Butlava Vrba / Klebetnica - PORADNA bez zarucenia

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Butlava Vrba / Klebetnica - PORADNA bez zarucenia

Poslať od Gina » Pon Aug 30, 2004 8:57 pm

Bomo:
Aké diskusné témy/fóra máme pridať?
Dusan
Mam 1 navrh :
Forum: Butlava Vrba (alebo Klebetnica).
Clovek by si tu mohol vylievat svoje srdce nad (nestasnou laskou, zla skusenost s uradmi, nespravodlivost, krivda, mam problem-poradte...) alebo hoci co, co Vas nastavlo v UK, alebo co vam chyba v UK (napr. zenska ruka ... ;-) alebo kadejake klebety a drby o kamaratoch, znamych, milenkach...
proste butlava vrba.
Oli
vrba by bola dobrou nahradou... Myslim, ze take forum by bolo velmi popularne...
DUE TO POPULAR / HIGH (not) DEMAND otvaram toto forum , (dufam ze nie prilis off topic, Bomo).
Tak piste co vas trapi, zlosti, rozculuje, zvysuje krvny tlak atd.

Zacnem ja: Moje dolezite skusky pred dverami a mne sa nechce ucit. :-((. Co poradite na koncentraciu? Asi by som mala suspendovat net, aby ma to uz na londyn.sk tak netahalo, co? :-((.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Aug 31, 2004 7:29 pm

Hi Bomo,
Keď som sa ja učieval na skúšky, tak nepomáhalo nič, ani upratovanie bytu
Teraz sa hrozne smejem :-)))), lebo to je presne co robim ja! A ked je upratane, zacnem upratovat odznova aj v tych kutoch ktorym sa bezne vyhybam. Uz som aj umyla okna 2 krat za posledny mesiac a tento vikend som aj PIEKLA KOLACE :-((( Vsetko preto aby som oddialila neoddialitelne. Nenadarmo sa hovori ze desperate women do desperate things. :-).
sú v UK na UNI opravné termíny? Ak áno, koľko? Platí sa za ne?
No na to nepoznam vseobecnu odpoved. Zalezi od individualnej university. Ja som opravne zatial nepotrebovala, ale isto viem ze mam na jednu pravo, a aj to ze sa za nu isto plati. Urcite su na to vsetko aj nejake podmienky (progres pocas semestra atd...), ale pravdu povediac ani nechcem vediet ake :-(((, pokusim sa este tu trochu potrapit. :-((((((.

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Str Sep 01, 2004 1:19 am

Zeby som sa dal o5 na studovanie ? Potrebujem upratat izbu aj okna by nebolo zle poumyvat -no ale na druhej strane sa lepsie spi, ked su spinave, aspon je tma.

Co mi predvcerom zvysilo krvny tlak, bola nasa sprcha. Potom co som sa poriadne nasamponoval zacala tiect najprv zlta a postupne sa menila na hrdzavo hnedu vodu. Takze som v sprche mrzol asi 5 min, kym sa voda nezmenila o5 na zltu. To som uz nechcel riskovat, a rychlo som sa oplachol. Tu zltu farbu som potom nechal na uteraku :(

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Uto Sep 07, 2004 7:19 pm

Mna momentalne stve to, ze nemam silnu volu :(

Od zajtra sa idem ZNOVU pokusit prestat fajcit ale dopredu viem, ze asi znovu uspesna nebudem... Po desiatich rokoch 20-30 denne je to dost tazke...

Skusala som uz:
1) Patches
2) Cold turkey

Nic nepomaha :( Je to vsetko v mojej hlavne a maximalne po mesiaci to VZDY vzdam, lebo si klamem, ze az take zle to fajcenie nie je, bla, bla, bla...

Takze od zajtra budem "moody, frustrated and mad" a ako sa tak poznam, po par dnoch to vzdam... :( :( :(

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Sep 08, 2004 5:48 pm

Oli,
Od zajtra sa idem ZNOVU pokusit prestat fajcit
Tak to drzim palce!! Fajcenie je riadna pliaga! :-(. Moj drahy prestal pred nejakym rokom a pol a to prave s pomocou tych Nicorette patches, ale to sa aj tak musel velmi premahat a mat silnu volu. Presne ako pises, je to v hlave. Tak este raz GOOD LUCK! :-)

Dusan,

este stale ti z vodovodu tecie "zlato"? Co uz vyriesne? :-)

Cargo
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Uto Aug 24, 2004 7:11 pm
BydliskoCOLON Martin, SR
CONTACTCOLON

Poslať od Cargo » Štv Sep 09, 2004 10:27 am

[quote="Oli"]Mna momentalne stve to, ze nemam silnu volu :(

Od zajtra sa idem ZNOVU pokusit prestat fajcit ale dopredu viem, ze asi znovu uspesna nebudem...

Ahoj Oli, ja som fajčil denne 1 krabičku a v piatok (každý piatok) na nejakej akcii som vyfajčil ešte ďalšiu krabičku, niekedy aj viac. Vždy som si myslel, že dokážem v živote zvládnuť hocičo len nie prestať fajčiť. Najväčší rekord v nefajčení som mal 3 týždne, potom rekordy typu 1, 2 dni. Určite poznáš tie chvíľe keď sa ráno zobudíš ... strášná chuť na cigaretu (ešte väčšia ako na sex) a doma žiadny nikotín. Oblečieš bundu (len tak na pyžamo, nezdržuješ sa ani česaním) a hneď za rána bežíš do najbližšieho stánku a už pred stánkom uľavíš svojej závislosti. Určite tieto chvíľe poznajú mnohí fajčiari a poznal som ich aj ja. Prestal som 2.1.2003 ... naraz ... ešte ráno, keď som sa zobudil, mal som v krabičke 2 cigarety, ktoré som roztrhal a zahodil ... a potom som si išiel kupiť 3 balíky cukríkov. Keď som bol na nejakej akcii v dámskej spoločnosti tak keď baby mali na stole drink a cigarety, ja som mal na stole drink a cukríky ... vážne. Dnes je to rok aj 8 mesiacov čo nefajčím, cítim sa omnoho lepšie ... fyzicky aj psychicky. Prestať fajčiť nie je vôbec jednoduché, ale úvodné fyzické a psychické trápenie sa ti časom vráti v podobe perfektného pocitu, ktorí poznáju zase iba bývalí fajčiari. Takže ... držím palce ...

PS: No pain, No gain.

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Len tak na okraj

Poslať od andrea a. » Štv Sep 09, 2004 6:07 pm

Nechcem do toho moc vrtat , kedze som nefajciarka, ale priatelov bratranec si kupoval Smint-y alebo TicTac-y . S balikom cukrikov na stole v nejakom londynskom klube by ste asi vyzerali riadne trapne :-)

(okrem toho je to menej kalorii....)

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Re: Nicorette patches

Poslať od Oli » Štv Sep 09, 2004 8:35 pm

bomo píšeCOLON Fajčenie v UK je fakt drahé hobby :o(
To je prave jedna z mojich hlavnych pricin prestat (samozrejme zdravie atd tiez, ale potrebujem WOW fact).

Tak som to minule pocitala a ked vezmem 7 rokov v UK - priemer medzi £3 a £5 = £4 denne x 7 rokov x 365 tak som tu zatial prefajcila £10,220...

Az sa mi chce plakat - uz som mohla mat deposit na dom....

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87

butlava vrba

Poslať od andrea a. » Pon Nov 01, 2004 6:56 pm

Akosi tu davno nikto nic nenapisal a ja mam na srdci zo par veci, takze:
1.

Bola som velmi potesena, ze Michael sa odhodlal napisat do fora :)

2.

Vsimla som, si ze Oli nam akosi zabudla napisat, ako sa jej (ne)dari prestat fajcit, a okrem toho ani na chate som ju davno nevidela :(

3.

Oficialne by som tu chcela Gine podakovat za super pohladnicu, ktoru mi dala k narodeninam :o) thanx again

4.

Je mi luto, ze som sa tu nestretla so Searcherom, ked sa tu vynimocne objavil v sobotu VECER (nie v noci) , ale kedze som MUSELA ist oslavovat uz spominane narodky, tak som tu v sob. vecer bola len na chvilku a akosi sme sa minuli.... :(

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pon Nov 01, 2004 7:27 pm

Bola som velmi potesena, ze Michael sa odhodlal napisat do fora :)
S tym suhlasim aj ja!! Michael, vitaj medzi nami - pisatelmi do fora. Ak budes mat "stastie" mozno sa ti podari dostat aj k nejakemu "osobnemu ohodnoteniu" - ale to uz je riziko povolania.
Oficialne by som tu chcela Gine podakovat za super pohladnicu, ktoru mi dala k narodeninam :o) thanx again
He he, ked tak verejne dakujes, pohladnicu poslem kazdy tyzden! :-))) !!!

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87

vrba

Poslať od andrea a. » Pon Nov 01, 2004 7:58 pm

Posli, Gina, ale na buduce priloz aj tucnucky sek, ok? :0)

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Re: Butlava Vrba / Klebetnica - PORADNA bez zarucenia

Poslať od Oksey » Uto Nov 02, 2004 11:05 am

Zacnem ja: Moje dolezite skusky pred dverami a mne sa nechce ucit. :-((. Co poradite na koncentraciu? Asi by som mala suspendovat net, aby ma to uz na londyn.sk tak netahalo, co? :-((.

Tak ako ide to studium?

Suspendovat net sa ti aj tak asi nepodari :-)
Ako motivacnu metu si mozes napr. stanovit, ze ak budes pekne krasne studovat cely den za odmenu si dobrovolne budes moct skocit na net popozerat na taku hodinku na londyn.sk...

Mohlo by to fungovat?

Drzim palce....

K fajceniu:

Ja uz uspesne 6 rokov nefajcim, musim sa priznat, ze ma to vela nestalo (asi mam velke stastie). Jednoducho som jedneho dna povedala kamoske, "daj jednu, vyfajcim... tak toto je moja posledna..." a tak aj ostalo.
Do hlavy som si dala taky malicky psychologicky 'chip', ked budes mat chutky na cigaretu, daj si radsej nieco lepsie-zdravsie, ako vinko, dobre pivko atd.
Mnohy sa mozno teraz pozastavia s komentarom: hej, ale ked pijem mam strasnu chut na cigaretu (to bol aj moj problem) tak som to vinko potom zaliala dalsim (miesto cigarety) a povedala si... nebudem si predsa kazit chut...

Vela stastia vsetkym fajciarom. Mozem vam len povedat, ze jedneho dna sa vam cele telo odvdaci a budete sa citit ovela lepsie.

Takze, v skratke: najdite si dobru nahradu na tuto zavislost a budete mat vacsie sance na uspech nechat to.
(Tym nechcem povedat, ze mojou nahradou bol alkohol... to bol len priklad)
;-)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Nov 02, 2004 3:08 pm

Tak ako ide to studium?
Oksey, uz sa neucim :-). Mam po skuskach takze si mozem sediet pred londyn.sk kolko chcem. :-).

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Uto Nov 02, 2004 4:11 pm

Gina píšeCOLON
Tak ako ide to studium?
Oksey, uz sa neucim :-). Mam po skuskach takze si mozem sediet pred londyn.sk kolko chcem. :-).

Ha-ha-ha :-) Tak to sa teraz pekne smejem sama na sebe.....

Prave som si pozrela datum tvojho prispevku.

No nic, ved sranda musi byt.

A aku skolu to vlastne robis, ci uz si dokoncila celkove studium?

Cau

elle
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Sob Feb 26, 2005 1:58 pm

Poslať od elle » Pia Júl 15, 2005 5:19 pm

Mne sa nedavno zvysil krvny tlak asi na maximum, ked som sa dozvedela.....
Ale po poriadku:
Ja aj moj priatel sme boli na prvej hodine anglictiny, ked nasa ucitelka bola velmi stastna z toho, ze pochadzame zo Slovenka. Po chvilke nam vysvetlila, ze jej manzel chce podnikat na Slovenku,ze chce spolupracovat s nasincami a ze si tam chce postavit fabriku a ze prave teraz aj je na Slovensku. Po tvrdom rozmyslani prisla na nazov mesta a povedala: Kysucke Nove Mesto. Ja aj s priatelom sme ostali zarazeni, pretoze pochadzane zo Ziliny (co je kusok vedla). V duchu som si iba hovorila, ze ten svet je naozaj maly, taka nahoda.
Bohuzial to bola moja prva a zaroven posledna hodina anglictiny (dovod jednoduchy - praca v tom istom case ako kurz). Po case som strela Cecha (ktory pravidelne navstevuje tento kurz) a ten nam povedal, ze manzel ucitelky sa vratil zo Slovenka sklamany, pretoze pri dohodovani ci moze postavit fabriku v Kysuci mu dotycny Slovak, ktory to ma na starosti na rovinu povedal: " Vasa farbrika tu moze stat, ked mi date 20 000 libier"
A teraz sa chudaka Cecha vsetci anglicania pytaju, ci je to u nas normalne a pod.
Podla vysky uplatku, ktoru si dotycny vypytal usudzujem, ze slo o vacsiu fabriku a teraz namiesto toho, aby tam vznikli nove pracovne prilezitosti, ktorych na Slovensku (a este k tomu na Kysuciach) asi nikdy nebude dost tam nic nebude.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Poslať od Marcella » Pon Júl 18, 2005 3:44 pm

elle píšeCOLONVasa farbrika tu moze stat, ked mi date 20 000 libier
Typicke pre nasich uradnikov, od ktorych nieco zavisi.

Ja som bola teraz na tri tyzdne doma a mna nahneval taky blbec...!!!
Isli sme s mojim drahym po Mileticke v Bratislave (kde inde, ako po trhovisku). Dostali sme smad a tak sme si kupili kofolu do umelohmotneho pohara a pokracovali sme v prehliadke vyse roka nevideneho trhu. V tom mojho draheho prepadol hlad. No nic lepsie nas nenapadlo, ako to, ze sa ideme najest.
Tak sme obisli tie budky, pred ktorymi postavaju vselijake opite individua a za nimi sme zamierili do takej 'akoze' restauracie, samozrejme aj s poharom kofoly.
Este sme ani nestihli poriadne vojst dnu, uz nas hnal odtiel akysi blbec s tym "No to ste sa snad pomylili nie?". Ostala som nanho pozerat ako zaba z prachu a hovorim mu, ze my by sme sa radi najedli. "To sa mozes ist najest do Forumu!"
Pochopila som to tak, ze mu zrejme vadil ten pohar s kofolou, ktoru som uz aj tak mala skoro dopitu. Stacilo, keby povedal, ze s napojom dnu ist nemozem, ja by som to dopila a pohar zahodila. Len s tymto jeho pristupom som si nie celkom ista, ci mu vadila len ta kofola...
Nech zije Slovensko a hlavne Mileticka. Dobru chut!

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Uto Júl 19, 2005 6:55 am

Ach jo, Mileticka je ina realita, byval som blizko nej 5 rokov... sluzby, uroven komunikacie a sposoby v "restauraciach" sa prisposobuju vacsine navstevnikov - ozratych polointeligentnych proletarov... :-)
Peter.

elle
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Sob Feb 26, 2005 1:58 pm

Poslať od elle » Str Mar 15, 2006 2:22 pm

Akurat som sa dnes docitala ako pekne sa vyriesil moj prispevok (4 od konca). Loz ma kratke nohy :-)

BUTTON_POST_REPLY