Electoral Roll - prečo je vhodné sa zaregistrovať?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
zubrienka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Uto Máj 24, 2005 11:14 pm

Electoral Roll - prečo je vhodné sa zaregistrovať?

Poslať od zubrienka » Sob Jan 07, 2006 10:34 am

Pekny den,

v roznych prispevkoch na tomto fore som nasla niekolkokrat zmienku o registracii na Electoral roll - registracia volicov, ktoru si moze overovat zamestnavatel alebo to nejako pomoze pri otvoreni si uctu v banke.

Kde sa ma clovek prihlasit_? Co na to treba_? Za registraciu sa plati_? Je to na nieco dobre okrem uz dvoch spominanych vyhod_? Predpokladam, ze volit aj tak nebudem moct (zrejme az po ziskani obcianstva alebo niecoho podobneeeho).. Je v tej registracii este nejaka vyhoda, ktora mi celkom unikaaaaa?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: naco je dobre registrovat sa na electoral roll_?

Poslať od jaro » Sob Jan 07, 2006 12:28 pm

zubrienka píšeCOLONktoru si moze overovat zamestnavatel
To zamestnavatelia nerobia.
zubrienka píšeCOLONKde sa ma clovek prihlasit_?
Pozri sa na web stranku svojho councilu a tam si vyhladaj linku na Electoral Roll Officer. Odtial si stiahnes formular, vyplnis ho, vytlacis a posles na council (adresa bude vo formulari, resp. na web stranke).
zubrienka píšeCOLONCo na to treba_?
Byt obcanom EU, nic viac. Ziadne dokazovanie adresy ani nic podobne sa nevyzaduje.
zubrienka píšeCOLONZa registraciu sa plati_?
Nie.
zubrienka píšeCOLONJe to na nieco dobre okrem uz dvoch spominanych vyhod_?
Vzdy ked si niekto overuje tvoju kreditnu historiu, pozeraju sa aj na zaznam v zozname volicov. Teda ak budes chciet lepsiu debetnu kartu, kreditnu kartu, pozicku, mobil na zmluvu, pevnu telefonnu linku, .... vzdy sa poskytovatel sluzby pozrie aj na to, ci si v zozname volicov a ci teda skutocne byvas tam kde tvrdis.
zubrienka píšeCOLONPredpokladam, ze volit aj tak nebudem moct (zrejme az po ziskani obcianstva alebo niecoho podobneeeho)..
Budes moct volit v europskych a miestnych volbach. Nebudes moct volit v palamentnych volbach.

zubrienka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Uto Máj 24, 2005 11:14 pm

Poslať od zubrienka » Sob Jan 07, 2006 2:34 pm

jaro dakujem ti za oooooobsiahlu odpoved.

nuz tak som tu checkla a ako zial k registracii do electorall roll v manchestri je potrebne proof of address...

"You must provide proof that you live at this address. This could be a current gas, electricity or phone bill, a council tax bill, but NOT a rent card or bank statement. If you do not provide proof your registration form will not be processed."

http://www.manchester.gov.uk/elections/ ... egform.htm

aach jaj, opat zacarovany kruh s proof of address :(

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Sob Jan 07, 2006 3:08 pm

zubrienka píšeCOLONnuz tak som tu checkla a ako zial k registracii do electorall roll v manchestri je potrebne proof of address...
Hmm, ja som sa registroval uz u dvoch councilov na Electoral Roll (Reading a West Berkshire) a nikde odomna nic nechceli... zjavne si kazdy council urcuje sam podmienky. :(

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Sob Jan 07, 2006 3:33 pm

Zaregistruj sa aj ked nemas proof of address, podla mojej skusenosti je dost velka sanca, ze to vyzadovat nebudu.

BUTTON_POST_REPLY