civilny sobas s cudzincom (Poliakom) v UK

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
mickamonika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Júl 02, 2012 6:54 pm

civilny sobas s cudzincom (Poliakom) v UK

Poslať od mickamonika » Pon Júl 02, 2012 7:03 pm

Ahojte,
s mojim vyvolenym (Poliakom) sa chceme zobrat tu v UK. Konkretne v Oxforde. Mate s tym niekto skusenosti? Co vsetko budeme potrebovat vybavit a ako dlho to vsetko trva? Mam len obciansky preukaz, budem si musiet k voli tomu vybavit aj pas? Dakujem pekne za kazdu odpoved :-)

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: civilny sobas s cudzincom (Poliakom) v UK

Poslať od carfaxcat » Uto Júl 03, 2012 7:43 am

Pozri si moje prispevky vo fore na temu svadba v UK. Vseobecne info ziskas na stranke Oxford City Council, alebo aj http://www.weddings.co.uk/info/legeng.htm.
Vybavovat som zacala v aprili a svadba bola v juli. Ziadne velke papierovacky. Je to jednoduchsie ako na SK.
OP by mal stacit, pri prvej navsteve uradu si to zisti. Na vsetko budes potrebovat appointment. Inak je mozne, ze terminy na sobotu a piatok budu zadane daleko dopredu. My sme sa kvoli tomu brali vo stvrtok.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

mickamonika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Júl 02, 2012 6:54 pm

Poslať od mickamonika » Uto Júl 03, 2012 5:32 pm

Dakujem ti pekne, pojdem kuknut na tu stranku. My by sme tiez chceli svadbu v piatok alebo v sobotu ale ak nevyde tak nevyde.... Este raz dakujem

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Uto Júl 03, 2012 7:05 pm

My sme sa chceli zobrat na SK, ale je s tym podstatne viac papierovaciek stylu Catch 22 (nemozu ti dat termin na sobas, kym nevybavis vsetky papiere a ked ich vybavis, tak su vsetky terminy zadane a papiere vyexpiruju).
Naozaj je to jednoduche. V aprili som sa o to iba zacala zaujimat, urobila som si predbezny rozpocet na obrad na SK a v UK (Slovensko vyslo drahsie prave kvoli papierom a hlavne by to stalo kopec nervov), dohodli sme sa s matrikarkou na stretnuti, kde sme spisali ziadost, potom si nas volala na interview. Mna sa pytala, ako sa vola moj nastavajuci a kedy sa narodil; jeho sa pytala, preco sa chceme sobasit vo stvrtok.
Doniesla som si so sebou iba pas (OP uz dlho nemam) a council tax bill na preukazanie rezidencie v danej borough, zaplatili sme poplatok, dostali sme rozne kontakty na catering. Vybavenie svadby v UK je ozaj brnkacka.
Po sobasi to tiez nie je hrozne, potrebujes iba vybavit apostilu na britsky sobasny list cez FCO postou, nechat si prelozit britsky sobasny list do SK a poziadat o slovensky sobasny list bud cez ambasadu alebo cez matriku podla posledneho trvaleho pobytu. Ak menis meno, tak novy OP/pas vybavis az po vydani slovenskeho sobasneho listu.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

BUTTON_POST_REPLY