Co si o tomto myslite?

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
gerda
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Jún 21, 2006 12:29 pm

Co si o tomto myslite?

Poslať od gerda » Pia Júl 21, 2006 12:35 pm

Pre nas vsetkych poctivo pracujucich v UK, poctivo odvadzajucich dane a odvody...

http://www.bleskovky.sk/cl/10/120121/Za ... upuju-domy

... aky mate na to nazor?

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: Co si o tomto myslite?

Poslať od ubeno » Pia Júl 21, 2006 1:05 pm

gerda píšeCOLONPre nas vsetkych poctivo pracujucich v UK, poctivo odvadzajucich dane a odvody...

http://www.bleskovky.sk/cl/10/120121/Za ... upuju-domy

... aky mate na to nazor?

Ak ma v cistom £480 za tyzden, tak to rocne v hrubom robi 33K. Na skolnika sa mi to nezda... Vlastne by som povedal, ze je to nemozne...

Ale v kazdom pripade im to prajem. Ak sa dokazu obracat a naucit sa tolko cudzich jazykov ako tam pisu... Klobuk dolu.

juraj2000
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Júl 21, 2006 1:00 pm
BydliskoCOLON gastanova20

pekna hlupost

Poslať od juraj2000 » Pia Júl 21, 2006 1:07 pm

no ja neviem co robi ten room ale 19000sk odlozit silne pochybujem ak nerobia nejaku nekalu cinnost ja makal jak fretka 12hod.denne mal som bonus za nocnu a max.som mal 500libier hrube tj.360ciste odratam ubytko strava a usetril som 270libier to co pise su bludy pokial nerobia neco nelegalne nieje sanca

sandie
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 170
RegistrovanýCOLON Pon Mar 28, 2005 4:34 pm
BydliskoCOLON Warrington

Poslať od sandie » Pia Júl 21, 2006 2:59 pm

Je to bulvar - tak sa nad tym ani nepozastavujte. Sami si predas viete rozumne zdovodnit, co mozne je a co nie. Na Slovensku je "uhorkova sezona", tak to tak berte :-)

A k jazykovej "vybavenosti" romov - to si vazne myslite, ze to co pisu, aj ovladaju? :-))))))) Otazka je, kolki z nich vedia vobec pisat ;-)

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Co si o tom myslite?

Poslať od lair » Pia Júl 21, 2006 4:19 pm

Ja mam trocha iny nazor na tu spravu. Ten obcan romskeho povodu tam spomina, ze ma dve roboty, takze s vypätim sil by teoreticky mohol zarobit uvedenu sumu.
V kazdom pripade na Slovensku by mozno iba poberal socialne davky a velmi tazko by sa vedel zamestnat.Takze v kazdom pripade je velke pozitivum, ze tito ludia dokazu zit na slusnej urovni tu v UK a bez najmensej pritomnosti diskriminacie.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Júl 21, 2006 6:48 pm

Lair sorry, ale ten pan spomina, ze jeho 2 prace su:

Skolnik a "Clen vyboru" (pomaha pri oslavach) - tak ci tak je to prilis vela penazi za take joby, nemyslis? To by musel mat takych 20k za skolnika a 14k za "clenstvo vo vybore" ;) Pochopil by som to, ak by islo o dve "kvalifikovanejsie" prace.

Mne to cele pripada skor ako nejakou pracovnou agenturou zaplatena reklama v Novom Case, aby vylakali este viac romov (ale aj ne-romov) do Anglicka. Kazdy predsa vie, ze zarabat takou pracou 34k a odkladat z toho take peniaze, ako tam typek pise, je velmi ale velmi nepravdepodobne.

pankac
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 306
RegistrovanýCOLON Str Feb 23, 2005 10:05 pm
BydliskoCOLON Twickenham

Re: Co si o tomto myslite?

Poslať od pankac » Pia Júl 21, 2006 8:01 pm

ubeno píšeCOLON Ak ma v cistom £480 za tyzden, tak to rocne v hrubom robi 33K. Na skolnika sa mi to nezda... Vlastne by som povedal, ze je to nemozne...
Nepise sa tam, ze je to v cistom, ale... ak je to v cistom, tak jeho mesacna spotreba je cca 700. Z toho taha byvanie pre rodinu so 4 detmi aj 2 auta? Ak v hrubom, tak je to 30/mesiac..
Tak ci tak bude to asi naozaj kacica alebo sa dotycny chcel iba "predviest" pred novinarom...

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Co si o tom myslite?

Poslať od lair » Sob Júl 22, 2006 8:04 am

sidzej píšeCOLON
Mne to cele pripada skor ako nejakou pracovnou agenturou zaplatena reklama v Novom Case, aby vylakali este viac romov (ale aj ne-romov) do Anglicka.
Ze by bol za tym pan Slota?

oslo1
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 163
RegistrovanýCOLON Uto Jan 24, 2006 7:45 pm
BydliskoCOLON London

Dobree

Poslať od oslo1 » Sob Júl 22, 2006 10:41 pm

Ahojte,

mu to prajem, ze tolko zaraba, mozno ho nakoniec este aj zivi jeho zena starym dobrym remeslom... Chcela by som vidiet tu ich jazykovu vybavenost, hlavne ked nevedia ani po slovensky poriadne zatat.
Inak, tu sa stratia, si ich mozno milia s Indami, co my vieme?
Ja si myslim, ze je to dalsi novinarsky blud. A aproppo, keby sa mna nejaky novinar spytal, ako sa tu maju zdravotne sestry, tak mu to tiez dobre ospievam, aby tie na slovensku dobre roztrhlo od jedu :-)A to by som ani nemusela prehanat.

Miroslav10
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 28
RegistrovanýCOLON Pia Jún 18, 2004 11:29 am
BydliskoCOLON Brighton

Poslať od Miroslav10 » Str Nov 08, 2006 11:35 pm

no ja mu urcite tie peniaze prajem ale ako ratam tak ratam furt mi to nevychadza....to ja mam tolko s mojou zenou a to nemam styri deti...neviem sak ale na druhej strane oni vedie sliepku aj pat krat obvarit mozno na tom setria

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Štv Nov 09, 2006 12:43 am

Je to pravda, ze Romovia skupuju domy na vychodnom Slovensku a niektori tu "zarobia" miliony.
Ale aby ste boli v obraze, je to iba 1 zo 100 a to len preto lebo aj tu v UK existuje uzera medzi Romami, vacsia ako na Slovensku.
Su dobre organizovani, nalakaju tu rodiny z SK, ubytuju v ich po 4-5 rodin v 3-4 izbovych domoch na spadnutie, beru si provizie za vsetko od dohodenia prace, ubytovania vybavenia pridavkov... Vzdy sa im to vyplati, ako keby mali sediet doma.

Je to ako medzi nami "gadzami", ten kto je sikovnejsi a taha tu ludi z SK a hlada im robotu, taktiez to nerobi zadarmo, ale necha si dobre zaplatit....

Samozrejme co pisu v novinach je nadsadene. Ako skolnik na severe anglicka by mal okolo 12-14K hrubeho.
Ak pracuje vo vybore - zrejme ako "comunity activity worker" co je bud partime a slabo platena, alebo fulltime okolo 14-22K , ale kedze robi aj skolnika naraz, tak to pochybujem ze robi fulltime.(oslavy a volby sa nerobia kazdy den ;)
Tazke my to vychadza, ze niekto tu zavadza a nevravi pravdu odkial su tie peniaze :)

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Štv Nov 09, 2006 7:34 am

skolnik ma casto skolnicky byt v ramci benefitov, nie? takze tam su tie usetrene prachy...
Peter.

Rosnicka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 18
RegistrovanýCOLON Str Aug 24, 2005 2:43 pm
BydliskoCOLON London

Poslať od Rosnicka » Str Nov 15, 2006 2:53 pm

No, ovladat tolko jazykov /a nie hocjakych/ tak urcite nerobim skolnika...Clanky v novom case treba brat s rezervou...

balco
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Str Feb 01, 2006 1:42 pm
CONTACTCOLON

Poslať od balco » Str Nov 15, 2006 10:30 pm

jasne, ze je to nadsadene... zkupovat domy na vychodnom slovensku moze, to verim, lebo ked je v dedine 90% ciganov, tak dom kupite moznno aj za 50 litrov, len aby z toho majitel mal aspon daco...za dalsie beru vsetky mozne benefity a byvaju v dome aj 20ti... auto? neni problem- na SVK skodu za 10 litrov alebo ziguli za 5 a v UK, auto za 200-300 libier neni problem.....

BUTTON_POST_REPLY