Co hovorite na to ze Easyjet konci linku Luton-Bratislava?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
anita
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2004 6:01 pm

Co hovorite na to ze Easyjet konci linku Luton-Bratislava?

Poslať od anita » Str Jún 21, 2006 10:34 pm

Ahojte,
neviem ako vy ale ja rada cestujem (letim)linkou Londyn - BA ktoru easyjet ponuka. Myslim si ze je to "hrca" ako moj drahy nadava vsetkym typom strojov, ale za to cenovo su dost vyhodny a urcite lepsie easyjetom ako Ryanairom ktory Vam zarucuje nechat Vas prenocovat za minimalne 1,000 SKK aj s letiskovymi poplatkami na Letisku M. R. Stefanika. Ak tam spite len vkoli Stefanikovi mam lepsiu radu. V Trnave je park kde je jeho socha a urcite tam bude lepsie pocasie (aspon teraz - ked doma su horucavy. Alebo ze by Vam slo o ten luxus ktory na nasom letisku v BA ponukaju, mozno ked rano vstanete vsiezo ako rybicky stastni ze uz konecne budete letiet do zaslubenej krajiny, Vaz zobudi tvrda realita a uboleny chrbat. No zrejme som sa zasa rozpisala. Takze co Vy na to? Ozaj ceny Sky Europe vobec nie su competitive.
Je to skoda. Ale co uz.
Anita

lubo
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 373
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 12:10 am
BydliskoCOLON SW1A 1AA
CONTACTCOLON

Poslať od lubo » Str Jún 21, 2006 11:37 pm

Netusim, ale ozaj netusim o com si to pisala, ale easyjetu mi teda vobec nie je luto lebo lietaju z Lutonu, ktory je pre mna trochu od ruky. Velmi by som si zelal, aby niekto lietal z Gatwicku.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Štv Jún 22, 2006 12:47 am

Anita, ty si velka srandistka :) Uz sa na teba nalepil anglicky humor. Pokus to bol fajny, ale nemyslim, ze by si ludia kupovali letenky s ryanairom kvoli noclahu na letisku :) Trosku faktov a statistiky namiesto tvojich subjektivnych nazorov nezaskodi:
Ryanair was the most punctual airline during May 2006, with 87 per cent of its flights arriving on time – defined as touching down within 15 minutes of the scheduled arrival time.

The Irish low-cost airline has published its customer service statistics for last month, which also revealed that it has beaten primary rival easyJet for punctuality in every week since 2003.

The figure of 87 per cent on-time flights was in fact slightly lower than last year (when it was 91 per cent), but Ryanair pointed out that this was due to construction work at Dublin Airport that caused congestion.
Mne easyjet vobec chybat nebude. Vzdy ked som si pozeral ceny, tak mali v porovnani s Ryanairom a SkyEurope vyssie a k este k tomu lietali z naozaj nevhodneho(pre mna) letiska - z Lutonu.

Negativum tejto zrusenej linky sa vsak odrazi vo vyssich cenach u Sky a Ryanairu. Bude totiz nizsia ponuka seats pri rovnakom dopyte. Z tohto hladiska nie som spokojny, ze sa konkurencia zmensi. Svita tu vsak mala nadej, ze sa chysta zacat lietat z Blavy aj madarsky low-cost prepravca Wizzair, mozno uz od zimneho letoveho poriadku. Este nie je vsak iste, kam presne do UK bude lietat, ci to bude niektore Londynske letisko, alebo skor nieco uplne ine.

anita
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 39
RegistrovanýCOLON Pia Jún 25, 2004 6:01 pm

easyjet konci

Poslať od anita » Štv Jún 22, 2006 7:17 am

Cau sidzej,

to nie je anglicky humor, ale slovensky, ale niekto asi nechape srandu.
Fakty su tie ze Ryanair ta nechal niekolkokrat v BA ludi na letisku bez navratu penazi, alebo lietadlo odletelo skor a cestujucim nedali vediet. Ked sa tak orientujes na cenu prozri sa a dobre si rozmysli za co platis!
Nasa firma napriklad pouziva outsourcing to India a uz zistuje po par rokoch ze naozaj ta nizka cena nestoji za quality & performance. Toto iste si myslim aj o Ryanair.
OK pekne nasiel si si nieco o Ryanair pravdapodobne z nejakeho PR co si robili, samozrejme zla publicita je tiez, precitaj si tu. Alebo si sem tam pozri reuters.

Anita

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Re: easyjet konci

Poslať od sidzej » Štv Jún 22, 2006 9:40 am

anita píšeCOLONFakty su tie ze Ryanair ta nechal niekolkokrat v BA ludi na letisku bez navratu penazi, alebo lietadlo odletelo skor a cestujucim nedali vediet.
Nuz, toto je problem vsetkych ludi, ktori by chceli lacno lietat, kupia si letenky za par libier, pri kupe suhlasia s TERMS AND CONDITIONS, pricom ich vobec necitaju. Potom sa rozculuju ako ty, ze pri zmene casu odletu ich nechala spolocnost na letisku. Pricom je to tam jasne napisane, ze si mas 24-72 hodin pred odletom re-check flight timings. Na Ryanair webstranke to mas dokonca vpravo hore hned vedla online check-inu (skontrolovanie letov). Ryanair upravuje casy letov dost casto, lebo sa snazi prevadzkovat s maximalnou efektivitou, aby lietadla boli co najviac vo vzduchu, cize aby co najviac zarabali, cize aby ti umoznili letiet do SR za £30.
Ak nerada citas prepravne podmienky a chces mat pohodu a klud bez zbytocnych stresov, tak radsej pekne lietaj s CSA alebo British Airways (za cca. £150-£200), proste s klasickymi airlines, kde je flexibilita urcite vyssia.
Ked sa tak orientujes na cenu prozri sa a dobre si rozmysli za co platis!
Ja viem velmi dobre za co platim, lebo ja si prepravne podmienky citam.
Nasa firma napriklad pouziva outsourcing to India a uz zistuje po par rokoch ze naozaj ta nizka cena nestoji za quality & performance. Toto iste si myslim aj o Ryanair.
Co sa pristupu k cestujucim tyka, tak Ryanair, Easyjet alebo SkyEurope su na tom rovnako, kedze vsetky funguju na rovnakom principe (low-cost airlines). Ich prepravne podmienky su takmer totozne, prava cestujucich tiez. Ryanair meni castejsie casy odletov, co sa vsak odzrkadluje vo vacsej presnosti odletov/priletov a nizsich cenach.
OK pekne nasiel si si nieco o Ryanair pravdapodobne z nejakeho PR co si robili
To co som vyssie uviedol, nebolo z Ryanairackeho PR, ale to boli statisticke fakty o presnosti letov jednotlivych let. spolocnosti v europskom vzdusnom priestore.

Na zaver citat z prepravnych podmienok (s ktorymi pri kupe letenky suhlasite) pre vsetkych cestujucich Ryanair-u, ktori nadavaju, ze zmeskali let, lebo im RYANAIR nedal vediet, ze sa meni cas :)))
Flight cancellations and schedule changes

If your flight is cancelled or before the date of travel, is rescheduled so as to depart more than three hours before or after the original departure time then you will be entitled to a travel credit or full refund of all monies paid if the alternative flight/s offered are not suitable to you and you do not travel.
Ryanair does not provide compensation for flights which are delayed or cancelled for reasons beyond Ryanair's control. You may therefore wish to ensure that you have suitable private insurance cover in force to cover such eventualities. Your rights under EU Regulation 261/2004 are unaffected, so in the case of denied boarding, flight cancellation or a delay in excess of two hours you will be provided with a written notice setting out the rules for compensation and assistance in line with such Regulation.
Passengers who book well in advance should re-check their outward/return flight timings on www.ryanair.com or with a Ryanair reservations centre between 24 and 72 hours prior to departure.

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

easyjet

Poslať od oslo1 » Štv Jún 22, 2006 11:06 am

Mne Easyjet vobec chybat nebude, lietaju pre mna v dost nevhodnom case. Uprednostnujem Ryanair a Skyeurope.
Co sa tyka kvality, tie dve hodiny v lietadle vydrzim a za tie peniaze co by clovek aj chcel no nie?
Co sa tyka prespavania na letiskach, tak to nie je starostou leteckych spolocnosti. Mala som raz cest letiet Easyjetom a prespat na Lutone, odvtedy si hovorim nikdy viac.
Ryanair a Skyeurope maju lepsi odletovy cas. Tiez by mi vyhovovalo, keby lietali niekde z Heathrowu, ale nakoniec budme radi, ze lietaju vobec.
Pred par rokmi sme cestovali ako divi autobusmi a vtedy nam vobec nevadilo, akou spolocnoustou sme isli a v akom case. Nejaki sa stavame rozmaznani, nezda sa vam?

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Re: easyjet

Poslať od sidzej » Štv Jún 22, 2006 11:24 am

oslo1 píšeCOLONRyanair a Skyeurope maju lepsi odletovy cas. Tiez by mi vyhovovalo, keby lietali niekde z Heathrowu, ale nakoniec budme radi, ze lietaju vobec.Pred par rokmi sme cestovali ako divi autobusmi a vtedy nam vobec nevadilo, akou spolocnoustou sme isli a v akom case. Nejaki sa stavame rozmaznani, nezda sa vam?
Bingo :) Trafila si kliniec po hlavicke :)

blumi
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Uto Mar 14, 2006 2:40 pm

Poslať od blumi » Štv Jún 22, 2006 11:56 am

O com to tu pisete? Linka Luton - BA sa rusi? Od kedy? Hodte sem prosim niekto link pre nas menej chapavych

Elza.
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Pia Júl 01, 2005 9:15 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3
CONTACTCOLON

Poslať od Elza. » Štv Jún 22, 2006 12:16 pm

co tak kuknut na londyn.sk?

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Štv Jún 22, 2006 6:50 pm

Myslim,ze je zbytocne sa hadat,ktora spolocnost je lepsia.Podstatne je pre kazdeho za 1.cena,za 2.vzdialenost od letiska a za 3.odletove casy. Mne osobne vyhovuje prave EJ a je mi luto ,ze koncia s touto linkou.

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Easyjet

Poslať od lair » Štv Jún 22, 2006 7:59 pm

Je tu este jedna verzia pre tych co si oblubili Easyjet. Kto byva v juznom Londyne, pripadne v blizkosti London Victoria tak sa mu oplati letiet z Gatwicku do Budapesti, kazdych 15 min ide do Gatwicku vlak a cesta trva nieco cez 30 min. Odletove a priletove casy su super a ked niekto byva na juhu zapadoslovenskeho, pripadne stredoslovenskeho kraja, tak to ma podobne blizko ako na letisko do Bratislavy

mato.X
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 35
RegistrovanýCOLON Pia Aug 05, 2005 3:35 pm
BydliskoCOLON BOGNOR REGIS (west sussex)
CONTACTCOLON

Re:

Poslať od mato.X » Štv Jún 22, 2006 8:57 pm

mne osobne to je jedno... :( izydzetom som neletel... ostavam verny ryanairu... :)

hoci aj ryanair ma este co dotahovat... heh... ale nemoze byt secko dokonale...
--------
nic nie je tak zle ako sa zda a naopak...
po vojne je kazdy general...
--------

ebiscuit
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pia Jún 03, 2005 11:58 am
BydliskoCOLON Woking

Poslať od ebiscuit » Pia Jún 23, 2006 1:08 pm

No tak mna to velmi hneva ze Easyjet rusia tuto linku. Je to nefer pre nas zapadne od Londyna :) Ryanair alebo Skyeurope by mohli zacat lietat z Lutonu (alebo este lepsie z Heathrowu, co sa urcite nestane :).
Neviete mi niekto dat official linku na tuto info (viem ze je to na londyn.sk), ale na easyjet.com som to nikde nenasla.

all inc.
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pia Jún 23, 2006 1:57 pm

Poslať od all inc. » Pia Jún 23, 2006 2:17 pm

Aj ked to ovplivni ceny leteniek domov co mozno nie je najlepsie no inac mi to je uplne jedno.Vyuzival som ich najmenej z troch nizkonakladovych a preto aj nizkokvalitnych leteckych spolocnosti.Na nizku kvalitu sa ale nestazujem.Na lety po Europe mi aj tak ide o cenu a po svete sa stale da najst prijatelna cena za ovela kvalitnejsie sluzby.Nechapem ale preco nezacne niekto lietat do Kosic a neviete mi nniekto povedat ci sa chysta alebo nie linka London-Poprad z Ryanair nakolko to avizovali uz minuleho roku v oktobri a ratalo sa s tym od Februara tohto roku ale nic sa nedeje a aj ticho uz je okolo toho.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Jún 23, 2006 3:01 pm

all inc. píšeCOLONneviete mi nniekto povedat ci sa chysta alebo nie linka London-Poprad z Ryanair nakolko to avizovali uz minuleho roku v oktobri a ratalo sa s tym od Februara tohto roku ale nic sa nedeje a aj ticho uz je okolo toho.
Ryanair ma(l) zaujem tuto linku lietat, ale pokial viem, tak letisko Poprad zatial nebolo schopne splnit velmi striktne poziadavky (ceny paliva, rychlost odbavenia - tzv. turnaround time atd.), ktore si Ryanair kladol. Osobne si myslim, ze k tomu nedojde.

Linka KSC-LON by sa rozhodne naplnila, aj ked asi nie s frekvenciou 1(a viac) x den ale mozno ako Poprad, 2 alebo 3x do tyzdna.

Gula36
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Okt 18, 2005 10:42 pm

Poslať od Gula36 » Pia Jún 23, 2006 8:18 pm

Mna by tiez zaujimalo, preco sa na easyjet-e o ruseni linky Luton-Bratislava nic nepise, pravidelne ich sledujem a cakam na zimny predaj leteniek, ktorych sa teda uz nedockam. Smola, kedze Luton bol tiez pre mna blizsie. Tak teda ostava len dufat, ze nejaka nova spolocnost tu linku co najskor prevezme.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pon Júl 17, 2006 2:46 pm

Ak nie ste spokojni s tym, ze Easyjet rusi linku z London Luton do Bratislavy, tak buduci rok sa dockate nahrady. Madarska spolocnost WIZZAIR planuje zacat lietat z Bratislavy a okrem ineho bude lietat aj na Luton. Z dalsich UK & I destinacii to ma byt LIVERPOOL, GLASGOW a CORK (priamo z BTS).
WIZZAIR V BRATISLAVE

emmm
Member
Member
PríspevkyCOLON 62
RegistrovanýCOLON Str Aug 31, 2005 10:26 pm
BydliskoCOLON ANO
CONTACTCOLON

Poslať od emmm » Uto Júl 18, 2006 12:17 pm

tiez je mi tejto linky luto :o(( mam pocit ze to vadi len ludom co su zapadnejsie od londyna.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Poslať od pankac » Uto Júl 18, 2006 12:27 pm

emmm píšeCOLONtiez je mi tejto linky luto :o(( mam pocit ze to vadi len ludom co su zapadnejsie od londyna.
Viac menej.. Kazdopadne uz je nacase aby nieco lietalo aj z Heathrow :))

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Poslať od Marcella » Štv Júl 20, 2006 8:24 pm

Skoda, ze Easy Jet prestava lieta, mohlo byt viac lacnejsich leteniek a dobre je, ze Wizair zasa zacne lietat z BA do Londyna, takze to bude na tom istom. Ale bolo by to zaujimave, keby sem lietali 4 spolocnosti.

Mne osobne viac vyhovuje Stansted ako Luton, ale ked kupim lacnejsie letenky a usetrim par libier, co by som sa nad tym vzrusovala?

BUTTON_POST_REPLY