Vybavenie CEng - Chartered engineer od IEE

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Vybavenie CEng - Chartered engineer od IEE

Poslať od sidzej » Pia Mar 03, 2006 2:23 pm

Mate niekto osobne skusenosti s vybavovanim CEng (Chartered engineer) od IEE ?
Postup ohladom potrebnych dosiahnutych kompetencii mi je jasny, len neviem ako je to s uznanim diplomov z IEE neakreditovanych univerzit.
Naposledy upravil 1 dňa sidzej, celkovo upravené 0

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: CEng - Chartered engineer

Poslať od xaxa » Pia Mar 03, 2006 3:08 pm

sidzej píšeCOLONMate niekto osobne skusenosti s vybavovanim CEng (Chartered engineer) od IEE ?
Postup ohladom potrebnych dosiahnutych kompetencii mi je jasny, len neviem ako je to s uznanim diplomov z IEE neakreditovanych univerzit.
http://www.iee.org/professionalregistra ... /index.cfm

Pri neakreditovanych programoch je to individualne posudzovane. Pokial viem tak sa vyzaduje solidny a overitelny track record (t.j. nie 3 roky, ale podla mna sa to pohybuje tak okolo 10). Najlepsie urobis ked sa priamo spytas ich.

Ja mam zase inu otazku, ze ci si zistil prakticku potrebu/uzitocnost registracie na CEng?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Mar 03, 2006 3:51 pm

xaxa píšeCOLONJa mam zase inu otazku, ze ci si zistil prakticku potrebu/uzitocnost registracie na CEng?
Ich stranku som si samozrejme pozrel skor nez som sa pytal a tiez som nasiel, ze sa neakreditovane institucie posudzuju individualne. Preto som sa pytal, ci ma niekto osobnu skusenost s tym.
Prakticku potrebu a uzitocnost som si nezistoval, kym sa nasa firma nerozhodla, ze chce, aby vsetci konzultanti mali registraciu CEng. Mne osobne sa to zda byt dost useless registracia, ale respektujem rozhodnutie firmy, ze v ramci professional development svojho staffu chce, aby sme si to spravili. Vyvinuli si vlastnu internu databazu kompetencii, ktore su sice v sulade s IEE ale su rozsirene o jednu dalsiu detailnejsiu uroven, cim chce firma sledovat profesionalny vyvoj staffu a potencionalne odhalovat potreby na dodatacne treningy a pod. Plus nam bolo povedane, ze mozme byt promoted na senior consultant-ov len ak dosiahneme CEng v sulade s tou nasou internou databazou.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Mar 03, 2006 5:05 pm

sidzej píšeCOLON
xaxa píšeCOLONJa mam zase inu otazku, ze ci si zistil prakticku potrebu/uzitocnost registracie na CEng?
Ich stranku som si samozrejme pozrel skor nez som sa pytal a tiez som nasiel, ze sa neakreditovane institucie posudzuju individualne. Preto som sa pytal, ci ma niekto osobnu skusenost s tym.
Osobnu skusenost s tymto nemam, lebo ja som z akreditovanej institucie a som clenom IEE dost rokov. Kedysi som toto dost sledoval a viem ze napr. pomaha pokial pracujes dlhsie v renomovanej firme najma statnej, ktora je s IEE zadobre (t.j. myslim, ze to nebude zvlast tvrde, mozno by vas tam vasa firma mohla potlacit a nemusis to tlacit ty).
Prakticku potrebu a uzitocnost som si nezistoval, kym sa nasa firma nerozhodla, ze chce, aby vsetci konzultanti mali registraciu CEng. Mne osobne sa to zda byt dost useless registracia, ale respektujem rozhodnutie firmy, ze v ramci professional development svojho staffu chce, aby sme si to spravili. Vyvinuli si vlastnu internu databazu kompetencii, ktore su sice v sulade s IEE ale su rozsirene o jednu dalsiu detailnejsiu uroven, cim chce firma sledovat profesionalny vyvoj staffu a potencionalne odhalovat potreby na dodatacne treningy a pod. Plus nam bolo povedane, ze mozme byt promoted na senior consultant-ov len ak dosiahneme CEng v sulade s tou nasou internou databazou.
Na to som sa pytal! Ja som sa totiz s potrebou este nikdy nestretol...

BUTTON_POST_REPLY