do SR

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
doktorka7
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pon Apr 16, 2007 3:58 pm
BydliskoCOLON Lincoln

Cestovanie s dietatom do SR

Poslať od doktorka7 » Uto Apr 28, 2009 8:07 pm

Zdravim Vas,

poprosila by som Vas o radu, ako ste prvy raz s dietatom cestovali do SR, aku najrychlesiu cestu treba zvolit pri vybavovani travel dokumnetu cez Slov.embassy ?/pripadne zapis do pasu rodicov/.Dieta sa narodilo v UK, zatial som v stadiu vybavovania Apostille k jej rodnemu listu...

dakujem za rady.

Jarka28
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pon Feb 18, 2008 8:23 pm

Re: Cestovanie s dietatom do SR

Poslať od Jarka28 » Uto Apr 28, 2009 9:04 pm

Ked budes mat appostile vybavene treba poziadat o jednorazovy cestovny doklad na ambasade ak potrebujes cestovat na SVK -plati na jednu cestu...potom rodny list apostilovany nechat prelozit uradne a potvrdit a poslat na specialnu matriku v bratislave,bud zo slovenska sa to riesi alebo cez ambasadu...trva to aj 3 mesiace pokial vystavia slovensky rodny list...ja som poslala apostilovany rodny na svk,podali to na matrike v mieste bydliska a odtial to slo na matriku specialnu do Ba......trva to dlho tak good luck....jaj a potom uz zo slovenskym bud dietatku pas alebo zapis do pasu.....

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Štv Apr 30, 2009 12:47 pm

K tomu co napisala Jarka - pozor na to, ze ak vycestujes na SK na jednorazovy cestovny dokument, nebudes sa oct vratit s dietatom do UK kym dieta nebude mat slovensky rodny list a nebude zapisane v tvojom pase, resp. mat vlastny pas. To moze trvat aj 5 mesiacov, ako to bolo v nasom pripade vlani.

Poznam pripad, ked rodicia vycestovali s dietatom na SK v nadeji, ze tam vybavia veci rychlo a napokon sa musel otec vratit do UK do prace, zatialco matka bola s dietatom u rodicov na SK 3 mesiace, kde cakala na vystavenie dokumentov, hoci to tak neplanovali.

Ak chces ist na SK len na dovolenku, nezostava ti nic ine ako poziadat o vydanie slovenskeho rodneho listu na ambasade v Londyne. Musis poziadat osobne (hoci by sa dalo postou, ak by sa uradnikom chcelo, ale nechce sa), takze ak byvas dalej od Londyna, dobre si pozri na stranke ambasady co k tomu potrebujes a zavolaj si den predtym ci budu mat otvorene. Ja som sa raz musel vratit naprazdno do Readingu, kedze mali nejaku akciu na ambasade a zatvorili v ten den oddelenie kde prijmaju a vydavaju doklady, o com som nevedel. A tiez som raz zazil jeden par, ktori dosiel na ambasadu osobne z Belfastu, no kedze nemali nejaky dokument museli sa vratit naspat do Belfastu a opat prist osobne na ambasadu inokedy.

Navsteva SK ambasady je zvycajne tazky sok pre cloveka, ktory si uz odvykol od slovenskej byrokracie.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Apr 30, 2009 2:22 pm

jaro píšeCOLON Navsteva SK ambasady je zvycajne tazky sok pre cloveka, ktory si uz odvykol od slovenskej byrokracie.
Nestezuj si :-) na nasi ceske ambasade je to jeste horsi, mi se nejdrive musime telefonicky objednat na schuzku (telefon vyzvani a nikdo ho nebere a nebo se ozve namluveny vzkaz ze nemaji uredni hodiny) a na tu schuzku te pozvou treba za 2 mesice, protoze maji strasne prace.

Proste urednici i kdyz jsou v zahranici porad dodrzuji svoje zazite zvyky :-D

doktorka7
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pon Apr 16, 2007 3:58 pm
BydliskoCOLON Lincoln

Poslať od doktorka7 » Pia Máj 01, 2009 7:56 pm

Mily Jaro,

velmi pekne Ti dakujem za informacie.

BUTTON_POST_REPLY