TOO MANY POLISH !!!

Všetko, čo sa nezmestilo do vyššie uvedených tém.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lubos
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Aug 29, 2006 1:55 pm

TOO MANY POLISH !!!

Poslať od lubos » Uto Aug 29, 2006 2:09 pm

Pracujem v predajni pocitacov na Channel Islands. Poliakov je tu kopec, niekedy mam pocit, ze ani nie som v UK.

Mal som jednu Polsku zakaznicku, ktora si vyziadala totalne hrubym sposobom tzv. discount na 2 pocitace, ktore si chcela zakupit. Ona ti pocitace chcela skoro zadarmo a ako sa doprosovala: "This is Jersey, this is tax free area, you have to give me discount."

No prosto spravanie sa tejto mensiny v UK nema obdoby. Materializmus nahradil komunizmus v Polsku. Takychto prikladov mam viacero a nie som sam. Pytal som sa na nazor Madarov, Nemcov, Rakusanov, Cechov a ti len suhlasili.
Som hrdy, na to, ze som Slovak a nie Poliak. Myslel som si, ze Slovak je skupy, no na Poliaka nema ani zdaleka.

SLOVACI DRZTE SA !!!

marktomark
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25
RegistrovanýCOLON Štv Aug 17, 2006 7:05 pm

nechcem poliakov

Poslať od marktomark » Uto Aug 29, 2006 7:48 pm

Ja mam tiez podobne skusenosti s poliakmi tu v UK. Cest vynimkam, poznam zopar slusnych poliakov, ale inak su to zly ludia. Vacsina z nich je megamaterialne zalozena, snazia sa okradnut o kazdu pencu. Prasivy psonkovia su mi dlzni uz tisice, neviem to od nich dostat naspat. Rada - ak mozete nebyvajte s psonkami.
Kvoli psonkom odchadzam z UK o par dni, uz ich nemozem zniest ani ich suslavy jazyk.

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29
RegistrovanýCOLON Str Apr 05, 2006 9:16 pm
BydliskoCOLON london,finsbury park

Poslať od bobo24 » Uto Aug 29, 2006 10:21 pm

Ja som taktiez hrdy na to ze som Slovak,ale necitim sa byt az natolko hrdy aby som nazyval niekoho"prasivy"alebo tak nejak...To s tymi peniazmi je naozaj smutne,ale ruku na srdce chlape-nemozes si za to aj tak trochu sam?!Nechcem tu obhajovat Poliakov,ja ich poznam viac nez dost!Poznam ich zmysel pre zgrupovanie sa,vulgarnost,oblubenost casto si vypit.Ale takisto ich poznam aj z druhej stranky ako narod pracovity,cielavedomy.Su to aj velmi dobri odbornici vo viacerych oblastiach ktori tu"Anglanom"prinasaju hodnoty.Nemozem si pomoct,ale mne su vzdy sympatyckejsi nez ti pocerni mladici ktorych stretavam cestou za pracou do vych.Londyna.Ti maju tak akurat na ume niekoho obrat,a potom sa riadne opit ci sfetovat...Je toto zmysel zivota?Poliakov nevyzdvihujem!!!Len nezaujato pozeram na veci.

marktomark
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25

poliaci

Poslať od marktomark » Uto Aug 29, 2006 11:04 pm

to "prasivy" je tam preto, lebo si to zasluzia....mam asi smolu ze som natrafil zrovna na takeho/takych....ked aj poliaci nenavidia poliaka. A zato ze mi dlzi peniaze nieje moja chyba, lenze ked musis s nimi pracovat a byvat, a pritom poliak sa ma starat o par veci...napr. auto, a rano nemam ist ako do prace, pretoze chalanko nenatankoval, a peniaze poslal do ...., tak co ine mi zostava. A potom sa zase len chalan vyhovara.
Som chcel len dat radu, ze ked nemusite tak s psonkami radsej nie.
A neznasam ked ma niekto dava do kopy s psonkami, si myslim ze ja somm iny ako oni.
Pretoze som Slovak.

Cassy
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pon Mar 13, 2006 11:58 am

Re: poliaci

Poslať od Cassy » Str Aug 30, 2006 7:38 am

Pôvodne som ani nechcel na túto tému zareagovať, pretože všetci mámeúplne iné a vážnejšie problémy ako sa venovať Poľsku. Ale dobre. Teraz som sa vrátil z Tatier, no a ako to tu už býva, všade Poliaci. Nie samozrejme, že mi to nijako nevadilo až do chvíle, keď vidíte niejakého malého chalana, ktorí sa pohybuje na Skalnatom Plese, kde je to prísne zakázané alebo v Pieninách chcete vychutnávať krásu Dunajca na plti a okolo nás špliechali do nás napití Poliaci vodu alebo na rafte sa kúpali vo vode, robili nesmierny hluk a navyše bránili ostatným v plavbe. Takže čo dodať viac. Nemá zmysel sa s tým zaoberať. No a jeden odkaz tebe Bobo24. Keď sa ti tak Poliaci pozdávajú a keď oni niekoho okradnú a ty povieš, že ten dotyčný si za to môžem sám, tak som trochu z toho mierne povedané "pohoršený". Ja nie som ani hrdý Slovák ani človek, ktorý neznáša človeka len preto, lebo je z inej krajiny. Ja sa len snažím napísať svoje fakty a skúsenosti s národom, ktorý sa správa ako...

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od bobo24 » Str Aug 30, 2006 8:39 am

to cassy; Neobhajujem ziadne okradanie!!!Sam poznam z vlastnej skusenosti ze ako je tazke povedat nie ked zobroni o pozicanie penazi.Ale ked poviem bez okolkov NIE NEDAM!!!Nic nezmoze.Ja viem chlapik bol pod tlakom-musel do prace.Ale co mu branilo odist od tych"prasivych"niekam inam za pracou?Nebolo to tak trochu aj o tom,ze vdaka nim mal pracu??Moj kamarat pracuje s Poliakmi denne-a nema ziadny problem.
A este taky maly odkaz pre vsetkych odo mna-nemam zaujem sa tu s niekym"chytat za slovo".Bol to moj pohlad a ak sa nepaci v poriadku,ale nevnucuj ten svoj!

Cassy
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 37
RegistrovanýCOLON Pon Mar 13, 2006 11:58 am

Poslať od Cassy » Str Aug 30, 2006 12:19 pm

OK Bobo, prepač.

marktomark
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 25

preto idem domov

Poslať od marktomark » Str Aug 30, 2006 6:29 pm

bobo24: tak to je jeden z dovodov, preco o 2 tyzdne odchadzam prec z uk, od poliakov.
To co som tu vsetko popisal, som chcel aby aj iny ludia si precitali, a neurobili tu istu chybu ako ja. To ze som ich nazval ...je preto, ze vacsina poliakov uz v zivote nebude mojimi kamaratmi, a budu vo mne budit dojem ludi, od ktorych sa radsej drzat dalej.
Hauk.

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od bobo24 » Str Aug 30, 2006 8:59 pm

To cassy; beriem na vedomie chlape.
To marktomark;mrzi ma ze dovod tvojho odchodu paradoxne niesu Anglicani,ale Poliaci.Dufam ze casom zmenis nazor,a vratis sa spat ked ti"zachybaju";-)

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Ned Sep 03, 2006 9:34 pm

bobo24 píšeCOLONTo cassy; beriem na vedomie chlape.
To marktomark;mrzi ma ze dovod tvojho odchodu paradoxne niesu Anglicani,ale Poliaci.Dufam ze casom zmenis nazor,a vratis sa spat ked ti"zachybaju";-)
Ja mam mozno "stastie" ze nezijem s poliakmi, len s nimi pracujem. Ale na kolegov aj byvalych zatial nemozem povedat kriveho slova. Urcite su medzi nimi aj zli ludia, tak ako aj medzi slovakmi, len nechapem, preco by sa mi mala hnusit polstina a poliaci ako taki. Ja som skor rad, ked pocujem aj tu v dalekej cudzine zrozumitelnu rec a pribuzne zmyslanie.Ale je to asi o konkretnych skusenostiach. A co sa tyka tatier, tam to beru nas zakaznik nas pan, ked si plati tak sa mu prepaci takmer cokolvek. Bratislavski krcmari by asi vedeli rozpravat o anglickych "turistoch". A tych nikto nekritizuje, len poliakov.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

bobo24
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 29

Poslať od bobo24 » Pon Sep 04, 2006 9:42 pm

To Kazisvet;myslim,ze pozeras na veci nezaujato,nie ako vacsina.A to je hlavne!
A inak po precitani prispevkov na temu"poliaci"a podobne,zacinam mat pocit,ze tu v Anglicku nebude chodit toho roku Mikulas ci St.Claus s certom ale asi s nejakym Poliakom;-))(ak tu vobec nejaky chodi)Taky maju vsetci z nich strach,ci citia odpor k nim...Haluz

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Sep 04, 2006 10:50 pm

bobo24 píšeCOLONTo Kazisvet;myslim,ze pozeras na veci nezaujato,nie ako vacsina.A to je hlavne!
A inak po precitani prispevkov na temu"poliaci"a podobne,zacinam mat pocit,ze tu v Anglicku nebude chodit toho roku Mikulas ci St.Claus s certom ale asi s nejakym Poliakom;-))(ak tu vobec nejaky chodi)Taky maju vsetci z nich strach,ci citia odpor k nim...Haluz
bobo, asi mam "stastie", ze nezijem v polskej oblasti a stretavam ich len sporadicky. urcite sa medzi nimi najdu zli, ale ja som ich asi nestretol.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

BUTTON_POST_REPLY