Unmarried partners

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 12:30 pm

Unmarried partners

Poslať od andrea » Pon Sep 12, 2005 10:02 am

Ahojte!
Ma niekto skusenosti so ziskanim viz: unmarried partners? Dakujem!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: Unmarried partners

Poslať od jaro » Pon Sep 12, 2005 10:22 am

andrea píšeCOLONAhojte!
Ma niekto skusenosti so ziskanim viz: unmarried partners? Dakujem!
Novinka: do UK uz nepotrebujes viza. ;)

andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21

Poslať od andrea » Pon Sep 12, 2005 2:10 pm

Dakujem za "novinku". Som v Londyne uz desiaty rok ale "fakt" som to nevedela. Problem je len v tom, ze chcem poziadat o viza pre priatela ktory nie je z EU krajiny a on viza potrebuje.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Sep 12, 2005 3:04 pm

andrea píšeCOLONchcem poziadat o viza pre priatela ktory nie je z EU krajiny a on viza potrebuje.
OK, dik za dodatocne info. Vies, moja krystalova gula bola rano v servise, tak som nemohol z nej vyvestit pre koho a do akej krajiny tie viza maju byt. ;)

PS: Skusenosti s UK vizami "unmarried partners" nemam.

andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21

Poslať od andrea » Pon Sep 12, 2005 4:14 pm

Netrebalo ti ziadnu gulu. Ak nemas skusenosti s "unmarried partners" vizami, nemusel si odpovedat.

ebiscuit
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pia Jún 03, 2005 11:58 am
BydliskoCOLON Woking

Unmarried partners

Poslať od ebiscuit » Uto Sep 13, 2005 1:40 pm

Ja som ziadala o unmarried partners visa v Januari 2004 (sk/british). Bolo treba akurat vypisat formu, dat sek na £150, dolozit doklady ze spolu byvate v jednej domacnosti uz 2 roky a poslat to na HomeOffice. Visa na 2 roky som mala doma za 2 tyzdne.

andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21

Poslať od andrea » Str Sep 14, 2005 10:23 am

To je super! Mohla si potom pracovat full time?

ebiscuit
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
BydliskoCOLON Woking

Poslať od ebiscuit » Str Sep 14, 2005 3:58 pm

Ano, potom som mohla robit full time. Ked som isla do agency len som zobrala passport, uvideli viza a pohodicka. Nikto sa na nic ine nepytal.

andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21

Poslať od andrea » Str Sep 14, 2005 4:35 pm

Diky! Este jedna otazocka. Ja som dnes ziskala z banky list, ktory potvrdzuje, kde som byvala za posledne 4 roky (rovnaka adresa ako moj priatel). Pravnik mi ale povedal, ze to nam nebude stacit, ze nam treba ovela viac "evidence". Na moje meno som ale ja nikdy nemala ziadne ucty. Mohli by sme im poslat CD s nasimi fotkami... Mozem mi prosim ta povedat, ktore doklady ste predlozili vy? Myslim si, ze vo vasom pripade to bolo ovela lahsie, kedze na Home Office vedeli, ze o chvilu budes moct slobodne robit tak ci tak. Nas si urcite riadne preveria. :o(

ebiscuit
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
BydliskoCOLON Woking

Poslať od ebiscuit » Str Sep 14, 2005 6:48 pm

Kazdy z nas musel predlozit 3 "official" listy na svoje mena s rovnakymi addressami.
Ja som predlozila bank statements (jeden za kazdy z tych dvoch rokov co sme spolu byvali), tiez credit card statements, list z Inland Revenue, list z HomeOffice a malu NHS karticku. Treba si tam zavolat ze ci acceptuju fotky. My sme ziadne neposielali.
Tiez kamoska zo South Afriky si vybavovala tieto visa a s priatelom (british) spolu byvali 1rok a 1mesiac, ale predsa mali par documentov z dvoch kalendarnych rokov na tu istu addressu a v pohode im visa dali.
Zalezi len na tom, kto na HO dostane tvoju application.

andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21

Poslať od andrea » Pia Sep 16, 2005 2:49 pm

Dakujem!!!!!

andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21

Poslať od andrea » Sob Sep 17, 2005 1:30 pm

Este jedna otazocka... Vybavovali ste si to cez pravnikov alebo nie?

ebiscuit
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
BydliskoCOLON Woking

Poslať od ebiscuit » Ned Sep 18, 2005 5:59 pm

Vobec nie. Inak nikdy som ani nepocula ze by niekto viza vybavoval cez pravnikov. Nikoho sme sa nic nepytali, len sme nasli formu na internete a vypisali to. Nie je to take difficult ako sa to zda, neboj!

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Sep 18, 2005 6:44 pm

Inak nikdy som ani nepocula ze by niekto viza vybavoval cez pravnikov.
Robi sa to, hlavne ludia ktori nesplnia podmienky na udelenie viz ich pouzivaju. Ak podmienky splnate, netreba sa nicoho obavat a vsetko si vybavit sami. Ak je vas case komplikovany, dobry pravnik pomoze a posluzi tam kde by vas to mozno stalo vela usilia, nervov a namahy.

andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21

Poslať od andrea » Pon Sep 19, 2005 10:33 am

Dakujem! Ja si myslim, ze mame vsetko pripravene. Ziadat budeme az v decembri. Byvame spolu uz dlho, mame zmluvu na dom na nase mena posledne 4 roky. Nanestastie sme vyhodili nase stare "bank statements" a niktore banky nam nechcu vydat copies. Volala som par pravnikov, vsetci mi vraveli, ze ziskat tieto viza nie je vobec lahke. Mozno len chceli, aby som vyuzila ich sluzby??? Priatel bol minuleho roku 2x na Slovensku. Tohto roku tiez, tak to by snad malo pomoct.

lucy899
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Štv Jan 05, 2006 5:01 pm

UNMARRIED PARTNERS VISA

Poslať od lucy899 » Štv Jan 05, 2006 5:07 pm

Prosim ma nekdo zkusenosti se ziskanim unmarried partners viz?A mohu o ne zazadat i v pripade,ze ani jeden z partneru neni Brit?Jeden samozrejme EU clen jeden neEU clen.Predem dekuji za pomoc.

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Re: UNMARRIED PARTNERS VISA

Poslať od Oksey » Štv Jan 05, 2006 8:59 pm

lucy899 píšeCOLONA mohu o ne zazadat i v pripade,ze ani jeden z partneru neni Brit?Jeden samozrejme EU clen jeden neEU clen.Predem dekuji za pomoc.
Ak je jeden obcan EU a druhy nieje, mozete ziadat o UNMARRIED PARTNERS VISA.
Mensi hacik je len v tom, ze nove krajiny EU (Slovensko), este nemaju zrejme dopracovane zakony, co sa tohto tyka v ramci EU, (aspon tak som pocula)
opravte ma niekto prosim.

Ale, v podstate mozete o to ziadat.
Zakladne podmienky by mali byt:
- EU partner by mal zit v UK a mat permanent residency, mala by si tu mat odpracovany jeden rok s registraciou na Home Office, po uplynuti roka automaticky ziskas povolenie na pobyt (EEA residence permit) potvrdzujuce tvoje pravo na zivot vo Velkej Britanii podla práva Europskej Unie.
- musite dokazat ze spolu zijete minimalne 2 roky. Vsetko co vase spoluzitie dokazuje moze byt dobre pre HO. (ta ista adresa pre obydvoch, dopis o vasej historii, kde ako ste sa spoznali, aj dopis od rodicov, znamich je dobry, ale viac sa zameriavaju na doklady ako bankove ucty, poistky, najomne, fotky, cestovne listky z dovoleniek, atd.)
- pass
- formular (application form)

Je toho dost a predtym ako sa do toho date, si dobre vsetko prestudujte.
Oksey :-)

lucy899
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

Re: UNMARRIED PARTNERS VISA

Poslať od lucy899 » Štv Jan 05, 2006 9:19 pm

Dekuju moc za poskytnute informace.Vim ze toho je dost proto se snazim najit nekoho kdo si tim treba uz prosel a muze nejak poradit.Teprve jsem zacala s hledanim informaci, zadost planuji tak do pul roku.

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Štv Jan 05, 2006 9:32 pm

Tu mas take mensie info: http://www.uklgig.org.uk/Briefing%20Doc.htm

Dufam, ze ti to trochu pomohlo.

lucy899
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5

Poslať od lucy899 » Štv Jan 05, 2006 9:52 pm

Myslim ze tady snad najdu vsechno :o).
Jeste jednou moc dekuju za rady a pomoc.

BUTTON_POST_REPLY