Anglické TV vysielanie cez satelit na Slovensku

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
sanka_bebe
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Ned Sep 12, 2004 1:08 pm
BydliskoCOLON London, SW1A 0PW

Anglické TV vysielanie cez satelit na Slovensku

Poslať od sanka_bebe » Pia Jún 23, 2006 6:45 pm

zdravim ludia ma niekto skusenosti s chytanim anglickeho televizneho signalu cez astelit na Slovensku ? Som z toho dost zmeteny ale podla mna by asi stacilo set top box z anglicka a dish a je to, fakt neviem.
chcel by som doma chytat free view English kanaly cez satelit typu Five, SkyNews a podobne. poradte ako, rad by som si kukol Friday Night with Jonathan Ross aj doma :-)

Gula36
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Okt 18, 2005 10:42 pm

Re: anglické TV vysielanie cez satelit na Slovensku

Poslať od Gula36 » Pia Jún 23, 2006 7:51 pm

sanka_bebe píšeCOLONzdravim ludia ma niekto skusenosti s chytanim anglickeho televizneho signalu cez astelit na Slovensku ? Som z toho dost zmeteny ale podla mna by asi stacilo set top box z anglicka a dish a je to, fakt neviem.
chcel by som doma chytat free view English kanaly cez satelit typu Five, SkyNews a podobne. poradte ako, rad by som si kukol Friday Night with Jonathan Ross aj doma :-)
Ja mam na Slovensku Sky digibox uz par rokov, chytam tam volne kanaly a ak ideme domov na dlhsie predplatim si Movies alebo detske programy a pozerame v pohode. Ak by si potreboval vediet viac (technicke parametre a pod.) opytam sa manzela.

dixon
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Ned Máj 01, 2005 6:32 pm
BydliskoCOLON TR
CONTACTCOLON

Poslať od dixon » Sob Júl 29, 2006 1:49 pm

Aj mne by sa zisli na Slovensku nejake ang. programy :\ Som z toho, ale uplny debil :) Existuje na Slovensku nejaka firma, ktora sprostredkuje Sky Digibox alebo si ho musim oficialne vybavit v UK a potom doviezt na Slovensko? Nemate nejaky link na zoznam volnych kanalov? Co to konkretne znamena volne kanaly - znamena to, ze su uplne zadara bez hocijakych poplatkov? A este by ma zaujimala velkost paraboly a pod.... :) Proste vsetko vsetko vsetko :) Dakujem Dakujem Dakujem ;) :)

Gula36
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27

Poslať od Gula36 » Sob Júl 29, 2006 7:04 pm

dixon píšeCOLONAj mne by sa zisli na Slovensku nejake ang. programy :\ Som z toho, ale uplny debil :) Existuje na Slovensku nejaka firma, ktora sprostredkuje Sky Digibox alebo si ho musim oficialne vybavit v UK a potom doviezt na Slovensko? Nemate nejaky link na zoznam volnych kanalov? Co to konkretne znamena volne kanaly - znamena to, ze su uplne zadara bez hocijakych poplatkov? A este by ma zaujimala velkost paraboly a pod.... :) Proste vsetko vsetko vsetko :) Dakujem Dakujem Dakujem ;) :)
Asi najlepsie bude si predplatit Sky na par mesiacov tu, potom prescription zrusit a vsetko si pekne odviezt domov. Mozno na
http://www.sky.com/ordersky/home
sa dozvies viac. Tie volne kanaly by mali byt listed tiez niekde na ich web stranke, a velkost paraboly ja mam na SVK asi metrovu.

MIhal
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Ned Apr 25, 2004 11:07 am
BydliskoCOLON Acton, London
CONTACTCOLON

Poslať od MIhal » Uto Aug 01, 2006 8:53 pm

Mila Gula,
prosim ta mohla by si overit s manzelom, ze na prijem tych volnych kanalov staci "Sky Digi Box",a ze neni treba k tomu aj nejaku kartu ktora plati len ked si platim so sky? Pytam sa preto ze tu zazracnu krabicku je mozne si kupit na ebay lacnejsie lebo so sky musim byt minimalne predplateny na 12 mesiacov.
Vopred dakujem za radu resp. potvrdenie.
Pekny den,
Michal

Gula36
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27

Poslať od Gula36 » Štv Aug 03, 2006 3:53 am

Hello Mihal,

sorry that this is in English!

If you do an internet search for the following 3 words you will find a lot of the information:
fta ftv digibox

FTA = Free To Air
FTV = Free To View

The first question is what channels do you really want to watch? I show 4 possible options below:

1) Anything English really.
So a 60cm-100cm dish with either (A) a Digibox or (B) a FTA Digital Satellite receiver will pick up lots of 'FTA' channels. In this case, the Digibox doesn't even need a subscription card. Also, if you have a PC already you could get a SkyStar2 card for about £40 that turns your PC into a FTA Digital Satellite Receiver!

2) The FTA channels in (1) above, and BBC + ITV that are on the 'Astra 2D' satellite.
This satellite targets the signal more to the UK so the important thing here is to have a LARGE dish. Estimates vary but around 180cm-300cm for Slovakia. You would need a professional installer to advise you on that. The same receiving kit for (1) would work for this option.

3) Channels in option (1), plus the 'FTV' channels like Sky3, ITV3, Channel4 and 5.
For those particular ones you need a 'FreeSat' card costing £20 from Sky (or an 'ex' Sky Card should work too), and a digibox receiver. Again, you don't need the larger dish for these, just 60cm-90cm.

4) You can upgrade to receive full subscription channels like Sky Movies - although you will have to make it appear like you're viewing from the UK. There are lots of companies that will offer to help you do that - at a price, or you can get UK friends to help you do it. You don't actually need to subscribe for 12 months unless you take one of the 'free equipment' offers that Sky do for new customers. One month at a time is possible if that's what you want.

Some useful web pages that I found:
The first one is very good, with colour-coding for the different channel types.
http://www.smart2check.com/channels.htm
http://www.satcure.co.uk/tech/freeview.htm
http://www.satcure.co.uk/tech/bbcitv.htm
http://www.lyngsat.com/28east.html
http://www.freesatfromsky.com/?pID=2

Good Luck!

'Edo'
Naposledy upravil 1 dňa Gula36, celkovo upravené 0

MIhal
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Ned Apr 25, 2004 11:07 am
BydliskoCOLON Acton, London
CONTACTCOLON

Poslať od MIhal » Štv Aug 03, 2006 10:01 pm

Thanks EDO for your very comprehensive response and useful links.
Best regards,
Mihal

Driverist
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Str Sep 28, 2005 6:14 pm

television

Poslať od Driverist » Ned Aug 13, 2006 8:40 pm

ahojte,
poznate niakeho ineho prevadzkovatela "kablovky" ako SKY, NTL alebo TELEWEST? a ake mate s nimi skusenosti? dik za odpovede :-))

mteplan
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Uto Nov 22, 2005 10:32 pm

Prijem slovenskych programov v UK

Poslať od mteplan » Pon Aug 14, 2006 12:04 pm

No a prijimac si mozes kupit lacno na Ebay.

all inc.
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43
RegistrovanýCOLON Pia Jún 23, 2006 1:57 pm

Poslať od all inc. » Pon Aug 14, 2006 4:38 pm

Mozno pre vacsinu ludi sa tu uz popisalo dostatocne aby vedeli ako na to no ja stale nemam sajnu ako na to.Skusim teda konkretnu otazku a snad sa najde niekto co mi napise presne co k tomu potrebujem (prosim po lopate).Na Slovensku si chcem zriadit nejaky satelit alebo nieco aby som mohol pozerat nejake anglicke programy.Aby som bol konkretnejsi ide mi jedine a hlavne o Free view programy (bbc1,2,3,4,itv1,2,3,4,ch4,E4,Film4 a channel 5,Netreba mi nic viac skratka len tieto free view programy.Takze kto ma chut radit tak nech sa paci a vopred dakujem.

rvg
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Uto Aug 31, 2004 7:27 pm
BydliskoCOLON Birmingham

Poslať od rvg » Pon Aug 14, 2006 5:29 pm

Kup Sky Digibox z Ebay, Kup kartu http://www.stevelarkins.freeuk.com/freeview_on_Sky.htm
stoji asi 20£ na rok
nastav satelit co mas doma na astru ci kde sa to vysiela , vraz freesat kartu do digiboxu a pozeras secky anglicke free programy za minimalny poplatok.
Netreba ti nic vybavovat ani platit mesacne.

džadža28
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Apr 19, 2007 3:52 pm

Poslať od džadža28 » Štv Apr 19, 2007 4:18 pm

Nedajú sa niekde na Slovensku kúpiť Sky karty ?? /viewing card ?/

ivinka
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 36
RegistrovanýCOLON Štv Okt 21, 2004 12:42 pm
BydliskoCOLON London-Edgware

sky karta

Poslať od ivinka » Str Aug 08, 2007 2:28 pm

Ahoj našla som na odporúčanej
http://www.stevelarkins.freeuk.com/freeview_on_Sky.htm
tel. číslo a zavolala som im, že si chcem objednať kartu, aby som ju mohla používať na Slovensku. Na to som dostala odpoveď, že takýto servis neposkytujú a že karty sú určené, len pre použitie v UK.
Tak som povedala, že ju budem používať iba v UK, načo mi sky zamestnanec odpovedal, že v zahraničí mi to aj tak nepôjde, lebo keď si ju kúpim v rámci UK, tak ju budem musieť aktivovať na svoje anglické telefónne číslo...????????????

Na Slovensku už mám zapojený sky digibox aj so satelitným tanierom... len karta mi chýba.
Vie niekto, ako získať kartu?

Treba ju naozaj aktivovať? Ak áno, ak ju aktivujem v UK, pôjde mi na SR? Či stačí kúpiť kartu a pôjde na SR a on to len nesmel povedať, aby sa karty nepoužívali v zahraničí?

Ďakujem

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pia Aug 10, 2007 10:16 am

Gula36 píšeCOLON The first question is what channels do you really want to watch? I show 4 possible options below:

1) Anything English really.
So a 60cm-100cm dish with either (A) a Digibox or (B) a FTA Digital Satellite receiver will pick up lots of 'FTA' channels. In this case, the Digibox doesn't even need a subscription card.

2) The FTA channels in (1) above, and BBC + ITV that are on the 'Astra 2D' satellite.
This satellite targets the signal more to the UK so the important thing here is to have a LARGE dish. Estimates vary but around 180cm-300cm for Slovakia.

3) Channels in option (1), plus the 'FTV' channels like Sky3, ITV3, Channel4 and 5.
For those particular ones you need a 'FreeSat' card costing £20 from Sky (or an 'ex' Sky Card should work too), and a digibox receiver. Again, you don't need the larger dish for these, just 60cm-90cm.
Tiez by som chcel v Sk pozeral free UK programy. Pri odchode z UK som si so sebou zobral DBV, na ktoru v Petrzalke chytam slovenske digitalne programy (STV1, Markiza, JOJ a TV3) v relativne slusnej kvalite na malicku antenku.

Mam aj sky-digi box a kedze nemam sancu mat 2mestrovy tanier, tak by pripadala do uvahy len moznost 1 alebo 3. Teda ak sa da s mensim tanierom chytat signal skutocne aj na slovensku.

Ak chcem vyuzit moznost 1, na aku druzicu by som mal nastavit tanier?

A na aku pri moznosti 3? Poplatok 20L (pokial som pochopil spravne, tak by to mal byt jednorazovy, nie rocny...purchase Sky Freesat FTA viewing card for a one off payment of £20) by nebol problem, problem by asi bol s aktivaciou.

Nasiel by sa niekto v UK, kto si plati TV licence a vedel by si tu kartu objednat? Ako je vidiet, zaujem by bol.

Ja ju objednat aj zaplatit viem, aj UK cislo mam (virtualne zacinajuce 0208)ale moja kontaktna adresa v UK je bez TV licence, takze nechcem robit problemy.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

all inc.
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43

Poslať od all inc. » Pon Aug 13, 2007 10:14 am

kto mi poradi aku parabolu potrebujem z vychodu konkretne Vysokych Tatier ak chcem chytat ten Free Sat from Sky teda Eurobird 1 & Astra 2A/2B/2D at 28.2°E.Diky

macur00
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Štv Okt 21, 2010 11:55 am

Re: Anglické TV vysielanie cez satelit na Slovensku

Poslať od macur00 » Štv Okt 21, 2010 12:17 pm

Zdravim,
chita niekto fyzicky Anglicke TV programi BBC,ITV..., mozete ma kontaktovat, rad by som sa poradil.
Dakujem

all inc.
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 43

Poslať od all inc. » Štv Nov 24, 2011 2:28 pm

Ak ma niekto zaujem o uk tv na Slovensku tak mi napiste. Poviem ako to mam na Slovensku ja vyriesene.

macur00
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od macur00 » Pon Jan 14, 2013 9:04 pm

Hello
reagujem na vasu odpoved, all inc. mate to zapojene, co je ktomu potrebne
S pozdravom

monika365monika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Sob Okt 19, 2013 7:14 pm

Poslať od monika365monika » Sob Okt 19, 2013 8:54 pm

All inc. Mohli by ste mi poradit ako postupovat, aby som mohla pozerat UK TV na SK? Vopred dakujem

macur00
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3

Poslať od macur00 » Uto Mar 18, 2014 10:53 am

Dobry den,

chcem sa spytat ci mate nieco nove ohladom Vyselaniu Anglickej TV na SK

BUTTON_POST_REPLY