kurite?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

kurite?

Poslať od dagda » Pon Sep 12, 2011 8:21 pm

kurnik to je leto! ziadne tu nebolo!
zima furt. prikurujem si.
aj vy tak, alebo ste horkorkvni?

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
RegistrovanýCOLON Sob Jún 23, 2007 7:54 pm
CONTACTCOLON

Re: kurite?

Poslať od grief » Pon Sep 12, 2011 8:36 pm

ja by som nekuril ale draha place ze jej je zima
takze prikurujem
kvoli tomu som prave znova menil dodavatela kedze ten ku ktoremu som siel v decembri/januari zdrazel o dost a uz najlacnejsi viac nie je
odporuca sa kontrolovat dodavatelov energi ak nie kazdych 6 mesiacov tak aspon 12 urcite
priklad: isiel som v decembri k firme ktora mi uctovala do augusta 3.5p za nocny kW
od augusta tam nastal neskutocny skok a teraz uctuju 5.5p/kW v noci
od 24. augusta som presiel zase k novej company, ktora mi uctuje 4.5p/kW za nocny prud

kedze mam economy 7, v zime ked kurim (a v pobabranom dnesnom svete je to aj 9 mesiacov) minam az do 1000 kW nocneho pridu mesacne, matematika je lahka, pri 5.5p ma stoji mesacne kuranie £55, takto som to aspon zrazil na 45 libier mesacne + denny prud je tam tiez lacnejsi

zmena dodavatela urobi aj par stovak rocne... porovnavacich stranok je na nete dost... silne odporucam

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Sep 12, 2011 8:51 pm

to budem riesit az sa prestahujeme.
zatial mame elektrinu v cene, tak sa vytesujeme.
za to, jak sa agentura nestara, nech sa nakazia aj s ich uctami. :)
navyse tu mame velke dvere do zahrady, kovove ramy, single glazed. vlani na jesen som sa to snazila zatesnit, ale pod tym kovovym ramom dole hnije drevo a vsimla som si tam medzeru, kadial nam v zime neskutocne fukalo studeny vzduch. zapchali sme to nejakou penou ci silikonom... niecim. neriesim.

ale nadalej vetrame pootvorenym malym okienkom, tak prikurujem. cerstvy vzduch a teplo sucasne su na nezaplatenie :D

aky pozicaj, taky vrat. chcu robit velky biznis, ako si nas prevzali od byvaleho landlorda, tak pozdvihovali najom. dovi-dopo.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Sep 12, 2011 9:20 pm

Nekurime, behame doma v kratasoch a mame pootvorene okna. Kurit zaciname vacsinou koncom oktobra, niekedy v novembri.
V predchadzajucom byte sme tiez mali kovove ramy na oknach, ktorych bolo 5 v jednej miestnosti (tvorila ju kuchyna a velka obyvacka, do ktorej by sa zmestil v pohode cely komorny orchester) a kedze to bola byvala tovaren na topanky, tak si viete predstavit tie rozmery - obrovske. Kurili sme priblizne rovnako, ale sme sa teplejsie obliekali.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Sep 12, 2011 9:59 pm

ked sme byvali v predoslom dome, tam sme byvali na poschodi a v lete tam bol hic jak hovado. peklo. v zime sa tiez dalo krasne existovat, ked to vykurilo zospodu. ale toto je na prizemi a je to poznat. ani centralne kurenie tu nie je. aspon v sprche sa v zime pravidelne otuzujem, kym to para "vykuri" :)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Sep 12, 2011 10:09 pm

jo, a k tomu obliekaniu: ponozky a yeti papuce na nohach, dlhe teplaky, trikot s dlhym rukavom a mikinu na tom. takto tu sedim, s radiatorom za chrbtom takmer na plne pecky. ale uz mi je fajn, uz to vypnem na noc. :)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Sep 12, 2011 10:18 pm

Byvame v jednoposchodovom dome, momentalne sedim dole v kuchyni, polovicka v obyvacke. Jedine miesto, ktore je ozaj studene, je zachod v pristavbe, tam sa casto/dlho nezdrzujem :)
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Sep 12, 2011 10:44 pm

asi ti dobre spaluje.

ja mam velmi efektivne spalovanie - setri do zasoby a mina malo energie. aj to malo svoje evolucne vyhody. len dnes je to skor na skodu nez na osoh :) stitna zlaza mi vraj funguje normalne, tak to bude asi v genoch, alebo v prvych mesiacoch zivota, ak sa to da ovplyvnit.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Pon Sep 12, 2011 11:35 pm

Nejde o dobre spalovanie. Teplota v izbe sa pohybuje okolo 23 stupnov bez akehokolvek kurenia. Barak je pekne stary (tazko povedat, ktore storocie), je to prestavana stodola (patrila cirkvi), rozdelena na tri domy.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Uto Sep 13, 2011 2:22 am

23 je fajne
na spanie je vraj 16 akurat, ale zit v tom dokazu len anglicania, samozrejme s bosymi nohami a v tricku ;]
darmo, su otuzilejsi... nikdy som netrpel tak, ako ked som bol aupair, ziadne celodenne kurenie, rano sa zakurilo na chvilu, podvecer sa zakurilo na chvilu a to bolo vsetko...

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Sep 13, 2011 8:37 am

carfaxcat píšeCOLONNejde o dobre spalovanie. Teplota v izbe sa pohybuje okolo 23 stupnov bez akehokolvek kurenia. Barak je pekne stary (tazko povedat, ktore storocie), je to prestavana stodola (patrila cirkvi), rozdelena na tri domy.
tak toto by ma iste potesilo tiez.
asi ten barak, kedysi patriaci cirkvi, ma pod zakladmi male peklo, ze vam to tam tak pekne vykuruje :D

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Sep 13, 2011 8:38 am

grief píšeCOLON23 je fajne
na spanie je vraj 16 akurat, ale zit v tom dokazu len anglicania, samozrejme s bosymi nohami a v tricku ;]
darmo, su otuzilejsi... nikdy som netrpel tak, ako ked som bol aupair, ziadne celodenne kurenie, rano sa zakurilo na chvilu, podvecer sa zakurilo na chvilu a to bolo vsetko...
myslim, ze 16 je malo. 18 je tak akurat, aspon teda pre mna. v izbe na denne byvanie tak 20-22 stupnov. ked to klesne pod 20, necitim sa tam dobre.

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Sep 13, 2011 9:30 am

Tak minulej tyden jsem jiz zatopil asi na 15 minut protoze zene bylo zima. Normalne bych ji rekl at se lepe oblece, ale je tehotna tak jsem zatopil. Jinak take doma porad chodim v tricku a lehkych platenych kalhotech.
Pred dvema rokama jsem vsude vytrhal podlahy a cele to zateplil takze topit potrebujeme velmi malo. Mame dvojita okna a nakoupil jsem ty tesnici prouzky, protoze i kdyz ty okna jspu relativne nova plastova, tak nejak moc dobre nedolehaji. Po tom co jsem jeste vymenil domovni dvere a v predsini jsme nainstalovali tezky zaves ktery udelal dalsi izolaci mi spotreba klesla skoro na polovinu. Platime ted £20 plyn / £20 elektrinu (byt 2+1)

Ja teda porad jeste doufam ze prijde indianske leto a bude pekne az do listopadu jako pred 4-5 roky, kdyz uz teda nebylo skoro zadne poradne normalni leto.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Sep 13, 2011 9:47 am

krtek, ani nevies, ako rada by som to iste urobila aj ja. mam hniezdiace tendencie, ale stale sa nam nedari najst nieco, co by bolo viac nase. pred vyse rokom sme riesili dilemu: hypoteka ci skola? vyhralo to druhe. tak zatial pokracujeme v tom, co mame.
ale raz! :)))

to indianske leto vylucene nie je. ved aj jar bola horuca jak samotne leto. a potom sa to posralo. teraz citam, ako vyvadzala katia aj v britanii. asi sa este mame na co tesit.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Uto Sep 13, 2011 12:07 pm

dagda, je to tithe barn, cize su v tom cirkevne desiatky zakomponovane, neviem vsak, ako to suvisi s teplotou. Este som nekopala v baraku nic, tak netusim, ci mame nejake peklo, ale ak nie je, tak s radostou nejake spravim :) Povodne som si myslela, ze to bolo nieco ako prasacaren, teda pig-sty (manzel pokracuje v tychto tendenciach, nedavno si ozdobil tricko polievkou...), ale neskor som sa dozvedela, ze to bola stodola. Hned vedla je povodna farma.

grief
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 432
CONTACTCOLON

Poslať od grief » Str Sep 14, 2011 6:46 am

krtek píšeCOLON Normalne bych ji rekl at se lepe oblece, ale je tehotna tak jsem zatopil.
takový tyran ;]

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Str Sep 14, 2011 10:59 am

chlapi, mate vyhodu, ze mate vyvinutejsiu muskulaturu a ta vam dobre kuri. my zeny sme inak stavane. majte s nami pochopenie :)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Sep 14, 2011 8:49 pm

dagda, tukove vankuse funguju ako vyborne izolacne materialy :)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Str Sep 14, 2011 9:29 pm

to v pripade krizy, ale ked je klud, tak velmi nepomahaju. receptory nielen tepla mame na povrchu tela, nie pod tukovymi vankusmi :D ved vravim, ze mam metabolizmus efektivny a tukove vankuse nepomahaju, ked vzdy, ked si po niekom sadnem na stolicku, tak mi pripada horuca :)

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Štv Sep 15, 2011 8:28 am

Aká banálna téma...!!!..!.! Až mi to nedá a pripájam sa. Jasné že nekúrime. Veď jeseň začína iba na budúci týždeň. Bývam tu už s rodinou vyše 10 rokov, takže sme už preladení na "studený odchov". A večer keď je posteľ studená, tak ma manželka pošle prvého do nej a keď je teplota správna pod perinou, tak sa pripojí. (kedysi v stredoveku na kralovských dvoroch boli sluhovia, ktorí mali takú istú funkciu, vyhriať postele pre uzimené panstvo).
Dagda, pokiaľ tvoj partner nemá tebou požadovaný vykurovací výkon, kúp si gumenú fľašu na horúcu vodu a budeš mať posteľ vyhriatu. A bez zbytočných protestov...

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Štv Sep 15, 2011 9:51 am

lair píšeCOLONDagda, pokiaľ tvoj partner nemá tebou požadovaný vykurovací výkon, kúp si gumenú fľašu na horúcu vodu a budeš mať posteľ vyhriatu. A bez zbytočných protestov...
Uz jsem myslel ze ji poradis aby si poridila dalsiho partnera s vetsim vykurovacim vykonem :-)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Štv Sep 15, 2011 12:11 pm

lair, kto hovoril o posteli?
v posteli mi je teplucko, tam sa zakryjem a parada.
ale mne je zima, ked tu sedim a nieco robim. :)

ps: chodiaci radiator mam doma tiez.
ale aj ten termofor. oddychuje na zimny cas, potom dostane prilezitost zohriat moje studene labky, ked drahuch uz bude spat, lebo rano zavcasu vstava ;)

BUTTON_POST_REPLY