Poliaci

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY

Mate radi Poliakov?

ano
6
23%
nie
19
73%
neviem, ziadneho nepoznam
1
4%

Celkom hlasovCOLON 26

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poliaci

Poslať od mavi » Pia Aug 04, 2006 10:26 am

Zaujimalo by ma, co si myslite o Poliakoch v Anglicku. Tato tema tu uz bola, bola ale v anglictine…zaujimal by ma nazor aj tych, ktori nie su v anglictine taki zdatni a preto sa nemohli vyjadrit.

Poliakov je v Anglicku tolko, ze niekedy ani neviem kde vlastne som…v malom meste, kde byvam a pracujem ich bolo v case, ked som sem prisiel (pred necelym rokom) par, teraz ich je tu uz tolko, ze sa nemozem prejst po High Street, aby som polstinu nepocul aspon patkrat…zrejme to u nich funguje tak, ze pride jeden a ak sa mu paci, tak zavola celu svoju rodinu…

S niekolkymi Poliakmi byvam a aj pracujem, su velmi pracoviti, ich pracovne tempo je velmi vysoke, su ochotni robit vela nadcasov prakticky bez volneho dna, urcite by boli ochotni robit aj za podstatne nizsiu mzdu ako je minimalna. Neviem aka je situacia v Polsku, ale nechce sa mi verit, ze by sa tam zilo ovela horsie ako na Slovensku…myslim, ze je to viac v ich povahe, ze su ochotni za pracou cestovat a odist od svojich rodin (ktore vsak, ako som spominal, po case pridu za nimi :-)

Neviem, kolko ich je v Britanii (pochybujem, ze je niekto, kto by to vedel :-)a ani neviem kolko ich sem este moze prist, aby sa situacia stala neunosnou, ale zacinam sa obavat, ze by mohli zacat platit urcite obmedzenia, ktore by sa potom negativne dotkli aj nas.

Nechcem hadzat vsetkych Poliakov do jedneho vreca, ale pomaly ale iste ich mam menej a menej rad a ked pocujem vonku polstinu, je mi to stale viac a viac neprijemne…dufam, ze si z Anglicka neprinesiem odpor voci Poliakom…

Cassy
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pon Mar 13, 2006 11:58 am

Re: Poliaci

Poslať od Cassy » Pia Aug 04, 2006 10:45 am

Absolútne s tebou súhlasím. Tiež si myslím, že to časom asi povedie k niejakým reštrikciám, pretože tieto "kobylky" sú strašne "pažravé".

Marlowe
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 204
RegistrovanýCOLON Sob Apr 16, 2005 4:22 pm
BydliskoCOLON Westminster

Poslať od Marlowe » Pia Aug 04, 2006 10:48 am

Tiez pocujem Polstinu vsade, a tiez zacinam mat mensi odpor k Poliakom, ale: Poliakov je 40 milionov, nas je 5. Ked sa prepocita pocet ludi (poliakov alebo slovakov) ktori su v anglicku na pocet obyvatelov Polska/Slovenska, tak z toho vychadza, ze Slovakov je viac.
Takze nemozno tvrdit, ze Poliaci sem chodia vo vacsej miere, je to rovnake, akurat ze ich je 40 melonov a nas len 5.
Mna (dost) stve (mierne slovo) to, ze sem chodia ludia (to je jedno ci Poliaci ci Slovaci) ktori vobec nevedia po anglicky, resp. vedia mizerne a potom vytvaraju zly dojem pre domacich...
Ak niekto nevie po anglicky, nech sa najprv doma nabifli aspon nejake solidne zaklady. Lebo niekedy mi to pripada tak, ze hned ako decko skonci nejaku skolu, posadia ho na bus/lietadlo a sup do anglicka.

kacka
Member
Member
PríspevkyCOLON 70
RegistrovanýCOLON Uto Apr 05, 2005 2:16 pm
BydliskoCOLON CR

Poslať od kacka » Pia Aug 04, 2006 11:30 am

I me leze vic na nervy, pokud neumi nekdo ani anglicky ani kvaknout. Tady v Irsku jsme potkali Cechy, kteri jsou tu 5. rok a anglicky neumi ani slovo, stejne tak Litevci. A s temi je to jeste horsi, ti mladi neumi ani rusky a litevstine nerozumime ani slovo, strasne divnej jazyk. Takze domluvit se s nima.....

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 9:16 pm
BydliskoCOLON london,finsbury park

Poslať od bobo24 » Pia Aug 04, 2006 9:35 pm

Ja budem zase protirecit.Neviem ci mam ja iba take stastie,ale zvyknem stretavat prijemnych Poliakov, ktori su tiez ako ste tu uz napisali veeeelmi pracoviti.Podla mna to vobec nie su nijake"kobylky"su to ludia ktori vedia co chcu,a taktiez vedia ze to dosiahnu poctivou drinou.Narozdiel od niektorych Indusov a im podobnym ktori pridu sem vyuzivat socialny system a nic viac.Ved to poznate sami...

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pia Aug 04, 2006 9:47 pm

bobo24 píšeCOLONJa budem zase protirecit.Neviem ci mam ja iba take stastie,ale zvyknem stretavat prijemnych Poliakov, ktori su tiez ako ste tu uz napisali veeeelmi pracoviti.Podla mna to vobec nie su nijake"kobylky"su to ludia ktori vedia co chcu,a taktiez vedia ze to dosiahnu poctivou drinou.Narozdiel od niektorych Indusov a im podobnym ktori pridu sem vyuzivat socialny system a nic viac.Ved to poznate sami...
ja som mal v predoslej praci a aj teraz poliakov a nemozem povedat krive slovo na nich. Dokonca v terajsej robote sa v spolocnosti anglicanov aj medzi sebou bavia anglicky, vedia celkom slusne.
Ak sledujete noviny, v poslednej dobe je tam toho o poliakoch dost, dokonca v polsku spustili nejaku akciu, aby ich prilakali domov, lebo zistili, ze uz im tam nema pomaly kto robit, vsetci su v anglicku :)
ja na tom nevidim nic zle, ze ich je tu tolko, su to schopny narod, mali by sme si od nich brat vzor.
Pri mnozstve treba skutocne brat do uvahy, ze ich je aj v polsku ako maku.
aco sa tyka tej anglictiny, ti co ju nepotrebuju, tak sa ju nenaucia a ked sa pohybuju len v polskom prostredi, tak sa ju ani nemaju kde naucit.
sak aj nas tu zachvilu bude tolko, ked nam doma fickovia zavedu staronove poriadky.hadam aspon posledny pri odchode zhasne svetlo, aby slovensko nemalo velky ucet.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Ivett
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 38
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 1:48 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

zajimave

Poslať od Ivett » Str Aug 16, 2006 10:21 pm

ahojte tato tema ma zaujala aj preto ze ja som mala vzdy rada Poliakov,az dokym som neprisla do UK a zacala som citit voci nim odpor.Ked pocujem na ulici ze sa niekto rozprava po polsky tak to pocuvam s velkou nechutou.Myslim si vsak, ze to bude zalezat asi na tom s akymi Poliakmi sa kto stretol. Ja som totiz na Poliakov stastie v UK nemala. Viem,ze su Poliaci pracoviti, ale ja som sa tu v UK stretla skor s pravym opakom a vacsina z nich bola drza, ziadne jazykove znalosti a moc im do prace nebolo.
To je asi vsetko z mojich experiences

catka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Štv Aug 17, 2006 2:31 pm
BydliskoCOLON Tunbridge Wells,Kent

poliaci

Poslať od catka » Štv Aug 17, 2006 3:13 pm

Som v Anglicku uz dva roky a toto forum som objavila len vcera..A zaujala ma tema o poliakoch.Asi aj preto ze som si jedneho zobrala za muza :-)Niezeby boli lepsi od tych nasich ale tak osud chcel.Suhlasim s tym ze ich je naozaj vsade a stalo sa ze som to uz povedala aj tomu mojmu,na co on mi povedal,tak ako niekto v tejto diskusii,aby som sa nedivila,ze ich je 40 milionov.Aj jemu to uz ide obcas na nervy,hlavne ked stretneme poliakov ktori sa radi zviditelnuju hlucnym spravanim a typy ako "ja robim v anglicku-kto je viac?" Pravdou je,ze odchadzaju postupne cele rodiny a naozaj aj taky,ktori nevedia po anglicky ani "n".Ci si ziju poliaci horsie alebo lepsie ako my slovaci? S robotou to ani tam nie je ruzove,upratovacky s vysokou skolou nie je nic vynimocne.Ja tvrdim-blizsia kosela ako kabat.Radsej nech je tu kopec poliakov,tym sa da aspon rozumiet.Ja mam v robote kolegyne z Pakistanu a z jazyka "urdu" nerozumiem ani slovo :-) Na Slovensku sa tiez coraz castejsie objavuju auta s polskimi SPZ ale tie nam akosi nevadia,lebo su prinosom pre nasu turistiku...

marktomark
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25
RegistrovanýCOLON Štv Aug 17, 2006 7:05 pm

Uz ich nemam rad

Poslať od marktomark » Sob Aug 19, 2006 4:13 pm

Citam...vidim ze v podstate nemate s poliakmi vacsie problemy.
Ja som s poliakmi vychadzal dobre, aj kamaratov som mal z pl.
Ale ked som prisiel do uk, a musim tu s nimi byvat a pracovat, uz ich tak nenavidim, ze je to jeden z dovodov preco o mesiac odchadzam z uk. Mam s nimi prevazazne zle skusenosti (okrem zopar vynimiek). Vacsinou nevedia po anglicky, cele svoje rodiny sem tahaju a kamaratov.
Ak pocujem polsky jazyk, vazne mi to uz vadi, nechcem a nepotrebujem sa ucit polsky, ale anglicky.
Mam asi smolu, pretoze byvam s psonkom ktoreho ani vlastny nemaju radi, kazdeho sa snazi osklbat o kazde 1p....
A vadi mi to ze nas slovakov davaju do jedneho vreca s psonkami, co fakt nemusim.
btw v londyne je vyse pol miliona poliakov.

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Sob Aug 19, 2006 5:53 pm

Prveho Poliaka v UK som stretol 2.5.2004,ked som prisiel do LND.Nase jazykove znalosti boli podobne slabe.Bol to fajn chalan a ja som bol rad,ze mozeme spolu hovorit cesko-slovenko-polsko-anglicky-rucne-nozne:)).Odvtedy som stretal Poliakov,ktori boli pomerne arogantni,co bolo sposobene najme tym,ze boli v kope a v jednote je sila,ze?:)Je pravda,ze ich je tu vela,co ma pre nich urcite vyhody,ako ze si mozu pomahat a pod.Ako hlavnu nevyhodu tohto zgrupovania vidim v tom,ze ziju len s Poliakmi,pracuju s Poliakmi a pozeraju polsky satelit,takze ich anglina stagnuje.Tiez som nerad povazovany za Poliaka a casto musim ludi opravovat.Zijem s Poliakmi uz takmer 2 roky a tak ich poznam pomerne dobre.Niekedy mi pripadaju ako keby zliezli zo stromu,alebo v lepsom pripade vysli z jaskyne.Problemy su najme v hygiene,neporiadnosti a hlucnosti.Travu fajcia pomerne bezne.O cigaretach ani nehovorim.Najst Poliaka nefajciara je tazke.Obcas zbadam v obyvacke nejaky hnedasty prasok na obale z cd a pritom zrolovana 20-librovka.Co to asi je?:))
Takze ked to zhrniem Poliaci nie su az taki zli,len zaostalejsi.A velka cest vynimkam.Moj osobny pomer zly-dobry Poliak je asi 80 na 20%,ale otazka je co dobry a zly pre mna znamena,ze?

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Sob Aug 26, 2006 11:32 am

v poslednej dobe sa dost hovori o buducorocnom vstupe Bulharska a Rumunska do Europskej unie, predpoklada sa prichod niekolkych desiatok tisic ludi z tychto krajin...tak som velmi zvedavy ako to naozaj bude...

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Ned Júl 09, 2006 5:29 am

Poslať od mathias6850 » Sob Aug 26, 2006 12:08 pm

mavi píšeCOLONv poslednej dobe sa dost hovori o buducorocnom vstupe Bulharska a Rumunska do Europskej unie, predpoklada sa prichod niekolkych desiatok tisic ludi z tychto krajin...tak som velmi zvedavy ako to naozaj bude...
Ten kto chce ist do GB nech tak urobi co najskor. Ked sa tam rozutekaju rumuni a bulhari tak amen tma.Uz teraz drviva vacsina vychodoeuropanov robi v UK za min. mzdu.Co bude potom....???

geekoon
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 30
RegistrovanýCOLON Pon Jan 02, 2006 1:17 pm
BydliskoCOLON 47 Wellington Street, Kettering

...ako to vidm ja...

Poslať od geekoon » Uto Aug 29, 2006 12:04 am

takze, co povedat? groove bol uz vyrieknuty...poliaci sa daju, ale tak, ako kazdy narod aj oni maju svoje specifika...napriklad lakomost: si stale davam otazku, ze preco sa tak Zidom pacilo v Polsku, ked ich tam pred 2. svetovou vojnou tolko byvalo? no odpoved je jasna: su to dva velmi podobne narody...lakomost sa neprejavuje tym, ze clovek chce zarobit co najviac...skor naopak, tym, ze radsej zoberie robotu za £3 ako by mal dat sancu niekomu inemu a sebe viac penazi...toto mi pripada ako jedna s najvacsich hluposti, ktoru robia Poliaci...ale inac, ak stretnete niekoho, kto je sice Poliak, ale nie az tak uplne "cistokrvny", napriklad zo Sliezka alebo je napriklad Goral, ten rozdiel je velmi zretelny...

co este povedat? ze nebyvajte s Poliakmi, to je niekedy ako s cvicenymi opicami, ktore stratili osetrovatela...

zabudol som na nieco???

Brumteles
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
RegistrovanýCOLON Pon Jún 06, 2005 9:55 pm
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od Brumteles » Uto Aug 29, 2006 11:15 am

Geekoon, to aj na tomto fore musim citat klasicke antisemitske debiliny typu zidia su lakomi, teda retoriku hodnu slovenskeho ludaka? Prosim ta, nepchaj to sem - nechaj si to na posedenie s opitym Slotom v krcme 4. cenovej.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Uto Aug 29, 2006 12:17 pm

Brumteles píšeCOLONGeekoon, to aj na tomto fore musim citat klasicke antisemitske debiliny typu zidia su lakomi, teda retoriku hodnu slovenskeho ludaka? Prosim ta, nepchaj to sem - nechaj si to na posedenie s opitym Slotom v krcme 4. cenovej.
Prepac, ale citat to nemusis. Pokial je prispevok v sulase s pravidlami fora niet dovodu, preco by nemal byt uverejneny. Ak mas potrebu diktovat ludom ake nazory a kde mozu prezentovat zaloz si vlastne forum a filtruj si prispevky podla lubovole...

P.S. Vobec nezdielam nazor Geekoon-a

Brumteles
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od Brumteles » Uto Aug 29, 2006 9:25 pm

Mozes mi vysvetlit, ako sa mam vyhnut citaniu takychto prispevkov? Citam si, citam pekne, zaujimave informacie a nazory ludi o zivote v Britanii, a bum, zrazu natrafim na takyto nazor. Ako mam vediet dopredu bez precitania, co kto napise?!

Neviem, ako si prisiel k zaveru, ze diktujem ludom, co si maju mysliet. Nech si kazdy mysli, co chce. Antisemitizmus, ked sa objavi na tychto strankach, je ale tema, kde sa proste musim ozvat, a nevidim dovod, preco sa za to ospravedlnovat. Nech si geekoon mysli, co chce, a nech si vypisuje, co chce - na tieto nazory su vhodne fora, ako pospolitost, prop apod. Tam viem, co mam cakat, a preto mozem vinit len sama seba, ak sa tam nalogujem.

Ci si bomo mysli alebo nie, ze sem tieto nazory patria, je vylucne jeho rozhodnutie. Je to jeho forum a vobec by ma nenapadlo mu diktovat. Samozrejme, ked sa to tu zacne hemzit rasistami a xenofobami, tak sa presuniem na ine fora - to je zas moje pravo.

A mimochodom, ked tak velmi obranujes pravo geekona na slobodne prejavenie nazoru, preco ho nepriznas aj mne, ked reagujem na jeho nazor.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Uto Aug 29, 2006 10:48 pm

Brumteles píšeCOLONMozes mi vysvetlit, ako sa mam vyhnut citaniu takychto prispevkov? Citam si, citam pekne, zaujimave informacie a nazory ludi o zivote v Britanii, a bum, zrazu natrafim na takyto nazor. Ako mam vediet dopredu bez precitania, co kto napise?!
Ako mozes ocakavat od niekoho, ze nevyjadri svoj nazor na verejnom fore k teme, len preto ze sa to tebe nebude pacit?

Brumteles píšeCOLONNeviem, ako si prisiel k zaveru, ze diktujem ludom, co si maju mysliet.
To nikde netvrdim. Tvrdim, ze diktujes ludom kde maju svoje nazory prezentovat (citat o Slotovi a krcme si odpustim).
Brumteles píšeCOLONAntisemitizmus, ked sa objavi na tychto strankach, je ale tema, kde sa proste musim ozvat, a nevidim dovod, preco sa za to ospravedlnovat.
sposobom jednania s ludmi (vid tvoj prvy prispevok), ktory ked sa objavi na tychto strankach je ale tema, kde sa proste ale musim ozvat ja. (to bola iba parafraza tvojho prispevku - inak tvoje reakcie nesledujem...)

Co sa tyka ospravedlnovania - ved o tom sa nikto nebavi.
Brumteles píšeCOLONNech si geekoon mysli, co chce, a nech si vypisuje, co chce - na tieto nazory su vhodne fora, ako pospolitost, prop apod. Tam viem, co mam cakat, a preto mozem vinit len sama seba, ak sa tam nalogujem.
A opet, diktujes ludom ake nazory maju kam pisat.
Brumteles píšeCOLONCi si bomo mysli alebo nie, ze sem tieto nazory patria, je vylucne jeho rozhodnutie. Je to jeho forum a vobec by ma nenapadlo mu diktovat.
Presne tak, lenze ty to diktujes geekoom-ovi a nie bomo-vi.
Brumteles píšeCOLONSamozrejme, ked sa to tu zacne hemzit rasistami a xenofobami, tak sa presuniem na ine fora - to je zas moje pravo.
Samozrejme, to ti nikto neupiera.
Brumteles píšeCOLONA mimochodom, ked tak velmi obranujes pravo geekona na slobodne prejavenie nazoru, preco ho nepriznas aj mne, ked reagujem na jeho nazor.
Tvoj prispevok bol sice vyjadrenim nazoru, ale aj utocenim co vobec neprospieva diskusii, co sa mi nepaci a na co som reagoval.

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Uz ich nemam rad

Poslať od kazisvet » Str Aug 30, 2006 7:56 am

marktomark píšeCOLON
Ak pocujem polsky jazyk, vazne mi to uz vadi, nechcem a nepotrebujem sa ucit polsky, ale anglicky.
Mam asi smolu, pretoze byvam s psonkom ktoreho ani vlastny nemaju radi, kazdeho sa snazi osklbat o kazde 1p....
A vadi mi to ze nas slovakov davaju do jedneho vreca s psonkami, co fakt nemusim.
btw v londyne je vyse pol miliona poliakov.
mark a preco s nim byvas? Bie je to nahodou tvoja volba? Myslim, ze za to,ze s nim byvas mas nadavat sebe a nie jemu.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

mathias6850
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Ned Júl 09, 2006 5:29 am

Poslať od mathias6850 » Str Aug 30, 2006 8:12 am

Brumteles taktiez ta poprosim aby si tu nikomu nediktoval co ma pisat do tejto diskusie.Pokial neboli porusene pravidla co ocividne neboli tak je vsetko O.K.

catka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od catka » Str Aug 30, 2006 8:19 am

kazisvet napisal
mark a preco s nim byvas? Nie je to nahodou tvoja volba? Myslim, ze za to,ze s nim byvas mas nadavat sebe a nie jemu.
Well done Kazisvet!

marktomark
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25
RegistrovanýCOLON Štv Aug 17, 2006 7:05 pm

uz nebudem s poliakmi

Poslať od marktomark » Str Aug 30, 2006 6:34 pm

Catka, kazisvet
O par dni uz s nimi nebudem byvat, ani ich pocut, ani vidiet.
jupiiiiii, idem domov do polska :)))))
ale nie:
Odchadzam domov na slovensko, takze dovidenia Poliaci.
A vy ostani tu s nimi zostanete, dufam ze si s nimi budete vychadzat lepsie ako ja.

catka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7

Poslať od catka » Str Aug 30, 2006 9:46 pm

marktomark
...takze dovidenia Poliaci.
A nie Zbohom?? Zeby to nakoniec nebolo byvalo az take tragicke? Ale ak sa ti zacnie za Poliakmi, vzdy si mozes skocit do Tatier-budu tam urcite, prispievajuc svojimi "zlotymi" k nasej chudobnej Tatranskej turistike. Tak im v tom prosim ta nebran..
Vela Stastia!

Brumteles
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 42
BydliskoCOLON Londyn

Poslať od Brumteles » Pon Sep 04, 2006 7:14 pm

Takze Ubeno, ja sa v reakcii na Tvoj prispevok obmedzim na to, co je podla mna najdolezitejsie: islo o klasicky pripad antisemitizmu. Sloboda prejavu ma svoje hranice. Antisemitizmus je za touto hranicou. Za slobodu slova sa mimochodom skryvaju radi ludia, ktori vyzyvaju k rasovej nenavisti. Ak si vsak niekto mysli, ze rozsirovanie antisemitizmu je v poriadku, ze tymto ludom treba nechat volne pole, a nereagovat na prispevky, dokonca ze sem prispevky takehoto charakteru patria (co Ty tvrdis), tak to je uplne ina otazka...tam uz naozaj, ako sa hovori, nie je o com.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377

Poslať od ubeno » Pon Sep 04, 2006 10:17 pm

Brumteles píšeCOLONTakze Ubeno, ja sa v reakcii na Tvoj prispevok obmedzim na to, co je podla mna najdolezitejsie: islo o klasicky pripad antisemitizmu. Sloboda prejavu ma svoje hranice. Antisemitizmus je za touto hranicou. Za slobodu slova sa mimochodom skryvaju radi ludia, ktori vyzyvaju k rasovej nenavisti. Ak si vsak niekto mysli, ze rozsirovanie antisemitizmu je v poriadku, ze tymto ludom treba nechat volne pole, a nereagovat na prispevky, dokonca ze sem prispevky takehoto charakteru patria (co Ty tvrdis), tak to je uplne ina otazka...tam uz naozaj, ako sa hovori, nie je o com.
Nikto ti predsa nebrani reagovat na taketo vyroky. Ak mas na vec iny nazor, sem s nim. Nestavaj ma do polohy obhajcu antisemitizmu.

To, ze ta kritizujem za sposob akym si sa prezentovala v tejto teme vobec neznamena, ze nesuhlasim z pricinou, ktora tvoju reakciu vyvolala.

A ty stale argumentujes prave touto pricinou - antisemitizmom. Takze cela tato diskusia medzi nami, ako sa hovori, nie je o com. Viac nemam co dodat.

BUTTON_POST_REPLY