Sú Angličania hlúpi alebo nevzdelaní?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Sú Angličania hlúpi alebo nevzdelaní?

Poslať od Gina » Str Okt 12, 2005 1:22 pm

ľudia sú tam extremne hlupy (nikto nevie koľko má jeho mesto obyvateľov, nepoznajú Slovensko,Rakúsko,Maďarsko a zbytok europy),
Uzasny komentar, musim uznat. Hlavne ze Slovaci mudry z neba spadli - tak ze si ani nedokazu vydobit zarobene peniaze a tak zivot v cudzej krajine hned vzdaju. Uvedom si ze ani bezny Slovak nepozna kazdu dedinu v Afrike.
Myslím si, že keby nemali šikovných slovákov, nema Anglicko žiadnu budúcnosť, len ten ich socializmus a kopu arabov na socialke
Mas pravdu, niekto musi anglicanom domy upratovat, auta umyvat - teda myslim vsetkych Slovakov s tvojim nazorom na vec. Ostatni sikovni Slovaci sa vynajdu.

* Poznámka admina: Gina reaguje na príspevok viewtopic.php?p=9377#9377

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Okt 12, 2005 1:24 pm

stacia jedny gate tam totiz ziadny spolocensky zivot neexistuje
Dovolim si polemizovat. Spolocensky zivot je tu na takej urovni o akej by sa beznemu, priemernemu cloveku na Slovensku ani nesnivalo. Vsetko je len o rozhodnutia ktore kazdy individual urobi.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

afrika

Poslať od sidzej » Str Okt 12, 2005 3:38 pm

Uzasny komentar, musim uznat. Hlavne ze Slovaci mudry z neba spadli - tak ze si ani nedokazu vydobit zarobene peniaze a tak zivot v cudzej krajine hned vzdaju. Uvedom si ze ani bezny Slovak nepozna kazdu dedinu v Afrike.
Je to velmi individualne, ak sa tu niekomu nepaci a mysli si, ze je ho tu skoda a na Slovensku sa moze mat lepsie, tak nech sa kludne rozhodne tak ako "tennis coach". Ludia, ktori samozrejme vedia co chcu, su sikovni, nevzdaju sa a myslia si, ze UK im ponuka vacsie moznosti by samozrejme mysleli inak. Nastastie nie sme vsetci rovnaki a kazdy ma iny hodnotovy rebricek :)

Gina ale to porovnanie znalosti europskych statov s africkymi dedinami si dufam nemyslela vazne?! Mna osobne tato neznalost az tak neirituje, lebo uz davno som zistil, ze slovenske zakladne a stredne skoly naucia ziakov zakladnu geografiu o vela lepsie nez skoly v UK, FR, DE a podobne. Je avsak absolutne nevhodne porovnavat nutnost znalosti africkych dedin s europskymi statmi.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Okt 12, 2005 4:57 pm

Gina ale to porovnanie znalosti europskych statov s africkymi dedinami si dufam nemyslela vazne?! Mna osobne tato neznalost az tak neirituje, lebo uz davno som zistil, ze slovenske zakladne a stredne skoly naucia ziakov zakladnu geografiu o vela lepsie nez skoly v UK, FR, DE a podobne. Je avsak absolutne nevhodne porovnavat nutnost znalosti africkych dedin s europskymi statmi.
Bolo to myslene obrazne - pre Anglicanov je Europa to iste co pre nas Europanov Afrika.
Nemyslim si ze niekto ma pravo nadavat Anglicanom do extremnych hlupakov, len preto ze nie su dobri v geografii.
Naposledy upravil 1 dňa Gina, celkovo upravené 0

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Okt 12, 2005 5:25 pm

Gina píšeCOLONpre Anglicanov je Europa to iste co pre nas Europanov Afrika.
wtf?? to myslis vazne? :)) A co je potom pre nich Afrika? :)

Dost nemam rad zovseobecnovania typu "Anglicania so dobry v tom" a "Slovaci su dobry v inom" lebo to vzdy hovoria ludia ktory stretli par anglicanov alebo slovakov a na zaklade toho su mudri. Myslim, ze anglicania nie su v zemepise o nic horsi ani lepsi, aj tak to vsetko zavisi od urovne a rozhladenosti konkretneho cloveka.
Napr. kolega (Sev.Ir), ma nielenze nepovazoval za Slovinca alebo Cecha, ale este aj pozna Tatry, Poprad, Piestany, Bratislavu atd., dokonca na mna vybafol par viet po slovensky, ktore pochytil od nejakej byvalej spolubyvajucej ked telefonovala domov ("Ahoj mami ako sa mas" a pod. :))
Ale fakt je, ze na niekoho ako je moj znamy zo SR, ktory vie aj po piatom pive povedat (vzdy spravne) hlavne mesto lubovolneho statu (vcetne suostrovia Kiribati alebo Brazilskych republik pod.), takeho som zatial v Anglicku nestretol :)

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Str Okt 12, 2005 10:49 pm

Trosku som sa pousmiala nad celou touto temou, lebo ked si to niekto znovu precitate, tak uvidite sami, kolko pravopisnych chyb ste vsetci vo svojich prispevkoch urobili ..... takze tak, my mudri slovaci :-)
Ale vazne - mozno by som (vzhladom na to, ze moj syn tu momentalne absolvuje strednu skolu a tak mozem porovnavat so Slovenskom) iba podotkla, ze nie su hlupi, su len ini. Uz v skolach maju iny pristup k uceniu (aj po obsahovej stranke), ucia ich inemu pristupu k zivotu a aj v rodine su uz od detsva chapani ako individuality. Preto sa nam ich deti javia sebavedomejsie a velakrat aj rozmaznanejsie. Ale je to asi len a len tym, ze ich neskatulkuju od materskej skolky a tym, co vycnievaju "z rady"nikto hlavu neusekava, ale ma moznost svoje nadanie lepsie rozvijat.
To je len taky moj maly postreh .....

Rely
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 81
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 9:11 am

Re:

Poslať od Rely » Štv Okt 13, 2005 11:52 am

Já jsem se "zase" včera trochu zamyslel (:-)) a napadl mě možná lepší příklad, než jakým je mnohými tolik kritizovaná Afrika. Tak tedy:

Kolik Čechů a Slováků ví, kde leží jednotlivé členské státy USA?

Nejsem ekonom, ale myslím, že ekonomicky je na tom USA řekněme (velice zjednodušeně) jako EU. No, Angličané určitě také vědí, kde leží EU :-). A my také víme, kde leží USA :-). A jestli Angličané nevědí, že vůbec existuje nějaká Česká/Slovenská Republika - no, ani já určitě neznám všecky členské státy USA :-).

Samozřejmě, že je to trochu zavádějící, ale ten směr to má :-).

Jinak souhlasím s posledním příspěvkem. Podle mého názoru to Angličané ani nemají zapotřebí (znát dobře zeměpis). Nechci nikoho obhajovat, s názorem (že zeměpis neznají) obecně souhlasím. Otázkou je, zda je to skutečně taková fatal error, za kterou to možná někteří z nás evidentně považují.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

:)

Poslať od sidzej » Štv Okt 13, 2005 12:04 pm

Ja by som to az tak nedramatizoval. Bomo to mozno trosku prehnal s tym nazvom temy po oddeleni od ineho fora. Tato tema vobez nevznikla so zamerom debatovat o tom, ci anglicania su alebo nie su hlupi, resp. nevzdelani. Zovseobecnovat sa takto jednoducho neda. Cele to zacal "tennis coach", ktory napisal svoj postreh a nazor do fora, kam to nepatrilo a ta tema sa potom trosku zvrhla.

Takze skusme to uzavriet, ze nebudeme sa proste snazit porovnavat HRUSKY s JABLKAMI. OK ? Jendoducho kazdy narod je uplny iny, systemy vzdelavania su tiez rozdielne a tak je naozaj nemozne povedat, ze ten alebo ten system je lepsi/horsi. Je len iny a vy si vyberte ten, ktory vam viac vyhovuje :)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Okt 13, 2005 1:42 pm

Ja by som to az tak nedramatizoval. Bomo to mozno trosku prehnal s tym nazvom temy po oddeleni od ineho fora. Tato tema vobez nevznikla so zamerom debatovat o tom, ci anglicania su alebo nie su hlupi, resp. nevzdelani. Zovseobecnovat sa takto jednoducho neda
Suhlasim. Tiez, hlupost a nevzdelanie osobne nedavam do jednej kategorie.

Blanch
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pon Jan 31, 2005 6:27 pm
BydliskoCOLON Northants

Poslať od Blanch » Pon Dec 05, 2005 12:47 am

[pristupu k zivotu a aj v rodine su uz od detsva chapani ako individuality. Preto sa nam ich deti javia sebavedomejsie a velakrat aj rozmaznanejsie.

No tak na toto som chcela odpovedat uz skor.To snad nemyslis vazne??Oni SU sebavedome a rozmaznane.

Ale je to asi len a len tym, ze ich neskatulkuju od materskej skolky a tym, co vycnievaju "z rady"nikto hlavu neusekava, ale ma moznost svoje nadanie lepsie rozvijat.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Vsetci z nich maju skoro rovnake moznosti a ani u nas nikto nikomu "hlavu neusekava".
Po viacerych skusenostiach zo skol a skolok na Slov. a j v UK-To co sa nam javi sa nam nejavi(vid.citacia v uvode)...to je hola skutocnost.Toto je moj nazor a dufam,ze ma nezlyncujete za ziva-:):):):

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Uto Dec 06, 2005 10:31 am

Blanch, samozrejem Ta tu nikto lyncovat nebude ..... :-) mas narok na vlastny nazor tak isto, ako ho ma kazdy iny, kto sa chce prejavit nahlas.
Iba mozno taku malu poznamocku k mojmu vyssie uvedenemu textu (na ktory si uz "davnejsie chcela reagovat"). Vekom sa clovek stava mudrejsi, opatrnejsi, skusenejsi a najma rozhladenejsi :-) To, co by som povedala este pred par rokmi a vehementne to tu obhajovala, uz nepoviem dnes ..... zivot Ta tiez nauci aj trosku pokore a mensej kritike voci inym ..... a ty si podla Tvojich reakcii zjavne este len svoj zivot zit zacala. Takze mas narok aj na taketo postrehy. Ked budes o nieco "malo" starsia, budes mat aj ty mozno iny nazor.

Blanch
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
BydliskoCOLON Northants

Poslať od Blanch » Pon Dec 12, 2005 6:54 pm

haha.to ze vyzeram mladsie ako v skutocnosti som my ludia hovoria bezne-:):):):):)ale ked my povies cez "net"-"ak budes o nieco starsia"alebo nejako podobne,nepamatam si to presne ako si to napisala,tak ....nic.Skus toto-dve vysoke skoly,6 rocna prax v skolstve na Slovensku,viac ako dva roky v UK a z toho cez rok praxe tu v skolstve...ako stara asi mozem byt??a co mozem vediet o detoch a vychove???hmmm

.
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Okt 15, 2004 7:33 pm

Poslať od . » Pon Dec 12, 2005 8:37 pm

Blanch, teraz si sa chvalila, alebo ich chcela zastrasit? :) tipujem 40+

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pon Dec 12, 2005 9:12 pm

mno... trocha vam tu prilejem vody na mlyn a prispejem svojou troskou.
niekde som uz na tuto temu debatu citala: porovnavanie deti a celkovo zivotov mladych ludi kedysi a dnes a tiez stredna a vychodnejsia europa kontra zapad a amerika. celkovo sme dospeli k zaveru asi takemuto: kedysi sa deti na rodinnom zivote podielali ovela viac, a to mam na mysli aj domace prace. dneska sa iba hraju a bavkaju. kedysi deti museli viac brat ohlad na potreby ostatnych clenov rodiny a drzat pusu a krok, ked dospely nieco povedal a rozhodol. dneska je to same: ja chcem, ja nechcem, zmizni, daj mi pokoj. decka zapadu su plne nevybitej energie, ktora sa meni na agresivitu alebo depresie v zavislosti od typu povahy a temperamentu. alebo na obe dokopy. a nezanedbatelny vplyv ma aj kvalita stravy, fast food, prifarbovanych a inak dochucovanych napojov, sladkosti a polotovarov. same additiva a chemia, ktore sa na psychickej aj fyzickej kondicii nepodpisuju prave najlepsim menom. no a vzory idolov z roznych medii ani netreba hadam zvlast rozoberat...
pamatam si aupairku, ktora musela 12 rocneho fagana kupat, lebo sam toho nebol schopny. a pritom nebol nijako fyzicky alebo mentalne postihnuty. skratka vychova.

a nadovazok si myslim, ze uz samotne pohorsenie sa vychodoeuropaniek, ktore pridu do kontaktu s mladezou na zapade, hovori samo za seba...

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Str Dec 14, 2005 11:18 am

blanch, skus si precitat poriadne po sebe to, co napises. TY vlastne ani nereagujes na moje poznamky ( nevies si ani najst prislusnu cast, na ktoru chces odpovedat - necitujes, ale hadas a davas mi do pusy vety, ktore som ja nepovedala, lebo si leniva si poriadne precitat uz napisanee prispevky). TY neobhajujes nejaku myslienku (o ktorej by si mohla byt presvedcena, ze je spravna), ty jednoducho IBA UTOCIS. Nema vyznam, aby sme tu hadali, kolko mas rokov. Evidentne si este nedospela, aj ked roky mozno uz na to mas. A skusenosti by to mali tiez potvrdzovat,avsak zrejme bude u teba platit to okridlene: Vynimka potvrdzuje pravidlo.
Neutoc na nazory druhych a vol sposob, akym sa bavis s ostatnymi ludmi. Nezjedla si vsetku mudrost sveta a tak sa tak nechovaj. Pretoze tvoj sposob jednania vobec nevypoveda o tom, ze by si bola vzdelana a kultivovana zena. Vypocet skol neznamena nic - to nema s inteligenciou nic spolocne, tak si to nemyl.

Nebudem uz na tomto mieste reagovat na tvoje prispevky, mrzi ma, ze som sa vobec do takejto debaty s tebou dostala. Toto nikam nevedie. Prajem pekny den a dufam, ze sa aspon k svojim ziakom chovas ustretovejsie ako tu v tomto fore :-)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Dec 14, 2005 11:40 am

Blanch píšeCOLONako stara asi mozem byt??
Fyzicky aj 50.
Mentalne (usudzujem z tvojich prispevkov) okolo 16.

Blanch
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
BydliskoCOLON Northants

Poslať od Blanch » Ned Dec 18, 2005 4:01 pm

No teeeda.Mat iny nazor je fakt tazke-:)Pisala som najskor dlhu odpoved vam vsetkym,ale je to hra so slovickami...a stal by sa z toho "pinpong"a odsudzovala som za to Dagdu a Boma-ked ich debaty neviedli k nicomu a ja som zacala robit to iste.takze-END.Raz ked sa vam mozno niekedy podari zazit to,co som ja zazila s detmi,a ich vychovavanim a vzdelavanim...potom sa mozme o tom rozpravat,ale aj napriek tomu vsetkemu-deti su uzasne stvorenia.
Ale neodpustim si jednu poznamku-"sudim teba podla seba?"

ludi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Uto Apr 11, 2006 5:33 pm

Poslať od ludi » Uto Apr 11, 2006 5:57 pm

Myslim, ze ti priemerni anglicania su hlupi, alebo lepsie povedane lowlives - vulgarni, obmedzeni, rasisticki - sama som pre takych pracovala. Ale na druhej strane - ti vzdelani /Oxford university/ a hlavne anglicania zidovskeho povodu, ti su skutocne na urovni a inteligentni. Prijemnych a inteligentnych anglicanov som nasla tiez medzi starsimi ludmi. Asi najhorsi su teenageri a ludia v 20s - 40s, working class...

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Apr 11, 2006 7:31 pm

ludi píšeCOLONMyslim, ze ti priemerni anglicania su hlupi, alebo lepsie povedane lowlives - vulgarni, obmedzeni, rasisticki
Presne tak ja vidim niektorych slovakov.

scigo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 47
RegistrovanýCOLON Sob Jan 08, 2005 12:46 am
BydliskoCOLON Banbury
CONTACTCOLON

Poslať od scigo » Uto Apr 11, 2006 11:57 pm

ludi píšeCOLONAsi najhorsi su teenageri a ludia v 20s - 40s, working class...
S takymi tusim dennodenne pracujem.No a da sa na nich zvyknut aj ked niekedy na to treba dobre nervy.
No plati na nich ze ako sa k nim chovas Ty tak sa budu aj oni k Tebe.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Vzdelanostna uroven

Poslať od lair » Str Apr 12, 2006 8:09 pm

Vidim, ze mate rozne nazory na vedomostnu uroven Anglicanov. Chcel by som aj ja pridat svoje polienko do ohna. Kedze moja praca ( vid moj profil) mi obcas dovoluje prestudovat dennu tlac, tak vam podam zopar informacii. Robil sa prieskum urovne vedomosti 11 rocnych deti na celom svete ( asi minuly rok) a vysla z toho nasledovna tabulka. 1.Juzna Korea, 2.Ceska republika,3. Slovensko,....... 23. UK. Dalsia informacia ( z tohto tyzdna) hovori, ze terajsi 15 - 16 rocni tu v UK su pozadu s vedomostami v porovnani s pred 15 rokmi o 2 -3 roky.A studenti, ktori dosahuju nadpriemerne vysledky len s tazkostami dokazali riesit ulohy a testy, ktore tu boli bezne v r. 1950... Vela prvakov na univerzitach si musi v prvomrade nastudovat anglicku gramatiku, v ktorej maju medzery. A velka cast cudzincov, ktori prichadzaju sem ovlada lepsie anglictinu ako studenti, ktori sa tu narodili. Z tohto teda asi moze vyplynut, ze nase deti su mudrejsie ako anglicke a mozno aj dospeli su vedomostne na vyssej urovni. Pravda je skor taka, ze u nas je doteraz iny system vyucby a ucitelia maju vacsiu snahu naucit deti. Tunajsim ucitelom, je to v podstate jedno, netrapia ich velmi vysledky ziakov. Jedna vec je vsak ista. Ak chcete aby vase dieta ziskalo podstatne viac vedomosti ako v skole, zaplatte mu sukromnu ucitelku ( ja to tiez tak robim), ked uz nemate financie dat ho do sukromnej skoly. Verte mi, tato investicia sa tu bohate vyplati.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: Vzdelanostna uroven

Poslať od xaxa » Str Apr 12, 2006 8:41 pm

lair píšeCOLONVidim, ze mate rozne nazory na vedomostnu uroven Anglicanov. Chcel by som aj ja pridat svoje polienko do ohna. Kedze moja praca ( vid moj profil) mi obcas dovoluje prestudovat dennu tlac, tak vam podam zopar informacii..
hehe toto som nepochopil :)
lair píšeCOLON Robil sa prieskum urovne vedomosti 11 rocnych deti na celom svete ( asi minuly rok) a vysla z toho nasledovna tabulka. 1.Juzna Korea, 2.Ceska republika,3. Slovensko,....... 23. UK. Dalsia informacia ( z tohto tyzdna) hovori, ze terajsi 15 - 16 rocni tu v UK su pozadu s vedomostami v porovnani s pred 15 rokmi o 2 -3 roky.A studenti, ktori dosahuju nadpriemerne vysledky len s tazkostami dokazali riesit ulohy a testy, ktore tu boli bezne v r. 1950...
Tomu celkom verim, lebo mnohi anglicania, a to pomerne vzdelani maju medzery aj v zemepise UK (napr. kazde mesto vo walese je pre nich cardiff o nejakych priestorovych vztahoch miest - sever juh vychod zapad - v UK ani nehovorim, pokial casto necestuju autom).

Ale nerobil by som si iluzie o sucasnom stave na slovensku ide to dole vodou a rychlo.
lair píšeCOLON Vela prvakov na univerzitach si musi v prvomrade nastudovat anglicku gramatiku, v ktorej maju medzery.
Necuduj sa, toto plati napr. aj o slovenskych studentoch. Ucil som na fakulte istej univerzity, ktora je vyslovene vyberova, t.j. nie kazdy truhlik sa tam dostane a aj ju skonci. Moj pocit je, ze nevediet pisat gramaticky aspon zhruba spravne je MODA. Proste vediet, kde sa pise i, a kde Y je totalne out. Takze necudujem sa, ze tu je to podobne.
lair píšeCOLON A velka cast cudzincov, ktori prichadzaju sem ovlada lepsie anglictinu ako studenti, ktori sa tu narodili.
No to asi preto, ze je tu vela americanov, kanadanov, ozzies a kiwies. Inak ani by som nepovedal.
lair píšeCOLON Z tohto teda asi moze vyplynut, ze nase deti su mudrejsie ako anglicke a mozno aj dospeli su vedomostne na vyssej urovni.
Nezovseobecnoval by som to az tak. Keby sme si na slovesnku zobrali do uvahy aj deti asocialov a samotnych asocialov (ktorych je tusim 10%), tak by to hned nebolo take ruzove.
lair píšeCOLON Tunajsim ucitelom, je to v podstate jedno, netrapia ich velmi vysledky ziakov.
Su tu iste snahy (hlavne z centra - vlady), ktore su podla mna dobre. Napriklad verejne rebricky uspesnosti jednotlivych skol pri testoch. pokial su z toho vyvodene dosledky, tak je to dobre. Dufam, ze sa narocnost neustale neznizuje.

Ale pricinou problemov, ktore su tu je podla mna to, ze sa nedostatocne zdoraznuje potreba "tvrdych" vedomosti. T.j. vedomosti z exaktnych vied (math, fyzika, zemepis) uz na zakladnych skolach - proste nieco co neobkecate. Uz tu sa to podceni, a podla mna mozog sa vyvija jednoznacne trochu inym smerom, nez ked je trosku potrapeny takym skladanim silovych vektorov. Dosledok sa potom prenasa aj do nedostatku pracovnikov v technologiach od technikov po inzinierov, a to je oblast v ktorej uz dlho tato krajina pada na hubu. A ver mi, ze na slovensku sa to ubera tym istym smerom, vsak pravnik/ekonom/... si vystaci aj bez zakona zachovania energie, tak naco deti trapit.

(editol som par ciarok, aby ma niekto netahal za slovicka :)

petrosss
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Dec 31, 2005 1:37 am
BydliskoCOLON London, UK
CONTACTCOLON

Poslať od petrosss » Str Apr 12, 2006 9:25 pm

lair píšeCOLONVidim, ze mate rozne nazory na vedomostnu uroven Anglicanov. Chcel by som aj ja pridat svoje polienko do ohna. Kedze moja praca (vid moj profil) mi obcas dovoluje prestudovat dennu tlac, tak vam podam zopar informacii. Robil sa prieskum urovne vedomosti 11 rocnych deti na celom svete ( asi minuly rok) a vysla z toho nasledovna tabulka. 1.Juzna Korea, 2.Ceska republika,3. Slovensko,....... 23. UK.
23. misto na svete myslim neni ani trosku spatne.

lair píšeCOLONDalsia informacia ( z tohto tyzdna) hovori, ze terajsi 15 - 16 rocni tu v UK su pozadu s vedomostami v porovnani s pred 15 rokmi o 2 -3 roky.A studenti, ktori dosahuju nadpriemerne vysledky len s tazkostami dokazali riesit ulohy a testy, ktore tu boli bezne v r. 1950...
Muj nahled vec takovy, ze vedomosti v soucasne dobe neni to nejdulezitejsi, co clovek musi mit. Samozrejme, ze bez urciteho mnozstvi to nejde, ale v soucasne uspechane dobe a vseobecne informacni preplnenosti je to spis o schopnosti informace zpracovavat a vybirat si ty nejlepsi a nejcennejsi. Plus jak vsichni vime, tak je sice krasne vedet, kdy a kdo a s kym v cele historii, ale neumime tyhle veci poradne aplikovat a dale s nimi pracovat = ciste vedomosti jsou k nicemu.

lair píšeCOLONVela prvakov na univerzitach si musi v prvomrade nastudovat anglicku gramatiku, v ktorej maju medzery. A velka cast cudzincov, ktori prichadzaju sem ovlada lepsie anglictinu ako studenti, ktori sa tu narodili.
Tady souhlas (ale stejne si prisadim - kamoska Polka mi minuly tyden vysvetlovala (studuje Cestinu), proc se rika "v Cechach", "na Morave" a "na Slovensku" a ne "v Morave a v Slovensku". No zas vim o kus vic :)

lair píšeCOLONZ tohto teda asi moze vyplynut, ze nase deti su mudrejsie ako anglicke a mozno aj dospeli su vedomostne na vyssej urovni. Pravda je skor taka, ze u nas je doteraz iny system vyucby a ucitelia maju vacsiu snahu naucit deti. Tunajsim ucitelom, je to v podstate jedno, netrapia ich velmi vysledky ziakov. Jedna vec je vsak ista. Ak chcete aby vase dieta ziskalo podstatne viac vedomosti ako v skole, zaplatte mu sukromnu ucitelku ( ja to tiez tak robim), ked uz nemate financie dat ho do sukromnej skoly. Verte mi, tato investicia sa tu bohate vyplati.
Na zaver souhlas s tim, ze mistni studijni system (po high school) neni zrovna na vysi. Ale pak na universite se da vcelku pracovat (nerikam ani jedno z vlastni zkusenosti, bohuzel).

A vubec, na tohle tema by se dalo polemizovat roky... :)

fredo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Sob Jan 08, 2005 9:43 pm

moja skúsenosť

Poslať od fredo » Str Apr 12, 2006 9:57 pm

Ahojte.

Pracujem v Severnom Irsku. Som obyčajný roboš. Stretol som sa tu s írmi od 16 a viac. Tí starší nevedeli kde Slovensko je. Dokonca niektorí tipovali Slovensko ako časť Ukrajiny. Ale stretol som sa s Irmi, ktorí vedeli kde Slovensko je. Bolo ich podstatne menej, ale.........

Keď som prišiel domov a povedal že pracujem v Severnom Írsku a že výplatu dostávam v Librách, 80% sa čudovalo prečo nezarábam Euro. Stále dokola som vysvetľoval prečo. Dokonca som sa stretol na Slovensku s otázkou. KDE JE ŠKÓTSKO??? To bol klinec, tak čo sa čudujeme že oni nevedia kde je Slovensko, ked mi to tiež nemáme poukladané najlepšie.

Nemyslím si že len Slováci sú najmúdrejší a Angličania alebo Iri sú hlúpi. Keby u nás chodili ľudia do práce od svojich 16tich ako niektorí tu, neboli by sme na tom onič lepšie.

Nedá mi nespomenúť akú reklamu nám tu urobili naši futbalisti ako napr. Moravčík, Szili či ostatní. Veľa ľudí nás poznalo práve cez nich.

Prepáčte za pravopisné chyby, ale ja som jeden z tých, ktorím to nejde čiže h....

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Štv Apr 13, 2006 2:29 pm

petrosss píšeCOLON Tady souhlas (ale stejne si prisadim - kamoska Polka mi minuly tyden vysvetlovala (studuje Cestinu), proc se rika "v Cechach", "na Morave" a "na Slovensku" a ne "v Morave a v Slovensku". No zas vim o kus vic :)
no a preco je to tak? nech neumriem blba. :)

ludi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od ludi » Štv Apr 13, 2006 3:08 pm

Gina píšeCOLON
ludi píšeCOLONMyslim, ze ti priemerni anglicania su hlupi, alebo lepsie povedane lowlives - vulgarni, obmedzeni, rasisticki
Presne tak ja vidim niektorych slovakov.
Myslim, ze vsade, v kazdej krajine clovek najde takych, slovaci tiez nie su bezchybni - sama som zazila napriklad ked som cestovala nocnym vlakom z Ciech na Slovensko opitych slovakov alebo niektorych takych ked som pracovala na moshavoch v Izraeli atd. Ale moj osobny postreh a skusenost s anglicanmi je skor negativna a ako som opisala. Ked som bola au pair, pracovala som pre anglicku rodinu a ti boli hrozne vulgarni, pamatam sa na ich opilecke vecierky, mlatenie veci naokolo, nadavanie na cudzincov nech sa zbalia a idu domov atd atd. Ked som zacala pracovat, boli to narazky na hlupich ciernych a cudzincov - jasne, neboli to vsetci - poznam aj vela velmi milych anglicanov /moj priatel je tiez anglican / - ale na kazdom mieste som nasla takych ludi. Ako au pair som byvala v horsej stvrti a neustale tam boli problemy s policiou, hadky, teenageri pijuci pivo a beruci drogy, vlamania atd. Tu v Anglicku nikdy nechodim von v noci, pretoze mam strach - ulice su plne opilcov a nie je to bezpecne - nieco, co som nikdy nevidela napr. na Slovensku, Izraeli,a dalsich krajinach v Europe. Minuly vikend som bola v Bruseli a to sa nedalo vobec porovnat s Manchestrom, kde byvam. Tym vyrokom som samozrejme nemyslela vsetkych anglicanov, kedze ludia su rozni, ale osobny nazor na vatsinu, ktorych som doteraz stretla.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Apr 13, 2006 3:32 pm

ludi píšeCOLONMinuly vikend som bola v Bruseli a to sa nedalo vobec porovnat s Manchestrom, kde byvam.
Manchester sa nerovna Anglicko. Nechapem naco tam mate Harvey Nics. :-)).
ludi píšeCOLONTym vyrokom som samozrejme nemyslela vsetkych anglicanov, kedze ludia su rozni, ale osobny nazor na vatsinu, ktorych som doteraz stretla.
Preco ti tvoj priatel neukaze aj lepsie casti krajiny?
ludi píšeCOLON Tu v Anglicku nikdy nechodim von v noci, pretoze mam strach - ulice su plne opilcov a nie je to bezpecne - nieco, co som nikdy nevidela napr. na Slovensku, Izraeli,a dalsich krajinach v Europe.
Tu znova plati - nie vsade je to rovnako. Skus vyjst z Manchestra!!!

ludi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od ludi » Štv Apr 13, 2006 3:41 pm

Este k tej hluposti - staci ist do obchodu, kde predavaju noviny a casopisy a prezriet si tie najpredavanejsie - to su bulvarne platky ako Sun, Daily Mirror ci Daily sport a casopisy o celebritach a potom zenske ako Company, Cosmopolitan ci New woman, ziadny div, ze vatsina je tak hlupich, ked citaju taky odpad, a tiez uroven televizie je dost nizka - tie ich trapne soap opery..

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Apr 13, 2006 3:52 pm

ludi píšeCOLONstaci ist do obchodu, kde predavaju noviny a casopisy a prezriet si tie najpredavanejsie - to su bulvarne platky
Ty mas isto hlavu stale vo FT, ze?? :-))).
ludi píšeCOLONCompany, Cosmopolitan ci New woman
Na Sk take casopisy voooooobec nie su!! :-)))

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Apr 13, 2006 4:02 pm

ludi píšeCOLONstaci ist do obchodu, kde predavaju noviny a casopisy a prezriet si tie najpredavanejsie - to su bulvarne platky
Takmer v kazdej krajine su najpredavanejsie bulvarne platky, vid Sun v UK, Bild v DE, Novy Cas v SR, Blesk v CZ atd atd.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Apr 13, 2006 4:03 pm

Gina píšeCOLONTy mas isto hlavu stale vo FT, ze?? :-)))
Pre istotu asi upresnim: FT = Financial Times :)

ludi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od ludi » Štv Apr 13, 2006 4:30 pm

Gina píšeCOLON
ludi píšeCOLONMinuly vikend som bola v Bruseli a to sa nedalo vobec porovnat s Manchestrom, kde byvam.
Manchester sa nerovna Anglicko. Nechapem naco tam mate Harvey Nics. :-)).
ludi píšeCOLONTym vyrokom som samozrejme nemyslela vsetkych anglicanov, kedze ludia su rozni, ale osobny nazor na vatsinu, ktorych som doteraz stretla.
Preco ti tvoj priatel neukaze aj lepsie casti krajiny?
ludi píšeCOLON Tu v Anglicku nikdy nechodim von v noci, pretoze mam strach - ulice su plne opilcov a nie je to bezpecne - nieco, co som nikdy nevidela napr. na Slovensku, Izraeli,a dalsich krajinach v Europe.
Tu znova plati - nie vsade je to rovnako. Skus vyjst z Manchestra!!!
Bola som tiez v inych castiach krajiny. Ako au pair som bola v Chester, Scarabough, Blackpool, Liverpool atd, vo Walese, ked som dosla do Anglicka, byvala som najskor v Slough, co je povazena za najnudnejsie mesto v U.K..
S priatelom som bola v Londyne, kde sme ostali v centre a Londyn sa mi pacil, boli sme tiez v Bristole, Bath, videli sme Stonehenge atd - bola som teda v roznych kutoch Anglicka. Videla som teda aj tie lepsie casti krajiny, dokonca aj tu byvam v dobrej stvrti.
Jasne, su tu aj drahe obchodne domy, ale osobne si myslim, ze je to nic, ked tu okrem toho tu nic ine nie je. Osobne, Manchester nemam rada a takisto krajinu nemam moc v laske - v podstate je to Catch 22, kedze si mozem vybrat priatel a Manchester alebo byt single a ist do krajin, ktore mam rada..ale zas, to je moje rozhodnutie balh blah........:)
Aka je tvoja skusenost? Ako sa Ti paci krajina a ludia?

ludi
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od ludi » Štv Apr 13, 2006 4:37 pm

sidzej píšeCOLON
Gina píšeCOLONTy mas isto hlavu stale vo FT, ze?? :-)))
Pre istotu asi upresnim: FT = Financial Times :)
Nie, mame predplatene The Times a Jewish chronicle a ja citam tyzdenne Newsweek /pred tym som mala predplateny TIME/, kazdy mesiac dostavame National geografic a citam dva americke feministicke casopisy - Ms a BUST, a mesacne The photography, kedze ma zaujima fotografia.
Financial Times necitam, kedze ma az tolko nezaujima biznis a financie..;)

lyane
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Ned Apr 16, 2006 11:14 pm
BydliskoCOLON haverfordwest

Poslať od lyane » Pon Apr 24, 2006 1:19 am

Preco vsetkych tu zaujimaju len anglicania?A co tak skoti, welsania sev.iri?To nie su briti?
Podla mna su briti skor hlupi nez nevzdelani,ale vzdelanost a hlupost idu ruka v ruke spolu.Teda, cim menej vzdelania tym viac hluposti.To plati o vsetkych na Zemi aj o slovakoch,vsak?
Podla mojich niekolkorocnych skusenosti so zivotom v UK{roznych castiach, nie len anglicku}musim konstatovat, ze ma zatial {po 5rokoch} nicim vynimocnym neohurili tak, aby som musela lutovat, ze som Slovenka.Skor naopak.Ja, so svojimi vedomostami som,myslim, skor ohurila ich.Tym nemozem tvrdit, ze som sa nicomu novemu nenaucila,ba naopak!
Briti ziju v pokrocilom kapitalizme, ich zivot sa viac menej sustreduje na zarabanie penazi, a cas na naozajstny zivot im nezostava
.VELKU CHYBU by sme vsetci robili, keby sme si mysleli, ze zit ako oni je spravnejsie nez zit tak, ako mame vo zvyku u nas na Slovensku.Chcela by som tymto len vyzvat nas, slovakov a slovenky, ktori mame nejaku sebauctu "Nezabudajme na vedomosti nasich mam a starych mam, nasich predkov,SLOVANOV, vedomosti, ktore po nich dedime su neocenitelne, nedaju sa naucit ani na najprestiznejsej univerzite nikde v UK.Tradicia predavania starych vedomosti v UK z pokolenia na pokolenie vymiera,vela mudrosti tym upada do zabudnutia.Takisto maju spretrhane kontakty so svojimi starymi rodicmi, i rodicmi{ved kazde 2. ci 3. manzelstvo v UK je rozvedene=dan za "civilizovany sposob zivota na zapade"}.Tym to je, ze sa nam tito ludia zdaju hlupejsi, a ono o hlupost skutocne{naozaj bohuzial} ide.Ved si predstavme situaciu:Busy family in the centre of London.Aky je ich zivot?Hekticky.Na ludske teplo,a ozajstny zaujem nieco sa dozvediet od starsej generacie nie je cas a nie je to IN.Viac IN su playstation, fast foody,krvaky ci ostatne "trhaky",na skutocnu mudrost tu vela miesta nezostava.V Londyne som zila 2 roky, viem o com hovorim.UK 21. storocia vsak nie je to, co bolo UK v 19.alebo zaciatkom 20.storocia.Treba si porovnat v dejepise, ako sa veci vyvijali, no a potom mozeme porovnavat dokonalejsie.Ak vsak mame hodnotit terajsiu situaciu, faktom zostava, ze zapadne krajiny su presytene konzumnym sposobom zivota, ktory ludom neumoznuje, ba znemoznuje prirodzeny vyvin rozumu.Prirodzenym mam na mysli povodny.My, z "vychodu" nie sme este tak zavaleni vsetkymi tymi odpadkami zapadnej kultury, ale trend je ten, ze sa nam tento sposob zivota podsuva ako vzor,a to hlavne preto, ze ich ekonomika je vyvinutejsia nez ta nasa.Je to sice trochu skreslene, ale tak to pre bezneho cloveka-slovaka hladajuceho si tu v UK pracu,vyznieva.Tesi ma velmi ale to, ze i tu sa ludia pomaly zacinaju prebudzat z hypnozy a zacinaju si uvedomovat,ze iba brat sa neda, a tak kvitujem mnohe snahy roznych komunit tu v UK zit menej konzumnym sposobom zivota a objavovat povodnu pravdu a znalosti predkov.Ja verim, ze tento trend pretrva a ludom sa ich povodna a prirodzena mudrost zase vrati.Preto, ucme sa z chyb druhych, aby sme ich nemuseli robit sami, pretoze to NAOZAJ nie je nutne.Mame na viac nez si mnohi myslime, len skoda, ze to nie je moderne vidiet pravdu.Tak vela stastia pri pobyte na tychto krasnych,hoci uspatych ostrovoch.Nech sa vam dari.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Apr 24, 2006 10:37 am

Budem trochu sarkasticky:
lyane píšeCOLONBriti ziju v pokrocilom kapitalizme, ich zivot sa viac menej sustreduje na zarabanie penazi, a cas na naozajstny zivot im nezostava
Zato na Slovensku ludia kaslu na zarabanie penazi, radsej ziju naozajstny zivot... tak si to myslela?
lyane píšeCOLON.VELKU CHYBU by sme vsetci robili, keby sme si mysleli, ze zit ako oni je spravnejsie nez zit tak, ako mame vo zvyku u nas na Slovensku.
A ako mame vo zvyku zit u nas na Slovensku? Podla mna sa to lisi od rodiny k rodine a neplati ci je to v UK, alebo na SK.
lyane píšeCOLON"Nezabudajme na vedomosti nasich mam a starych mam, nasich predkov,SLOVANOV, vedomosti, ktore po nich dedime su neocenitelne, nedaju sa naucit ani na najprestiznejsej univerzite nikde v UK.
Mas na mysli take vedomosti starych mam, ako je mlatenie zita, tkanie platna, mutenie masla,... ? :)
lyane píšeCOLONTradicia predavania starych vedomosti v UK z pokolenia na pokolenie vymiera,vela mudrosti tym upada do zabudnutia.
Svata pravda. Kolko Angicanov (Skotov, Irov a Walesanov) dnes vie utkat sukno na saty, albo ukut tepanu branu?
lyane píšeCOLONBusy family in the centre of London.Aky je ich zivot?Hekticky.Na ludske teplo,a ozajstny zaujem nieco sa dozvediet od starsej generacie nie je cas a nie je to IN.
Zato v centre Bratislavy si ludia vyvaluju sunky cely den, ze? A medzitym sa ucia od starsej generacie hore spomenute zrucnosti.
lyane píšeCOLONViac IN su playstation, fast foody,krvaky ci ostatne "trhaky",na skutocnu mudrost tu vela miesta nezostava.
Zlata slovenska mladez, ktora vyrezava pistalky z vrby, spieva travnice a vije vence z pupavy. Tak to myslis?

Skutocne si presvedcena o tom, ze slovenska mladez nepovazuje za IN dat si burger v McDonalde, kupit si znackove oblecenie v shopping centre, travit hodiny pred playstation, pozerat najnovsie vyplody Holywoodu v kine ci na DVD... Ak si presvedcena o tom, ze slovenska mladez taka nie je, tak sa mylis.
lyane píšeCOLON...zapadne krajiny su presytene konzumnym sposobom zivota, ktory ludom neumoznuje, ba znemoznuje prirodzeny vyvin rozumu.
Mozno tych travnic malo spievaju. Mali by zahodit iPody, chytit sa za ruky a zaspievat si spolocne od srdca.
lyane píšeCOLON...len skoda, ze to nie je moderne vidiet pravdu.
Dalsia z tvojich peral, ktora nepotrebuje komentar.

Lyane, myslim ze potrebues reality check. Mozno si v UK prilis dlho (odhadujem to na 75-90 rokov), ak si myslis, ze zivot na SK je taky romanticky ako ho popisujes.

Ale pravo na nazor ti neberiem.

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Pon Apr 24, 2006 11:01 am

jaro, uz som sa nadychovala a hned som radsej aj vydychla. Lebo asi by som nebola schopna tak pekne a v klude napisat reakciu, ako si to urobil ty. Uz sa len, ak sa nenahnevas, podpisem pod tvoj velmi vystizny komentar. Dakujem zan a prajem pekny den.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Apr 24, 2006 1:12 pm

prilejem trocha oleja do ohna:

konzum sposobuje, ze vsetko sa chce a robi rychlejsie, jednoduchsie...
uz sme zabudli, ako chuti domaca slepacia polievka (pardon, slovaci este nie, ale anglicko uz pomaly zabuda, ako chuti doma pripravovana strava, a kto nechce zabudnut, musi si v restauracii ci obchode statocne priplatit). napriklad.
vsade kupite hotove omacky, polotovary, aj hotove jedla - grilovane kurence v supermarketoch. och ake chutne, okorenene, vonave... len ci aj boli cerstve. ci ta koreniaca zmes neraz nema potlacit pach stareho masa, ktore sa uz nestihlo predat, ako sa to celkom nedavno prevalilo na slovensku a deje sa to vlastne vsade, kde super a hypermarkety obsadili trh a priam podporuju lenivost zakaznikov.

dneska kazdy musi zarabat, aby si za ten uz hotovy vyrobok mohol dovolit zaplatit viac, nez keby si kupil mrazene kurca a pripravil jedlo sam doma, co by ho ale stalo viac casu a namahy.
kapitalizmus sposobuje, ze clovek neraz ten cas stravi v praci, aby si to hotove kura mohol dovolit a mal tak klamlivy pocit, ze sa mu zije lepsie a lahsie...

prakticky sa nezmenilo nic, len sa stavame zavislejsimi na inych...
a ano, mozeme si kupit niektore veci lacnejsie, nez by nas ich vyroba stala doma. lebo sa vyrabaju vo velkom. velkovyroba, dalsi vynalez kapitalizmu, dava sancu kupit si niektore potraviny lacnejsie. ale su aj kvalitnejsie, nez keby sme si take iste urobili doma??

moj pohlad.

a ak by som to mala rozvinut, v tych hotovych jedlach su priam nutne rozne additiva a konzervacne latky, aby vydrzali v regaloch. a tym krmime seba a svoje deti. a potom su to rozne neduhy, tzv. civilizacne choroby.
vraj vsetko v zaujme zakaznika. velky prd. vsetko v zaujme biznisu a tocenia penazi. o tom je kapitalizmus.

som sa este zasmiala nad reklamami, jaffa cakes - iba jeden gram, ci jedno percento tuku! och, aka revolucia! hor sa na dobroty a nepribrat. ze tam je o desiatky percent viac cukru kvoli stale vyraznej chuti, to uz nikoho nezaujima. tlste davy a davy so strachom o stihlu liniu, a oklamane davy o skodlivosti tukov sa uz navnadili a platia. ze rafinovany cukor sposobuje dalsiu chut na sladke a ine jedla, to tiez malokoho trapi. a tak sa krmte modernymi light produktami a priberajte. hehe.
kde su stare dobre babkine domace kolace. dam si dva kusky s domacim kozim mliekom a mam dost!
aj to kozie mlieko nie je jedno, odkial je. kupila som si v anglicku organic kartonove. smrdelo capinou, jak slak. reku asi to tak ma byt. predtym som neskusala. az kym som na sumave na poludnie nedostala chlipnut rano nadojeneho kozieho mlieka. kym mi nepovedali, ake je, nevedela som. ziadne pachy. len lahodna plna chut.
a ze na slovensku chovaju kozy aj ti, co byvaju v bytovke, je ozaj skvele. kto chova kozy v anglicku?

ten vtip, ked sa janka z mesta pytaju, aka je krava a on povie, ze fialova, je smutno smiesny.

zamilovala som si anglicky vidiek. vsetko upravene, farebne, ciste, ako z rozpravky. velky kontrast oproti povodnemu slovenskemu vidieku, kde bolo blato, pachy, mastalky, chlieviky, hluk hydiny, husacie hovienka na chodniku, babky aj deti v starych handrach a pomahali. naozaj zboznujem vzhlad anglickeho vidieka. ale chuti mi viac ten slovensky. :)

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Pon Apr 24, 2006 1:52 pm

Asi sa v tejto teme dalej nedostaneme a obavam sa, ze nazory sa poriadne radikalizuju. Mozno by bolo dobre, keby sa cela tato "nestastna" tema zrusila - ved ako by sa nam pacilo diskutovat tu na temu "Su slovaci hlupi a nevzdelani"? Asi nepacilo .... vsak?
Bomo, mozem pekne poprosit za tu pacifistickejsiu cast osadenstva, aby sa tato tema zrusila? Ved do UK sme kazdy jeden prisli kvoli niecomu inemu - niekto pre peniaze, iny pre to, aby poznal inu kulturu a ludi, dalsi preto, aby sa tu vzdelaval .... je jasne, ze aj odpovede su tu preto rozne. A vzdy to bude len a len o uhle pohladu .... ved ludia su vsade rozni.

Dakujem ....A.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Apr 24, 2006 2:03 pm

sandie, nesuhlasim.
raz je toto forum o anglicku, a patria tu aj nespokojnosti a uvahy diskuterov.
a zabudla si na jeden dovod, preco tiez mozno sme tu: aby sme vzdelavali tych anglicanov.
ten bulvar im uz nacisto vymeta hlavy. nam doma tiez, ale mame politicke oneskorenie a este sa este vieme na niektore veci pozriet triezvejsie...

vysvetlenie: tym bulvarom som myslela hlavne akoze zdravy zivotny styl, diety, krasu a podobne... lebo ako sa rozhliadam okolo seba, tu hlupost a nevedomost im nemozno upriet. keby si totiz dali tu namahu a patrali po skutocnych ucinkoch light napojov, tlstoty by sa vobec nenadajali diet coke a podobne.
maju na kanaloch mrte kvalitnych dokumentov, neviem sa od toho niekdy odtrhnut. ale oni nie, radsej pozeraju stupidne talkshow a obdivuju pozlatka...
ze je to aj u nas? je. pomaly sa to rozrasta. no a? bavime sa o anglicku.

pekny den prajem. :)

stamina
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Okt 21, 2004 1:21 pm

Poslať od stamina » Pon Apr 24, 2006 2:40 pm

lyana: ak je to tu take strasne tak co tu este robis???

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Apr 24, 2006 3:16 pm

stamina píšeCOLONlyana: ak je to tu take strasne tak co tu este robis???
Pozor stamina - je to sice celkom logicka, no v tomto fore velmi nebezpecna otazka! :)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Apr 24, 2006 3:31 pm

jaro píšeCOLONstamina Napísal:
lyana: ak je to tu take strasne tak co tu este robis???

Pozor stamina - je to sice celkom logicka, no v tomto fore velmi nebezpecna otazka! :)
Z vlastnej skusenosti ohrozenia mojho celkom pocestneho mena suhlasim. Pozor na to!

Dagda, Lyana, HEHE, teraz nemam cas to rozvadzat a myslim, ze je to zbytocne presviedcat vas... to je ako s fajciarom, vie o rakovine, ale fajcit neprestane, kym to nebude chciet sam.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Apr 24, 2006 7:41 pm

Gina píšeCOLONto je ako s fajciarom, vie o rakovine, ale fajcit neprestane, kym to nebude chciet sam.
mno... nemalo fajciarov si mysli, ze rakovina z fajcenia je iba humbugh. lebo ich dedo fajcil aj pil a dozil sa osemdesiatky. padla mu tehla na hlavu :)

ak vravis, ze ti ludia nie su NEVZDELANI - (fajcia, hoci vedia o rakovine, piju chemicke napoje, hoci vedia, ze im neprospievaju, jedia hnus, hoci vedia, ze je to hnus), tak potom im na ich zdravi nezalezi a su HLUPI.
bud alebo. ;)

nevravim o tych, co si raz za cas dopraju nejaku nezdravu vec. nie sme predsa extremisti. ale nonstop sa krmit hlupostami... ts ts.
a bohuzial, tento trend sa rozsiruje.
ale chvalyhodne je, ze aspon mac donald prisiel pred dvoma rokmi so salatmi, co bolo ozaj uzasne zistenie. a zrejme ho ini nasledovali. aj tie programy, kde zeny s roznymi zdravotnymi problemami, tlste, unavene, deprimovane sa zveria do ruk odbornikom a podla vzoru reality show mozeme sledovat, ako si napravuju zivotny styl, vitam. osveta nikdy nie je na skodu. a asi jej ani nikdy nebude dost. lebo cacane farebne cool reklamy na cokolady, keksy, limonady, hamburgery su lakavejsie, a koncerny si zakaznikov poistuju uz od ich detskych liet, ked im v prestavkach v programe, v reklamach blaznia mozgy hovadinami. mineralka nie je popularna v lunch-bagoch. ale farebna a vonava chemicka zbrnda s transformermi na etikete a sutazou o mp3 prehravace, napriklad... das si mars tycinku a porazis velkeho aliena. a decko po inom potom nepisti... zelenina? kdezeee! a vacsinou tieto stravovacie navyky pretrvavaju aj do dospelosti. mnohi sa tak krmia cely zivot. potom tak aj vyzeraju a aj ich zdravie... alebo prejdu k opacnemu extremu: rataju kazdu kaloriu a maju strach chutne sa najest. hotova hysteria.
ale zase som sa rozkecala. asi idem het.

lyane
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od lyane » Pon Apr 24, 2006 8:13 pm

Dobry vecer

Zaprve, skomolili ste moje meno{to musite byt riadne vytoceni, vazeni}
Najprv, nez sa chcete do mna pustit, musite si pozorne precitat moj dlhy prispevok,potom premyslat a az potom reagovat.
Ok,takze teraz k vei.Kludne si zruste temu, ale je to len dokaz vasej chudoby mysle a absencie citu.To mate asi z tych polotovarov,ako uviedla Dagda.Uplne s nou suhlasim, vo vyzive sa nahodou tiez vyznam,ma uplnu pravdu.Vy ostatni ste najpravdepodobnejsie len obycajne zakomplexovane kancelarske krysy, co za vrchol svojho blaha povazuju shoppa-holic trips po preludnenej Oxford Street.Myslite si, ze ked tu ste nejaky ten rok,ze ste strasne COOL a ste viac len preto, ze zarabate sterlingy?Ste smiesni.V Londyne som zila 2 roky,od roku 2001 do 2003.Tiez som si myslela ake je to cool,ale clovek pride casom aj vekom na to, ze je to sice cool,ale povrchne cool, a to prave cool clovek najde niekde celkom inde.Kde?Ako? Tak, ze zacne nacuvat hlasu svojho srdca.
Neviem este teda, ze ci som sa nevyjadrila dostatocne polopatisticky, aby aj tie vase zjednodusene a instatne mozgy chapali o co ide, mne sa v UK paci.Som ale za to, aby sme konstruktivne kritizovali, a to je velmi dolezite.Takze,ako je to s vami?Kde mate problem?Chapem, ak mate okolo 20tky, nedajboze 19tky,tak vas chapem.Nesudim vas, nemam zaujem ani pravo,ale byt hlupy a hoviet si v tom je znamkou malomyselnosti.
Apropo,kozie mlieko.To zboznujem i ja, a naozaj, tu v Tescu stoji za velke...hmmmm...no, proste nestoji za to, ale kvitujem aspon tu namahu.Nasla som si iny zdroj, a to priamo od farmara, vyraba i UZASNE syry a jogurty,vsetko kvalitne a organicke.Nastastie som daleko daleko od Londyna, na uplnom zapade Walesu, a za Anglicko by som uz nikdy nemenila.Su tu mili ludia, s kazdym sa tu da porozpravat,ludia sa zaujimaju, kde to Slovensko je,su to teda ludia z mojho okolia,nepoznam vsetkych, samozrejme, ale najviac zo vsetkeho sa mi tu paci, ze je tu National Coast Park, a to jediny v celom UK,a prave tu zacina sezona.Do Irska je coby kamenom dohodil,pobrezie krasne, cleninte, rozkvitnute a asi 300km walking path,takze clovek sa tu nenudi.Hlavne tu nemusi "cuchat" ten odporny smrad velkomesta.Mesto kde byvam je tak akurat,asi 15000obyv.Cardiff je teda daleko, asi tak 3hodiny autom.Takze, pre vas co neviete citat: Dwi`n caru Cymru!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ak nerozumiete, spytajte sa Catherine-Zeta Jones alebo Charlotte Church,Toma Jonesa ci Anthonyho Hopkinsa,alebo zeby Bonnie Talylor,Stereophonics ci Manic Street Preachers?Hmmmm....David Grey to bude urcite vediet.Hlavy hore, a nebojte sa, vsetko bude OK.Mame sa toho este vsetci vela naucit, my od britov a briti zase od nas.
Majte plodny den plny pozitivnych myslienok a usmev na tri prsty!Paaaa.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Apr 24, 2006 11:00 pm

lyane píšeCOLON.Kludne si zruste temu, ale je to len dokaz vasej chudoby mysle a absencie citu.To mate asi z tych polotovarov,ako uviedla Dagda.Uplne s nou suhlasim, vo vyzive sa nahodou tiez vyznam,ma uplnu pravdu.Vy ostatni ste najpravdepodobnejsie len obycajne zakomplexovane kancelarske krysy, co za vrchol svojho blaha povazuju shoppa-holic trips po preludnenej Oxford Street.Myslite si, ze ked tu ste nejaky ten rok,ze ste strasne COOL a ste viac len preto, ze zarabate sterlingy?Ste smiesni
Pocuvaj moja, teraz uz splietas dva na tri. Nic v zlom, v inom fore hodnotis moj sposob vyjadrovania... predychaj a po sebe si precitaj este raz, co si napisala. Neurazaj a nesud nikoho, ziaden z nas nema na to pravo. Na presvedcenie svojej pravdy pouzivaj rozumne argumenty (ak ti dojdu, bud radsej ticho), nie sedliacke nadavky. A toto ber ako upozornenie na tvoje spravanie na tomto fore.

lyane
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od lyane » Pon Apr 24, 2006 11:28 pm

Gina!
Prepac, ja nie som tvoja.Nemyslim si, ze by som sa vyjadrovala vulgarne, nemas ma teda za co obvinovat ani ma upozornovat.Chces aby sa kazdy ovladal,ale ved ty by si mala byt vzorom.Vies byt vulgarna inym sposobom.Ale o tom som uz pisala,nebudem sa opakovat.Odpisala som ti i na temu dazd v Llundain,ale na moju poeziu si napriklad nedala ziadnu reakciu,preco si taka negativna?Fakt nemam v umysle do teba ryt,vyjadrujem svoj nazor na teba nastavujem ti zrkadlo,upozornujem na sposob, akym odpovedas mnohym ludom.Vysmievas sa,tvoje HE HE myslis si, je v poriadku?To je slusne a profesionalne?Prepac, preco by som mala akceptovat tvoje dobre a zle dni,ved ty pracujes s ludmi,a nie kazdemu asi automaticky dojde,ze Gina ma zly den,tak je ustipacna.O to ide,Gina,ale to sa tyka kazdeho kto pracuje s ludmi, i mna.I ja musim niekedy svoje nalady drzat na uzde, ludia ti nevidia do hlavy.Tak sa vazne nehnevaj ale zmen na sebe to,o com sme sa tu bavili.That`s all.Dufam, ze zajtra uz vyjde v Llundain slnko a budes sa citit lepsie.Pa.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Apr 24, 2006 11:44 pm

lyane

ginus uz isla spat. tak na dobru noc: ozaj to predychaj. necudujem sa ti, ze takto reagujes, ale ani to neschvalujem.
naozaj, ak by si si nasla cas na chat, mozno pod inym nickom, aby gina nebola zaujata hnevom, a ty si predtym vycistila hlavu, aby si ani ty nebola zaujata hnevom, urcite by ste si vedeli pekne pokecat.
ako aj ja.
mnoho veci nie je tak, ako sa na prvy pohlad zda.

prajem peknu a dobru noc.
anjeli vam obom chcu posvietit na cestu a cakaju, az otvorite ocka, aby ste to uvideli.
:)

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Uto Apr 25, 2006 7:47 am

Neviem co vas stve - je dobre ked si clovek dokaze zit tak ako chce - ked niekomu vyhovuje byt tradicnym slovakom a chodit do prace v Londyne v kroji a vyspevovat si travnice, nech to robi, ked niekomu vyhovuje nevediet kde je Dolna Krupa, pripadne nedokaze popisat Krebsov cyklus, nebudem ho povazovat za blbca - ale za cloveka, ktoreho vedomosti lezia v inej oblasti ako mam ja... Ked niekto chce pit kolu, nebudem ho zatracovat za to pretoze mne nechuti a pijem kozie mlieko. A takisto ako heterosexual nebudem brat vazne prezentacie vyhod tepluckej ritulky od kamarata gaya. To je na tom to krasne - kdekolvek v civilizovanom svete si ludia mozu vytvorit svoj styl zivota, svoju vlastnu maticu vedomosti, a nemusia dovolit ostatnym aby im do toho kafrali. Je asi nasa narodna crta, ked ohovorime Mare jej nove saty, Fera, ze nechodi do kostola ako sa patri, Jozove deti, pretoze su blbe a nasa Julka mala same jednicky... To ze my sme sa x rokov na skole z donutenia ucili vseobecne vedomosti, nemusi znacit, ze sme mudrejsi - je nam v banke ci poistovni na prd, ze vieme vyssiu matematiku, deskriptivnu geometriu a zaklady biochemie, kdezto anglican, ktory sa na tento typ prace cielavedome mohol pripravovat a mohol si vybrat prednasky ktore mu v praci pomozu je v tom, co potrebuje, lepsi. A ze mu vyhovuje pozerat telenovely, fajcit doma travu a tak podobne? Za koho sa povazujeme, ked chceme hodnotit niekoho ineho?
Peter.

lyane
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od lyane » Uto Apr 25, 2006 11:40 am

Hi Dagda.

Thanks za mail z vecera.Si inteligentna osoba a tiez vidiet, ze mas cit.Ja som ti chcela napisat na tvoju radu chatu s Ginou pod inym menom.To by som naozaj nespravila,naozaj to nie je moj styl.O nic viac mi neslo, len jej nastavit zrkadlo, a mozno ju nachvilu prinutit zamysliet sa nad svojim spravanim,to som uz pisala.Myslim, ze to necakala, ze sa do nej pusti niekto novy na tomto fore,ale aspon si takto uvedomi,ze ludia su roznej citlivosti,a nie kazdy sa bude chciet nad jej neprofesionalnym reagovanim len zasmiat.Disciplina je jedna oblast, v ktorej ma mnoho ludi problem{nejde o nejaku vojensku disciplinu,ale o sebadisciplinu v najsirsom ponati}.Dalsia vec je,rozmyslala som, naco je dobre viest diskusie,ked sa zda,ze najlepsie by pre niekoho ocividne bolo, keby sme sem pisali len same chvaly a kritiku radsej ticho prehltli?To je zdrave riesenie?To co pisal pisatel predo mnou mi prislo trosku odveci.Samozrejme ze kazdy ma pravo na svoj nazor i na svoj sposob zivota.Ale pozor, sloboda jedneho konci tam, kde sa zacina sloboda niekoho ineho.Nemozeme predsa nevnimat a necitit to, co sa okolo nas deje!!!Vsetko je prepojene, priroda tvori jeden celok, a my sme jeho sucastou ci sa to niekomu paci alebo nie.Sme sice individuality ale jeden bez druheho neznamename nic.Alebo ,ze by slo o modu typu:"Nik iny nez ja ma nezaujima."A o to prave ide.Vo velkomestach to takto naozaj funguje.Mozete odpadnut v metre,i zomriet, ludia sa do vas starat nebudu,nepomozu vam, pretoze sa ponahlaju,a takisto ich tu stale ktosi strasi,ze maju byt ostraziti a vseko podozrive hlasit,napr.zabudnute tasky,podozrive osoby a pod.ved to poznate,vy co zijete v Londyne.Citala som na tuto temu velmi dobry clanok,jeden clovek popisoval, ako v metre odpadla a asi i zomrela nejaka pani, a nik, ani on, jej nepomohli a nechali ju tak.Potom mal vycitky svedomia.Ja mam tiez radsej, ked som obklopena pozitivnou energiou a mozem vnimat krasu prirody,dobrotivost ludi a tvorit poeziu,ci pisat piesne,malovat alebo ist s priatelom na veceru.Lenze,netreba zatvarat oci pre realitou a vraviet, ze je jedno ako kto zije.Treba realitu menit k lepsiemu.Ale to sa sotva podari, ked budeme vsetci len prikyvovat ako somarikovia.Treba vediet rozpoznat kde je ozajstna Laska a kde ide o manipulaciu.Nech sa vam to dari rozpoznat.Nice day.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Apr 25, 2006 11:57 am

lyane

no vidis, to uz je rozumnejsia rec.
ja som nenabadala na mimikry aby bola prca, teda s tou zmenou nicku. to len na skusku, ako by to dopadlo. tiez neschvalujem neustale menenie nikov a odbavovanim sa na zmatenosti ostatnych. ale ucel niekedy naozaj svati tie prostriedky.

dalsia vec: suhlasim, ze si mame vyberat, ako sa k ludom spravame. aj ked niekto povie, ze je mu jedno, co si ini myslia, nie je to spravne. ked mu je to ozaj jedno, tak uz vobec by mu nemalo byt jedno, ako niekto jeho slova prijme. ktosi raz povedal: ludia vedia zabudnut, co si od inych vypoculi, ale nikdy nezabudnu, ako sa pri tom citili. a to je fakt.

co zasejes, zoznes. potom je zbytocne sa rohorcovat, ked sa jedno fuknutie vrati v podobe uraganu. vina je na oboch stranach. vnutorne zrely a dospely je schopny zodpovedne zozat svoju sejbu a neprskat urazene znova naspat. ucime sa cely zivot.
za svoj hnev si je kazdy zodpovedny sam, nikto iny. a to plati takisto pre obe strany.

takze mier v dusi a pekne dni prajem vsetkym. :)

lyane
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od lyane » Uto Apr 25, 2006 12:47 pm

Dagda
Mas velku pravdu a teraz som trosku aj nahnevana na seba, ze som sa nechala vytocit Ginou.Mam horucu krv a juzansky taliansky temperament,a velmi nemam rada ked sa ludia hraju na hlupych,a arogantnych.Velmi tazko sa potom skutocne komunikuje.
Myslim, ze ku teme ci su anglicania{briti} hlupi alebo nevzdelani sa moze kazdy{a ma pravo} vyjadrit podla svojich skusenosti, a nik mu nemoze diktovat,co sa povedat hodi, alebo nehodi, pretoze potom to cele nema zmysel.Kontrovat treba, ale ide prave o to, ze KONSTRUKTIVNE,nie detinsky.
Kazdy preto nech sem pise podla vlastnych skusenosti a dojmov s cim sa tu v UK stretol.Tiez sa treba pozriet kriticky na to, ci nahodou na tom nieco nebude pravdy, ked tvrdia viaceri to iste.Citala som si aj ine temy, ale pride mi, ze i ked viaceri kritizuju to iste,vzdy sa objavi Gina alebo nejaky jej kolega, a vsetkych obvinia, ze su neprisposobivi a davaju otazky typu:Naco tu este ste? To povazujem za vysoko neprofesionalny sposob komunikacie.Ved to znaci len to, ze nevedia viest s ludmi konstruktivnu debatu.Takze, diskusne forum je skvela vec a je dobre ze existuje,dozvedela som sa tu vela informacii,a tato stranka asi ani nema konkurenciu{nepoznam nic podobne},to vsetko sa musi ocenit a tiez by som chcela vyjadrit uctu k vasej praci.No netreba zaspat na vavrinoch a mysliet si,ze "uz sme za vodou".Treba byt stale pripraveny na nove vyzvy.Drzim palce, nech sa vam dari stale zvysovat kvalitu informacii na tychto strankach o Londyne a nielen o nom.S priatelskym pozdravom pre Ginu a spol.Lyane.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Apr 25, 2006 1:20 pm

lyane

tak vidis.
nie je porazeny ten, co spadne, ale ten, co ostane lezat.
obcas sa nechame vytocit snad kazdy. niekto castejsie, niekto menej. dolezite je si uvedomit, co to sposobuje a nabuduce byt pripraveny. a poucit sa. to je podstatne.

velmi sa mi v tomto osvedcilo pripomenutie jednej basne od milarapu: autobiografia v piatich dejstvach. je to symbolicky vyjadreny zvyk, ktory nas drzi v hrsti a ake tazke je z neho sa vymanit.
len nepatri na toto forum.
tak mozno dakedy inokedy a inde. :)

BUTTON_POST_REPLY