Svadba s cudzincom v UK

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
viki100
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Ned Feb 20, 2005 5:12 pm
BydliskoCOLON bratislava

Svadba s cudzincom v UK

Poslať od viki100 » Sob Máj 28, 2005 7:22 pm

MOja kamaratka chodi s cudzincom,ktory je tu asi nacierno, teda neviem ci ma nejake povolenie na pobyt alebo co...no ale chcu sa zobrat a nevedia co to obnasa. su potrebne nejake doklady zo slovenska okrem rodneho listu? ak ano ake? a ko treba postupovat?da sa vobec zosobasit s cudzincom v UK?

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Máj 28, 2005 8:32 pm

da sa vobec zosobasit s cudzincom v UK?
Kam sa myslis tisice az miliony zmiesanych parov v UK chodi sobasit? Je velmi jasne ze cudzincov sobasia IBA na Marse (to je ta planeta v nasom solarnom systeme).
su potrebne nejake doklady zo slovenska okrem rodneho listu? ak ano ake?
Potrebuju iba CESTOVNY DOKLAD s platnym vizom (if applicable), nic ine, dokonca ani rodny list.
MOja kamaratka chodi s cudzincom,ktory je tu asi nacierno, teda neviem ci ma nejake povolenie na pobyt alebo co...no ale chcu sa zobrat a nevedia co to obnasa.
Ked sa jedna o tvoju kamaratku, preco sa vypytujes ty?

Pre vsetkych svadby chtivych info (v anglictine) tu.

Perinbaba
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Str Jún 01, 2005 5:52 pm
BydliskoCOLON Sheffield/London
CONTACTCOLON

Svadba.

Poslať od Perinbaba » Štv Jún 02, 2005 2:25 am

Treba si to skontrolovat s prislusnym mestskym uradom pre oblast, kde byvate. Zvycajne musite byt oficilane zaregistrovani na adrese aspon 2 tyzdne a oznamit to na urad, ze sa chcete brat. Oni to daju na 'nastenku' na nejaky cas v pripade, ze ma niekto namietky. Ak su pochybnosti, ci je tu ten muz legalne, treba si na to davat pozor. Su rozne kampane ako zabranit nelegalnym cudzincom sa brat s EU obcanmi, takze z toho moze vzniknut zopar problemov.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Svadba.

Poslať od jaro » Štv Jún 02, 2005 9:35 am

Perinbaba píšeCOLONAk su pochybnosti, ci je tu ten muz legalne, treba si na to davat pozor.
Perinbaba, tvoje rady su zaujimave a cenne. Nemyslim si vsak, ze je vhodne radit ako oblbnut vladu a obist zakony. Ak je tu ten muz na cierno, tak to treba vyriesit legalnym sposobom, napriklad zobrat sa na Slovensku a prist do UK ako manzel obcianky EU. Na strankach Home Office je viac podrobnych informacii.

Perinbaba
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Str Jún 01, 2005 5:52 pm
BydliskoCOLON Sheffield/London
CONTACTCOLON

Poslať od Perinbaba » Štv Jún 02, 2005 11:48 am

Uplne suhlaism, znelo to, ze som radila ako obist zakony? Tak som to nemyslela. Mala to byt rada, aby sa pozreli na ine cesty... Ak ale je tu ten muz nelegalne, bude problem aj ked vycestuju na Slovensko. A etse nie je jasne, ci potrebuje vizu. Mozno, keby sme mali viac detailov o narodnosti a situacii cloveka, radilo by sa lepsie bez zbytocnych polemik. Casto sa stretavam s nasimi dievacatami, ktore sa bez toho, aby vedeli dostavaju do situacii pri sobaseni s cudzincami tu alebo doma. Pracovne.
este som nezistila ako mam nieco citovat...Prepacte.

BUTTON_POST_REPLY