Stranka pre Slovakov v zahranici - www.exil.sk

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
quido3
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Sep 02, 2004 10:35 pm

Stranka pre Slovakov v zahranici - www.exil.sk

Poslať od quido3 » Štv Sep 02, 2004 10:42 pm

Ahojte,
dnes sa mi podarilo objavit zaujimavu stranku urcenu Slovakom v zahranici - http://www.exil.sk !
Odporucam!
Super info, forum, odkazy na ine stranky...
Quido

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pia Sep 03, 2004 1:24 am

Bomo, ja som sa vsade dostal.

Je pravda ze tam nie je kontakt na ziadnu agenturu, pretoze to asi robi sukromna osoba, aspon podla toho na koho je zaregistrovana domena.
Nie je tam sice vela informacii, a ako si spomenul vela clankov je prebratych z novin, ale svojim vzhladom je velmi profesionalna v porovnani s hlanvou strankou londyn.sk(neuraz sa, myslim to v dobrom)
(sice font nadpisov mohol byt mensi a ani tolko obrazkov tam nemuselo byt, aj forum mohlo byt riesene inaksie-phpBB?, ale inak je to pekna www), .

quido3
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Sep 02, 2004 10:35 pm

Poslať od quido3 » Pia Sep 03, 2004 7:58 am

Ja teda neviem, nie som odbornik, ale mna ako citatela asi nemusi az tak velmi zaujimat kto to robi, ako skor co mi to co citam da. Tiez asi mozem suhlasit s tvrdenim, ze obsahovo to je zatial "utle", no podla vsetkeho to ozilo len nedavno. Mne to zo strany "boma" pripada ako strach z konkurencie (?). Tak, potom sorrac, ze som to tu zverejnil a radsej to cele rychlo scencuruj... :-( Rozhodne som nemal v umysle rozputavat nejaky boj medzi tym malom, co dnes pre Slovakov zijucich mimo existuje na internete. Miesto vzajomnej kritiky by ste mali spolocnymi silami radsej vytvorit nieco vacsie a kvalitnejsie!

Btw, Bomo ty o tom asi predsalen vies asi viac, ako si dokazes pripustit:
Londyn.sk nemá grafika na plný úväzok
...takze exil.sk ho ma? :-)

Quido.

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Stranka pre Slovakov v zahranici www.exil.sk

Poslať od andrea a. » Pia Sep 03, 2004 5:58 pm

Ako som uz pred par tyzdnami spominala, na Slovensku som nebola uz zo 4 roky , ale podla toho ako quido3 reagoval a odpovedal na bomove spravy, tak sa tam toho moc nezmenilo (hlavne mentalita naroda ostava rovnaka...). Mam na mysli hlavne jeho narazky na "strach z konkurencie" a pod. Naozaj si to mohol odpustit, nemyslim ze to bolo nevyhnutne.

1. Nechapem, preco by sa bomo mal bat konkurencie (sam to spravne odovodnil, ze londyn.sk je iny typ stranky, a to len pre Slovakov v Londyne, resp. tych , ktory sa sem chystaju)

2. Konkurencia je potrebna. Bez nej sa mozeme vratit rovno nazad do komunizmu. Dakujem, neprosim.

Ok, tolko na obhajobu boma. Btw. podla toho , co tu vidim, bomo je site admin, to neznamena , ze je to na nom, aby sa bal/nebal konkurencie. Ak je iba site admin (neviem , ci aj nieco ine) a nie majitel/zakladatel , tak mu to moze byt takmer jedno.

A teraz trochu proti bomovi (ako sa to sklonuje? alebo uprednostnujes bomo v kazdom pade?):

Graficka uprava stranky je dost podstatna. Mozno nie az tak ako jej obsah, to je pravda, ale sam uznas , ze ak je nieco pekne, tak sa to lepsie predava, nie?

Mozno je to tym , ze som zena , ale pre mna su taketo veci dost dolezite, chapes ma, ze?

Podla mna , stranka nevyzera zle , ale tak trochu mi vadi ten kaki-zeleny podklad na hlavnej stranke... Ta zlta, na ktoru sa teraz musim pozerat tiez nie je my favourite...

Ale inac sa to da prezit, aj bez full-time grafika...

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Sob Sep 04, 2004 2:23 am

Hi Bomo,

Teraz som prisiel z klubu a mam niekolko piv v sebe. Vopred sa ospravedulnujem za pravopis a styl pisania. (myslim vsetko v dobrom, nikoho nechcem urazit.)

Ja nemozem reagovat na prispevky hned, len ked som doma. to jest. 20.00 a nesjkor.

Co sa tyka prispevkov "perom exilaka" tak je tam hned niekolko prispevkov :
Za ?brigádou? na Východ
?Vitajte v Slovenskej republike, cíťte sa doma!?
Zlatí Slováci žijú olympiádou
Týždeň v kocke
Zdražie slovenský internet?
The Homeless World Cup
Slovensko asi zachvátila nová choroba
Stredné Pyreneje - ?malé Slovensko? vo Francúzsku
Švajčiarsko trochu inak
Čo nám prinesie EU?
Bytostné otázky Slovákov v Maďarsku
Ako "cudzinec" to mám ľahšie
Ja som nechcel, on nesmel

Daj vediet, ci ti to nejde :)

Co sa tyka ich informacnej hodnoty, o tom som nic nehovoril (ci su prebrate z novin, alebo ich napisal autor..) - su tam...

Co sa tyka informacii, je mi jedno kto je za nimi, ci sukromna osoba, alebo firma. Zaujima ma obsah, vecnost a doverihodnost informacii. Je jedno odkial pochadzaju. Ja si uz z nich viem vybrat svoje.
Ty vies kto stoji napriklad za dennikmi Pravda, Novy Cas, Sme a Praca ? Mne je jedno aka strana ich podporuje, ale ide mi o to co ponukaju a aky z toho osoh mozem mat ja.

Napriklad som za dozvedel z exil.sk, ze existuju stranky ako :
http://www.anglie.co.uk
http://czechcentres.cz
http://www.bcsa.co.uk/
a dokonca je tam aj londyn.sk- To je ale reklama :)

Co sa tyka londyn.sk, ma stale najviac clankov a informacii co som kedy nasiel na internete pohromade, tykajuce sa UK.
No co sa tyka vzhladu hlavnej stranky, ma vela co dohanat. No aj informacie na hlavnej stranke, ako uz mnohi spomenuli, by sa mohli aktualizovat. (Ked nadpis hovori o telefonovani na Slovensko z UK za 60halierov/min., malo by tam byt aj uvedene ako sa to da? ...)

Ja viem, lahko sa kritizuje, ked nic nerobim..., no ber to ako povzbudenie.
Fandim Vam a budem aj nadalej prispievat do tohto fora.

uz bezim spat, lebo pismena sa mi rozmazavaju.

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Ned Sep 05, 2004 8:42 am

Ja musim povedat, ze Londyn.sk je zatial najuzitocnejsia stranka pre Slovakov v UK - som tu uz dost dlho ale az po 5 rokoch a vdaka Londyn.sk konecne lacno telefonujem domov.... Vdaka :-))

Co sa tyka vzhladu, moc ma netankuju farby (aj ked som zena) hlavne, ze vsetko funguje ako ma...

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Uto Sep 07, 2004 12:40 am

http://www.exil.sk/?tree_id=99600

A co teraz?, este stale sa ti rozmazavaju ;o)?

Ozaj Bomo, kedy urobime stretavku londoňákov ?

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Uto Sep 07, 2004 10:18 pm

ahaaaa, uz rozumiem... a aj som si myslel ze ti mam dat linku na "Perom exiláka" :(
Tak sme sa zle rozumeli. No nic si z toho nerob, mne dost ludi nerozumie... ja za to nemozem :(
Bomo píšeCOLON
Dusan píšeCOLONOzaj Bomo, kedy urobime stretavku londoňákov ?
To by sme mohli rozobrať v inom fóre..
To ja len tak, ze mi zavidis, ze sa ti rozmazavaju pismenka a ani do klubu nechodis. Tak som myslel, ze niekam skocime, aby sa aj tebe rozmazavali pismenka od spolocenskeho vycerpania... :)

BUTTON_POST_REPLY