Je Británia konzumnou spoločnosťou?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Pia Jún 10, 2005 8:56 pm

Je Británia konzumnou spoločnosťou?

Poslať od stanobear » Uto Feb 07, 2006 12:56 pm

[Poznámka admina: táto téma je pokračovaním témy viewtopic.php?t=2909.]

Presne tak! Plne automatizovany system! Ano ja som to tak v minulosti urobil a ked som sa stahoval tak som menil adresu s plne automatizovanym systemom, cize hovoris do masiny!!! A este pol roka mi chodili upomienky, ze na novej adrese nie je zaregistrovana TV Licence! A to som im vyvolaval a pisal listy a stazoval... Preco sa tomuto nevyhnut!!!

Tato krajina proste nefunguje! Su tu iba peniaze...
Sam pracujem ako uctovnik a namiesto spravneho treningu ma prvy tyzden ucili vyhovorky ako: sek sa stratil v poste, manazer je na meetingu...

Momentalne riesim spory s NatWest, Wanadoo, Onestopphone. Este nieco dodat?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Feb 07, 2006 1:20 pm

stanobear píšeCOLONPreco sa tomuto nevyhnut!!!
Hmm, mozno preto, lebo neplatenie dani (TV licence je forma dane) je nelegalne?
stanobear píšeCOLONTato krajina proste nefunguje!
Neprehanas?

Mimochodom, opat mi napada otazka: ak sa ti tu nepaci, tak preco tu si? Chod do krajiny ktora funguje perfektne... napriklad na Slovensko. ;)

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Poslať od stanobear » Uto Feb 07, 2006 1:36 pm

Jaro,
keby si citel poriadne, tak by si sa docital, ze su tu peniaze! A to je dovod preco som tu! A vobec, co teba do toho!
A ako vysvetlis 'jav', ze platis TV Licence na 12 mesiacov, ale ako napr. ja som ju vyplatil 13.12.2004 a platnost vyprsala 30.11.2005!
Chce to len trochu sa pozastavit nad uctom a nie len ho vyplatit! Lebo to je tak spravne! keby sme vsetko robili len preto lebo to tak ma byt, nikdy by sa nic nezmenilo! Ale to asi nie je tvoj pripad. Len plat, plat a plat!!!

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Poslať od stanobear » Uto Feb 07, 2006 2:19 pm

A este otazocka...

Co mas proti Slovensku? Alebo si ako vacsina odrodilcov sa uz adaptoval na konzumny anglicky sposob zivota?

Vrat sa na zem a porovnaj si napr. ako funguju institucie u nas a tu v GB (financnom centre sveta!!!)

Len tak pre zujimavost. Mali sme kontrolu VAT a za jedno rano boli hotovy vo firme s obratom £ 15 mil. Ty co poznaju ucto vedia o com hovorim. A vsetko co bolo zle? Zle sortovanie faktur, ale to nevadi, na buduci rok to mame robit inac!!!

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Feb 07, 2006 2:31 pm

Nebudem nic pisat na temu "Slovensko je lepsie ako Britania, alebo naopak" - nema to zmysel. Kazdemu vyhovuje ine.

Faktom vsak je (a to nezavisle na tom ci si na SK, alebo v UK), ze neplatenie TV licence (resp. koncesionarskych poplatkov) je nespravne, protizakonne. Bez ohladu na to, ze proces zmeny adresy na TV Licence neprebieha vzdy hladko.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Feb 07, 2006 2:40 pm

Stano, co sa tu certis?
Len tak pre zujimavost. Mali sme kontrolu VAT a za jedno rano boli hotovy vo firme s obratom £ 15 mil. Ty co poznaju ucto vedia o com hovorim. A vsetko co bolo zle? Zle sortovanie faktur, ale to nevadi, na buduci rok to mame robit inac!!!
Sam pracujem ako uctovnik a namiesto spravneho treningu ma prvy tyzden ucili vyhovorky ako: sek sa stratil v poste, manazer je na meetingu...

Momentalne riesim spory s NatWest, Wanadoo, Onestopphone. Este nieco dodat?
Kto za to moze ze pracujes v tak serioznej firme?? :-). Kto za to moze, ze nemas stastie? (ani ja ho nemam, ale pripadne "spory" riesim uspesne).
Vrat sa na zem a porovnaj si napr. ako funguju institucie u nas a tu v GB (financnom centre sveta!!!)
O tom mozme moj mily polemizovat kolko chces - tie slovenske prehraju kazdy raz!!

A este otazocka...

Co mas proti Slovensku? Alebo si ako vacsina odrodilcov sa uz adaptoval na konzumny anglicky sposob zivota?
To je prave ten problem - vacsina Slovakov neadoptovala anglicky sposob myslenia. A anglicania nie su az tak konzmuni, ako slovaci, ktori su tu "pre peniaze". Prave oni nerobia nasmu narodu dobre meno.
Presne tak! Plne automatizovany system! Ano ja som to tak v minulosti urobil a ked som sa stahoval tak som menil adresu s plne automatizovanym systemom, cize hovoris do masiny!!! A este pol roka mi chodili upomienky, ze na novej adrese nie je zaregistrovana TV Licence! A to som im vyvolaval a pisal listy a stazoval... Preco sa tomuto nevyhnut!!!
Ked uz ani nevies nadiktovat svoje meno a adresu poriadne, ziadne prekvapenie :-).

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Feb 07, 2006 2:58 pm

stanobear píšeCOLONAlebo si ako vacsina odrodilcov sa uz adaptoval na konzumny anglicky sposob zivota?
stanobear píšeCOLONkeby si citel poriadne, tak by si sa docital, ze su tu peniaze! A to je dovod preco som tu!
Hmmm, tak kto vlastne zije konzumny zivot a je ochotny pre materiu zit tam, kde je nestastny?

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Uto Feb 07, 2006 3:09 pm

Gina píšeCOLONStano, co sa tu certis?
O tom mozme moj mily polemizovat kolko chces - tie slovenske prehraju kazdy raz!!
"Slovenske" finance institucie uz snad ani nie su, takze sa mozes ukludnit. Je to vsetko o zakonoch, predpisoch a miestnych zvyklostiach. (Napr. mna tiez trochu znervoznuje, ze jednoduchy prevod z uctu na ucet je tu narocna operacia, ktoru musi niekto schvalit.. ale na druhej strane sa aj to da pochopit (asi ochrana pred pranim penazi))

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Feb 07, 2006 3:14 pm

Slovenske" finance institucie uz snad ani nie su, takze sa mozes ukludnit. Je to vsetko o zakonoch, predpisoch a miestnych zvyklostiach. (Napr. mna tiez trochu znervoznuje, ze jednoduchy prevod z uctu na ucet je tu narocna operacia, ktoru musi niekto schvalit.. ale na druhej strane sa aj to da pochopit (asi ochrana pred pranim penazi))
Suhlas, okrem poslednej vety - banky zarabaju dost na to, aby mohli straty, ku ktorym pridu, vyplatit z vlastneho vrecka. Preco by som mala cakat za SVOJIMI peniazmi neviem ako dlho?! Ale to je uz na inu debatu.
Je to vsetko o zakonoch, predpisoch a miestnych zvyklostiach.
Presne tak - slovaci, co za vsetkymi v UK vidia hlupost, by si toto mali uvedomit.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Uto Feb 07, 2006 3:21 pm

Gina píšeCOLON
Slovenske" finance institucie uz snad ani nie su, takze sa mozes ukludnit. Je to vsetko o zakonoch, predpisoch a miestnych zvyklostiach. (Napr. mna tiez trochu znervoznuje, ze jednoduchy prevod z uctu na ucet je tu narocna operacia, ktoru musi niekto schvalit.. ale na druhej strane sa aj to da pochopit (asi ochrana pred pranim penazi))
Suhlas, okrem poslednej vety - banky zarabaju dost na to, aby mohli straty, ku ktorym pridu, vyplatit z vlastneho vrecka. Preco by som mala cakat za SVOJIMI peniazmi neviem ako dlho?! Ale to je uz na inu debatu.
Btw. medzibankovy prevod v SR najnovsie prebehne za 1 den, ako som sa prave presvedcil..

Gina píšeCOLON
Je to vsetko o zakonoch, predpisoch a miestnych zvyklostiach.
Presne tak - slovaci, co za vsetkymi v UK vidia hlupost, by si toto mali uvedomit.
Suhlas. A Slovaci v UK co vo vidia vo vsetkom slovenskom chyby, by sa mohli zamysliet tiez ;)

stanobear
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19

Poslať od stanobear » Uto Feb 07, 2006 4:02 pm

Konzumny zivot neznamena sporenie
Financna institucia je len podmnozinou institucie

Jaro:

- stale neodpovedal na otazku

Gina:

- zabudla krava, ze telatom bola...

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Uto Feb 07, 2006 4:08 pm

Mladez, ak sa nemylim, tak znacne odbocujete od temy, ktora sa tykala platenia TV Licence. Vasa debata uz nikam nevedie a preto tymto vyzyvam vsetky zucastnene strany, aby sa vzdali akejkolvek dalsej konfrontacie!! :)
Trosku tolerancie a vzajomneho pochopenia nezaskodi. Kazdy mate kus svojej pravdy a je zbytocne to dalej rozoberat.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Feb 10, 2006 12:06 pm

stanobear píšeCOLONAlebo si ako vacsina odrodilcov sa uz adaptoval na konzumny anglicky sposob zivota?
Nahodou som nasiel nazor Anglicana na vychodoeuropanky (jeho manzelka je Slovenka):
I thoroughly recommend East European women, nutty as fruitcakes, materialistic, usually very pretty and great in the sack.
Oni nas vnimaju ako materialistickych. Zaujimave.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Feb 10, 2006 12:30 pm

jaro píšeCOLONOni nas vnimaju ako materialistickych. Zaujimave.
Ja by som to "nas" upresnil na "slovenske zeny" :) Viem, ze to je asi odvazne takto pisat, ale myslim si, ze zo 100 zmiesanych (SK & non-SK) manzelstiev (resp. inych partnerskych zvazkov) sa tu v UK (alebo aj vo FR) najde maximalne 5 takych, kde slovensky chlap zije s cudzinkou a zvysnych 95 bude slovenskych zien zijucich s non-sk partnerom. A povedzme si uprimne, okrem lasky je tam velakrat aj silna motivacia dobreho financneho zazemia, resp. lepsieho nez by mali doma na Slovensku.

Uz to vidim, aku vlnu kritiky tymto prispevkom teraz vyvolam, ale aspon bude sranda :) Je piatok, treba sa trosku zabavit pred vikendom :)

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Pia Feb 10, 2006 12:33 pm

jaro píšeCOLON
Nahodou som nasiel nazor Anglicana na vychodoeuropanky (jeho manzelka je Slovenka):
I thoroughly recommend East European women, nutty as fruitcakes, materialistic, usually very pretty and great in the sack.
Neviem ci su slovenske manzelky anglicanov ta spravna skupina na takyto prieskum ;)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pia Feb 10, 2006 2:48 pm

ako tak citam... celu temu som nepresla, ale myslim, ze k veci mam tiez cim prispiet.

pred casom (vyse pol roka) tu pracovala jedna brazilcanka. vola sa rita. mala otvoreny ucet v nat west banke. ako ano, ako nie, nechala tam sekeru vyse 700 libier. ja som tu uz mesiac a takmer kazdy den pride z tej banky nejaka zasielka. domaca vzdy napise, ze menovana sa tu uz nezdrziava a posleme zasielky naspat neotvorene. len raz sme si dovolili obe (dosle v predchadzajuci den) otvorit a zistili sme to, co som opisala vyssie. o par dni som zodvihla telefon a vola nejaka uradnicka z onej banky, ze toto a hento. ja jej vravim, ze som tu nova, do veci nevidim, ale ze rita tu uz vyse pol roka nebyva a nepozname jej adresu. nato uradnicka povedala, ze ok, tak aby sme jej kazdu zasielku vratili naspat.

takze o co tu vlastne ide? anglicky folklor? zasielky chodia nadalej a odosielame ich neotvorene naspat nadalej.
zbytocne si robia ucty na postovnom a zbytodne nas otravuju, lebo s vecou nemame okrem rovnakej adresy uz nic spolocne.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Sob Feb 11, 2006 11:53 am

takze o co tu vlastne ide? anglicky folklor? zasielky chodia nadalej a odosielame ich neotvorene naspat nadalej.
zbytocne si robia ucty na postovnom a zbytodne nas otravuju, lebo s vecou nemame okrem rovnakej adresy uz nic spolocne.
Dagduska, nech ta to netrapi. Banka ma procedury, ktore musi prejst, kym si da to, o co prisla do straty. Nie je to anglicky folklor. To iste robia aj vo Welse alebo v Skotsku. :-))
Citácia:

Presne tak. Aj ta NUTTY cast je pravdou. A este aj ako "easy target" (if you know what I mean). Verte, je tazke byt vychodoeuropankou zijucou v UK. Niektore nase zeny nam vybudovali "vyborne" meno. Denne stretavam novych ludi. Akceptuju ma ako profesionala, nedoveru v nich zbadam hned ako zistia odkial som (este stale mam accent). Vacsinu presvedcim o samej sebe a o tom, ze nie vsetky sme rovnake, ale niekedy mam pocit, ze to nema zmysel. Aj vcera sa mi nieco podobne stalo: Po praci som zasla s kolegom na drink (alebo "networking") - zoznamila som sa s par dolezitymi ludmi. Asi po pol hodine diskusie (inteligentnej a profesionalnej) sme presli do viac priatelskej roviny, kedy sa odvazili spytat sa odkial som. Ked som im na to odpovedala, hned som pocitila zmenu v ich pohlade na mna. Kym nevedeli odkial som, spravali sa inac. Sice som ich o par minut mala presvedcenych a znova na tej "mojej" strane, aj tak, nie je to prijemne...
Ja by som to "nas" upresnil na "slovenske zeny" :)
Pretoze ste si nestihli narobit tak dobru reklamu ako mi. :-(.
A povedzme si uprimne, okrem lasky je tam velakrat aj silna motivacia dobreho financneho zazemia, resp. lepsieho nez by mali doma na Slovensku.
Pravda. Ani na Slovensku by som si nevzala Deza z dediny, co ma len jedny roztrhane gate. :-). A do penazi sa da zalubit ovela lahsie a rychlejsie, ako do chlapa. Az na to, ze niektore z nas sme to riadne pobabrali a tak musime stale do prace chodit. :-))).

jess
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Pon Okt 10, 2005 10:15 pm
BydliskoCOLON MAN
CONTACTCOLON

ooo

Poslať od jess » Ned Feb 12, 2006 3:00 pm

Gina píšeCOLON Verte, je tazke byt vychodoeuropankou zijucou v UK. Niektore nase zeny nam vybudovali "vyborne" meno. Denne stretavam novych ludi. ............. Ked som im odpovedala odkial som, hned som pocitila zmenu v ich pohlade na mna. Kym nevedeli odkial som, spravali sa inac........... nie je to prijemne...
aj mne sa to stava (a som tu pol roka)
Pravda. Ani na Slovensku by som si nevzala Deza z dediny, co ma len jedny roztrhane gate. :-). A do penazi sa da zalubit ovela lahsie a rychlejsie, ako do chlapa. Az na to, ze niektore z nas sme to riadne pobabrali a tak musime stale do prace chodit. :-))).
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))) myslim, ze Ginuska to vystihla za vsetky nase zeny najlepsie!

petrosss
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Dec 31, 2005 1:37 am
BydliskoCOLON London, UK
CONTACTCOLON

Poslať od petrosss » Ned Feb 12, 2006 4:35 pm

Trosku mimo tema o TV licence - ale neco k tematu o konzumni spolecnosti...

Nejsem sice v UK moc dlouho (necely pulrok), takze nemuzu nejak zobecnovat, ale dovolim si pridat par svych postrehu... Za poslednich par let jsem zil postupne v CR, Nizozemi, Polsku, SR a ted v UK. Takze muzu srovnavat aspon co se zakladnich veci tyce. Lidi jsou vsude stejni, dobri i spatni, to se generalizovat neda. Druha vec je ale jejich pristup k zivotu. Rikejme si co chceme, 40 let minuleho rezimu v nas je, ale to je ted jina pohadka. Holandani i Anglicane jsou vic zrelaxovani, ne porad tolik ve stresu, vi co mohou a tusi co nemohou a nesnazi se porad neco vymyslet, obchazet, hledat bocni cesticky...

Ale hlavni vec, kterou jsem chtel pridat k tem slovenskym zenam - mel jsem tu cest bydlet v Londyne dva mesice v dome s 10 slovaky. Vsichni manualne pracujici, vesmes uklidy nebo umyvani nadobi, i kdyz nekteri z nich meli vysokou skolu nebo aspon stredni s nadstavbou. Mladi lide, do 30 let. A duvod proc prijeli do UK? Nikoliv zit, ale prezivat, a nacpat si kapsy. A davali to najevo pri kazdem slove. Setrit setrit setrit. Ojebat (omlouvam se za to slovo, ale jine to popsat nemuze) kazdeho a kdykoliv. Byla to fakt smutna zkusenost. Bylo mi tech lidi lito, vim, nic na tom nezmenim, ale proste to tak citim. Odstehoval jsem se, bydlim jinde a s jinymi lidmi, kteri sem prijeli zit a pracovat. A uzivat si zivota, jako by si uzivali kdekoliv jinde...

A posledni cast - pracuji ve firme v City, snad vsechny narodnosti sveta. A vsechny narodnosti, kdyz se dozvi, ze jsem z Cech, tak je vcelku jasne videt na jejich tvarich zvlastni pohled: "co ten tu dela, normalne prece lidi z vychodu vynasi smeti..." A jsme u toho, kdo tady udelal tak krasnou reklamu nasim zemim? Vsem dekuju! Makam sam za sebe, makam sam na sobe, ale nikdy nebudu hanobit vlastni zemi, i kdyz si o ni myslim svoje, ale on nahlad zvenku vsechno dost zjednodusuje...

Prijeli jsme se jako hoste. A my se musime prizpusobit vetsine, ne vetsina nam, a komu se to nelibi, tak Dover je nedaleko...

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Feb 12, 2006 6:09 pm

Nejsem sice v UK moc dlouho (necely pulrok), takze nemuzu nejak zobecnovat, ale dovolim si pridat par svych postrehu... Za poslednich par let jsem zil postupne v CR, Nizozemi, Polsku, SR a ted v UK. Takze muzu srovnavat aspon co se zakladnich veci tyce. Lidi jsou vsude stejni, dobri i spatni, to se generalizovat neda. Druha vec je ale jejich pristup k zivotu. Rikejme si co chceme, 40 let minuleho rezimu v nas je, ale to je ted jina pohadka. Holandani i Anglicane jsou vic zrelaxovani, ne porad tolik ve stresu, vi co mohou a tusi co nemohou a nesnazi se porad neco vymyslet, obchazet, hledat bocni cesticky...

Ale hlavni vec, kterou jsem chtel pridat k tem slovenskym zenam - mel jsem tu cest bydlet v Londyne dva mesice v dome s 10 slovaky. Vsichni manualne pracujici, vesmes uklidy nebo umyvani nadobi, i kdyz nekteri z nich meli vysokou skolu nebo aspon stredni s nadstavbou. Mladi lide, do 30 let. A duvod proc prijeli do UK? Nikoliv zit, ale prezivat, a nacpat si kapsy. A davali to najevo pri kazdem slove. Setrit setrit setrit. Ojebat (omlouvam se za to slovo, ale jine to popsat nemuze) kazdeho a kdykoliv. Byla to fakt smutna zkusenost. Bylo mi tech lidi lito, vim, nic na tom nezmenim, ale proste to tak citim. Odstehoval jsem se, bydlim jinde a s jinymi lidmi, kteri sem prijeli zit a pracovat. A uzivat si zivota, jako by si uzivali kdekoliv jinde...

A posledni cast - pracuji ve firme v City, snad vsechny narodnosti sveta. A vsechny narodnosti, kdyz se dozvi, ze jsem z Cech, tak je vcelku jasne videt na jejich tvarich zvlastni pohled: "co ten tu dela, normalne prece lidi z vychodu vynasi smeti..." A jsme u toho, kdo tady udelal tak krasnou reklamu nasim zemim? Vsem dekuju! Makam sam za sebe, makam sam na sobe, ale nikdy nebudu hanobit vlastni zemi, i kdyz si o ni myslim svoje, ale on nahlad zvenku vsechno dost zjednodusuje...

Prijeli jsme se jako hoste. A my se musime prizpusobit vetsine, ne vetsina nam, a komu se to nelibi, tak Dover je nedaleko...
Napisal si to tak super a tak pravdivo, ze az mam slzy na krajicku. Seriozne!

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Konzumna spolocnost

Poslať od lair » Ned Feb 12, 2006 7:36 pm

Neda mi nepridat svoj nazor k tejto teme. Ja som prisiel sem tiez s takym umyslom, ze asi
na rok, dva, zarobit si peniaze a vratit sa domov. To bolo presne pred 6 rokmi. Moja manzelka a deti ostali vtedy na Slovensku. Ale po niekolkych mesiacoch som pomaly zacal nahovarat manzelku, aby prisla za mnou aj s detmi. Najprv odmietala, ale po case sa rozhodla a 9 mesiacov po mojom prichode v decembri 2000 pricestovala a odvtedy tu zijeme.
Jasne, ze bola homesick prve 2 - 3 roky, ale po case si aj ona nasla pracu a ja som tiez pomaly, ale iste postupoval v roznych zamestnaniach vyssie a vyssie.
Samozrejme som neustale sledoval vyvoj na Slovensku. Zial, ako sami viete, este stale sme sa neodrazili od dna a jednoducho cakat na lepsie casy na Slovensku je dost zla alternativa. Dokonca po nasom vstupe do Unie sa mi tu zjavili a ostali viaceri pribuzni a kamarati o ktorych som si myslel, ze su uspesni v podnikani na Slovensku. Uplne chapem ludi, ktori su tu iba pol roka, rok, pripadne o nieco viac. Samozrejme, ze pokial neovladaju anglictinu aspon priemerne, tak sa sotva dostanu dobru chvilu nad hranicu minimalnej mzdy. Anglictina sa u nas dost doteraz zanedbavala co je len na nasu skodu.Teda v kazdom pripade su tu dve moznosti. Bud niekto pride na rok - dva a bude sa snazit z minimalnej mzdy nasporit co najviac, alebo zacat pracovat na sebe, zlepsit si anglictinu a postupovat vyssie. Ja som tiez pracoval v stavebnictve s roznymi kolegami z Ruska, Ukrajiny atd, ktori ukoncili univerzitu a boli lekari, zubari, inzinieri aj pravnici a pracovali tu ako robotnici.
My nastastie mozeme volne pracovat, cestovat a pri trocha pevnej voli mozeme po urcitej chvili dosiahnut rovnake postavenie ako rodeni Anglicania.
V stavebnictve, kde pracujem je predsa len ina situacia ako v oblasti "bielych golierov". Tu by sa bez ludi z vychodnej Europy tazko vedeli zaobist. A myslim si, ze si nas teraz vazia viac ako rodenych Anglicanov. My nemame "modre pondelky" a ked sa jedna o nadcasy, tak bez reptania robime.
Zaujimave je sledovat novych ludi, ktori chodia na chat, pripadne nadhodia nejaku otazku v diskusnom fore, hlavne pokial su este na Slovensku. Väčšina
upiera zrak s nadejami na UK aj ked si mnohi myslia, ze sa tu peniaze valaju na zemi. Ked sa ich pytam na uroven anglictiny, tak sa zhodnotia ako priemer.Az tu potom zistia, ze ako je to vlastne s ich anglictinou.Tak potom sa nemusia cudovat, ked aj s vysokoskolskym vzdelanim su nuteni zobrat akukolvek pracu, len aby prezili.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Ned Feb 12, 2006 8:05 pm

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))) myslim, ze Ginuska to vystihla za vsetky nase zeny najlepsie!
Su aj take, co to vedia lepsie:
http://babarik.blog.sme.sk/c/34350/Lond ... -zien.html

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Ned Feb 12, 2006 9:14 pm

Samozrejme je konzumnou spolocnostou - cela nasa civilizacia je konzumna, tak preco by prave Britania mala byt vynimka? Alebo Slovensko?
Peter.

petrosss
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
BydliskoCOLON London, UK
CONTACTCOLON

Re: Konzumna spolocnost

Poslať od petrosss » Ned Feb 12, 2006 11:55 pm

lair píšeCOLONSamozrejme som neustale sledoval vyvoj na Slovensku. Zial, ako sami viete, este stale sme sa neodrazili od dna a jednoducho cakat na lepsie casy na Slovensku je dost zla alternativa.
Promin, ale tohle beru trosku jako alibismus, vsechno je to podle me o tom chtit se prosadit. A jde to vsude, jenom je za tim pekelna drina, kterou chce jenom malokdo podstoupit (a nehazte mi kameny na hlavu, ze to rikam odsud z UK, kdyz nejsem v CR, ja si proste myslim, ze pokud se clovek prosadi nekde, tak se prosadi vsude...)
lair píšeCOLON Bud niekto pride na rok - dva a bude sa snazit z minimalnej mzdy nasporit co najviac, alebo zacat pracovat na sebe, zlepsit si anglictinu a postupovat vyssie.
Investice jako kazda jina. Bud setrim a koupim si auto a vozim si pr... nebo investuju do vzdelani, naberu zkusenosti a pak se mi lip dycha. Zalezi na osobnich preferencich kazdeho jednotlivce, samozrejme.
lair píšeCOLONV stavebnictve, kde pracujem je predsa len ina situacia ako v oblasti "bielych golierov". Tu by sa bez ludi z vychodnej Europy tazko vedeli zaobist. A myslim si, ze si nas teraz vazia viac ako rodenych Anglicanov. My nemame "modre pondelky" a ked sa jedna o nadcasy, tak bez reptania robime.
Tahle situace se pomalu objevuje i u nas, staci se podivat jen na zdravotni sestry, v CR je jich uz opravdu hodne napr. ze SR, Polska a Ukrajiny. Nikdo uz nechce makat rukama, tak se berou lidi z vychodu, a dal z vychodu, a dal z vychodu...

A sice pracuju v oblasti "bilych limecku", jak tomu rikas, ale prescasy taky nikdo neresi, proste je prace, tak se maka, az je hotovo, tak se jde domu. S tim nemam problem dokud mi to moc nevadi, coz se momentalne nedeje (plus je potreba pridat, ze ty asi dostavas za prescasy zaplaceno, coz ja ne ;)
lair píšeCOLON Zaujimave je sledovat novych ludi, ktori chodia na chat, pripadne nadhodia nejaku otazku v diskusnom fore, hlavne pokial su este na Slovensku. VäÄ

petrosss
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
BydliskoCOLON London, UK
CONTACTCOLON

Poslať od petrosss » Ned Feb 12, 2006 11:57 pm

Hunter píšeCOLONSamozrejme je konzumnou spolocnostou - cela nasa civilizacia je konzumna, tak preco by prave Britania mala byt vynimka? Alebo Slovensko?
Souhlas, vsichni konzumujem co se do nas vleze, co se tu vlastne resi? :)

BUTTON_POST_REPLY