Funguje v UK Tax Refund?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
pet5o
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Str Aug 24, 2005 4:08 pm

Funguje v UK Tax Refund?

Poslať od pet5o » Štv Nov 24, 2005 5:44 pm

moj problem - chcem si kupit laptop v anglicku. Co som sa ale dozvedel (a co ma potesilo:) je ze pri prechode hranice mi anglicko ma vratit VAT. je na to specialny papier, co sa vola 'tax refund' (uz som ho videl na vlastne oci) s tym mi povedali, ze mam nabehnut do nejakej budky, ze 'tax free' a tam by mi mali preplatit moju dan.

to by bolo vsetko pekne, ale nezda sa mi, ze je to realne. preco by to vlastne mali vracat? nie je to len nejaky obchodny tah na zvysenie predajnosti?

to iste by malo platit na kupu digitalneho fotaka, ale vsetko je pod podmienkou, ze sa to ma kupovat len pre vlastnu spotrebu, teda 1 osoba = 1 laptop/camera???

zda sa mi to velmi pekne na to aby to bola pravda a snazil som sa ako som mohol zistit o tom nieco viac na internete, ale asi nikto nema podobne zmyslanie ako ja, ci?

znami (2 poliaci) hovoria, ze to uz uspesne praktizovali pri prechode z finska a v decembri idu prenasat laptop a fotak do polska a su si uplne isty, ze pochodia dobre.

na druhej strane jeden anglican, co som sa s nim o tom bavil, mi povedal, ze to je pravdepodobne blbost, pretoze on ako obchodnik by mohol kupovat laptopy a posielat ich cez slovensko a vracat ich tu a znova ich predat.

Co vy nato?

Dakujem...

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Nov 24, 2005 6:10 pm

Jednoznacne NIE. Platilo to pred 1.majom 2004, kym sme este neboli v EU.

BUTTON_POST_REPLY