Pravopis prispievateľov vo fóre na Londyn.sk

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
peter2
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Uto Nov 29, 2005 1:31 pm

Pravopis prispievateľov vo fóre na Londyn.sk

Poslať od peter2 » Pia Jan 13, 2006 5:11 pm

ja nechcem by drzy, ale ludia ... londyn sa pise londyn a nie londin, ak ma niekto problemy s pravopisom, tak nech napise london...
..kazdy sa snazi prerazit dieru do sveta, tak ju prerazme najprv v slovenskom pravopise...

... to len tak nic v zlom :}}

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pia Jan 13, 2006 5:47 pm

Peto nic v zlom, ale co tak zacat od seba - napr. porozmyslaj nad pouzivanim VELKYCH PISMEN na zaciatku viet :-) A neprehanaj to zbytocne s bodkovanim ;-)

peter2
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18

Poslať od peter2 » Pia Jan 13, 2006 7:35 pm

Marlowe píšeCOLONPeto nic v zlom, ale co tak zacat od seba - napr. porozmyslaj nad pouzivanim VELKYCH PISMEN na zaciatku viet :-) A neprehanaj to zbytocne s bodkovanim ;-)

pravidla diskusie:8. Nepíšte zbytočne VEĽKÝMI PÍSMENAMI. Veľké písmena používajte len vtedy, keď chcete niečo zdôrazniť. Text veľkými písmenami znamená, že ?kričíte? a vyjadruje rozčúlenie. Alebo len neznalosť jeho autora. Taký text sa zle číta

tak som nechcel "kricat" a byt mojim prispevkom hruby :}

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Pia Jan 13, 2006 7:45 pm

peter2 píšeCOLONtak som nechcel "kricat" a byt mojim prispevkom hruby :}
To je sice pekne, ale pravidlo o nepouzivani velkych pismen sa v ziadnom pripade nevztahuje na pouzivanie velkych pismen na zaciatku viet. To je dufam kazdemu jasne.
Ja som VELKE PISMENA v mojom prispevku pouzil v sulade s Pravidlami - chcel som nieco zdoraznit.
A okrem toho ma dost stve nevhodna zatvorka v smajlikoch, ktore pouzivas ;-)

adamko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 125
RegistrovanýCOLON Str Nov 10, 2004 9:19 pm
BydliskoCOLON Londyn (Kingston)
CONTACTCOLON

Poslať od adamko » Sob Jan 14, 2006 1:12 am

a teraz nam vysvetli este to bodkovanie :)

mimina
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pon Jan 02, 2006 9:28 am

Poslať od mimina » Sob Jan 14, 2006 2:46 pm

Preco sa hadate kvoli takym hlupostiam? :-)
....a teraz zvozte dakto aj mna....jajaj, tiez bodkujem.

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Sob Jan 14, 2006 2:54 pm

adamko píšeCOLONa teraz nam vysvetli este to bodkovanie :)
Zase nic v zlom, ale odporucal by som Ti pozornejsie citat prispevky a potom sa vyjadrovat - bodkovanim som myslel "...", ktore Peto pouziva viac ako je vhodne.

Anyway diskusie o pravopise su vzdy popularne, casto je v nich viac prispevkov ako v inych, podstatnejsich temach :-)

adamko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 125
CONTACTCOLON

Poslať od adamko » Sob Jan 14, 2006 3:10 pm

Marlowe píšeCOLONZase nic v zlom, ale odporucal by som Ti pozornejsie citat prispevky a potom sa vyjadrovat - bodkovanim som myslel "...", ktore Peto pouziva viac ako je vhodne.
Anyway diskusie o pravopise su vzdy popularne, casto je v nich viac prispevkov ako v inych, podstatnejsich temach :-)
Ale ja som citoval petra, a nie teba,cize on mal vysvetlit to bodkovanie tak ako vysvetlil tie velke pismena :) mal by si citad dokladnejsie, pekny den :-))

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Sob Jan 14, 2006 3:48 pm

adamko píšeCOLONAle ja som citoval petra, a nie teba,cize on mal vysvetlit to bodkovanie tak ako vysvetlil tie velke pismena :) mal by si citad dokladnejsie, pekny den :-))
Tak teraz si ma fakt dostal! Hanba mi!

peter2
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18

Poslať od peter2 » Sob Jan 14, 2006 7:58 pm

xi..alebo chi..mne sa to bodkovanie paci..a preto nie velke pismena na zaciatku vety, lebo tam vlastne ziadna veta nebola. Bodky, to je podla mna ako vyjadrenie myslienky. :}
:} Smajlo sa mi paci tento, a preto :}

A co tak sa nehadat o bodkovani, pravopisnych hrubkach a skocit na pivco?

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204

Poslať od Marlowe » Sob Jan 14, 2006 8:02 pm

Peto -> to je vyborny napad, ked budeme sypnuti tak budeme diskutovat este viac a este o vacsich blbostiach :-)

Vieri
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Štv Jan 12, 2006 10:40 pm
BydliskoCOLON Mainz

Re: Pravopis prispievateľov vo fóre na Londyn.sk

Poslať od Vieri » Pon Jan 16, 2006 11:48 pm

peter2 píšeCOLONja nechcem by drzy, ale ludia ... londyn sa pise londyn a nie londin, ak ma niekto problemy s pravopisom, tak nech napise london...
..kazdy sa snazi prerazit dieru do sveta, tak ju prerazme najprv v slovenskom pravopise...

jasne, mas pravdu...:-)))

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Štv Jan 19, 2006 1:35 pm

peter2 píšeCOLONja nechcem by drzy, ale ludia ... londyn sa pise londyn a nie londin, ak ma niekto problemy s pravopisom, tak nech napise london...

peter, uprimne: tiez sa mi nozik vo vrecku otvara, ked citam niekedy fakt zbytocne chyby v pravopise. ale v tom tvojom prvom prispevku postradam logiku: keby si ten clovek uvedomil, ze ide napisat hrubicu, asi by ju nenapisal. to na margo toho, ze chces, aby namiesto londin pisali london, ked uz nevedia napisat londyn :)

adamko
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 125
CONTACTCOLON

Poslať od adamko » Štv Jan 19, 2006 7:54 pm

dagda píšeCOLONpeter, uprimne: tiez sa mi nozik vo vrecku otvara, ked citam niekedy fakt zbytocne chyby v pravopise. ale v tom tvojom prvom prispevku postradam logiku: keby si ten clovek uvedomil, ze ide napisat hrubicu, asi by ju nenapisal. to na margo toho, ze chces, aby namiesto londin pisali london, ked uz nevedia napisat londyn :)
vyborny postreh dagra, tymto inteligentnym sposobom by sa mal dalej uberat tento "thread" ;)

BUTTON_POST_REPLY