Najvacsia hlupost v UK

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
alesifan
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pia Júl 15, 2005 9:33 pm
BydliskoCOLON Putney, London
CONTACTCOLON

Najvacsia hlupost v UK

Poslať od alesifan » Pon Feb 06, 2006 12:46 pm

Mna by zaujimalo co povazujete za najvacsiu blbost v UK. Pre mna su to oddelene (a este k tomu kratke) kohutiky na teplu a studenu vodu na umyvadlach. Nech rozmyslam akokolvek, nenachadzam dovod PRECO. Studena voda je prilis studena, teplou sa povacsine obarite. Stopliky, ktorymi by sme si mohli pomoct zmiesat vodu na umyvadlach tiez povacsine nenajdete. Viem, ze do novych domov a bytov sa uz povacsine nove zmiesavacky instaluju, ale tipujem ze min 80% umyvadiel pouziva stary system. Chapem, ze anglicania su konzervativni, ale co je vela to je vela aj pre tolerantnich... Odkedy sa vo svete pouzivaju zmiesavacie baterie? To sa za tak dlhu dobu nevedeli zobudit a zobrat si priklad?

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Re: Najvacsia hlupost v UK

Poslať od Vláďa » Pon Feb 06, 2006 1:13 pm

alesifan píšeCOLONMna by zaujimalo co povazujete za najvacsiu blbost v UK.
Oddelene kohoutky mi taky vadi, ale neni to nic proti tomu kdyz se clovek srazi s nekym natvrdlym, nebo necim nespravedlivym, ale to je vsude stejne. Kohoutky jsou proti tomu malicherne veci.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Pon Feb 06, 2006 1:17 pm

tak s tymi kohutikmi mas pravdu, hlavne pri umyvani riadu su velmi prakticke:-) takisto nechapem, preco nemaju na zachodoch vypinace svetla, ale maju tam snurky (nie je to ale vsade, na niektorych zachodoch som videl aj vypinace:-)no tych blbosti by naslo este viac - jazdenie na lavej strane, kralovna...

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Pon Feb 06, 2006 1:25 pm

mavi píšeCOLONtakisto nechapem, preco nemaju na zachodoch vypinace svetla, ale maju tam snurky
Mat vypinac svetla v kupelni na snurke povazujem praveze za rozumnu vec. Mozno sa mylim, ale myslim, ze to maju tak kvoli bezpecnosti, aby si bol mokrou rukou dalej od elektriny.
Co sa zmiesavacich baterii tyka, tak tiez nechapem preco ich pouzivaju tak zriedkavo.

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
RegistrovanýCOLON Str Aug 31, 2005 10:26 pm
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Poslať od emmm » Pon Feb 06, 2006 3:19 pm

mavi píšeCOLONnechapem, preco nemaju na zachodoch vypinace svetla, ale maju tam snurky (nie je to ale vsade, na niektorych zachodoch som videl aj vypinace:-)
Pokial je toaleta spojena s kupelnou tak je to vramci bezpecnosti. A tam kde si videl vypinace, najskor vana ci sprcha nebola.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pon Feb 06, 2006 10:25 pm

heh, zrejme vam to bude na nic, ale pripajam sa: tie odelene tapy mi lezu taaaaaak hrozitaaansky ukrutne na nervy, az to mraky trha.
anglani su otuzilci otuzili a na umytie ruk im studena voda nevadi. a na tvar? na to je predsa kozmetika. ako v stredovekej europe: neumyvalo sa, spina sa prepudrovala a telesne pachy prerazili este pachnucejsimi vonavkami. :) len dneska sa to trochu vylepsilo cistiacimi obruskami a pletovymi tonikami.

ja si myslim, ze aj nanovo vsadzane umyvadla su takto rozdelene z nostalgie za starymi casmi. mozno to niekomu lepsie opticky ladi s interierom. mnohi anglani si potrpia na stylovost.
a mozno ani jeden z nich doteraz netusi, ako nas takato pre nich nepodstatna vec dokaze vytocit.

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Poslať od MartinaP » Uto Feb 07, 2006 12:02 am

Pocula som uz vela zdovodneni na dva kohutiky, ale najpravdepodobnejsi sa mi zda zatial tento:
Studena voda je napajana priamo z hlavneho rozvodu, z ulice, tepla voda prichadza v starsich domoch z 'water storage' alebo 'insulated water cylinder' (nemam potuchy ako sa to povie po slovensky), kde vodu zohrieva boiler. Obe privodove potrubia maju rozdielny vnutorny tlak a nedali sa miesat. (Sure to musi nejako fungovat, ked zvysok sveta vynasiel a pouziva mixer single tap) V novsich domoch je casto pritokove ohrievanie vody cez boiler, ale to nebrani v udrziavani tradicie a pouzivania dvoch kohutov. Aj dnes sa bezne instaluju oddelene kohuty, napriklad na naplnanie vane, sa to da pochopit, inde uz tazsie, ale ked tradicia je tradicia...

Moznu nejaky slovensky plumber pozna skutocny dovod a podeli sa s nami.

Nahodne najdene na internete, celkom som sa nasmiala:
http://dowconzki.pbwiki.com/TwoTapsforEngland

:)

nietzsche
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Štv Dec 02, 2004 4:23 pm
BydliskoCOLON Londyn

Čo som počul ja

Poslať od nietzsche » Uto Feb 07, 2006 1:45 am

Tak ja som toho tu videl/počul/skúsil viac. Veľa blbostí/hlúpostí...:)
Napr.:
01.
Už od viacerých angličanov som počul, že preto sú takí bordelári/napr. konkrétne preto zahadzujú smeti na ulici-hocikde/, aby dali prácu smetiarom...
02.
Niektorí angličania sú pyšní na seba, že vedia plynule hovoriť po anglicky...
03.
Skoro všetky stavby/budovy/objekty sú z tehál, alebo ak aj nie, tak ich nakoniec obložia takým obkladom...
04.
K tým vodovodným kohútikom:
Winston Churchill bol u rusov na jednaní a uvidel tam Naše známe rozumné obyčajné štandardné domáce kohútiky:))), teda mixer, a povedal niečo podobné ako: "aká úžasná vec, doma to tiež zavediem...", ale odvtedy už prešlo pár rokov:) a situáciu poznáte...:)))
05.
Anglické double rooms sú oproti slovenským panelákovým izbám len singlovky:) a single room sú pre mňa len komory pre krabice alebo pracovné náradie.:)
06.
Steny sú skoro všade tenké ako z papiera a aj podlahy menej kvalitné - vo viacerých domoch vŕzga, atď.
07.
Videl som tu také ihriská, na ktorých boli hojdačky a iné veci na betóne alebo asfalte. O tráve a zemi sa ďeťom môže len snívať.
08.
Tunajšie mlieko je maximálny humus:), aj keď 36-40 a niekdy až 50g/L, ale bez chuti, alebo niekedy chutí ako umelá hmota:) + smrdí tak. Až po dlhom hľadaní a vyskúšaní všetkých možných druhov (kozie, organic, atď.) som zistil, že najlacnejšie Tesco trvanlivé (to modré v papierovej krabici) chutí práve tak, alebo teda veľmi podobne, ako Naše slovenské kvalitné trvanlivé žlté Rajo alebo Milli.:)
09.
Na slovensku by som v LIDL nikdy nekupoval, ale tu áno, lebo sú tam niektoré výrobky kvalitnejšie ako M and S alebo typu Organic - napr. 0,5L malinový jogurt, ananásový džús, rybie prsty, ovocie a zelenina vždy lepšie ako v otrasnom Tescu.
10.
Paradox: Minerálka Evian lacnejšia ako na SK
11.
Akosi mi tunajšie pračky rýchlejšie ničia ponožky, atď.:)))
12.
Dosť nezvyk a brutalitka pre mňa je aj bordel na poschodiach autobusov - hlavne v Brixton, Hackney, Tottenham, Edmonton, atď.
13.
Na viacerých miestach - hlavne na parkoviskách, som videl autá, ktoré mali trošku stiahnuté okná alebo otvorené strešné okná - napriek vysokej kriminalite a skoro každodennému dažďu...
14.
Sto krát denne počúvam Are you all right?, How are you doing? alebo How are you? - od tých istých ľudí. Už mi to lezie na nervy.:)
15.
Jedna z najnepríjemnejšich blbostí je podľa mňa aj prvý tax kód (BR) - naozaj, najprv som platil okolo 30 percent z príjmu (spolu tax a insurance). Teraz konečne len okolo 16-17 percent.:)))
P.S.:
V rýchlosti ma napadli len tieto poznatky/skutočnosti, ktoré by sem pasovali:)))

jess
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Pon Okt 10, 2005 10:15 pm
BydliskoCOLON MAN
CONTACTCOLON

Re: Čo som počul ja

Poslať od jess » Uto Feb 07, 2006 10:24 am

06.
Steny sú skoro všade tenké ako z papiera a aj podlahy menej kvalitné - vo viacerých domoch vŕzga, atď.

super postrehy - k 06. by som chcela len doplnit, ze byvam vo viktorianskom dome a vlastne cela chalupa je duta - bez vyplni - a teraz mi preteka sprcha - tak mi domaci vravi, ze tam nemam byt moc dlho, lebo sa im prepadnem do spalne

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Feb 07, 2006 11:30 am

k bodu 8

kvalitne trvanlive mlieko? to moze napisat len neznaboh. alebo v porovnani medzi ostatnymi trvanlivymi druhmi mlieka.
trvanlive mlieko nema pre organizmus ani zdaleka taku vyzivovu hodnotu ako cerstvo nadojene z bezpecneho zdroja. je to mrtva potravina a v crevach zahniva. trvanlive mlieko som nepila uz niekolko rokov. hoci naozaj ma prijemnenjsiu vonu nez slovenske vodove obycajne 5-dnove.
na anglicke normalne mlieko som si tiez musela zvyknut, ale uz mi ten jeho "zapach" na slovensku chyba, ked pridem a dostanem chut na hrncek cisteho mlieka.
no v poslednom case aj tak pouzivam k cerealiam sojove.

ozaj: cim je sposobeny ten "umelinovy" zapach anglickeho milk? to by ma zaujimalo. by som sa zasmiala, keby to bolo znamkou, ze je zdravsie a kvalitnejsie (co fakt netusim). zeby vyssim obsahom tuku, ktory lepsie udrzuje aromy?
:)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Feb 07, 2006 11:39 am

jess píšeCOLON06.

super postrehy - k 06. by som chcela len doplnit, ze byvam vo viktorianskom dome a vlastne cela chalupa je duta - bez vyplni - a teraz mi preteka sprcha - tak mi domaci vravi, ze tam nemam byt moc dlho, lebo sa im prepadnem do spalne
je to na zaplakanie s tymito domami. v tych fugach sa kotia mysi a pavuky, anglicko som kratko po prvom mojom prichode zhodnotila takto: krajina obrovskych drzych hnusnych chlpatych pavukov.
ja byvam v jednom dome, jeho vek nepoznam, ale je v radovej zastavbe, takze velmi stary nebude. tie schody aky robia hluk, to je hroza. cez podlahu v spalni, pomedzi dreva, by bolo vidno do kuchyne, keby ta nemala upraveny strop sadrokartonom.
predtym som byvala v jednoma si 700 rocnom velkom dome. ked sa domaci prechadzali v spalni na poschodi a ja som sedela v obyvacke dole, tak sa dom otriasal, uz som cakala, ze skla vyletia z okien.

toz anglicko.
:D

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Uto Feb 07, 2006 12:51 pm

Bravo, vacsinu hluposti ste uz vystihli. este mam 2 dalsie:

1. Vlaky, ktore nemaju na dverach zvnutra klucky. Otvarate si na stanici dvere tak, ze si stiahnete okienko a vystrcite elegantne ruku a otvorite si zvonka.

2. Banky v ktorych kazdy zamestnanec ma iny nazor a neexistuju ziadne pracovne postupy a na kazdu blbost si treba dohodnut appointment.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Feb 07, 2006 1:48 pm

xaxa diky za tip, mam dalsi postreh, ktory si mi pripomenula tymi bankami:

doktori. gp registracia. rodina ma u jedneho, ale ja si nemozem zvolit doktora podla seba. vraj jedna adresa nemoze figurovat u dvoch roznych doktorov.
volala som do tej ambulancie, kde ma rodina registraciu, sestricka, ci ta ich administrativna SILA kazdu hovadinu musi konzultovat s doktorom. je to sliepka, alebo je to narodna crta?
alebo co som v tomto systeme nepochopila?

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Feb 07, 2006 2:01 pm

xaxa píšeCOLON 2. Banky v ktorych kazdy zamestnanec ma iny nazor a neexistuju ziadne pracovne postupy a na kazdu blbost si treba dohodnut appointment.
este mi napadlo: kedze tu funguje skolsky system ako napr. v amerike: nie memorovanie informacii ako u nas, ale naucia decka, kde tie informacie najst, mozno to je dosledok: oni nevedia z hlavy hned povedat, ako sa veci maju a co treba urobit. ale dohodnu si stretnutie, aby si nezistila, ze nic nevedia a do casu stretnutia si potrebne info zistia. ;)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Feb 07, 2006 2:09 pm

Mna by zaujimalo co povazujete za najvacsiu blbost v UK
No ludia sorry, ale na Slovensku to mame vsetko MUDRE, ze? :-).
Vsade vo svete sa v inej kulture, inej ekonomickej stabilite (nestabilite), politickej situacii a pod. robia veci rozdielne. Nevolala by som to hlupostou. Skor by som nazvala ludi, ktori sa nedokazu zivotu v novej krajine (ich vybranej!!)prisposobit, arogantnych.
doktori. gp registracia. rodina ma u jedneho, ale ja si nemozem zvolit doktora podla seba. vraj jedna adresa nemoze figurovat u dvoch roznych doktorov.
volala som do tej ambulancie, kde ma rodina registraciu, sestricka, ci ta ich administrativna SILA kazdu hovadinu musi konzultovat s doktorom. je to sliepka, alebo je to narodna crta?
alebo co som v tomto systeme nepochopila?
Dagda prehanas (s tou sliepkou) - kazdy GP ma ine pravidla.
2. Banky v ktorych kazdy zamestnanec ma iny nazor a neexistuju ziadne pracovne postupy a na kazdu blbost si treba dohodnut appointment.
Blbost - procedur je v bank viac ako v slovenskych lesoch hub. A lebo slovensky pracovnici bank su neviem ako dobri!
ž od viacerých angličanov som počul, že preto sú takí bordelári/napr. konkrétne preto zahadzujú smeti na ulici-hocikde/, aby dali prácu smetiarom...
No neviem kde zijes, ale tam kadial chodim ja je cisto. Na slovensku som vsak nikdy nikoho nevidela hodit papierik na zem!
Skoro všetky stavby/budovy/objekty sú z tehál, alebo ak aj nie, tak ich nakoniec obložia takým obkladom...
Co je na tom hlupe??
Videl som tu také ihriská, na ktorých boli hojdačky a iné veci na betóne alebo asfalte. O tráve a zemi sa ďeťom môže len snívať.
Na Slovensku nemame panalky s kusockom umelej travy.
Akosi mi tunajšie pračky rýchlejšie ničia ponožky, atď.:)))
Co tak nastavit pracku poriadne?
Sto krát denne počúvam Are you all right?, How are you doing? alebo How are you? - od tých istých ľudí. Už mi to lezie na nervy.:)
Slusnost nema s hlupostou nic spolocne.
edna z najnepríjemnejšich blbostí je podľa mňa aj prvý tax kód (BR) - naozaj, najprv som platil okolo 30 percent z príjmu (spolu tax a insurance). Teraz konečne len okolo 16-17 percent.:)))
Uz chapem tvoje vypovede. :-).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Feb 07, 2006 2:39 pm

Gina píšeCOLONNo ludia sorry, ale na Slovensku to mame vsetko MUDRE, ze? :-).
Pozor Gina, lebo aj teba oznacia za odrodilca len preto, lebo nie si presvedcena o tom, ze Slovensko je idealna krajinka, popok vesmira. A ze Slovaci su mudri, sikovni, srdecni ludkovia. A ze Briti su lenivi babraci a ich krajina velky bordel....

Aby bolo jasne, aj mne lezu na nervy samostatne kohutiky. Napriek tomu mam tuto krajinu rad.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Uto Feb 07, 2006 2:45 pm

Mna by zaujimalo co povazujete za najvacsiu blbost v UK
No ludia sorry, ale na Slovensku to mame vsetko MUDRE, ze? :-).
Vsade vo svete sa v inej kulture, inej ekonomickej stabilite (nestabilite), politickej situacii a pod. robia veci rozdielne. Nevolala by som to hlupostou. Skor by som nazvala ludi, ktori sa nedokazu zivotu v novej krajine (ich vybranej!!)prisposobit, arogantnych.
Veru nie je to v prisposobeni, ale v tom, ze niektore veci tu funguju horsie ako na slk. To je uplne normalne. A este viac veci tu funguje lepsie a na slovensku horsie (napr. vlada, aj ked to nie je velky rozdiel). Akurat z vacsiny tych veci ktore su tu vymenovane ostava rozum stat a nie je evidentny dovod na ich existenciu.

Blbost - procedur je v bank viac ako v slovenskych lesoch hub. A lebo slovensky pracovnici bank su neviem ako dobri!
Neviem ci su dobri, ale drzia sa procedur a ked nevedia ako pokracovat tak zavolaju nadriadeneho alebo skusenejsieho. Ale tu ani za pana, tu ti 3 ludia v tej istej pobocke povedia 3 rozne nazory.

Ver mi podnikam a pracujem pre banku a viem ako to tu funguje. Asi som zhyckany TB na SLK :)
ž od viacerých angličanov som počul, že preto sú takí bordelári/napr. konkrétne preto zahadzujú smeti na ulici-hocikde/, aby dali prácu smetiarom...
No neviem kde zijes, ale tam kadial chodim ja je cisto.
Asi si sa este nepohla zo square mile, inak by si nemohla tvrdit takyto nezmysel. Pohyboval som sa tam kde sa pohybuju bezni anglicania a ver mi, tu sa robi bordel programovo. Pritom by to mohla byt krasna krajina. Scasti je to sposobene neexistenciu odpadkovych kosov na verejnych priestranstvach (kvoli bombam).
Na Slovensku nemame panalky s kusockom umelej travy.
Tu maju inu specialitku a sice podsyp pod hojdacky zo struhanych pneumatik. Vazne, tak riesia recyklaciu.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Feb 07, 2006 2:46 pm

Pozor Gina, lebo aj teba oznacia za odrodilca len preto, lebo nie si presvedcena o tom, ze Slovensko je idealna krajinka, popok vesmira. A ze Slovaci su mudri, sikovni, srdecni ludkovia. A ze Briti su lenivi babraci a ich krajina velky bordel....
Jaro, to som uz davno. :-). A dnes som si narobila dalsich par nepriatelov :-))).
Jednu vec ale nechapem, preco tu ludia vlastne su, ked sa im tu tak nepaci. Ja mam trochu viac dignity a sebe-ucty, aby som niekde ostavala pre peniaze. Ale kazdy sme iny.
Aby bolo jasne, aj mne lezu na nervy samostatne kohutiky. Napriek tomu mam tuto krajinu rad
Keby vodovodne kohutiky boli mojim najvacsim problemom, uz je davno vyrieseny. A btw, su aj budovy, kde ich maju "po slovensky". :-). Aj ja tuto krajinu milujem. :-).

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Feb 07, 2006 2:51 pm

Asi si sa este nepohla zo square mile, inak by si nemohla tvrdit takyto nezmysel. Pohyboval som sa tam kde sa pohybuju bezni anglicania a ver mi, tu sa robi bordel programovo. Pritom by to mohla byt krasna krajina. Scasti je to sposobene neexistenciu odpadkovych kosov na verejnych priestranstvach (kvoli bombam).
Darling, I live in East London. :-)). Nie velmi pekna cast mesta - teda slovac by tam ani "zadarmo nebyvala", alebo, ako jedna moja znama nedavno vyhlasila "to je tam kde byvaju chavovia" (chudinka moja, snad nebude na tom niekedy tak zle, ako ja). A predsa tam mame cisto. :-))).
Odpadkove kose neexistuju z celkom rozumnych dovodov. Na druhej strane, nie vela mojich susedov na Slovensku odpratava vykaly po svojich milacikoch tak, ako to robia ludia tu.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Uto Feb 07, 2006 3:16 pm

Gina píšeCOLON
Darling, I live in East London. :-)). Nie velmi pekna cast mesta - teda slovac by tam ani "zadarmo nebyvala", alebo, ako jedna moja znama nedavno vyhlasila "to je tam kde byvaju chavovia" (chudinka moja, snad nebude na tom niekedy tak zle, ako ja). A predsa tam mame cisto. :-))).
Odpadkove kose neexistuju z celkom rozumnych dovodov. Na druhej strane, nie vela mojich susedov na Slovensku odpratava vykaly po svojich milacikoch tak, ako to robia ludia tu.
Zil som isty cas v NE London (Tottenham) a o cistote sa tam sotva dalo hovorit, hlavne ked dlhsi cas nezaprsalo :) Na druhej strane tazko vinit anglicanov, tych tam uz moc nie je...

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Feb 07, 2006 3:52 pm

ginus:

ta sestra ma vediet aspon zakladne veci. ved o nic ine mi neslo, nez o registraciu gp. dohodnut si ten poondiaty appointment. vysvetlila som jej, ako som pochodila inde a ze mnohi mi hovorili stejne. co urobila? vypytala si moje cislo, ze mi zavola, ked sa poradi s doktorom. nezavolala. idem to posurit.

utkveli mi v pamati tie ihriska s hojdackami, preliezkami a betonom pod nimi: je to total nerozum, ked decko vypadne, moze sa aj zmrzacit. nastastie som mala skusenosti len s takymi, kde aj ked nebol onen recyklovany gumovy povrch, bola aspon trava, blato a stojata voda obcas. radsej spinave decko ako s otrasom mozgu a roztatou polkou tvare.

a cistenie po psikoch: u mna je vzacnostou vidiet cloveka, ktory venci psa a zaroven odprace po nom hned na mieste. popravde: za moj pobyt v anglicku som to videla asi tikrat. namiesto toho sa na chodniku aj v parku dobre ze nepotkynam o psie vykaly. (nasa hava chodi do zahrady a synator to cisti takmer kazdy den, na verejnosti som ju este nevidela spinit).
takze medzi zvykmi, co sa psieho servisu tyka, ohladom anglicka a slovenska velmi velky rozdiel nevidim...

a neexistencia odpadkovych kosov z rozumnych dovodov? ked nas nezabije nastrazena bomba, rozozerie nas mor, ktory siria potkanie blchy ako nasledok toho bordelu naokolo. ked je nejake miesto husto frekventovane a kryte, ako napr. zeleznicna stanica, to este pochopim. ale volne ulice?

a aby bolo jasne, aj ja mam tuto krajinu rada. len si tu tak blabolim, aby rec nestala.

jess
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
BydliskoCOLON MAN
CONTACTCOLON

hluposti

Poslať od jess » Uto Feb 07, 2006 10:27 pm

a co tak zalozit novu temu: Najvacsia hlupost na Slovensku?

sa pripajam k dagde, mozeme predsa konstatovat, co sa nam zda v UK nedokonale?

sa len cudujem tym co su tu dlhsie a pohorsuju sa nad nevedomostou nas novacikov, ze ich tak neobtazuje navstevovat toto forum

sorki

sasa
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Pia Okt 08, 2004 8:22 pm
CONTACTCOLON

Poslať od sasa » Uto Feb 07, 2006 11:23 pm

Na Slovensku? Parlament?

silviaJ
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 11
RegistrovanýCOLON Štv Aug 04, 2005 9:48 am

Poslať od silviaJ » Uto Feb 07, 2006 11:48 pm

Teda, to som sa zasmiala na vasich poznatkoch, lebo za tu kratku dobu, co som tu, mam uz vela presne rovnakych skusenosti. Na oddelene kohutiky som bola spolahlivym zdrojom upozornena uz pred mojim odchodom, ale cudujem sa im doteraz. Ale co mi vadi okrem toho, baterie na sprche su sicew zmiesavacie ale akosi funguju na podobnom rpincipe: bud je voda velmi vlazna az studena alebo zrazu naskoci horuca, ze ma az mykne. A tiez je to tak, ze musim vypnut bateriu, otocit, zapnut, pockat kym sa teplota ustali. Ak nevyhovuje, vypnut, otocit...Neviem ci je ot porucha baterie alebo dalsia anglicka specialita.
A tiez som zaznamenala mlieko s plastovou chutou a dalsie prijemnosti, ale beriem to ako sucast pre mna exotickej kultury. Trochu ma tiez dojal regal v tescu so zdravymi bio- polotovarmi (chuti to ako umelina aj ked nepochybujem, ze je to zdrave, ked to tam pisu)...

nietzsche
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Štv Dec 02, 2004 4:23 pm
BydliskoCOLON Londyn

Hlavne GINUSKE:) ale aj pre ostatných

Poslať od nietzsche » Str Feb 08, 2006 12:45 am

Dagda:
V mojom príspevku nešlo o filozofovanie nad zdravotnou nezávadnosťou trvanlivého mlieka, ale ako si ho mohla čítať, dotýkal som sa témy len z hľadiska vône, chuti a konzistencie - kvalitné baktérie a ostatná chémia je o inom. Ale: Podľa mňa aj obyčajné/čerstvé mlieko začne v žalúdku hniť. Hm?:)
K tým pavúkom:
Aj u Nás sú v lete (ale len v mojej izbe) obrovské pavúky, ktoré mám rád len cez hudbu The Cure, či podobných, napr. grufti, music:)))
K GP:
Ja som skúšal registráciu u viacerích doktoroch, najprv bolo všade plno (je tu strašne veľa ľudí), no a nakoniec mám teraz naraz dvoch! lekárov. Len od jedného mi došla karta, ale akurát k tomu nepôjdem, lebo je ďaľej od môjho bydliska, takže sa odtiaľ asi budem musieť neskôr odhlásiť. No a u toho svojho som bol ešte len na prvej prehliadke.:)

xaxa:
S tými vlakmi to musí byť dosť brutálne.:)

Gina:
Podľa mňa tu nejde o to, že sa nevieme prispôsobiť v novej krajine, či čo, ale len čisto o odovzdávanie prvotných dojmov, postrehov, nápadov, vlastne si tu píšeme o svojich prvých skúsenostiach, zážitkoch a iných pre Nás ešte novinkách:), takže len moc nevychvaľuj túto zem:) a hlavne sa nevypytuj, prěčo sme tu a že ty by si sa kvôli peniazom neobetovala, ak by sa ti iné veci neľúbili, lebo každý je iný, nikto z Nás nebol na mieste toho druhého, nikdy nehovor nikdy a každý má tú svoju cestu, osud všetkých je rozdielny, atď., atď.
P.S.:
Ja som ešte bohužiaľ nemal možnosť spoznať tento štát z tej dobrej stránky - okrem toho, že je to bohatá krajina (aj vďaka bývalým kolóniám a vojnám), takže bolo z čoho zainvestovať naokolo, sú tu peniaze, dajú sa zarobiť:) a nehanbím sa za to, že som sem prišiel len pre prachy:) a to, že je tu finančný blahobyt (oproti SK), ešte neznamená, že budem preto GB milovať. Treba mať kritický odstup a až po vystátí skúškam budem schopný smerom dozadu sa zamyslieť nad tým, čo tu mám rád a čo sa mi tu páči.:) Momentálne robím, pracujem, zarábam a mám málo času na kultúru, na zábavu, na vzdelávanie sa. Ak dojde v tomto smere k zmene, budem len rád a tiež ochotne spoznám skutočnosti aj z iného pohľadu, s iným úmyslom/cieľom. Zatiaľ je to ale pre mňa krajina prečudesná, cudzia, iná a nepochopiteľná - je to vlastne ostrov bláznov.:)))
K tým tehlám a obkladačkám s motívom oranžových tvaroviek:
Že čo je na tom hlúpe?
Tak hlavne z estetického hľadiska jednotvárnosť/uniformizmus.
Farebne všade to isté - toto poznáš?:)
"...píšte všetci modrým perom, iná farba neexistuje..."
Mám z toho takú averziu.:)
Ak neveríš na bordel v zónach 3,4,5, tu máš moje fotografie z autobusov a z ulíc:
http://www.nietzsche.sk/026/szemet01.JPG
http://www.nietzsche.sk/026/szemet02.JPG
http://www.nietzsche.sk/026/szemet03.JPG
http://www.nietzsche.sk/026/szemet04.JPG
Alebo:
http://www.nietzsche.sk/026/Kicsik/busz01.jpg
http://www.nietzsche.sk/026/Kicsik/busz02.jpg
Táto fotka je obzvlášť krásna:
http://www.nietzsche.sk/026/buszemelet.jpg
No a na ulici je to podobne (spoznávate?):
http://www.nietzsche.sk/026/Kicsik/Tottenham.jpg
Príjemnú zábavu!:)))
Peace a OFF.:)[/url]

jitka adeleke
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 4:50 pm

Poslať od jitka adeleke » Str Feb 08, 2006 1:07 am

Ahoj.

Mam jedno vysvetleni pro betonova detska hriste. U nas totiz neziji ve mestech lisky. Tady jsou jich mraky (nebo vam jeste liska neroztahala odpadky z pytle po celem dvore?). A tak by piskoviste byla okamzite naprosto hygienicky zavadna, protoze to lisky pouzivaji jako zachod. A husy. Posrane travniky od pasoucich se hus jsou, jak jiste uznate, taky zcela nevhodne pro batoleni malych deti.

Dalsi nesmysl mi pripada jezdeni na druhe strane, proc komplikovat uz tak dost slozity svet necim tak zbytecnym. (Nerikam, ktera strana se ma preferovat.)

A pravda, se snurkami na zachode jsem si taky uzila. Jeste dnes si misto splachnuti obcas zhasnu. Ale jsem rada, kdyz vidim, ze i nekdo jiny ma podobne problemy :)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Str Feb 08, 2006 9:27 am

nietzche

mlieko ti v zaludku zhnit nestihne. ale neva. nejdeme sa hadat :)

inak ta posledna fotka nie je chybou okoloiducich: tam ten kontajner je. len ho nema kto vyprazdnit.

ja som z tej lahostajnejsej casti sveta, ktora nema rozpaky odhadzovat bordel na zem, ale nemala by som dobry pocit, keby som na ulici vyhodila nieco len tak. zato ma prekvapil jeden inak celkom mily a sympaticky mlady par v nedelu v metre. tak sa pekne mali k sebe, popijali trojdecove multivitaminovo napodobnene chemicke zbrndy. ked vystupili,prazdne flasky ostali na sedadlach. ze by sa na tom dohodli, to som neregistrovala. asi to uz tak maju zauzivane. akoby to bol problem odniest si so sebou a vyhodit niekde do kosa, ktory by vonku po ceste urcite nejaky nasli. hold, vyspely zapadny svet, kultura. heheh

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Feb 08, 2006 10:30 am

Nietzsche, uz som si myslela, ze si tak rozumny, ze sa mi zacinas pacit a, ze ta veru na obhliadku veci uzasnych v tejto krajine aj pozvem, ale potom som docitala tvoj prispevok do konca a pozrela som si tvoje fotecky.
vlastne si tu píšeme o svojich prvých skúsenostiach, zážitkoch a iných pre Nás ešte novinkách:),
To sa da aj inym sposobom ako nazyvanim vsetkeho hlupostou. Co tak: Co je v tejto krajine tak ine, az sa z toho cudujeme.
a nehanbím sa za to, že som sem prišiel len pre prachy:) a to, že je tu finančný blahobyt
No musim sa teda zasmiat ? financny blahobyt Pre priemerneho cloveka narodeneho a zijuceho v tejto krajine to urcite nie je pravda! Mas mylne predstavy a skutocne asi ako pises, nezijes, lebo by si vedel lepsie. Na druhej strane, zalezi co si pod pojmom financny blahobyt predstavujes.
K tým tehlám a obkladačkám s motívom oranžových tvaroviek:
Že čo je na tom hlúpe?
Tak hlavne z estetického hľadiska jednotvárnosť/uniformizmus.
Farebne všade to isté - toto poznáš?:)
No lebo na Slovensku nemame jednotvarne / uniformovane panelaky, alebo pernikove domceky potrete rovnakou farbou.

Ak neveríš na bordel v zónach 3,4,5, tu máš moje fotografie z autobusov a z ulíc:
Ty si srandista! Dufam ze si tie odpadky nefotil kvoli mne! Alebo ich hadam posielas domov rodine? Kritizovat odpadky v buse (na vrchu double-deckera vacsinou sedia teenegeri, ktori su presne taky isti, ako ti na Slovensku ? rebelanti a tiez bordelari) je super hlavne preto, ze to ze bus company nema okrem sofera este aj cleanera na kazdej route, je snad uz totalne nepochopitelne a neuveritelne!!

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Zoznam veci, ktorym sa v tejto krajine cudujeme

Poslať od bajka » Str Feb 08, 2006 10:40 am

Pridavam do zoznamu veci, ktorym sa v tejto krajine cudujeme:
Tiez ste si vsimli, ze Anglicania neoplachuju riady od saponatu? Ci uz doma alebo v restauraciach.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Re: Zoznam veci, ktorym sa v tejto krajine cudujeme

Poslať od bajka » Str Feb 08, 2006 10:49 am

Este ma nieco napadlo, ale to som si vsimla vo viacerych zapadoeuropskych krajinach. U nas je slusnost uvolnit sedadlo starsiemu cloveku v dopravnom prostriedku a vacsina ludi to aj dodrzuje. Tu pustaju sadnut len tych, co vyslovene nevladzu stat, su postihnuti, alebo matky s detmi.
Vraj uvolnenim sedadla davas najavo cloveku, ze je stary a to sa nepatri.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Str Feb 08, 2006 11:05 am

Gina píšeCOLON Ty si srandista! Dufam ze si tie odpadky nefotil kvoli mne! Alebo ich hadam posielas domov rodine? Kritizovat odpadky v buse (na vrchu double-deckera vacsinou sedia teenegeri, ktori su presne taky isti, ako ti na Slovensku ? rebelanti a tiez bordelari) je super hlavne preto, ze to ze bus company nema okrem sofera este aj cleanera na kazdej route, je snad uz totalne nepochopitelne a neuveritelne!!
Sorry, Gina (btw Slovensko je off-topic) ale aj ked sa roztrhnes, tak autobusy a ulice na Slovensku nevyzeraju tak ako na Nietzcheho obrazkoch a teenageri na Slovensku nie su rovnaki.
Nebudes tomu verit, ale oni ti normalne aj pustia si sadnut starsieho, nehazdu vsetko co moznu na zem a aj vodici su schopny si autobus upratat ak treba...

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Str Feb 08, 2006 12:03 pm

bajka píšeCOLONPridavam do zoznamu veci, ktorym sa v tejto krajine cudujeme:
Tiez ste si vsimli, ze Anglicania neoplachuju riady od saponatu? Ci uz doma alebo v restauraciach.
bajka - presne tak. ked som raz vynimozne pomahala umyvat vacsie mnozstvo riadu (umyvacka uz bola plna), domaci sa ku mne nahol a hovori: mama by na teba mohla byt hrda. neraz som s nim viedla az ostrejsie diskusie, ze riad treba oplachovat. nemam najmensej chuti pouzivat lyzicu, ktora je sucha, ale mastna a vidno na nej stopy po bublinkach a uschnutej pene. fakt kentus.
on to hajil tym, ze ten saponat je menej skodlivy ako vyfuky z aut a ze je prevereny a schvaleny.
to ano, ale nikde som necitala v navode, ze riad po nom oplachovat netreba, lebo liquid je neskodny.
ved uz len kvoli tym zvyskom potravy a mastnote, ktora sa drzi navrchu vody pod tou penou a pri vytahovani zapeneneho riadu znova ulpne na jeho povrchu. vsetko dole stiect obycajne nestihne. ale to lenivym anglanom sotva vysvetlime...

len v tych restauraciach su aspon na pribory, pohare a taniere povinne sterilizatory, nieco ako umyvacky. alebo povinne nie su? u jednej rodiny, co vlastnila v cumbrii hotel, take v kuchyni mali.

pet
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 5
RegistrovanýCOLON Str Júl 13, 2005 9:24 am
BydliskoCOLON near Barnsley

Poslať od pet » Str Feb 08, 2006 12:10 pm

Veru, namiesto toho, aby riad pekne poctivo umyli, okrem toho, ze neoplachuju od saponatu, vsetko bleachuju jak divi, este aj salky od caju... su to sice humusaci, ale aspon maju dobry pocit, ze nicia skodlive bakterie :-)

Dalsia vec, ktoru som odpozorovala je, ze moj domaci ked vari, tak zeleninu (mrkvu, petrzlen, kapustu, karfiol...) nekraja nozom, ale striha noznicami... no to nevyplyva z toho, ze je anglican. A tie oddelelne kohutiky ma tiez niekedy privadzaju do zufalstva.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Str Feb 08, 2006 12:17 pm

hihihi

ej, ale ich kraasne ohovarame, kuy jenny. :))))))

ved aj oni z nas urobili tretotriedne rumunsko po navsteve lunika IX. ;)))))

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Str Feb 08, 2006 12:34 pm

Zaujimalo by ma, ci je to tak vo vsetkych anglickych rodinach, alebo len tam, kde som robila aupairku ja. Tam davali mackynu spinavu misku do dresu k riadom. Ja som ju ale vzdy odniesla do utility room a umyla tam. Potom zistili, ze macka ma cervy, lebo to chytil ich syn. Tak nakupili tabletky pre clenov domacnosti aj pre macku a tiez nejake obojky a tak. Tiez som musela poumyvat klucky a vypinace specialnym drahym dezinfekcnym prostriedkom s citronovou vonou. Ale mackyna miska putovala do umyvadla k tanierom aj nadalej.
Na druhu stranu som si u nich vsimla aj vela peknych zvykov, ale o tom inokedy v inej diskusii :-)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Str Feb 08, 2006 12:43 pm

bajka

my tak robime s psikovou miskou. ale ta putuje k riadom do umyvacky, nie do drezu. umyvacka pouziva vysoku teplotu a tam nejake zarodky parazitov nemaju snad nijaku sancu...

ps: asi sa im pacila ta citronova vona a chcu mat zamienku pouzit ju zas. :)

jess
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
BydliskoCOLON MAN
CONTACTCOLON

Poslať od jess » Str Feb 08, 2006 2:51 pm

bajka píšeCOLONPridavam do zoznamu veci, ktorym sa v tejto krajine cudujeme: Tiez ste si vsimli, ze Anglicania neoplachuju riady od saponatu? Ci uz doma alebo v restauraciach.
tak toto som si myslela, ze robi len nasa cleaning lady - aj ked som ju na to upozornila - vsak ono nam to vinecko potom aspon paradne sumi :-)

k tomu zoznamu veci - pre nas zvlastnych a obcas nepochopitelnych - rozdielne jednotky merania - ja sa tie ich "stopy" atd asi nikdy nenaucim

**
a este daco z literatury - UK vsade tradicne uvadza, ze je konstitucna monarchia (aj my sme to mali v skole min. tyzden) a pritom ziadnu konstituciu (ustavu) nema - pritom je to jedina vyspela krajina, ktora dokaze fungovat bez konstitucie

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Feb 08, 2006 2:59 pm

I give up! :-((

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Str Feb 08, 2006 3:09 pm

ginus, preco ten nestastny vyraz? a co vlastne vzdavas?
toto je tema ponosovacov na nenormalnosti, resp. nephodlnosti anglicka.
preco mas potrebu anglanov branit? ty si tu so vsetkym tutovo spokojna? nemas cim prispiet?
ci si sa uz uplne moznomilovala? :DDDDD

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Feb 08, 2006 3:26 pm

ginus, preco ten nestastny vyraz? a co vlastne vzdavas?
toto je tema ponosovacov na nenormalnosti, resp. nephodlnosti anglicka.
preco mas potrebu anglanov branit? ty si tu so vsetkym tutovo spokojna? nemas cim prispiet?
ci si sa uz uplne moznomilovala? :DDDDD
Dagdus, odpoved na tvoju otazku nie je jednoducha. Ale skratim to: Som tu spokojnesia ako by som bola na Slovensku. Nemam cim prispiet, lebo mi tu skoro nic nevadi ? preto tu zijem. To ci niekto nezmyva saponat z riadu alebo po sebe necha v autobuse odpadky, nema nic spolocne s ludskym stastim. Ak sa mi nieco nepaci (teda som nestastna), zmenim to, nestazujem sa a nehladam skupinu ludi, kde sa spolu na svoje nestastie navzajom stazujeme (pripada mi to ako hrdina v romantickej literature ? sam proti svetu a zlemu osudu). Ved kazdy mame svoj zivot vo vlastnych rukach a doba kedy sme museli potichucky trpiet v kute uz hadam davno presla. Preco mam potrebu anglicanov branit? Lebo po rokoch zivota tu sa citim ako jeden z nich. A nepaci sa mi ked ludia z naroda z ktoreho pochadzam ociernuju krajinu v ktorej zijem ? nech uz je akakolvek. Ale to emigranti za pracou a peniazmi nikdy nepochopia (tymto nikomu nechcem ublizit ani ho osobne napadnut ? je to fakt).

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Str Feb 08, 2006 3:44 pm

ginus, ok, povedzme, ze mas pravdu a treba veci zmenit.

ako teda zmenis, aby si v hotelovej kupelni na umyvadle mala mixovanu bateriu? ako zmenis, aby ludia nerobili bordel v autobusoch? ako zmenis, aby v hotelovej kuchyni oplachovali riad, v ktorom ti pripravuju jedlo?
ako zmenis situaciu v parkoch a na chodnikoch, ktore su niekedy ako minove pole obsypane psimi vykalmi? ako zmenis sposob vystavby novych domcekov, ktore po dvoch-troch rokoch zacnu praskat na takych miestach, ze je ohrozena statika? (aj to som zazila. dvojrocny dom, dole buchli dvere, hore mi vibrovala postel a za styri mesiace od mojho prichodu do mojho odchodu som spozorovala, ze strbina medzi schodami na poschodie a stenou sa rozsirila o par milimetrov po celej dlzke schodov od prizemia az hore).
atd.

mozes na tom nieco zmenit? asi sotva.
a my takisto.
tak si len ulahcime dusi a postazujeme sa jeden druhemu na verejnom fore. :)

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Str Feb 08, 2006 4:18 pm

Nerobila by som z Anglicka posvatnu krajinu, ktora sa nesmie kritizovat, ale tiez nie krajinu hlupakov.
Kazda krajina ma svoje viac ci menej rozumne vynimocnosti. Tak preco sa o ne nepodelit? Tak isto by ma velmi zaujimalo, co prijde zvlastne cudzincovi na Slovensku. Mozno z nas pukaju od smiechu.

jess
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
BydliskoCOLON MAN
CONTACTCOLON

ako sa zije a mysli po anglicku

Poslať od jess » Str Feb 08, 2006 10:46 pm

zrejma v kazdom z nas je daco masochisticke - podvedome robime to, co nam ublizuje alebo by len stacilo zmenit tuto temu na: "Co udivuje imigrantov?"

Vela veci (zvlastnosti - pozor nie hluposti) je popisanych v knihe od Very Tichej "Jak se zije a mysli po anglicku aneb Co jste mozna v ucebnici nenasli"

sorki, ak sa volakto citil dotknuty vo svojom osobnom presvedceni (ja som tu kvoli studiu angliny)

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

my bit to discussion

Poslať od speccyman » Štv Feb 09, 2006 12:38 am

ja som robil 5 rokov v BA vo VW ako elektrikar/udrzbar (1999-2004) a aj ked zo zaciatku to bolo super ako sa firma rozsirovala a davala ma na rozne skolenia, kde som dost vela ziskal, asi v 2002 to zacalo ist ekonomicky dole vodou (najma v Nemecku) a rok 2003 a 2004 bol uz doslova dost o drzku, rozhodol som sa ze po vstupe do EU pojdem do Anglicka. Najma preto, ze bola moznost skusit bez nejakych byrokratickych prekazok skusit nieco nove... vo VW sa uz nedalo stupat nikam, ani odborne (jedina automobilka na SK) ani financne - v inej robote vo svojom odbore som bol asi na strope (plat cez 20000 cisteho) jedine co sa dalo bolo prist o robotu (ktora ma medzicasom dost prestala bavit najma kvoli tlaku odvsadial kedze sa znizovali pocty ludi) a skoncit ktovie kde... bratislavsky zivot v panelaku mi liezol na nervy od zaciatku (clovek z vychodu Slovenska a z dediny asi pochopi) a psychicky som uz potreboval zmenu ako sol... kedze mi anglictina nerobila problemy (nie hovorena - ale pisana, citana kedze som bol na nej zaveseny na internete skoro stale) v maji po vstupe SVK do EU som dal vypoved a v juli 2004 som sem dosiel skusit stastie, zarobit (ak sa da) a mozno aj zit (ak sa da)... po vsetkych tych vedlajsich veciach ktore si tu dost vela ludi vsima (kohutiky,okna,bordel - ozaj boli ste v BA jaky je bordel tam?) a ktorym som sa aj ja cudoval (zo zaciatku ale potom som si zvykol) sa mi podarilo dostat job v jednej indickej firme a tam som mal moznost porovnavat s VW v BA... cistota vo VW bola neskutocna, tato firma humus, organizacia vo VW velmi dobra, toto bola dezorganizacia (dodnes nechapem ako to mohlo fungovat), kupodivu co bolo lepsie bola samotna atmosfera v robote - uvolnenejsie, konecne som mal pocit, ze som ako clovek a nie handra a celkovo som bol spokojnejsi ako vo VW... pritom plat (na UK pomery fakt takmer minimum)... v lete tohto roku sa mi podarilo cez net najst robotu lepsiu ako som mal vo VW (aj vdaka tomuto foru UK zivotopis, stranky, rady) ale aj vdaka VW praxi (predsa len tu to kazdy pozna) a momentalne robim Engineera nie sice v automobilke ale v este lepsom biznise... platovo som isiel na anglicky priemer (len teraz mam v tych cislach chaos kedze Bomo pisal ze Londyn ma priemer 35K a Gina volakde ze 25K), atmosfera v robote este lepsia ako v predchadzajucej firme, samotna robota - tu si doslova vychutnavam, par-krat som pouzil aj nemcinu ked dosli ludia z Nemecka k strojom cim som trosku (dufam) zaposobil... vybavil som si 3 kredit karty, 3 ucty v bankach (to som pisal uz inde), celkovo som asi vsetko co som chcel dosiahol... nemam dovod na UK nadavat ani to nerobim, ani sa nesmejem z ludi ze nevedia kde je SK (ozaj kupil som mapu Europy a dal som ju do dielne po 2 tyzdnoch mi anglican povedal, ze odkedy je ta mapa tam, vela veci sa naucil :-) z ze nevedel ze Polsko je take obrovske a ako je mozne ze Nemecko dokazalo dobit take velke Francuzsko - som mu nieco povedal o nemeckej organizovanosti - priklady VW a technike a pocte obyvatelov a uznal ze nieco na tom bude)... a napr. vo VW ked dosiel niekto novy nikto mu nic nepovedal ani nejako extra nesnazil pomahat... tuto to bol pre mna sok v prijemnom slova zmysle... kazdy vysvetluje (ako pre male deti) vsetko co vie... v tomto smere musim len sklonit hlavu... je co ucit sa, je co dohanat, najma v pristupe... ozaj vlastne toto je tiez nemecka firma, ale od VW to ma daleko comu som len rad... cez Vianoce som bol doma a bolo to ako v cudzom svete... najma obsluha v obchodoch (BA aj na vychode obcas) a vsetky tie X-krat omielane veci... zhrniem to... na Slovensku som mal pocit ze zivot riadi mna, tu mam konecne pocit ze ja riadim zivot (zodpovednost za neho som prebral uz davno)... byvanie v UK nema vysoku prioritu na SK to ma uplne najvyssiu sak nech sused vidi :-) o tom to je preto sa pripomienky budu tocit iba okolo toho... inac mam rad anglicky system a slovenske byvanie, anglicky pristup v robote a slovenske jedlo, ale clovek nemoze mat vsetko...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: ako sa zije a mysli po anglicku

Poslať od jaro » Štv Feb 09, 2006 1:34 pm

jess píšeCOLONVela veci (zvlastnosti - pozor nie hluposti) je popisanych v knihe od Very Tichej
Mne sa velmi paci kniha Notes from a Small Island. Autor Bill Bryson je American zijuci v UK. Dobre opisuje mnohe britske zvlastnosti, "cudactvo" mnohych Britov... ale cele to podava nie ako vysmech, ale ako nieco co je ine nez to, na co sme my cudzinci zvyknuti.

Co mi utkvelo v pamati: "British people don't park their cars - they abandon them." :)

http://www.smallisland.co.uk

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
RegistrovanýCOLON Str Aug 31, 2005 10:26 pm
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Re: my bit to discussion

Poslať od emmm » Ned Feb 12, 2006 11:57 am

keby tu neboli tie drobne rozdiely tak sa asi zblaznime nudou :o)
speccyman píšeCOLONa napr. vo VW ked dosiel niekto novy nikto mu nic nepovedal ani nejako extra nesnazil pomahat... tuto to bol pre mna sok v prijemnom slova zmysle... kazdy vysvetluje (ako pre male deti) vsetko co vie... v tomto smere musim len sklonit hlavu...
minuly rok som chvilku pracoval v jednej tovarni na plasticke formy. bezna praca pri CNC, boli tam 4 smeny po 12 hodin. pracoval som 4 nocne a potom mal styry dni volna. moj brat pracoval tiez na nocnej smene ale vtedy ked som mal volno. pracu som mal v pohode, kolektiv perfektny, pracovne tempo mi tiez vyhovovalo a dokonca supervisor bol tiez cool. ked som niecomu nerozumel stacilo sa kohokolvek opytat a okamzite pomohol. pokial to dotycny tiez nevedel zohnal mi vzdy cloveka ktory mi vsetko vysvetlil.
brat sialene nadaval. raz som mal moznost ist k nemu na smenu. potrebovali tam niekoho na dve noci. moc sa mi sice nechcelo ale siel som. podmienky katastrofa. chlapy tam na seba zalovali ako male deti. pokial sa mi pokazil stroj tak som hladal mechaniky cez pol hodinu. dokonca tam mali normy na to kolko toho mate za smenu urobit. supervizor sa za mnou stavil iba raz a to len preto aby sa ma opytal ci pridem aj na druhy den. povedal som NIE. nechapal ale boli to vlastne nadcasy a tak proti tomu ani nemohol protestovat. este ma napadlo, mali tam specialne cloveka ktory vam stopoval prestavku :o)))

takze ked to zhrniem tak pracovne podmienky sa lisia (ostatne ako vsade) nie podla toho kde pracujete ale v akom ste kolektive.

Octanboy
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Pon Nov 28, 2005 2:52 am
BydliskoCOLON Fleet, Hampshire
CONTACTCOLON

Poslať od Octanboy » Uto Mar 14, 2006 11:25 am

Angličani zásadně nesmrkaj, neustále popotahujou..

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345

Poslať od bajka » Uto Mar 14, 2006 11:37 am

Octanboy píšeCOLONAngličani zásadně nesmrkaj, neustále popotahujou..
To neni pravda. Moj spolubyvajuci Anglican si utieral nos do kuchynskej utierky.

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Uto Mar 14, 2006 2:59 pm

Nechcem to nazvat hlupostou, ale mozno zvlastnostou, ale mna zaraza a prekvapuje, ako su anglicania a anglicanky schopni v zime [a nemyslim len podla kalendara ale aj podla teplomeru] si nahodit slapky alebo sandale na boso, kratky rukav alebo kratke nohavice a veselo vybehnut do ulic.

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Uto Mar 14, 2006 2:40 pm

Poslať od blumi » Uto Mar 14, 2006 3:01 pm

Nechcem to nazvat hlupostou, ale mozno zvlastnostou, ale mna zaraza a prekvapuje, ako su anglicania a anglicanky schopni v zime [a nemyslim len podla kalendara ale aj podla teplomeru] si nahodit slapky alebo sandale na boso, kratky rukav alebo kratke nohavice a veselo vybehnut do ulic.
Mna to takisto zaraza.. asi su otuzilejsi no.. Inak ti, co ste tu uz dlhsie, ze vraj je tato zima v UK tuhsia ako zvycajne, je to pravda?

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Uto Mar 14, 2006 3:06 pm

vraj je tato zima v UK tuhsia ako zvycajne, je to pravda?[/quote]

...ak aj je, tak to asi tym anglicanom nikto nepovedal. Ja teda neviem posudit, toto bola moja prva zima. Ale ked v novembri padol prvy sneh, pocul som ako sa vyhrazali ze to bude najtuhsia zima za hadam aj 20 rokov.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Mar 14, 2006 4:59 pm

Inak ti, co ste tu uz dlhsie, ze vraj je tato zima v UK tuhsia ako zvycajne, je to pravda?
No da sa tak povedat - naozaj je tohto roku tuhsia zima. Februar je ale aj tak vzdy najchladnejsi mesiac v roku, asi aj preto sa zima v tejto krajine zda dlha. December je malokedy chladny.
ako su anglicania a anglicanky schopni v zime [a nemyslim len podla kalendara ale aj podla teplomeru] si nahodit slapky alebo sandale na boso, kratky rukav alebo kratke nohavice a veselo vybehnut do ulic.
To robim uz aj ja (sandalky a suknicka ci iba tricko do kostymoveho saka) :-)) Je to v pohode. Skuste!! :-))).

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Uto Mar 14, 2006 5:08 pm

Uz viem preco mi je tu taka zima. To kuoli tym ludom co sa takto obliekaju. Staci sa len na to pozriet a hned ma strasie skosa...
Gina píšeCOLONTo robim uz aj ja (sandalky a suknicka ci iba tricko do kostymoveho saka) :-)) Je to v pohode. Skuste!! :-))).
Mozno dakedy skusim, ale az ked sa otepli. Teda urcite sandalkam a suknicke odolam, ale so sackom (usitym z dvoch hektarov latky) nemam problem :-)

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Ned Mar 19, 2006 11:07 pm

Vsimli ste si, ze kazda druha bankovka z bankomatu je popisana v strede na tom bielom policku? Vie mi niekto vysvetlit rozumny dovod, preco si tam anglani pisu cisla ? :)
Dost ma to vytaca, lebo potrebujem obcas zobrat cash do SR a tam mi banky odmietaju zmenit popisane bankovky a tak ich pekne krasne musim zobrat spat do UK.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Mar 20, 2006 9:55 am

sidzej píšeCOLONVsimli ste si, ze kazda druha bankovka z bankomatu je popisana v strede na tom bielom policku? Vie mi niekto vysvetlit rozumny dovod, preco si tam anglani pisu cisla ? :)
Dost ma to vytaca, lebo potrebujem obcas zobrat cash do SR a tam mi banky odmietaju zmenit popisane bankovky a tak ich pekne krasne musim zobrat spat do UK.
vsimla som si, ze pokladnicky si niekedy bankovky znacia. jedna nedavno vo wilkinsone takou divnou fixkou. neviem, na kieho slaka... tiez sa rada necham poucit...

btw: ak sa nemylim, tak anglali bankovky volaju note. a to tiez znamena aj poznamka, zaznam. tak to asi beru doslovne. :D

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Pon Mar 20, 2006 12:05 pm

dagda píšeCOLONvsimla som si, ze pokladnicky si niekedy bankovky znacia. jedna nedavno vo wilkinsone takou divnou fixkou. neviem, na kieho slaka... tiez sa rada necham poucit...

btw: ak sa nemylim, tak anglali bankovky volaju note. a to tiez znamena aj poznamka, zaznam. tak to asi beru doslovne. :D
Myslim, ze to robia preto, aby sa presvedcili ci su prave. Bankovka tako popisana su platna ako kazda ina. V USA dost casto pouzivaju specialne fixy, ktore su vidiet iba pod UV svetlom - teda aspon co som ja videl.

Cele je to dan za chabe ochranne prvky na tychto bankovkach. Videl som uz nejake falzifikaty a okom som ich nedokazal rozoznat od pravych bankoviek.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pon Mar 20, 2006 12:09 pm

ubeno píšeCOLON Myslim, ze to robia preto, aby sa presvedcili ci su prave. Bankovka tako popisana su platna ako kazda ina. V USA dost casto pouzivaju specialne fixy, ktore su vidiet iba pod UV svetlom - teda aspon co som ja videl.

Cele je to dan za chabe ochranne prvky na tychto bankovkach. Videl som uz nejake falzifikaty a okom som ich nedokazal rozoznat od pravych bankoviek.
fixkou ci perom sa presvedci, ci je bankovka prava? to akoze original bankovka ma ine chemicke zlozienie ze s fixkou reaguje?

lebo tiez sa mi to pritiahnuto za vlasy javi tak, ze staci bankovku popisat a hned je prava. :)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Pon Mar 20, 2006 1:05 pm

bomo píšeCOLONJednoduchý dôvod, keď si rátajú tržbu alebo celkovú sumu, tak si to píšu na tie bankovky. Videl som už niekoľkokrát, ako si ľudia značili telefónne číslo alebo adresu na bankovku, pretože nemali pri sebe žiadny iný papier. Angličania majú skrátka iný prístup k tým šušťavým papierikom :)
No ak je toto pravda, tak to naozaj patri do tohoto topicu. To som naozaj netusil. Viem ze v USA, sa takto overuje pravost bankoviek, sam som sa pytal cashier-a ked to robil.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pon Mar 20, 2006 1:15 pm

bomo píšeCOLONJednoduchý dôvod, keď si rátajú tržbu alebo celkovú sumu, tak si to píšu na tie bankovky.
Presne to som si aj myslel, videl som na jednej bankovke napr. cislo 550, ktore bolo preciarknute a pod tym napisane 690. Cize niekto si pocital trzbu, dal peniaze do kopky a na vrchnu bankovku napise cislo, kolko napocital(a). Vrchol je uz samozrejme to, ze este aj preciarkuju stare cisla a pisu si tam nove.
bomo píšeCOLONBanka ti ich musí zobrať, aj slovenská. Stačí si zavolať manažéra a vysvetliť mu, že takéto bankovky sú v UK bežné a že ti ich vydal britský bankomat. Už som to neraz riešil v Tatra Banke.
Dobre vediet, odteraz budem naliehat aj ja. Vdaka za odpoved.

Gabula
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pon Jún 27, 2005 9:22 pm
BydliskoCOLON Edgware Road, London

Poslať od Gabula » Pon Mar 20, 2006 5:05 pm

Tak ja som robila v Burgri za pokladnou a povinne som musela checkovat hlavne 20 librove bankovky tym specialnym perom, resp. fixou(mne sa podoba na zmizik:). Ak je bankovka prava, fixu nevidno, ak je "fake" je to znacne viditelne. Je to jednoznacne papierom - na tom obycanom to vidno.

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Pon Mar 20, 2006 11:31 pm

Ja jazdim teda len na bajku,ale co viem tak Anglicania velmi neradi hadzu smerovky.Niekedy je to odrzku.Ale este zijem,tak poho.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Uto Mar 21, 2006 1:28 am

Danniel píšeCOLONJa jazdim teda len na bajku,ale co viem tak Anglicania velmi neradi hadzu smerovky.Niekedy je to odrzku.Ale este zijem,tak poho.
Keby len to, ale bol som uz vselikde po UK a vsade je moda jazdit po zotmeni bez svetiel. Napr v LDN o siestej vecer v marci (!) jazdi 20% aut na parkovackach a dalsich 10% uplne neosvetlenych.

Ked ma auto hmlovky, tak normalne svetla sa zasadne nepouzivaju, ked uz tak len parkovacky. vzdy su zapnute len hmlovky. Nepoznam uplne presne dopravne predpisy tuna, ale logicky mi toto nedava ziadny zmysel. Parkrat som uz skoro zahucal kvoli neosvetlenym magorom, ktori sa z niekade vyrutili.

Inak to s tym nepouzivanim smeroviek sa hojne vyskytuje aj na motorways.

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

a co sprchy?

Poslať od mato.X » Uto Mar 21, 2006 2:25 am

sprchy su tiez riesene ako umyvadla? dvoma osobitnymi kohutikmi?

Gabula
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pon Jún 27, 2005 9:22 pm
BydliskoCOLON Edgware Road, London

Poslať od Gabula » Uto Mar 21, 2006 8:38 am

Teda, povodne Anglani poznaju len take, ze "having a bath" a ano, je to riesene tym istym sposobom - kohutikmi - kedze tam ide len o napustenie vane. Ale sprchy uz maju pakove baterie, chvalabohu. Ale stretla som sa aj s takym "zariadenim", ze som to ani pustit nevedela, alebo bolo tak tazke nastavit optimalnu teplotu vody, lebo tam bolo len take koliesko na krutenie...

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Re: a co sprchy?

Poslať od Hunter » Uto Mar 21, 2006 8:43 am

mato.X píšeCOLONsprchy su tiez riesene ako umyvadla? dvoma osobitnymi kohutikmi?
Sprchy? vies si technicky predstavit sprchovanie? dve sprchove hadice aj hubice?...:-)
Peter.

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

Re: a co sprchy?

Poslať od mato.X » Uto Mar 21, 2006 1:51 pm

Hunter píšeCOLON Sprchy? vies si technicky predstavit sprchovanie? dve sprchove hadice aj hubice?...:-)
no to prave neviem :D, preto sa pytam :). nie som vodar, ale ked funguju sprchy s jednou hadicou, tak preco by nemohli fungovat obdobnym sposobom aj umavadla? :)
no... pridem, uvidim a hadam neco vyhutam :)

lenivy ludia sa vzdy maju dobre v zivote :))

fedjo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Uto Feb 01, 2005 3:10 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od fedjo » Uto Mar 21, 2006 10:52 pm

...anglani a casino...

...mna pobavilo, ked som sa dozvedel ze anglani len minuly rok zmenili zakon o casinach, ktory hovoril priblizne toto:

#1 ...osoba - hrac, ak chce hrat, musi byt v danom casine najprv zaregistrovana...
#2 ...hrac, ktory sa zaregistruje v casine a chce hrat, moze prvu stavku uskutocnit az po 24 hodin po registracii...

????? dovod ????? -netusim, alebo je to vsade tak? )) vela penazi som totiz doteraz v casinach chvalabohu neutratil...

...v kazdom pripade mi to pripada dost "anglicke" :)

BUTTON_POST_REPLY