Najvacsia hlupost o Slovensku, ktoru ste poculi v UK

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
sanka_bebe
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Ned Sep 12, 2004 1:08 pm
BydliskoCOLON London, SW1A 0PW

Najvacsia hlupost o Slovensku, ktoru ste poculi v UK

Poslať od sanka_bebe » Štv Apr 20, 2006 4:57 pm

aka bola najvacsia blbost o Slovensku ktoru ste poculi v UK ?

ja vacsinou hovorim ze I was born in Tchekoslovakia, lebo to tak citim ale ked som minule povedal ze I am from Slovakia, tak typek sa ma s ladovym kludom anglicana spytal, :"My uncle is from Romania, do u know him ?" som nechapal ,hej vsetci za hranicami vychodneho nemecka sa pozname.
alebo ked mi povedali ze hej vy z tych pobaltskych krajin to mate tazke.

pochopim ked sa ma ind zijuci 4 roky spyta ze slova what ? ale ked mi to povie nemec..

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

...

Poslať od speccyman » Štv Apr 20, 2006 10:43 pm

zrejme si nepochopil(a) sarkazmus...

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Re: ...

Poslať od xaxa » Pia Apr 21, 2006 9:54 am

speccyman píšeCOLONzrejme si nepochopil(a) sarkazmus...
Anglicky suchy humor... nic bez coho by som neprezil :)

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pia Apr 21, 2006 12:20 pm

Najviac blbosti o Slovensku citam v UK z internetovych stranok slovenskych novin. Napriklad nedavna sprava o novom "mrakodrape" v Petrzalke - bude mat neuveritelnych 20 poschodi. :)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Pia Apr 21, 2006 1:15 pm

jaro píšeCOLONNajviac blbosti o Slovensku citam v UK z internetovych stranok slovenskych novin. Napriklad nedavna sprava o novom "mrakodrape" v Petrzalke - bude mat neuveritelnych 20 poschodi. :)
heh, tak sa zacitaj este do fora na sme.sk a potom uvidis co su to blbosti. Keby toto mala byt vzorka obyvatelov SK, tak sa v zivote nevratim...

libra
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Pon Mar 27, 2006 10:12 pm

Poslať od libra » Pia Apr 21, 2006 10:35 pm

jaro píšeCOLONNajviac blbosti o Slovensku citam v UK z internetovych stranok slovenskych novin. Napriklad nedavna sprava o novom "mrakodrape" v Petrzalke - bude mat neuveritelnych 20 poschodi. :)
inac jardo je to tak ako pisu mrakodrap je myslim ze ak ma budova viac ako 15 poschodi takze tak..

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Poslať od Vláďa » Sob Apr 22, 2006 1:35 am

bomo píšeCOLON 150 metrov = 50 poschodí.
Jeste jsem nevidel mrakodrap, ktery ma nad 50 poschodi a mel by na patro 3 metry. Co si pamatuji, tak spise kolem 4m. Zrejme jsou k tomu nejake duvody. viz Londyn

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287
RegistrovanýCOLON Pon Sep 12, 2005 8:32 pm

Poslať od dagda » Pon Apr 24, 2006 1:48 pm

preco si nejeden anglan mysli, ze sa u nas rozprava po rusky???

inokedy som sla do jedneho tunisia snack, taky outgoing typek tam predaval. pyta sa ma, odkial som. ja ze zo slovenska. a on: aaa, prag, i know...

asi im tu robime malo bordelu, ze o nas nevedia viacej. :D

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

RE:

Poslať od mato.X » Uto Apr 25, 2006 1:11 am

dagda píšeCOLONpreco si nejeden anglan mysli, ze sa u nas rozprava po rusky???

inokedy som sla do jedneho tunisia snack, taky outgoing typek tam predaval. pyta sa ma, odkial som. ja ze zo slovenska. a on: aaa, prag, i know...

asi im tu robime malo bordelu, ze o nas nevedia viacej. :D
:) to som si vsimol aj ja... uz je to peknych par rokov od rozdelenia, a stale ti ludia maju asociaciu pri pocuti CZECH a SLOVAK, ze ide o CZECHoSLOVAK... spomenu si matne na nieco, no a co sa im vybavi...? asi najskor ta praha... :D
hadam je uz to pozitivne, ze niektori aspon vedia, ze to nieje nejake jedlo, alebo nebodaj nadavka... no a ti uplne najsikovnejsi a najmudrejsi dokonca vedia ze to je v strednej europe a ze europa nekonci za nemeckom... :D

Brumteles
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Pon Jún 06, 2005 9:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od Brumteles » Uto Apr 25, 2006 11:01 am

Mne lezie na nervy, ze takmer nikto nevie, kde je Slovensko, dokonca, ze to pocuju po prvy raz. Staci sa predsa pozriet na mapu Europy. Nepovazujem nikoho za hlupeho preto, ze neovlada zakladnu geografiu, ved to sa nauci aj papagaj, skor ide o istu lenivost (aspon podla mna - jednoducho niektorym ludom, ci ide o Anglicanov alebo inych, sa nechce stravit 5 minut nad mapou Europy). Beriem to preto s humorom, a ked sa opytaju, where is Slovakia, tak odpoviem, ze sme byvala americka kolonia v Karibskom mori, preto vsetci hovorime tak pekne po anglicky. Im je to v podstate cele ukradnute, ja sa v duchu zasmejem, a vsetci sme spokojni.

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Uto Apr 25, 2006 12:10 pm

brumteles

skvely napad. hihi.
ja som v sobotu pocuvala dve osobky, co sa bavili o skolskom systeme a porovnavali anglicko a ameriku. vraj amerika je na tom vyborne s praktickymi cviceniami a anglicko sa zase viac zameriava na teoriu.
mno... podla toho, co pises a tiez co som zistila doteraz ja, nie je teoria ako teoria. keby anglicky mlady student, navyknuty na tu stipku teorie z anglickej skoly prisiel zrazu na slovensko a bol donuteny absorbovat tolko teorie, co do hlav tlacia malym slovakom, explodoval by mu mozog.

niet sa co cudovat, staci porovnat zataz domacimi ulohami v anglicku a na slovensku. je to sto a jedno.

abo je este je v inom pes zakopany: tie decka mozno v skole preberu co-to, ale uz menej sa od nich vyzaduje, aby to aj vedeli. taky stvrtak donesie trikrat za tyzden domov nejaky sheet, ma nad tym presediet 20 minut, co urobi, urobi, co nie, nie a padla.

petrosss
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Dec 31, 2005 1:37 am
BydliskoCOLON London, UK
CONTACTCOLON

Re: RE:

Poslať od petrosss » Uto Apr 25, 2006 10:28 pm

mato.X píšeCOLON :) to som si vsimol aj ja... uz je to peknych par rokov od rozdelenia, a stale ti ludia maju asociaciu pri pocuti CZECH a SLOVAK, ze ide o CZECHoSLOVAK... spomenu si matne na nieco, no a co sa im vybavi...? asi najskor ta praha... :D
hadam je uz to pozitivne, ze niektori aspon vedia, ze to nieje nejake jedlo, alebo nebodaj nadavka... no a ti uplne najsikovnejsi a najmudrejsi dokonca vedia ze to je v strednej europe a ze europa nekonci za nemeckom... :D
dobre, takze vyzkousime tebe... jake je hlavni mesto tuniska? mas to za kopcem, eehm, teda za morem... tohle se neda srovnavat, nekdo nas zna, nekdo nezna... my s tim muzem delat tak akorat to, ze budem reprezentovat nasi zemi/zeme tak, aby meli byt ostatni na co zvedavi (v pozitivnim slova smyslu samozrejme...)

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Str Apr 26, 2006 9:02 am

petross

vtip bol v tom, ze on sa robil, ze o nas nieco vie, aby sa blysol. a nie je sam.
ked ja stretnem tunisana, nebudem machrovat, aby som napokon povedala hlavne mesto susedneho statu. ak by ma to zaujimalo a neviem to, tak sa radsej opytam.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Apr 26, 2006 9:25 am

Nechapem preco my Slovaci mame komplexy z toho, ze niekto nepozna nas ministatik, alebo nase hlavne mestecko. Nie je to jedno?

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Str Apr 26, 2006 10:07 am

jaro píšeCOLONNechapem preco my Slovaci mame komplexy z toho, ze niekto nepozna nas ministatik, alebo nase hlavne mestecko. Nie je to jedno?
Je to jedno, ale o niecom to svedci. No ale nebudem prilievat nitroglycerin do ohna...

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Apr 26, 2006 10:31 am

xaxa píšeCOLONJe to jedno, ale o niecom to svedci.
Mozno to svedci o tom, ze Briti maju mensie znalosti z geografie. Alebo o tom, ze Slovensko je tak bezvyznamne a zanedbatelne, ze o nom malokto vie. V kazdom pripade, myslim ze je to totalne jedno.

Inac, raz mi dievcina z Velkych Kapusian povedala, ze byva pri ruskych hraniciach. Som ju opravil, ze ukrajinskych, naco ona mna opravila, ze nie ukrajinskych, ale pri ruskych.

A kolki Slovaci stale chodia na dovolenku do Juhoslavie, ako to oni volaju? Pritom idu do Dubrovnika, Splitu, Zadaru, atd.

Kolki Slovaci vedia vymenovat hlavne mesta pobaltskych krajin a ake su hlavne rozdiely medzi nimi? Kolki vobec tusia ze existuju nejake pobaltske krajiny a kolki vedia o tom, ze existuje Balticke more? Pritom je to coby kamenom dohodil, clenske krajiny EU.

Moj point je taky: mnohi sa rozculuju preto, lebo nas cudzinci nevedia rozlisit od Slovincov, Cechov, Juhoslovanov... Nevedia ktore je hlavne mesto SR... Netusia nic o slovenskych realiach a kulture... Pritom mnohi Slovaci nie su o nic lepsi.

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Štv Feb 23, 2006 11:31 am

Poslať od shizo » Str Apr 26, 2006 12:54 pm

kolega sa ma pytal s jeho velkym zaujmom o tom, preco bola u nas vojna...nakoniec z neho vyslo,ze si myslel ze sk je na balkane.
celkom mi spadol kamen zo srdca, ze tam nie sme.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Str Apr 26, 2006 1:14 pm

shizo píšeCOLONkolega sa ma pytal s jeho velkym zaujmom o tom, preco bola u nas vojna...nakoniec z neho vyslo,ze si myslel ze sk je na balkane.
celkom mi spadol kamen zo srdca, ze tam nie sme.
Vsak si mu mal povedat bez mihnutia oka, ze Hitler mal nejake nezhody so Stalinom, ale ze musis si zaklopat, od '45 je klud.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Poslať od bajka » Str Apr 26, 2006 2:00 pm

Ja si nemyslim, ze Slovensko je bezvyznamny ministatik. Kedze odtial pochadzam, mam ho rada a dokonca som na to hrda. Preto mi je luto, ked Anglicania nevedia, kde sa nachadza, aj ked je to z pochopitelnych dovodov. Nevidim to ako slovensky komplex.
Len dufam, ze ked uz je nas tu tolko, tak budeme robit Slovensku dobre meno a pozitivne ho zviditelnime, ako to uz niekto niekde pisal.
xaxa píšeCOLONVsak si mu mal povedat bez mihnutia oka, ze Hitler mal nejake nezhody so Stalinom, ale ze musis si zaklopat, od '45 je klud.
:-) To musim niekedy pouzit.

Brumteles
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Pon Jún 06, 2005 9:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od Brumteles » Str Apr 26, 2006 5:52 pm

Suhlasim s Jarom, ze Briti maju vo vseobecnosti mensie znalosti z geografie. Nemyslim si, ze vacsina z nas na tomto fore na tomto nejako baziruje kvoli marnomyselnosti. Nebezpecenstvo je skor v tom, ze cim menej vedia, tym jasnejsie sa im vynasaju sudy o "Vychodnej Europe". Dagda spomenula priklad Tunisana, ktory robil formu a pritom zanechal dojem ignoranta. Je to presne o tom: je az neuveritelne, kolko takychto "Tunisanov" sedi na dolezitych miestach, kde ovplyvnuju verejnu mienku a legislativu: napriklad novinari, poslanci...A preco nam na tom ma zalezat? Podla mna je jasnym dosledkom tohto aj napriklad pracovne povolenia pre "Novu Europu", aj ked o tomto sa mozeme bavit dlhsie. Neznalost Slovenska - toho, ze vobec takyto stat existuje v Europe- je len jeden z prikladov.

gabuss
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Pia Sep 30, 2005 10:49 am
BydliskoCOLON Basingstoke

Preco maju slabe znalosti z geografie?

Poslať od gabuss » Str Apr 26, 2006 9:15 pm

Ako priklad uvadzam: dnes som upratovala deckam knizky.Nasla som medzi nimi atlas, otvorila som si strednu europu, pekna mapka, na nej krasne malovane cesko, slovensko(aj pekne krojovane postavikcy tam boli), madarsko, polsko. Spomenute hlavne mesta: Praha, Budapest, Warsava. A co som sa dalej nedocitala:-) Najvacsou riekou regionu je Dunaj, tecie pozdlz CESKYCH hranic a potom napriec Madarskom. Tak asi tolko k tomu:)

petrosss
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Dec 31, 2005 1:37 am
BydliskoCOLON London, UK
CONTACTCOLON

Poslať od petrosss » Str Apr 26, 2006 10:01 pm

dagda píšeCOLONpetross

vtip bol v tom, ze on sa robil, ze o nas nieco vie, aby sa blysol. a nie je sam.
ked ja stretnem tunisana, nebudem machrovat, aby som napokon povedala hlavne mesto susedneho statu. ak by ma to zaujimalo a neviem to, tak sa radsej opytam.
ruku na srdce, kdo z vas si aspon jednou nerekl: "umim italsky", i kdyz jedine slova co umite jsou: "pizza, ciao a pasta"? stejne tak jako to citi italove (mam to z prvni ruky ;), stejne to citime i my a jsme pak dotceni.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655

Poslať od xaxa » Štv Apr 27, 2006 10:23 am

petrosss píšeCOLON
dagda píšeCOLONpetross

ruku na srdce, kdo z vas si aspon jednou nerekl: "umim italsky", i kdyz jedine slova co umite jsou: "pizza, ciao a pasta"?
Tak to by mi ani nenapadlo...

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Štv Apr 27, 2006 4:58 pm

xaxa píšeCOLON
petrosss píšeCOLON ruku na srdce, kdo z vas si aspon jednou nerekl: "umim italsky", i kdyz jedine slova co umite jsou: "pizza, ciao a pasta"?
Tak to by mi ani nenapadlo...
prisaam vacku. aj ked som sa taliancinu ako samouk v sestnastich ucila par mesiacov, dosla som do cca. pol knihy, aj tak som vsade vravela, ze taliansky len zaklady a prevazne pasivne.

ale judo, taekwondo, karate, kung-fu a ine nazvy bojovych umeni naozaj ovladam.

:DDDD

lukipuk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 46
RegistrovanýCOLON Sob Feb 19, 2005 1:30 pm
BydliskoCOLON Edinburgh
CONTACTCOLON

nejlepsi blabol

Poslať od lukipuk » Štv Apr 27, 2006 5:05 pm

"is that terrible war of yours over yet? that must have been awful!"

shizo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 45
RegistrovanýCOLON Štv Feb 23, 2006 11:31 am

Poslať od shizo » Pia Apr 28, 2006 12:49 pm

v tohto tyzdnovom fusion \alebo tnt?\ je clanok o Blave a fotografia ku clanku je nejake nemecke/rakuske/ mesto. je tam pisane,ze mame pivo tychto znaciek: zorgon a bopvar;no nikdy som ich doma nepil...
co sa tu nedozvieme o nasom state.

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Pia Apr 28, 2006 12:58 pm

Ze by do tejto temy patrilo aj toto ???

http://www.sme.sk/c/2685558/Briti-obvin ... bilke.html

dagda
Rypálek
Rypálek
PríspevkyCOLON 287

Poslať od dagda » Pia Apr 28, 2006 4:13 pm

Dalo píšeCOLONZe by do tejto temy patrilo aj toto ???

http://www.sme.sk/c/2685558/Briti-obvin ... bilke.html

hahahah, bulvar sun. to jak keby nikto.
oni si presuvaju svoju vyrobu, aby zbohatli. nie slovaci su na vine. aj nemci presuvaju svoje automobilky coraz viac na vychod a do azie. lebo sa im to oplati. je taky celosvetovy trend.

Dalo
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Sob Jan 14, 2006 4:40 pm
BydliskoCOLON Cheltenham

Poslať od Dalo » Sob Apr 29, 2006 12:15 pm

O nejakych 10-15 rokov nas to caka tiez. Tak sa z nich zatial tesme. O tom zatvarani fabriky som v TV pocul ze naklady na jedno auto su o cca 300 libier vyssie tu v Anglicku ako, dokonca, vo Francuzsku.

BUTTON_POST_REPLY